Skoči na vsebino

kaj se lahko vozi brez izpita


crom

Priporočene objave

V Sloveniji se lahko voziš brez izpita/registracije:

čoln na vesla, ki se uporablja za šport in rekreacijo

motorni čoln do dolžine 3m ali 3,7Kw moči

Na Hrvaškem se lahko voziš brez izpita/registracije:

čoln na vesla neomejene dolžine

motorni čoln do dolžine 3m ali 5Kw moči,

Popravljeno . Popravil msjr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če maš zadi (na hrvaškem) 2 motorja po 5kw. Pa imaš enga samo za "rezervo". A ti cajkiči lahko kj težijo če te vidjo parkiranga recimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Avro ima prav. Na Hrvaškem (za slovensko morje ne vem) moraš imeti za vsako plovilo tečaj o poznavanju predpisov in izogibanju... To velja tudi za tiste čolne, ki so krajši od 3m in imajo motorje do 5Km. Mene so na morju ustavil dvakrat (bolj zaradi drugih stvari) in me niso spraševali po tem tečaju. Ni pa priporočljivo kaj pametovat, ker ti lahko hitro zakomplicirajo. Tako moraš po pravilih imeti na čolnu še toliko opreme, da ti na 3m čolnu zasede kar nekaj prostora :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

pomojem za čolne k se vozji brez izpita prevec komplicirajo z opremo mene so tut ze ustavl pa mi nalagal kaj morm met vse na colnu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
Kaj pa če maš zadi (na hrvaškem) 2 motorja po 5kw. Pa imaš enga samo za "rezervo". A ti cajkiči lahko kj težijo če te vidjo parkiranga recimo?

Odvisno kje imaš parkiranga. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da moraš imeti za vse čolne,ki imajo motor izpit,neglede na dolžino in moč motorja(vsaj tako je v sloveniji),za hrvaško ne vem,mislim pa da je enako.Za majn kot 3 metre in 3,7kw velja za registracijo,ki je ne potrebuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem,če imaš prav!Ko so mene na Rabu s skuterjem ostavili "blizu 500m" obale me je policaj vprašal,če mam rentanega,ko pa sem povedal,da ne pa je zahteval izpit!Vzel v roke se odpeljal 15metrov stran in mi ga pripeljal nazaj čez 10-15min.Pa neki zamlel,če vem,da se ne smem vozit preblizu obale....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
Ne vem,če imaš prav!Ko so mene na Rabu s skuterjem ostavili "blizu 500m" obale me je policaj vprašal,če mam rentanega,ko pa sem povedal,da ne pa je zahteval izpit!Vzel v roke se odpeljal 15metrov stran in mi ga pripeljal nazaj čez 10-15min.Pa neki zamlel,če vem,da se ne smem vozit preblizu obale....

Moraš imeti izpit tudi za skutrja, 100%, to je bilo eno izmed izpitnih vprašanj, ko sem delal izpit za čoln :whistle::whistle:

Je pa odvisno od polcaja, oziroma kapitan(kapitanija), ki je vodil predavanje je rekel da on prvič ko te dobi je samo opozorilo, potem pa sledi kazen.

Popravljeno . Popravil Kawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kontra...z izpitom za vozača čolna lahko voziš do 24m, kot sem videl na teh reklamah za tečaje.

Ne da bi me tiščalo par miljonov eur, ampak- kdaj / kako pa lahko voziš npr. (zasebno!) 30m jahto?

Popravljeno . Popravil phoebus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kontra...z izpitom za vozača čolna lahko voziš do 24m, kot sem videl na teh reklamah za tečaje.

Ne da bi me tiščalo par miljonov eur, ampak- kdaj / kako pa lahko voziš npr. (zasebno!) 30m jahto?

Do 12m je dovolj le izpit za čoln(ni starostne omejitve), za vožnjo nad 12m pa moraš biti star 18 let :)

Popravljeno . Popravil Kawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do 12m je dovolj le izpit za čoln(ni starostne omejitve), za vožnjo nad 12m pa moraš biti star 18 let :)

Ne vem če bo šlo to kar sem vprašal, ker:

Oseba, ki želi upravljati čoln dolžine do 24 m za osebne namene (za šport, razvedrilo in podobno, ne glede na vrsto in moč pogona ali območja plovbe na morju in na notranjih vodah), mora z izpitom pridobiti potrdilo o usposobljenosti za naziv voditelj čolna. Potrdilo o usposobljenosti za voditelja čolna ima mednarodno veljavnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!