Skoči na vsebino

Triumph Tiger 1050


jupiter

Priporočene objave

Prodaja kdo kakšnega soldinega? :)

 

Sem bil pred kratkim na testni vožnji, navdušen nad lahkotnostjo prelaganja in agregatom - traktorsko vleče, športno ropota!  :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko, kot jih je sedaj na anet, jih že nekaj časa ni bilo. :)

Drugače pa imaš v Italiji neprimerno boljšo izbiro in tudi cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodaja kdo kakšnega soldinega? :)

 

Sem bil pred kratkim na testni vožnji, navdušen nad lahkotnostjo prelaganja in agregatom - traktorsko vleče, športno ropota!  :ninja:

Povej, greva v italijo po vsak po enega. bo kak količinski popust :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mam zverino v garaži, čakana zavarovanje in registracijo.  :OK:

 

Če bo kdo iskal User Manual / Owners Handbook - jaz sem jo iskal kar nekaj časa, jo je malce težje dobiti za brezplačen prenos, zato jo prilagam. Service manual (za mehanike) pa Google najde dokler napišeš keks v iskalnik.  :whistle:

 

 

Triumph-Tiger-1050-Owners-Manual-UK.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam zverino v garaži, čakana zavarovanje in registracijo.  :OK:

 

Če bo kdo iskal User Manual / Owners Handbook - jaz sem jo iskal kar nekaj časa, jo je malce težje dobiti za brezplačen prenos, zato jo prilagam. Service manual (za mehanike) pa Google najde dokler napišeš keks v iskalnik:whistle:

 

 

To pomeni de use crkuje pa nonstop šraufajo..... :P /joke

 

Srečno in dost veselja z njim. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno in varno tudi iz moje strani  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

User manual in service manual je konkretna razlika. Prvo je knjižica uporabniku s splošnimi in koristnimi navodili za uporabo, drugo je navodilo za strokovnjake-mehanike.

Tisto kar si objavil (priloženo je navodilo za uporabnika v angleščini) ob nakupu pa verjetno nisi dobil nič ali pa nemška - italjanska navodila, kajti v slovenščini jih ni, ker nimamo uradnega uvoznika. Angleška so pa dostopna na uradni Triumph strani(http://www.triumphmotorcycles.co.uk/services/manuals?bike=86344d8f-ac27-4964-87eb-6b93bac3eb11)

Za service manual pa za "snet" zaenkrat ni kaj dosti (vse kar sem našel za svojega je par reklamnih strani v pdf), razen če pokažeš € in kupiš knjigo. Dobiš tiskovino in ne v elektronski obliki.

Pa srečno vožnjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za te nase angleze je treba se na kak tuj forum prjavit. gotovo je prav kak forum o teh tigrih tko da gotovo bi se dalo dobit. meni je poslal za mojga komplet delavniski cd. po moje more to obstajat za vse ostale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za te nase angleze je treba se na kak tuj forum prjavit. gotovo je prav kak forum o teh tigrih tko da gotovo bi se dalo dobit. meni je poslal za mojga komplet delavniski cd. po moje more to obstajat za vse ostale.

Nisem rekel, da ne obstaja. Če ti je nekdo s tujega foruma poslal CD je to pač naredil dobrovoljno, za moj model se na angleškem forumu delavniška navodila tržijo po 25Ł + pošt. 10Ł In tisti ki, je pošten in je plačal sigurno ne bo kar objavil skeniran manual na spletu.(ni pa rečeno, da se to ne more zgoditi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam zverino v garaži, čakana zavarovanje in registracijo.  :OK:

 

Če bo kdo iskal User Manual / Owners Handbook - jaz sem jo iskal kar nekaj časa, jo je malce težje dobiti za brezplačen prenos, zato jo prilagam. Service manual (za mehanike) pa Google najde dokler napišeš keks v iskalnik.  :whistle:

 

Bom semle obesil še par dokumentov ... 

 

Najprej t.i. Service / Workshop Manual, ki je namenjen mehanikom, je pa kar velika datoteka - 175MB, zato bo trajalo malce dalj časa za prenos.  

Verjetno bosta še marsikomu prišla prav tale dva dokumenta, ki jih imamo lahko v pomoč pri rednih servisih in pregledih motocikla: Scheduled Maitenance Check Sheet in Service Data Sheet.

 

Vse skupaj se nahaja v priponki. 

Triumph Tiger 1050 - Scheduled Maitenance Check Sheet.pdf

Triumph Tiger 1050 - Service Data Sheet.pdf

Triumph Tiger 1050 - Service Manual.pdf

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede ... Kakšne imate kaj nastavitve vzmetenja? 

 

Na tujih forumih priporočajo spredaj kar najtršo nastavitev dušenja za Rebound in Compression, zadaj pa nekaj srednjega, glede na obtežitev, a vedno eno stopnjo trše kakor predpisano.
Zdaj sem malo v dvomih, če je to res potrebno, mogoče so samo vsi cestakov navajeni ... :)  za naše jame po cestah bi skoraj raje bil bolj na komot. :P  

 

Bom vesel kakšnih izkušenj iz prve roke! 

 

post-30907-0-31387200-1430809313_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede ... Kakšne imate kaj nastavitve vzmetenja? 

 

Na tujih forumih priporočajo spredaj kar najtršo nastavitev dušenja za Rebound in Compression, zadaj pa nekaj srednjega, glede na obtežitev, a vedno eno stopnjo trše kakor predpisano.

Zdaj sem malo v dvomih, če je to res potrebno, mogoče so samo vsi cestakov navajeni ... :)  za naše jame po cestah bi skoraj raje bil bolj na komot. :P  

 

Bom vesel kakšnih izkušenj iz prve roke! 

 

attachicon.gifTiger 1050 - Suspension Setting Chart.png

 

S tem, da ti bo skozi hitrejše prevožene ovinke zadnjo gumo nekoliko slabše "pobiralo" v kolikor boš imel nastavitev na "komot" ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede ... Kakšne imate kaj nastavitve vzmetenja? 

 

Na tujih forumih priporočajo spredaj kar najtršo nastavitev dušenja za Rebound in Compression, zadaj pa nekaj srednjega, glede na obtežitev, a vedno eno stopnjo trše kakor predpisano.

Zdaj sem malo v dvomih, če je to res potrebno, mogoče so samo vsi cestakov navajeni ... :)  za naše jame po cestah bi skoraj raje bil bolj na komot. :P  

 

Bom vesel kakšnih izkušenj iz prve roke! 

 

attachicon.gifTiger 1050 - Suspension Setting Chart.png

 

Tako zadnji mono kot vilica v originalu nista za prehvalit. Oboje je za cesto premehko, tudi z najtršo nastavitvijo. Hidravlične nastavitve vilice so v originalu nezadostne. No, morda če si lahek, je malo bolje.

Res veliko ljudi nekako predela vzmetenje in to se RES pozna pri vožnji. Tudi z relativno majhnim vložkom. Izkušnja iz prve roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo pojasni kako, da motor nima nekega normalnega plovčka za ugotavljanje nivoja goriva? :D Ko ga tankaš enostavno reče, da je poln ali kako deluje ta indikator?

 

Več o vzpodbudni tehnologiji britancev boste našli v mojem vtisu prve dnevne vožnje. Sem spraznil tank, števec pa je kazal še pol polno, prav tako ni svetila lučka za rezervo.  :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno ti nagaja indikator. Poskusi natankat poln tank, morda bo prišel k sebi. Sicer pa imaš tudi board computer, ki ti kaže preostale kilometre na razpolago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko casa je motor stal? TIle plovci se znajo rahlo zaštekat občasno. KAkor ti je *dlicen

svetoval, natankaj do vrha pa počakaj, rabi kar nekaj časa, da pokaže polno (na mojemu je rablo skor 2 minute, zgleda, da ima računalnik toliko dolge intervala nastavljene za kontroliranje)

Popravljeno . Popravil axaQ4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ravno včeraj po forumih zasledil podobne informacije - plovčki so slabe kvalitete. Po kilometrih nisem mogel gledat, ker sem motor nabavil na novo in je bil prodajalec šrtica, :D saj mi je očitno pustil samo pol litra bencina. :D

Sedaj sem ga napolnil do polnega, pa vidimo kako bo s prikazovalnikom, za vsak slučaj bom resetiral še Trip kilometrino. 

Mi je pa res žal, da nisem vzel računa na črpalki, da bi videl koliko se natanka popolnoma polnega. 

 

Notri naj bi šlo 20L, kar pomeni nekje 300, max 350 km dosega? (250 km pri povprečni porabi 8l/100km in 330 pri 6l/100km).

 

Se vam tudi precej trdo/težko obrača ključ v pokrovčku rezervoarja? Čutiti je kar nekaj upora, bom očitno moral mehanizem razdreti in očistiti. Razen če je plastika za odpiranje narejena bolj na tesno. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, plovec rabi kakšno minuto, dve, da pokaže polno.

Board computer (ne trip meter) ti vedno kaže, koliko teoretičnih km imaš še na razpolago. Ko jih je manj kot 70, prikazovalnik tudi samodejno preklopi nanj in ti odšteva km. Tega ne resetiraš ti.

Tvoji računi so nekako pravilni.

Tudi meni se ključ obrača težje od povprečja, ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri odpiranju pokrovčka tanka probajta pokrovček z drugo roko malo stisnit proti tanku, da razbremenita jeziček zapirala. Verjetno je tesnilo malo otrdelo in se trdo zapira.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj imam ves čas čisto poln tank, mogoče pa je šele zdaj preklopil na vožnjo na hlape?  :D
Šalo na stran, malce sem gledal nadomestne plovčke in so cene nekje med 100€ (preveč, če bi delovalo samo čiščenje) pa do 45€ + 5.50€ PTT iz VB ("rabljen", kot nov). Glede na to, da je v tanku samo bencin pa je verjetno lahko problem samo v stikalcu ali plovčku, umazanije tam notri večinoma ni. 
 
Če se plovčki že tako ali tako veliko ljudem zatikajo, bi ga bilo verjetno boljše kar zamenjati, ker se mi zdi razdiranje in dvigovanje tanka relativno velik poseg. Se doseže plovček tudi z vrhnje odprtine?

Tole bo verjetno prišlo še komu prav, super slike rezervoarja goriva, tu je bil problem zataknjen plovček na max poziciji (kot je mogoče pri meni, čeprav se mi je ob nakupu zataknil na polovici):

Ok...I finally got into tearing the old girl apart to see what's up.

First thing, is that my factory service manual, and all Bikebandit's drawings are wrong for my bike. Mine is a 2008 steel tank version, and the fuel gauge is nothing like the older ones. The correct gauge setup finally shows up on Bikebandit's pages in 2011!!

http://www.bikebandit.com/2011-trium...7280#sch737805

The float is a lever/float assembly "clipped" onto a bracket welded inside the tank. Here is the fuel pump coming out:
http://i1280.photobucket.com/albums/...ps0e24df46.jpg

And the float electrical connector to the pump assembly:
http://i1280.photobucket.com/albums/...ps88ad199d.jpg

Anyway, I WAS expecting a sticking float, but once I got into the tank, here is what I found:

This is the float assembly Wedged into the top of the tank.
http://i1280.photobucket.com/albums/...ps4d774423.jpg

The Sending Unit has two little tabs, at approx. 4 o'clock, and 8 o'clock that control the maximum range of the float. On mine, the assembly had "jumped" the top tab, and was wedged into the top of the tank.
http://i1280.photobucket.com/albums/...ps93483261.jpg

Although the sender can be removed by bending the release clips where it attached to the bracket, I was able to get one hand on the float rod and use a long small screwdriver from the outside and work the float back into it's correct position.
http://i1280.photobucket.com/albums/...psf0275608.jpg

It took a fair bit of force. So...how did it get wedged up there? Obviously it was some type of fuel surge which caused it to force the float above the top stop...

Funny about co-incidences...
Upon reflection, within the first hour after changing the battery on my road trip I almost "binned" the bike on a 15 mph right hander. The rear of the bike stepped out pretty well to full lock, and I managed to keep it on the road after the resulting tank slapper. Took the toe out of my riding boot when it got jammed between the fairing and the road on the right side, but otherwise no damage to me or the bike (knee was pretty sore the next day).

This is the only event I can think of that may have caused this fuel surge to push the float up. It IS interesting that the ECU continues to try to correct the fuel gauge by reducing the bars showing as long as the ignition is on. Once you shut the bike down and restart, it was seeing the fuel tank as full again.

Problem solved. No parts needed and now I know what the inside of the tank looks like.

 
 
Če bi se že lotil podiranja tanka, sem se spomnil, da naj bi bil pod njim nekje še vtič za 12V napajanje zunanjih naprav. Naj bi bila pa še 2 priključka v nosu, za gretje ročk (3-žilni) in navigacijo (2-žilni).  Tisti pod sedežem je pod stalno napetostjo, v nosu pa naj bi bila za navigacijo stalna napetost, 3-žilna za gretje ročk pa preko releja.

 

Je kdo že priklapljal kaj na žice v nosu? So pod instrumentnim panelom ali kje drugje? Sigurno bo lažje vleči žice iz armature kakor izpod rezervoarja. :)

 

Unless there have been some changes, the accessory power outlet is just two wires and a connector taped in blue tape and located under the tank. You purchase the John Deere female plug from Triumph, and it comes with the mounting bracket that mounts on the left side of the engine near the upper engine mounting bolt. If you look at the engine mounting bracket for that area, you should see two black (rubber or plastic plugs--I can't remember which) that are in the mounting holes--very small. The installation is plug and play--the only hard part is getting the wires out from under the tank...it may be necessary to remove the tank to get to the wires.

There are two sets of wires in the nose cone (in front of the instrument panel. One is a 3 wire plug for the heated grips which come with a relay that mounts in a place provided in that same area. The other is a two wire connector for the Sat. Nav. accessory wiring sold again by your Triumph dealer.

I recommend the Triumph accessory plug purchase, and the Triumph heated grips; however, it may be a waste of one's money for the Sat. Nav. accessory wiring. My Garmin came with all the wiring I needed and was much longer than I needed. I used the Triumph provided wires for the Garmin; however, I just cut the connectors off and used the ones provided by Garmin.

 

Torej za zdaj 2 vprašanji - od kje vlečete elektriko za tehnikalije in čez katero luknjo se da požokat plovček. :D 

Popravljeno . Popravil SLVR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj imam ves čas čisto poln tank, mogoče pa je šele zdaj preklopil na vožnjo na hlape?  :D

Šalo na stran, malce sem gledal nadomestne plovčke in so cene nekje med 100€ (preveč, če bi delovalo samo čiščenje) pa do 45€ + 5.50€ PTT iz VB ("rabljen", kot nov). Glede na to, da je v tanku samo bencin pa je verjetno lahko problem samo v stikalcu ali plovčku, umazanije tam notri večinoma ni. 

 

Če se plovčki že tako ali tako veliko ljudem zatikajo, bi ga bilo verjetno boljše kar zamenjati, ker se mi zdi razdiranje in dvigovanje tanka relativno velik poseg. Se doseže plovček tudi z vrhnje odprtine?

Tole bo verjetno prišlo še komu prav, super slike rezervoarja goriva, tu je bil problem zataknjen plovček na max poziciji (kot je mogoče pri meni, čeprav se mi je ob nakupu zataknil na polovici):

 

 

Če bi se že lotil podiranja tanka, sem se spomnil, da naj bi bil pod njim nekje še vtič za 12V napajanje zunanjih naprav. Naj bi bila pa še 2 priključka v nosu, za gretje ročk (3-žilni) in navigacijo (2-žilni).  Tisti pod sedežem je pod stalno napetostjo, v nosu pa naj bi bila za navigacijo stalna napetost, 3-žilna za gretje ročk pa preko releja.

 

Je kdo že priklapljal kaj na žice v nosu? So pod instrumentnim panelom ali kje drugje? Sigurno bo lažje vleči žice iz armature kakor izpod rezervoarja. :)

 

 

Torej za zdaj 2 vprašanji - od kje vlečete elektriko za tehnikalije in čez katero luknjo se da požokat plovček. :D 

- kot je rekel raza, pritisneš pokrovček tanka in obrneš ključ, jaz to vedno počnem, že od kar mam novi moped (od 2008 leta :P)

- Štrom vedno vlečeš direktno od vira napajanja! zakaj, zato da če kdaj ta povezava odpove, lahko hitro ugotoviš napako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Štrom vedno vlečeš direktno od vira napajanja! zakaj, zato da če kdaj ta povezava odpove, lahko hitro ugotoviš napako.

 

 

Zakaj od mesta napajanja (aku), če imaš pod tankom in okolici vse pripravljeno?

Snameš zaščitni del konektorja, vanj vstaviš pine s priklopljenimi žicami porabnika in imaš lepo vse kot original. Tovarniško preko relejev in varovano ter primerno speljano in izolirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!