Skoči na vsebino

Piaggio Typhoon


atomaz12

Priporočene objave

Da nebom odpiral nove teme.

Pa še to ... če ga vžgem ... in dam kr gass mi ugasne .. ?

Zakaj ?

PA nekaj mi tako zaruži zraven ... ko pride v vrtljaje ... ??

Kaj bi pa blo to ?

PA še to :)

Če mi scooter stoji kakšne 5 dni ... in ga hočem vžgat ... se matram kakšni 2 min ... malo na nogo malo na štrom.

Če pa se vsak dan vžge ... pa vžge vedno v prvo na štrom.

Zakaj mi noče vžgat v prvo če stoji 5 dni ?

Aja scooter je SF2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Meni je skuter crknil med vožnji kot bi mu zmanjkalo bencina, zdaj pa mi noče vžgat. Svečka ima iskro ampak ne dobi bencina. Kaj bi lahko bil vzrok razen dize in filtra. Pa še to v rezervarju je zadost bencina.

Ps: skuter je CPI

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vplinjač razstavi pa sčisti. Kompresija je vredu? Ker je možnost tudi da je zaribal, če je kar na lepem vgasnil.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da kompresija je vredu. Moram še to povedat, da se mi je to že enkrat prej naredilo, ko se segreje mi crkne. Takrat sem sčistil uplinjač in je čez nekaj časa potem vžgal.Takrat mi je nekdo rekel, da je mogoče crknila el.magnetna igla za hladen vžig, pa me zanima če je to res.

Hvala za odgovore.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je danes tudi skuter crkno

jaz se spravim na skutera da bi šel tankat ker sem bil na rezervi se pelam enih 300m pa skuter gre kar sam koda bi gas zaštekau pa ga vgasnem pa m i ni več vžgal pa ne na gumb pa ne na nožni štarter samo tako dela koda bi bil akumolator prazen v nožnem štarteru pa sploh nič ne naredi kot na prazno sam ribnit ni mogu ker mam zadost olja noter kaj bi lahko to bilo a ve gdo??? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Strokovnjaki pomagajte,ker sem že skoraj obupal.Problem je v tem ,da motor ne dela v srednjih obratih.Imam pa 70ccm,dellorto 19(ko sem ga namontiral so se začele težave)ter Leovinci Titan izpuh.Sedaj pa bi rad ta Dellorto prov nastavil,ali pa ga moram zamenjati ker je prevelik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No po celodnevnem trudu in po 20x pregledanem vplinjaču sm ugotovil napako.Glavna diza 0.8mm je bila povrtana na 1mm in stem povečala pretok goriva tko da je motor dobil full preveč goriva tko da srednji obrati niso mogli delat ker ga je preveč moril,sedaj pa sm predelal od BT-ja dizo ki je 0.82mm in gre motor ko šus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Moj sin je danes domov pririnil svojega crknjenega typhoona, po moje je zaribal, ker ko stopiš na kurbel ga sploh ne premakneš, pogledal sem tudi v rezervar za olje in ga ni bilo lučka za olje pa pravi da mu ni svetila. Prosil bi za kakšen nasvet kaj bi še lahko bilo, saj bom šele jutri začel razdirati :( :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj sin je danes domov pririnil svojega crknjenega typhoona, po moje je zaribal, ker ko stopiš na kurbel ga sploh ne premakneš, pogledal sem tudi v rezervar za olje in ga ni bilo lučka za olje pa pravi da mu ni svetila. Prosil bi za kakšen nasvet kaj bi še lahko bilo, saj bom šele jutri začel razdirati :( :( :(

Pomoje je zaribal če se ne premakne je že prijelo bat.lučka ni svetila zaradi kontakta seprav ni dobr prkloplen al je šou kabl nvm mau poglej.Podri pa boš vidu če je ribnen ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je bat zagrabu je sigurn ribnu, samo odvisno kako hudo je zagrabu

bat boš moral menjat v vsakem primeru, če pa je ribnu bol na lahko pa boš moral menjat samo bat, ker lahko da je cilinder dober (nima risov)

PS: v vsaki knjižici z navodili za skuter piše da moraš količino olja redno kontrolirat (vsakih 500km) pa čeprav lučka ne sveti.......ravno zaradi takih primerov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je bat zagrabu je sigurn ribnu, samo odvisno kako hudo je zagrabu

bat boš moral menjat v vsakem primeru, če pa je ribnu bol na lahko pa boš moral menjat samo bat, ker lahko da je cilinder dober (nima risov)

PS: v vsaki knjižici z navodili za skuter piše da moraš količino olja redno kontrolirat (vsakih 500km) pa čeprav lučka ne sveti.......ravno zaradi takih primerov

Kam pa nesem brusit cilinder če je zaribal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kje v Lj ali okolici brusi cilindre od mopedov :?

brusi jih en moj prfoks, je tud men zbrusu :closedeyes: sam zdla še ni šole :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da kompresija je vredu. Moram še to povedat, da se mi je to že enkrat prej naredilo, ko se segreje mi crkne. Takrat sem sčistil uplinjač in je čez nekaj časa potem vžgal.Takrat mi je nekdo rekel, da je mogoče crknila el.magnetna igla za hladen vžig, pa me zanima če je to res.

Hvala za odgovore.

LP

ja zelo verjetno je...meni je tudi na cpi-ju crknil avtomatski zaug (el.magnetna igla za hladen vžig)...imel sm tudi enake probleme kot ti, pa sm raj kot kupovou original kupu dellorto phbn ta ima ročni zaug in je dosti bol sigurna zadeva..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kje v Lj ali okolici brusi cilindre od mopedov :?

Na strelišču (to je po dolenki proti rudniku) je en ki ma štacuno z deli in tudi brusi cilindre, pa kr vredu zbrusi...meni je zbrusil že dva cilindra od skuterja... :worship:

Popravljeno . Popravil X ray
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem razdrl sinovega crknjenega typhoona, živa groza odtrgana ojnica, razbit cilinder in blok motorja uglavnem večina glavnih delov sesuto :( :( :( kaj zdaj za naredit ? A ma kdo za prodat kaj rabljenega ker novo se mi ne splača kupovat saj je skuter star 12 let, a ma kdo kakšen predlog kaj zdaj naredit? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

abciger si lahko narediš sam, doma

predvidevam da je na površini magneta kaka luknja z navojem, vsaj dve morata biti

poišči take šraufe ki se dajo zašraufat v te luknje, nato vzami eno železno ploščico (mora biti močna da se ne zvije) in zvrtaj luknje v ploščico da bodo prekrivale luknje na magnetu

potem vzameš šraufe in jih potisneš skozi luknje v plošici...........ploščica mora biti nato uprta v gred, šraufe pa šraufaš v luknje v magnetu in tako vlečeš magnet dol z gredi

upam da razumeš :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

abciger si lahko narediš sam, doma

predvidevam da je na površini magneta kaka luknja z navojem, vsaj dve morata biti

poišči take šraufe ki se dajo zašraufat v te luknje, nato vzami eno železno ploščico (mora biti močna da se ne zvije) in zvrtaj luknje v ploščico da bodo prekrivale luknje na magnetu

potem vzameš šraufe in jih potisneš skozi luknje v plošici...........ploščica mora biti nato uprta v gred, šraufe pa šraufaš v luknje v magnetu in tako vlečeš magnet dol z gredi

upam da razumeš :blush:

Hvala za nasvet sam mi ga je že vulcan prinesel iz luisa za 9€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

A mogoče kdo ve zakaj sinov typhoon ko ga hoče vžgati na kurbel mrzlega noče in noče vžgat, vžge šele po kakšnih dobrih 5ih minutah kurblanja, potem ko pa je segret vžge takoj :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve zakaj sinov typhoon ko ga hoče vžgati na kurbel mrzlega noče in noče vžgat, vžge šele po kakšnih dobrih 5ih minutah kurblanja, potem ko pa je segret vžge takoj :? :? :?

A res nobeden ne ve kaj bi to lahko bilo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al je tak hladno, mam pa pr seb isti problem in je akumulator prazen pri mojem. Lahko da tudi pri teb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!