Skoči na vsebino

Kawasaki Ninja ZX 7 R


Dream_er

Priporočene objave

Zanima koliko denarja je vredna takale stvarca. Recimo da je tam okrog 1996 letnika, ima pa 14 000 km od prvega lastnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kilometrov ma res malo,samo vsi vemo da kilometri niso neki pokazatelj obrabljenosti. Nekdo lahko ze pri 5000 prevozenih kilometrih zgoni masino.

Tko da dobro preglej motor, pred nakupom!

Cena pa je odvisno od casa nakupa/prodaje, ohranjenosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega ima ninjo 7 letnik 97, to je najlepše ohranjen in vzdrževan motor na svetu, nikoli na tleh (resno),

in zato ga nima namena prodajati

sem pa govoril z njim o ceni in pravi da bi verjetno dobil zanj okoli 1.100.000 (to je bilo prejšnje leto konec sezone)

samo pazi , ninje so zelo požrešni motorji,

so pa majka za vozit

cut to the point- 96 letnik "dobro" ohranjen bi letos imel ceno nekje okoli

900-1.000 jurjov,

če pa ni dobro ohranjen pa samo bejž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo pazi , ninje so zelo požrešni motorji,  

so pa majka za vozit  

Kaj so res je velika poraba ? Po revijah sem gledal, pa ni bilo bistvene razlike v porabi med zx6r.

Mogoče veš koliko porabi v resnici (normalna vožnja).

- Kaj bi bilo pri vzdrževanju dražje od recimo zx6r

- Pa zakaj vsi pravijo, da se je te motorje tako gonil. Kaj pa CBR in podobne športne zadeve. Ali so te Ninje res znane po tem da so se le gonile.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Pa zakaj vsi pravijo, da se je te motorje tako gonil. Kaj pa CBR in podobne športne zadeve. Ali so te Ninje res znane po tem da so se le gonile.

delane so že zato, sam so mašine zelo vzdržljive, motorji pa redki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res je, ninje 7 so precej redki motorji, je bila pa to največja norija takrat ko je prišla ven (ultra športna), najbrž se jih je zato kao samo gonil

kar se porabe tiče pa verjamem kolegu ki motor vozi in ve kolk golta, okoli 8 litrov normalno

drugače pa tudi v motokatalogu piše normalna poraba 8,5 l, primerjaš z zx 12- 7,8 litra, za hondo 900 rr sicer ne piše je nekje okoli 6,5 l,

seveda normalne vožnje

ninja se mislim da od 95 ali 96 leta praktično ni nič spremenila, zato je po tehnologiji že malo zastarela (ne po videzu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda da je ta že prodana, mogoče kdo ve za kakšno ki bi se prodajala.

Lohka tudi zx6r.

Info na petersliba@volja.net

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se porabe tiče pa verjamem kolegu ki motor vozi in ve kolk golta, okoli 8 litrov normalno

8 litrov je za tak motor normalno ce ga glih nimas za nedeljske izlete po omejitvah (je isto z vsemi sportnimi, nic manj ne pijejo.

drugače pa tudi v motokatalogu piše normalna poraba 8,5 l, primerjaš z zx 12- 7,8 litra, za hondo 900 rr sicer ne piše je nekje okoli 6,5 l,  

seveda normalne vožnje  

"dvanajstka pije 7,8 pri "normalni" voznji (kako to zgleda nevem), meni so lastniki rekli da navadno okoli 10 l ce na avtocesti vozis cca 220+ in malo stiskas. cbr 900 rr pri sportni voznji (a je druga sploh mogoca??? :shock: ) tudi 8 l ali vec.

ninja se mislim da od 95 ali 96 leta praktično ni nič spremenila, zato je po tehnologiji že malo zastarela (ne po videzu)

ups ne bo drzalo, je vmes dozivela ze kar nekaj tehnicnih sprememb in razen po videzu (pa se to ne cisto) ni skoraj nic vec enakega kot 95'

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po svoje imaš prav, poslušaj moj vidik ki tudi ni napčen

1. pod umirjeno vožnjo mislim res umirjeno- praktično avtomobilsko vožnjo (ta motor NE SPRAVIŠ POD 8 litrov ), medtem ko ostale lahko z istim načinom vožnje

ti načini vožnje so sicer res bolj v zraku in od posameznika odvisni samo jaz govorim o najmanjši možni porabi in tu Ninja ni biser

kar se videza in sprememb tiče je od 96 isti motor z spremembami, teža ostala, zmogljivosti ostale, poraba ostala, to sicer lahko trdim do letnika 99 (črne feltne) ker sem nekako do takrat temu sledil ,

je pa sedaj sigurno že zastarel motor- velika teža, malo konjev, dobra lega- vodljivost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem vidim predvsem v tem ker ta motor nima nobenga števca za gorivo in si lahko če nisi pazljiv hitro v zosu

rezerva je itak bolj tako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem vidim predvsem v tem ker ta motor nima nobenga števca za gorivo in si lahko če nisi pazljiv hitro v zosu  

rezerva je itak bolj tako

Ehh to ne predstavla problema, jaz na mojem tud nimam stevca za gorivo pa ni panike. Saj ko se nekaj casa vozis ze tocno ves po prevozenih kilometrih, kdaj moras tankat!

Rezerva pa je ponacadi ene 3 litre, tak da ce ti trosi 10 litrov na 100km, se z rezervo lahko peljes se 30km, do crpalke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

1. pod umirjeno vožnjo mislim res umirjeno- praktično avtomobilsko vožnjo (ta motor NE SPRAVIŠ POD 8 litrov ), medtem ko ostale lahko z istim načinom vožnje  

To pa ne bo držalo ... nov motor, ZXR 750, ki sem ga kupil maja 1993 mi je z dvema na motorju na izletniških vožnjah v koloni in hitrostih do 140 km/h pil povprečno 5,7 l/100 km.

Če pa se pogovarjamo o Kawasaki ZXR 750 R modelu, ki je imel ploščate vplinjače .. ta je pa res pravi pijanček.

Kar pa se tiče koncepta in zasnove motorja, pa je danes sedemka dejansko zastarel in težak motocikel, ki ga je že dobro povozila konkurenca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O porabi vam povem takole:

Prejšno soboto sem se vozil z eno "frišno" punco (se pravi počasi, tam do 130km/h, brez hitrih pospeševanj).

Začela sva s polnim rezervoarjem in po 250km sem tankal 11,2l. Kar pomeni, da sem imel porabo cca. 4,5l.

Drugače pa ponavadi natočim kakšnih 13-14l na cca. 230 prevoženih kilometrov.

Kolega, ki včasih vozi zraven z R6 ima na isti vožnji najmanj 1,5l večjo porabo.

P.S. Imam ninjo 6, letnik 98, s prevoženimi 13500km, in je odprta (110KM, kar pa se na porabi praktično ne pozna).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. Imam ninjo 6, letnik 98, s prevoženimi 13500km, in je odprta (110KM, kar pa se na porabi praktično ne pozna).

Naslov je pa ZX-7R :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. Imam ninjo 6, letnik 98, s prevoženimi 13500km, in je odprta (110KM, kar pa se na porabi praktično ne pozna).

Naslov je pa ZX-7R :!:

... in zato je primerjava v porabi nesmiselna?!?!?!?

Poraba je kvečjemu 0,5l + za sedmico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pomeni da pri zmerni vožnji ZX7R porabi 5 litrov, medtem ko na prejšni strani ni šlo pod 8 niti s štand gasom ???

Ma sej brezveze tale o bencino, itak še nikdar nismo nikamor pršl.

V glavnem men je ta motor za športnika zelo všečen. Ko bi bil vsaj malo bolj primeren še za daljše ture v dvoje.

Sicer pa kje je Evgen on ima to makino in lahko največ pove iz prve roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pomeni da pri zmerni vožnji ZX7R porabi 5 litrov, medtem ko na prejšni strani ni šlo pod 8 niti s štand gasom ???

Ma sej brezveze tale o bencino, itak še nikdar nismo nikamor pršl.

V glavnem men je ta motor za športnika zelo všečen. Ko bi bil vsaj malo bolj primeren še za daljše ture v dvoje.

Sicer pa kje je Evgen on ima to makino in lahko največ pove iz prve roke.

Mislim, da si "primitiven" in si ne znaš razlagati postov.

Greš v skrajnosti! Sem ti opisal pri kakšni vožnji sem imel porabo 4,5l. Napisal sem tudi, da je v povprečju okrog 6l.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:?: sem sel se enkrat pogledati naslov teme - matej,a ti vozis zx7r? ali kaj? ne vem,se mi zdi,da se spomnim,da si napisal,da vozis zx6.... ali si se zatipkal? ......sama vprasanja......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da si "primitiven" in si ne znaš razlagati postov.

Greš v skrajnosti!  Sem ti opisal pri kakšni vožnji sem imel porabo 4,5l.  Napisal sem tudi, da je v povprečju okrog 6l.

LP

Ugani kaj si potem TI, ker si očitno tudi ti ne znaš razlagati postov :crazyeyes: -> welcome to the jungle :splat:

evo razlage: moj post je letel predvsem na one iz prejšnje strani ki so po mojem pretiravali s poraba OK ? Da ne boš mislil, da le jaz ne razumem postov. Obrazne mimike pa si pač ne moremo med seboj risat kaj :shock:

Sicer pa nism Motorevija, da bom garantiral za pravilnost svojih izjav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IKE te informacije berem iz motokataloga 2002 in pa od iz prve roke od kolega z 97 letnikom

ZXR 750 je bil do leta 95, potem se je preimenoval v ZX7R, ta hud je bil pa vedno RR

ti a ma 93 letnik tista dva ločno izpeljana zaugarja za zrak, to je bila norija takrat za pogledat

kar se koncepta tiče se strinjam s tabo in sem tudi jaz nekaj podobnega zapisal že malo prej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ti a ma 93 letnik tista dva ločno izpeljana zaugarja za zrak ...

Mogoče tale letnik 93 ? - na sliki R verzija, navaden je imel dva zica

flo7.jpg

Tak model je bil od 91 do 93 letnika (model "J" - ZX750J), cevki nat tankom so imeli pa vsi do 93 .Od 93 do 95 pa je imel cev na levi speljano skozi okvir.

Do 90 letnika pa so imeli zadnje luči podobne tistim iz YZF 750.

(ČE SE NE MOTIM)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!