Skoči na vsebino

Piaggio Typhoon


atomaz12

Priporočene objave

men pa skutr ne vžge! pa me zanima kaj je lahko nardobe!

po mojem je zamašena diza sam ne vem kje je diza! a kdo ve? :D

PLIS ODGOVORTE :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ne prižge je lahko tudi svečka...

probaj svečko ven vzet in po potrebi menjat...

diza se nahaja v fergazerju,fergazer je tisto kam pride gor filter...

diza je pod fergazerjem v taki šalički

vlka cc 1cm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

diza se nahaja v fergazerju,fergazer je tisto kam pride gor filter...

diza je pod fergazerjem v taki šalički

fergazer dobr vem kaj je? sam newem kje bi lahko to razdru pr skuterju.

a je zafukan to?

svečka pa res newem kje je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz sem imel svečko pri skuterju na priliki in sicer ko sm odpru sedež, pol sem odstranil oblogo in potem še pokrovček in sem imel svečko na očeh. Potem pa samo snameš kabel dol in odšraufaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svečka je na kapi cilindra...cilinder je tisti del kjer je gor začetek izpuha

poglej malo pod skut

prepoznal boš jo potem, da je na njoj gor kapica, je pa večinakrat bele barve

kateri skuter imaš?

verjetno je nekje privas nekdo ki ve svečko menjat, ker je to nekaj najlažjega na svetu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz sem imel svečko pri skuterju na priliki in sicer ko sm odpru sedež, pol sem odstranil oblogo in potem še pokrovček in sem imel svečko na očeh. Potem pa samo snameš kabel dol in odšraufaš...

a ni tisto varovalka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha možno ja da je varovalka k sm jo dau zdej enkrat ven! mogoče ja! a pa je mogoče res diza zamašena?

kaj bi lahko še blo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj imaš sliko da si boš malo lažje predstavljal

kateri skuter imaš??še zdaj nisi napisal...

post-4657-1147810393_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil blindek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj imaš sliko da si boš malo lažje predstavljal

kateri skuter imaš??še zdaj nisi napisal...

drgač mu to piše v profilu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

em, prvič slišim, da bi kdo varovalko šraufu na skuterju... :D :huh: drugače pa brez varovalke tut ne bo skuter vžgau, tko da jo ne jemat vn... :) pod sedežem imaš mende en tak kvadratn pokrovček, ki je zašraufan z enim šraufom, naj bi bil križn... unega odšraufaš in daš pokrovček dol in wualaa, si direkt pred svečko, kapco daš dol, vzameš gidoro 16mm oz. ključ za svečke in šraufaš... ko maš svečko dol poglej, če je preveč črna, v vsakem primeru jo pa pobrusi malo s šmirgl papirjem... brusi dokler ne postane tm vmes, kjer naj bi iskrca nastajala do take kovinske barve, lohk še probaš, če ima iskrco tko, da daš kapco na svečko, drug konec svečke pa položi na kovinske klešče ali nekaj podobnega, kovinskega... nato pa stisni bremzo in tičš gumb za vžig in glej če daje svečka isrkco... če jo da in to popolno, potem si opravim, ugasni kontakt in privij svečko nazaj v kapo cilindra... svečka je brezhibna... ;)

Ajde! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzami dol uplinjač,odklopi vse cevke in zajle,potem pa odšraufaj ono šalčko iz uplinjača..mislim da je plastična in črne barve..odvisno od firme fergla..potem pa odšraufaj največji šrauf ki ga vidiš pod šalčko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni pa tudi skuter ne uzge...pa morem mal v fergazer nek sprej posprejat pa užge pol.. sam vem da to ni dobro za skuter, ampak ni druge variante... a ve kdo ka bi lahk blo narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Da nebom odpiral nove teme.

Imam problem!

Če mi scooter stoji kakšne 5 dni ... in ga hočem vžgat ... se matram kakšni 2 min ... malo na nogo malo na štrom.

Če pa se vsak dan vžge ... pa vžge vedno v prvo na štrom.

Zakaj mi noče vžgat v prvo če stoji 5 dni ?

Aja scooter je SF2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde pa naloga za stručkote.Da vidim če je tukaj kakšen stručko za skuter.TGB nima iskre.Vžigalna tuljava je nova,CDI je premerjen in je v redu,Statorsko navitje je tudi premerjeno in bi naj bilo ok,iskre pa ni.Ne mi zdaj z prvošolskimi da je svečka ali pa kakšno takšno.Niti približno se mi ne sanja več kaj še naj naredim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glejte fantje saj sem napisal da so to osnovnošolske,svečka kabel od svečke itd.Ni to.Nekaj bolj kompliciranega je ,ki pa presega moje znanje.Drugače pa naredim tudi generalko sam.Naredil sem vse kar je možno.Vsi elementi so premerjeni.Meritve kažejo za vžigalno tuljavo.statorsko navitje in CDI da so ok.problem je v tem ker sem kupil ta skuter pokvarjen in razstavljen.Sedaj sem mu kupil dele ki sem jih potreboval ga sestavil in priklopil elektriko,vendar ni iskre.Imam občutek kot da mu manjka nekje nek kabel ali pa mogoče kaj druga.Saj če bi ga sam razstavil ne bi bil problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej če je cinšpula ozemljena

gor mora bit priklopljen en kabelček

si dobr zašraufu kabl na cinšpulo?

jst sm tut dau gor kao novo pa ni delala, probaj nekje dobit drugo pa je zameni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bencin ste dal not :eek:

Vžigalna tuljava je ozemljena.To je tista osnovna stvar ki jo narediš najprej. sas005 verjetno bo to krivo da ne vžge ker nisem dal bencina not.Matr si bedak,saj sem pa lepo napisal da nima iskre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!