Skoči na vsebino

Peugeot Buxy


mazek26

Priporočene objave

prvo kot prvo prosim obrazloži kaj je to zaug? za drugič piši po slovensko in ne v narečju, ker nekateri tukaj nismo z vaših krajev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo zaug ni narečna beseda ampak prihaja iz nemškega jezika. :OK: Toliko o tem. Kot drugo to pomeni čok, ki pa ga, kot sem ugotovil, na mojem skuterju ne moreš ročno uravnavati, ker to dela avtomatika preko elektro-magnetne igle, ki je sestavni del fergazarja. Mislim da sem ugotovil napako, nekdo se je igral z nastavitvami fergazerja oz. uplinjača po slovensko in je fergazar benzu dodajal premalo zraka. To sem poštimal in sedaj deluje brez problema, tudi zaug deluje B.P. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale tema je še najbližje mojemu problemu. Imam malagutija in ko ga vžgem hladnega deluje normalno ko pa se segreje in čok spusti (automatski čok) obrati padejo in ugasne. Poskušal sem nastaviti prosti tek, pa vrtenje vijaka ne pomaga še celo prej ga zaduši. Tudi nastavljanje zraka ne pomaga. Opazil sem da je vijak za nastavitev zraka zapacan z bencinom. Po vsej verjetnosti me čaka razstavljanje vplinjača, me pa zanima kaj bi lahko bilo narobe in če morda obstaja bolj elegantna rešitev, recimo, da zmolim eno in problem izgine. LP :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale tema je še najbližje mojemu problemu. Imam malagutija in ko ga vžgem hladnega deluje normalno ko pa se segreje in čok spusti (automatski čok) obrati padejo in ugasne. Poskušal sem nastaviti prosti tek, pa vrtenje vijaka ne pomaga še celo prej ga zaduši. Tudi nastavljanje zraka ne pomaga. Opazil sem da je vijak za nastavitev zraka zapacan z bencinom. Po vsej verjetnosti me čaka razstavljanje vplinjača, me pa zanima kaj bi lahko bilo narobe in če morda obstaja bolj elegantna rešitev, recimo, da zmolim eno in problem izgine. LP :)

Če ti ogret motor crkne pri prostem teku, potem ne more biti drugega kot to, da imaš prenizke obrate. Na vplinjaču sta dva vijaka, eden je za regulacijo zraka, s tem se ne preveč igrat ker se lahko naredi več škode kot koristi, drugi je pa za nastavitev prostega teka, oz. kolk mešanice fergazar plune v cilinder med prostim tekom. Ta vijak ja na mojem fergazerju ovit z majhno vzmetjo. Probaj se poigrati malo z tem vijakom.

Razstavljanje fergazerja naj ti bo le izhod v sili. Sicer ga ni problem razstavit, sčistit in potem spet skupaj dat, samo čas ti vzame.

Glede molitev pa ne pomaga, verjemi, testirano ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, najprej sem snel zračni filter in očistil dizo. Dizo sem montiral nazaj in vžgal brez filtra. Ker je bil hladen je normalno tekel pod čokom. Ko je čok popustil so obrati padli. Tik preden bi ugasnil sem dodal plin in z njim držal obrate. Pri večjih obratih motor lepo teče. Med navijanjem plina sem nastavljal prosti tek, čim pa sem spustil plin je začel ugašati. Vijak za nastavitev prostega teka sem vrtel levo, desno, naprej, nazaj, gor, dol, vstran... nič. Poskusil sem še z vijakom za nastavitev zraka (levo, desno, naprej, nazaj, itd... ) pa nič. Ideja? Nasvet? Prosim!!! :worship:

PS. Tudi kletvice ne pomagajo! :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 let pozneje...

Pozdravljeni,

 

Naj še jaz predstavim svoj problem: skuter dal na servis, kjer na bi zamenjali tesnilo na glavi.(prej motor ni hotel vžgati oz je dvakrat za kratek čas nato pa ne več) Po servisu motor laufal dva dni o.k. danes popoldan motor vžge normalno se vsedem gor in se peljem cca 70 m in nato ugasne. Svečko pregledam in je mokra iskra je tudi. Ker je praznik ne bom nič rešil pa me vseeno zanima kaj bi lahko bilo. Svečko spucal in probal še enkrat ampak motor samo vergla.Ima kdo kako idejo? Skuter je 50ccm vodno hlajen Benelli 491.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!