Skoči na vsebino

Tomos Atx


The Drummer

Priporočene objave

Sem tik pred nakupom tega motorja.

Zanima me vaše mnenje o tem motorju. Kako se obnese? Kateri izpuh je najbolj primeren - jaz bom na svojega verjetno naštimal Mf Power3.

Kakšna bi bila najboljša možna predelava da bi motor šel približno 80km/h brez da bi ob tem uničeval mašino?

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takšne predelave ni . atx je po kvaliteti slabši od apn in. če se boš vozil v breg se ti bo zaradi zračnega hlajenja pregreval .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ubistvu ATX ma dobro narejen grušt...težišče in to. Sam sem sicer imel vedno raje APN-a, tudi zaradi motorja.

Ma gor se da dat bt cilinder in bing 18 (od bt-ja ali pa SL/slc-ja nikakor ne od ATX) pa kak MF3 al pa še bolš je lipnik. Potem pa kak športen filter in primerne dize in pravilno nastaulen predužig (0,8mm)... in z dobrimi prenosi ti 90km/h ne uide.

Za MF3 pa se kr hitr pozanimi, ker so jih nehal delat...zdaj ga dob preden cene zrastejo u višino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MF3 sm ravno danes dubu, tak da zdej grem samo še motor iskat .)

Športen mislim da ne poveča hitrosti mogoče za 2-3km/h.

Če še kdo kaj ve naj se kar razpiše, jaz bom pa poročal takoj ko dobim motor.

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa za Atx cilinder? Ker izpuh bi bil najboljši?

Atx cilinder tako ali tako nima nobene prave moči tako da bo mf ali pa lipnik kar ok.Osebno bi dal lipnika seveda če ga dobiš še kje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si iz Ljubljane al pa okolice..se greš lahko na TimMg servis (Dolenska cesta - tam zraven strelišča) mal pozanimat kaj pa kako..ker tam se ukvarjajo tudi s tomosi in znajo kšne zanimive ideje met ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok hvala za nasvete.

Sm že biu tm Na Rudnku ja - en kulega dela tm :) Hecn ker kr na hodniku šravfajo motorje :D

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tik pred nakupom tega motorja.

Zanima me vaše mnenje o tem motorju. Kako se obnese? Kateri izpuh je najbolj primeren - jaz bom na svojega verjetno naštimal Mf Power3.

Kakšna bi bila najboljša možna predelava da bi motor šel približno 80km/h brez da bi ob tem uničeval mašino?

LP Rok

Jaz sem imel na mojem ATXu že serijsko gor BT motor in vplinjač Bing 18. Naknadno sem dal še pobrusit cilinder za 1mm, dal not Meteorjev L-bat in namontiral gor MF Power Cobra..

Šel je realnih 80km/h, z zamenjanimi prenosi pa tudi 90km/h, vendar sem hitro zamenjal spet nazaj, ker pospeški niso bili najboljši..

Drugače pa nisem nikoli imel problemov s pregrevanjem, kljub pobrušenem cilindru in L-batu. Naj poudarim še to, da živim v Cerknici kjer smo do lanskega leta imeli v neposredni bližini tudi kros progo na Rakeku, koder sem se tudi veliko prevozil in pretiščal.. Večinoma je šlo za drugo brzino in nižje hitrosti ter ne preveč dobro hlajenje..

Ko sem prodal, je imel ATX 17k km in je še vedno delal.. Je pa res da sem vmes 2x zamenjal bat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm mel atx pa mi je šel po elektronskem števcu 73 mel sem pa zamenjan spredni zobčenik.

ni blo ceste ko se nebi jst pelu pa se mi ni nikol pregrel tak da ...

brez problem sm pustu uzadih novga sym tak da je kr faini no s tem predelavam je pa itak zakon jst sm mislu dat še od elektronika mašino gor sam so mi ga prej ukradl :BUA:

Popravljeno . Popravil DIESEL
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

MF3 sm ravno danes dubu, tak da zdej grem samo še motor iskat .)

Športen mislim da ne poveča hitrosti mogoče za 2-3km/h.

Če še kdo kaj ve naj se kar razpiše, jaz bom pa poročal takoj ko dobim motor.

LP Rok

Ne ne,mogoče tebi ne,pri meni pa se športni avspuf občutno pozna!!!!(bol se zvrti) :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobr avspuh se takoj pozna samo če so mf-ji res dobri to pa je uprašanje jaz jih ne maram (grd je)

na mojem atx-u mam nekako predelan avspuh na tačetku debelejši na koncu pa tanši (večja resonanca)

na apn-jki pa sm doma naredil avspuh (z kalkulatorjem) dela ko formula :OK: :OK:

ja na atx-u je res velik problem hlajenje ena od rešitev je da daš blatnik dol ali pa daš od bt-ja

druga pa da daš cilindr od apn-jke in še vetrnco...

atx-a je bolše predelovat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa js sm se vse povsod furu pa se mi ni pregrel .) je pa res da moj je bil kot iz trgovine pa tut pazu sm na njega kar se pa pregrevanja tiče se mi ni pregrel , kljub temu da je mogu pojest kak zaje**n klanc .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

doro jst rabim atx-a bol za kao krosa tko k grem malo po gozdu k so bol slabe poti pole kšni veliki klanci itd pa na mestu kar zmankuje moči in tudi če z vročim motorjem zapeljem čez lužo kar crkne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

atx-je tko predelan da se uvijajo lomijo zobniki

sej prehitim nepredelanega crx-a

sej to sploh ni problem samo hlajenje je problem pregrevanje

zdej nameravam naredit en kotel ocpredaj da bo lovilo ceč zraka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej bi dau od apn-jke cilindr gor samo mam točno zbrušene kanale tko da...

sm pa že neki študiral da bi sam naredil iz pleha tisto okoli cilindra in bi dal vetrnico od apn-ja in če bi delalo bi blo super

:OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ewo js bi sam neki prašu...zj bom dubu atx-a pa ma od ctx-a cilindr gor...pa me zanima kk se to kj obnese... :doze: pa mf cobro bom dau gor...pa nwm zj a bo to šlo km al ne :? ...pa še cilindr je neki nabrušn ubistvu je kr dobr predelana mašina...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!