Skoči na vsebino

Priporočene objave

Ja definitivno moraš it gor. Sicer plačaš kar nekaj za cesto (mislim da je bilo l.2000 okol 320 ats), ampak je vredno...imaš široko cesto in lepe lepe ovinke, potem pa greš kar naprej čez in se spustiš v dolino...no jaz sem takrat šel v Anglijo, tako da sem prišel do CH-A meje tisti dan.

Šel pa sem čez mejni prehod Podkoren ter naprej do Villacha in po dolini naprej proti GG. Mislim da itak ni veliko možnosti ali AC ali pa po navadni cesti-to ti močno priporočam..pa še ful drugih motoristov srečaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo bili prejšnjo soboto, in če rečem z eno besedo: SUPER!!!!

Cestnina za na Grossglockner je 17€, ostalo pa samo še bencin in spominki. Če boš šel, ti sigurno ne bo žal.

Če rabiš še kakšne info, pa kar vprašaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, senekaj od mene. Splača se ti naredit takšnole dvo dnevno turo:

LJ-Beljak-Spittal-Grossglockner (cena je 17 E za en dan), potem pa na Edelweisspitze in po drugi strani dol, pa v Fuschu prespat (cena z zajtrkom 25 E na osebo) potem pa juriš na Gerlos strasse (glej smer Mittel spitze, i think) cca. 30 km, potem pa po isti poti nazaj, ker je "enosmerna" pa na smer Lienz, predor je 8E , pa imaš ful lepo božnjo po lepi cesti črez nacionalni park, polen slapov in podobno. tura je dolga cca. 750 km, pa resnično lepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

s

ori za pozen odgovor, upam da ne prepozen...Vsekakor se splača

gor, sploh ker je relativno blizu, pa ce se nisi hodu ( beri vozil ) po dolomitih, pirinejih... Jaz sem bil prvic gor l.97 , ko smo šli trije kolegi prvic v Munchen , pa sem bil jaz zadolžen za organizacijo poti.

Ker se nikoli nihce ni bil gor , sem zakaj pa ne , avtocest itak ne maramo. Startal smo še sredi noci, tako da se je ravno danilo ko smo se zaceli vzpenjat. Ko pa smo prisli do mitnice (takrat so hotl 30 dm) sta me pa kolega hotla iz kože dat, ja kam si naju spravu, a si nor, to je že en kestl bencina. Po studiranju zemljevida smo ugotovil da ni nobene pametne alternative in smo sli naprej. Pol je blo pa tko lepo, pa taki razgledi.... da sta mi takoj odpustila tiste marke.

No naslednje leto sta šla še enkrat zmano, pa se ene šest drugih zraven ki sem jih gor pelu, samo da smo sli tokrat se po dolomitih.

Kaj naj ti recem? Ti sam pejd! Če greš prvič kam, al pa če si že povsod bil se splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomy gre s šefico naslednji vikend... Sicer sem bil že enkrat s kolesom, pa bo zdej, z motorjem malo manj švica! :lol:

Kje se da poceni prespat (Heiligenblut, Nemška stran)?

Komi čakam... :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo bili prejšnjo soboto, in če rečem z eno besedo: SUPER!!!!

Cestnina za na Grossglockner je 17€, ostalo pa samo še bencin in spominki. Če boš šel, ti sigurno ne bo žal.

Če rabiš še kakšne info, pa kar vprašaj.

Jaz nameravam ta konec tedna na Glossglockner samo me malo skrbi, da ne bi bilo gneče zaradi turistične sezone :?: :?: :cry: . Prepolnih cest ne maram, prej zelo prazne :) , ima kdo mogoče kakšno info?

Če je kdo zainteresiran se mi lahko tudi pridruži?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bol ko gužva skrbi vreme. A bo lepo al kaj? :cry:

Midva greva v soboto zjutraj gor, prespiva nekje spodaj, potem pa še na enega najvišjih jezov v Evropi (200m) v gorovju pri Malti (severno od Spittala).

Komi čakam! :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Tudi mene drži Grossglockner tale vikend - če bo vreme, seveda... ampak rad bi celo zadevo skombiniral s 1. Tradicionalnim srečanjem Solo Riderjev... tko da bi šel že v petek zjutraj in bil v soboto zvečer v Ankaranu... A sm preveč zahteven :?: :? :oops: 8) :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Zdaj moram pa sam sebe brcnit... :shock: Kot izgleda tale hip, ne bom mogel na furo: :cry: v ponedeljek so mi zmrznili dve bradavici na prstih desne roke, posledica je, da imam ta prsta kot kranjski klobasici (ja, tako debela in tako mehurjasta...). Pa tudi občutka, da bo to jutri že dobro, nikakor ne dajeta, prav nasprotno... :roll:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam nameravam čez weekend na Grossglockenr ali pa na Maltatal, pa me ravno tako bolj vreme skrbi :cry:

busa

Maltalall-superca, sam mal drobiža rabiš, za cestnino. Pa semafor je da spušča promet samo v eno smer. Oglej si muzej in galerijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva jutri greva na GG. Vreme naj bi bilo v redu, mal me sam skrbi, ker sva mislila it za dva dni pa še kam drugam, zdej greva pa za en dan pa samo na GG (jebiga vreme!), da ne bo mal preveč (650km).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva jutri greva na GG. Vreme naj bi bilo v redu, mal me sam skrbi, ker sva mislila it za dva dni pa še kam drugam, zdej greva pa za en dan pa samo na GG (jebiga vreme!), da ne bo mal preveč (650km).

Mogoče se bomo srečali na GG :) :) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko motoristov, pa nobenega z vrtnico v zobeh. Sem dal šefici nalogo, da non stop gleda. :lol:

Kot prvo, definitivno je bilo lažje priti gor kot s kolesom...

Sicer pa čudovito doživetje, motoristov toliko, da sem bol pozdravljal kot držal balanco, vozniki avtov zelo uvidevni, edina smola je bila, da je bil vrh GG-ja v megli. Na višini 2400m je bilo še lepo vreme, špice (3798m) pa na žalost nisva vidla. Je pa res zanimiv pogled na 6km ledenik, nisva bila pa glih najbolj opremljena, da bi šla peš do njega, in potem še mal gor po večnem ledu. Na razgledni ploščadi majo dobre omarice za motoriste, vržeš en euro not, omarico lahko potem uporabiš za čelade in ostalo opremo, ki jo sicer prenašaš naokrog, zakleneš, ko pa greš, dobiš pa tisti euro nazaj (info za gorenjce :lol:) Cestnina je 17 eurov, bencin po približno 0.85 eura.

Vreme je bilo tja sončno, pri vračanju pasva doživela ene tri nakaj minutne plohe, ampak tako nikakve, da niti vizir ni bil glih moker. Od Spittala proti Korenskem sedlu je pa sijalo močno sonce, tako da sva v Kranjski gori še zavila malo do jezera in v senčki še malo počivala.

Do tja pa nisva šla ob Dravi, ampak ob reki Möll, kar je severneje in vzporedno od Drave. Naredila sva približno 620km, pa kljub pričakovanjem nisva bila preveč utrujena.

Na koncu lahko rečem, da je bilo super in vredno ogleda.

P.S. Za ogled Kölbenbrein sperre -ja se pa nisva odločila, bova šla raje prihodnjič... :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomy povej, če si šel dol po isti poti, ali si se peljal čez GG in po keri poti si šel nazaj. Me zanima, ker mislim enkrat ta mesec gor, pa bom imel tud sam en dan časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marja!

Malo naprej od Spittala je razcep za LIENZ in že GG. Jaz sem se odločil v trenutku in zavil za GG, tako da sva potem vozila ob rečici Möll. Če bi šla na LIENZ, bi se vozila ob Dravi, kar je bilo v prvotnem načrtu. Če pogledaš karto, boš videl, da gresta cesti okoli enega hribovja (gorovja), potem pa se spet združita, mislim da v v Winkler-ju, malenkost je krajša ta ob Möllu.

Ko sva se vračala, sva imela pa v mislih še Maltatal, zato sva se vrnila po isti poti, spotoma pa sva se pač odločila, da greva raje še malo v Kranjsko goro ali na Bled malo počivat, kot da bi zastavila preveč v enem dnevu. Že tako je bilo približno 620 km, midva sva pa še bolj začetnika.

Še malo ure za orientacijo:

-odhod ob7.15 (Zasavje)

-Kranjska gora ob 9.00(tankal)

-Korenjsko sedlo ob 9.30(vse moraš sneti z glave!)

-GG ob približno 12.10

Od KG do GG sva se ustavila še dvakrat.

Definitivno se da priti tudi hitreje, z drugim motorjem in seveda z divjanjem.. Midva sva zastavila bolj umirjeno.

Za vsak slučaj sem kupil 10-dnevno vinjeto, če bi naju matralo za čas pri povratku, tako da velja do naslednjega ponedeljka.

Če te še kaj zanima, vprašaj...

Bomba... :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomy zaenkrat hvala. Če bo vreme grem 15. avgusta, z umirjenim tempom. A je še kdo zainteresiran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz prejšnji vikedn nisem mogel..he he in zato nista mogla videt nobenega z vrtnico v zobeh :oops: ..tako, da zdaj nameravam prvi vikend ko bo lepo vreme :shock: . Po vsej verjetnosti v soboto zjutraj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najugodnejšem ponudniku :drinking: prodam 10-dnevno, nenalimano vinjeto za Austrijo (za motor seveda), kupljeno v soboto, 3.8.2002.

Pa da ne bo kdo mislu da res, prodam namreč, ker jo šenkam...

Zmislite si pa hitro, da jo pošljem... :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!