Skoči na vsebino

Kako kultivirano izražati svoje mnenje na forumu?


Priporočene objave

Spoštovani člani motosvetovega foruma.

Smisel motosvetovega foruma je debata, izmenjava izkušenj. Ustava nam daje pravico svobode izražanja, a pogosto pozabljamo na to, da svoboda izražanja ni le privilegij ampak tudi odgovornost. Vsakdo lahko svobodno zbira, sprejema in širi vesti in mnenja. Na internetu, sploh na forumih v okviru “anonimnih” komentarjev, je pod krinko kvazi anonimnosti to še lažje izvajati kot v realnem svetu.

Toda kot sodelujoči na forumu se mora vsak zase zavedati, da anonimnosti na internetu dejansko ni. Kot v ne-virtualnem svetu mora tudi v virtualnem svetu, konkretno na motosvetovem forumu, vsak stati za svojimi izjavami, kljub temu, da so napisane pod avtorstvom ‘nadimkov’. Namerno povzročanje poslovne škode z obrekovanjem in neutemeljenimi izjavami, žaljenjem, ali pa izkrivljanjem resnice in podkrepitev takšne ‘resnice’ z raznimi ‘dodatki’ lahko rezultira - ravno tako kot v realnem svetu – v sodnem pregonu avtorjev takih izjav. Laži zavajajo forumaše in ustvarjajo podjetjem poslovno škodo. V primeru, da pride do sodnega pregona obrekovalcev, se mora vsak uporabnik zavedati, da bo motosvet.com v primeru sodnega naloga primoran razkriti podatke preganjanega (vpisane ob prijavi na forum) oz. podatke o njegovi aktivnosti na forumu (objave, IP naslov, itd.).

Pa da ne bo kdo narobe razumel: želimo, da svoje pozitivne in negativne izkušnje delite z ostalimi forumaši. Tovrstne komunikacije si želijo tudi vsi, ki z vami poslujejo – od trgovin in serviserjev do ponudnikov različnih storitev. Od tega imata obe strani le korist: forumaši izvedo ‘kako in kaj’, podjetja pa se skozi tovrstno kontinuirano kontrolo le izboljšujejo. Vendar je tako le v primeru, ko so izjave resnične in argumentirane, skratka, ko vsak v celoti stoji za tistim, kar objavi. Vsa podjetja so odprta do objektivne kritike in marsikatera težava se lahko reši ‘v živo’ oziroma osebno. Dobra komunikacija reši prenekatero težavo, ki lahko da sploh ni težava, je le pomanjkanje komunikacije in različno interpretiranje napisanega, povedanega oziroma storjenega. Poslovna vprašanja se urejajo z osebjem, z direktorjem podjetja, z javno kritiko, ali po sodni poti. Res pa je, da nič od tega ne pride v poštev v primeru, ko ‘težave’ sploh ni oz. ko je izmišljena, kar posledično tudi vodi k 'internetnim anonimkam' in zavajajočim objavam.

Da bi bilo takšnih objav čim manj, vas prosimo, da poskušate vaše objave argumentirati, da imajo smisel, in da dodajajo ‘vrednost’ debati. Želimo si, da resne kategorije motosvetovega foruma ostanejo za vzor ostalim forumom, saj velja ta del foruma med lastniki ostalih portalov za enega bolj "pozitivnih" in očiščenih slovenskih forumov. Moderatorji bodo svoje delo še naprej vestno opravljali in čistili neargumentirane in žaljive objave, toda kakovost debate je in bo odvisna le od vas, uporabnikov.

Upamo, da boste obvestilo in nasvete vzeli dobronamerno in da boste - kot naši člani – še naprej sodelovali pri grajenju nekakšne motoristične “baze znanja” nasvetov, idej, izkušenj, komentarjev, vezanih na motocikle, podjetja, opremo, potovanja, in ostale pozitivne reči v motorizmu.

Noise,

v imenu motosvet.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahvaljujem se vama za mnenje. Sicer ta tema ni ne anketa in tudi debati ni namenjena. Gre za javno obvestilo motosveta vsem članom foruma. Če kdo česa ne razume, sem dosegljiv na info@motosvet.com, na številki 041 711 317, ali preko zasebnih sporočil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo,

da ne bo nesporazuma - ys sem kritiziral slovenska podjetja - konkretno Fructal - da v tujini slovenske izdelke prodajajo več kot pol ceneje in seveda stojim za tole izjavo. V ta namen dodajam fotografiji:

- katonska paleta Fructalovih sokov z enotno ceno (med njimi je seveda tudi omenjeni borovničev sok)

- fotografija računa za dva sokova, katera sem namenoma kupil v tej trgovini

Ime trgovine Merkur je seveda slučajno isto, kot je ime slovenskega podjetja, le da avstrijsko podjetje prodaja prehrambene artikle oz. je "samopostrežba" v klasičnem smislu.

Posnetki so narejeni v Celovcu - datum je razločno viden na računu.

Ali je tako OK?

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
Evo,

da ne bo nesporazuma - ys sem kritiziral slovenska podjetja - konkretno Fructal - da v tujini slovenske izdelke prodajajo več kot pol ceneje in seveda stojim za tole izjavo. V ta namen dodajam fotografiji:

- katonska paleta Fructalovih sokov z enotno ceno (med njimi je seveda tudi omenjeni borovničev sok)

- fotografija računa za dva sokova, katera sem namenoma kupil v tej trgovini

Ime trgovine Merkur je seveda slučajno isto, kot je ime slovenskega podjetja, le da avstrijsko podjetje prodaja prehrambene artikle oz. je "samopostrežba" v klasičnem smislu.

Posnetki so narejeni v Celovcu - datum je razločno viden na računu.

Ali je tako OK?

:)

Tudi Milka je pri nas cenejša kot v Švici. Tako to pač je v tržnem svetu. Če pa hoče vzhod kaj prodati na zahodu, mora spustiti ceno do maximuma, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
Nekako je tole najprimernejše za sem; :grim

boom5cf6cy.gif

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Imam eno vprašanje

V pravilih foruma, ki jih je potrebno prebrati in potrditi že pri registraciji je zapisano:

Strinjate se, da ste sami odgovorni za vsebino svojih objav. Odgovarjate tudi za morebitno škodo, ki bi jo vaše objave lahko povzročile lastnikom foruma, spletni strani mtosvet.com in njenim sodelavcem. Lastniki foruma si pridržujejo pravico, da v primeru formalne pritožbe, ki izhaja iz vaše uporabe tega foruma, razkrijejo vašo identiteto in druge podatke.

Iz prve objave v tej temi pa sledi:

Spoštovani člani motosvetovega foruma.

Toda kot sodelujoči na forumu se mora vsak zase zavedati, da anonimnosti na internetu dejansko ni. Kot v ne-virtualnem svetu mora tudi v virtualnem svetu, konkretno na motosvetovem forumu, vsak stati za svojimi izjavami, kljub temu, da so napisane pod avtorstvom ‘nadimkov’. Namerno povzročanje poslovne škode z obrekovanjem in neutemeljenimi izjavami, žaljenjem, ali pa izkrivljanjem resnice in podkrepitev takšne ‘resnice’ z raznimi ‘dodatki’ lahko rezultira - ravno tako kot v realnem svetu – v sodnem pregonu avtorjev takih izjav. Laži zavajajo forumaše in ustvarjajo podjetjem poslovno škodo. V primeru, da pride do sodnega pregona obrekovalcev, se mora vsak uporabnik zavedati, da bo motosvet.com v primeru sodnega naloga primoran razkriti podatke preganjanega (vpisane ob prijavi na forum) oz. podatke o njegovi aktivnosti na forumu (objave, IP naslov, itd.).

Zanima me torej, ali motosvet.com lahko razkritje osebne podatke, konkretno imam v mislih IP naslov, samo v primeru sodnega naloga, ali kot izhaja iz pravil foruma, že na podlagi formalne pritožbe fizične ali pravne osebe, ki jo je uporabnik prizadel. Ter če, na podlagi katere pravne podlage.

Hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz prve objave v tej temi pa sledi:

Zanima me torej, ali motosvet.com lahko razkritje osebne podatke, konkretno imam v mislih IP naslov, samo v primeru sodnega naloga, ali kot izhaja iz pravil foruma, že na podlagi formalne pritožbe fizične ali pravne osebe, ki jo je uporabnik prizadel. Ter če, na podlagi katere pravne podlage.

Ravna se, tako kot to določa ZVOP-1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne berem celega zakona, je tore dovolj formalna pritožba, ali mora biti sodni nalog?

Hvala in Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Dosti je bilo govora o tem, da naj se na forumu nebi žalilo in pljuvalo po posameznikih in firmah (beri predvsem trgovcih), pa me zanima, ali bi lahko rekli, da enako velja tudi, če kdo neprestano žali in pljuva vsepovprek po neki znamki motocikla ?

Sploh ni pomembno za katero znamko gre (čeprav ja BMW) ampak mi gre en osebek že res na "jetra", ker ne mine en vpis v katerokoli temo, da se nebi on usral zraven s kako nepotrebno in večkrat tudi neprimerno izjavo.

P.S.

Ali je mogoče tak osebek dati na hladno (za veke vekomaj)

Hvala za takojšnji odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni pomembno za katero znamko gre (čeprav ja BMW) ampak mi gre en osebek že res na "jetra", ker ne mine en vpis v katerokoli temo, da se nebi on usral zraven s kako nepotrebno in večkrat tudi neprimerno izjavo.

Vse neprimerne objave brišemo... je pa res, da kdaj česa ne opazimo.. "opozori moderatorja" je gumb, ki se premalokrat poslužujete uporabniki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak mi gre en osebek že res na "jetra",

Ker vem da misliš pjero-ta, bi z trajnim banom naredili samo korist za forum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

KAJ JE NETIQUETTE?

Poenostavljeno - to je bonton kibernetičnega sveta pravila obnašanja pri

komunikaciji preko interneta.

Ko vstopiš v novo kulturo in internet je nova kultura lahko storiš

veliko napak. Zaradi nevednosti lahko prizadeneš druge ali pa narobe

razumeš, kaj Želijo povedati oni tebi.

Nikoli ne pozabi NA DRUGI STRANI SO RESNIČNI LJUDJE!

1. pravilo: BODI ČLOVEK

- nikoli ne pozabi, da lahko s svojim sporočilom koga prizadeneš

- nikoli ne napiši tistega, česar ne bi bralcu povedal tudi osebno

- obnašaj se do drugih tako, kot bi Želel, da se drugi obnašajo do tebe

- stoj za svojimi stališči, pri tem pa pazi, da ne prizadeneš drugih

Bi to povedal drugemu tudi v obraz?

Vedno se vprašaj: Bi lahko tej osebi to povedal tudi v obraz?

Če je odgovor nikalen, popravi besedilo in ponovno preberi. Ponavljaj

postopek tako dolgo, da bo besedilo takšno, da bi ga lahko povedal tudi

osebno. Seveda, če si prepričan, da bi lahko drugemu povedal v obraz vse

nesramnosti, ki si jih zapisal v sporočilu, ti tudi ta bonton ne more

pomagati.

Še en razlog, zakaj ni dobro biti napadalen

- pri elektronski komunikaciji ostajajo besede zapisane. Lahko se zgodi, da

bo sporočilo pristalo tam, kjer ne boš več imel moči nad njim

- zavedaj se, da od tistega trenutka, ko odpošlješ svoje sporočilo, nad njim

nimaš več nadzora. Zagotovo je shranjeno na vsaj še enem mestu

- tudi če ti sistem dopušča popravljanje svojih starih sporočil (običajno na

forumih), je prva verzija Že shranjena

2. pravilo: NA SPLETU SE RAVNAJ PO ENAKIH STANDARDIH KOT V RESNIČNEM

ŽIVLJENJU. BODI ETIČEN!

- ni prav, da si mnenja, da se lahko obnašaš, kot se ti tisti trenutek zdi,

čeprav te na vsakem koraku ne opozarjamo s pravili

- si v dilemi, kako se obnašati v elektronskem svetu? Bodi to, kar si!

- kršenje zakonov te lahko pripelje na sodišče

Pazi, kaj govoriš o drugih

- zapomni si, da na svetovnem spletu nisi sam. Isti forum lahko obišče tudi

tvoj šef, tvoje dekle, šef tvojega prijatelja

- informacije, ki jih posreduješ na internetu, se ti lahko maščujejo

- dvakrat premisli, preden javno objaviš informacije o sebi ali kom drugem

- če pišeš o drugi osebi, naj bodo informacije preverjene in takšne, da ne

bodo spravljale v teŽave njega ali tebe

3. pravilo: ZAVEDAJ SE, KJE SI

Pravila vedenja na spletu so odvisna od posamezne spletne strani. Prepričaj

se, za kaj gre, preden začneš vpiti. Kar je dopustno na eni spletni strani,

se lahko izkaŽe za skrajno neprimerno na drugi in zato je pomembno, da veš,

kje si.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ne vem pa kdo dodeljuje ogled......ker sem šimfal Motohit (upravičeno!!!!!) imam zdej ugled -3????

No hvala!!!!

Uporabniki foruma! Ti pač stisne minus. Ne se sekirat! :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem pa kdo dodeljuje ogled......ker sem šimfal Motohit (upravičeno!!!!!) imam zdej ugled -3????

No hvala!!!!

Za moje, ponavadi vsaj zame dobromerne nasvete sem bil že na ca 160 minusov scer sem se zdaj malo poboljšal nekje okoli 0-le sicer pa poglej npr.Anjo z svojimi minusi ca 1400 čeprav sem ji v zadnjem času dal vsak večer vasj 20-set plusov !!!!

LP in raje neštej - vovkovi lajajo kardelo gre naprej!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!