Skoči na vsebino

Priporočene objave

Vse, ki se vozite po Grossglocknerju sprašujem, koliko kolesarjev ste kaj srečali.

ja tudi kolesarji niso ravno redek pojav na tistem koncu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri 24.07.2004 se odpravljam na enodnevni izlet.

Smer Grossglockner!

Odhod 7.30 iz Vrhnike.

moj tel. 041/791-323

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti je vreme služilo O:-)

Na poti tja je bilo nekaj kapelj, a nič pretresljivega, ko smo se pa vračal, nas je začelo pošteno prati od Jesenic pa vse do LJ.

Tale Grossglockner (bil sem prvič) se loh skrije proti Dolomitom in dolomitskim cestam, ki bi po Avstriski logiki koštale vsaj 200€, če je cesta za na Grossglockner 17€ in je dolga 35km. :? :hmm:

Drugače pa zelo luštno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ste šli pogledat še do Edelweisspitze? Tam je vsa lepota tega konca, sam Grossglockner je bolj tko..... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ste šli pogledat še do Edelweisspitze? Tam je vsa lepota tega konca, sam Grossglockner je bolj tko..... <_<

Nisem bil z njimi :cry:

Tole si mislil :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj se splača it gor

Če se ti pa ta pot ne zdi lepa za prevozit z motorjem bo bolje da prodaš motor... :naughty:

To je ena klasičnih moto tur in je meni osebno ena lepših. Sem že bil in še bom tam :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola!

Tudi z mojo drago sva zaključila letošnje dolomite na Grosglocknerju. Potegnila sva jo na špičko, pa nato proti Bad Gestain-u, pa skozi tunel,pa Spital....ostalo je itak pot domov.

Si mislim, da bom naslednjič Veliki Klek obrnil in se ga lotil s severne strani. Mislim, da cesta lepše leži.

Opazil sem tudi, da so naši severni sosedi zelo prijazni. Dva lepo oblečena moža sta se malo naprej iz Winkl-a spravila v hišico na avtobusni postaji in merila našo hitrost. Najhitrejšim sta nam tudi povedala koliko smo vozili. :ph34r: :angry: :(

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Grossglockner (bil sem prvič) se loh skrije proti Dolomitom in dolomitskim cestam, ki bi po Avstriski logiki koštale vsaj 200€, če je cesta za na Grossglockner 17€ in je dolga 35km. :? :hmm:

ja Bladzo ... saj ne plačaš 17€ za cesto ... ampak vstopnino v naravni park ... al kaj takega ... ni to grobnik. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ti pa ta pot ne zdi lepa za prevozit z motorjem bo bolje da prodaš motor... :naughty:

To je ena klasičnih moto tur in je meni osebno ena lepših. Sem že bil in še bom tam :yea2:

Lepa pot za prevozit, ni kej, sam da bi mel moj moped kakega osla več :P. Sploh ko smo prišli nad 2000m se mašinca ni hotla več tak zavrtet (pri 5000rpm se je veselje končalo).

Bo treba drugo leto to pot ponovit z Varo takrat pa se bo dalo uživat tudi v ovinkih.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z mojo kadidatko za bodočo ženo imava namen naslednji teden prevoziti tale hribček......ima kdo mogoče kakšno sliko načrtovane poti (zemljevid)?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z mojo kadidatko za bodočo ženo imava namen naslednji teden prevoziti tale hribček......ima kdo mogoče kakšno sliko načrtovane poti (zemljevid)?

LP

Mojo dvodnevno turo, ki je zajemala Grossglockner dobiš v forumu Vtisi z dnevnih voženj 2004. Tam sem še nekaj zanimivega napisal, glede priporočenih poti v povezavi z Grossglocknerjem, ki jih dobiš v eni knjigi, ki jo lahko pobereš dol iz spleta. Poglej v tisti topik, da se ne bom ponavljal.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Se vnaprej opravičujem ker bom malce pokvaril tole Big Gjevsko navdušenje, a v soboto smo se (smc, anA, Bladzo, Tamau) odpeljali tja gor in bili vsi jako razočarani. Cesta kar OK, a nič posebnega, razgled tudi v redu, a spet nič posebnega, vsi smo pričakovali precej več. Hja, najbrž smo razvajeni od Dolomitov, kjer ni treba posebej iskat da najdeš bistveno lepše/hujše ceste in razglede, pa še zastonj so. Vesel sem, da mi je enkrat le uspelo priti na Big G (lani 2. septembra je začel v Heiligenblutu padati sneg, pa sem obrnil), še enkrat pa zagotovo ne bom šel.

Popravljeno . Popravil Perla
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Se vnaprej opravičujem ker bom malce pokvaril tole Big Gjevsko navdušenje, a v soboto smo se (smc, anA, Bladzo, Tamau) odpeljali tja gor in bili vsi jako razočarani. Cesta kar OK, a nič posebnega, razgled tudi v redu, a spet nič posebnega, vsi smo pričakovali precej več. Hja, najbrž smo razvajeni od Dolomitov, kjer ni treba posebej iskat da najdeš bistveno lepše/hujše ceste in razglede, pa še zastonj so. Vesel sem, da mi je enkrat le uspelo priti na Big G (lani 2. septembra je začel v Heiligenblutu padati sneg, pa sem obrnil), še enkrat pa zagotovo ne bom šel.

Vaš sobotni izlet bi lahko bil za kanček bolj doživet, če bi stvar začeli iz severne strani. Iz Zell am Seeja je cesta malo bolj uživaška in bolj podobna tistim sladkim ovinkom, ki jih poznamo iz Dolomitov, vendar le cca 20 km. No za tiste, ki se odpravijo le do Big G-ja pa pa bo vsa stvar še vedno dovolj sladka in uživaška, če bodo naredili majhno primerjavo z našimi "asfaltiranimi" površinami npr. preko Vršiča, Predila, tudi Jezersko na naši strani se ne more prehvalit z kvaliteto in podobno. Se mi dozdeva, da bi lahko na primerjavo naših in tujih cest gledali podobno kot na primerjavo naših in tujih smučišč. Dolomiti pozimi - RAJ na zemlji ! :notworthy:

Torej kdaj naredimo naslednjo furo po Dolomitih ?? :rolleyes: (meni šumi po glavi začetek septembra - italijančki grejo spet na šiht, turizem pa še laufa)

Pozdrav

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Eh mac, saj veš, kako je s kančki... seveda se vedno kakšen najde - ampak še vedno je le kanček :hmm: :unsure: ... En tak kanček bi bil že, če tik pod vrhom ne bi začelo rositi...

Dolomiti pozimi - RAJ na zemlji! Hja, že res - ampak: Dolomiti poleti - VIP del RAJA na zemlji! Definitivno še enkrat septembra!

Pa še nekaj slikc: eden od mnogih slapov...

post-6-1091101733.jpg

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...iz enega jezera v drugo...

(voda povsod - tu je že deževalo)

post-6-1091101949.jpg

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Se vnaprej opravičujem ker bom malce pokvaril tole Big Gjevsko navdušenje, a v soboto smo se (smc, anA, Bladzo, Tamau) odpeljali tja gor in bili vsi jako razočarani. Cesta kar OK, a nič posebnega, razgled tudi v redu, a spet nič posebnega, vsi smo pričakovali precej več. Hja, najbrž smo razvajeni od Dolomitov, kjer ni treba posebej iskat da najdeš bistveno lepše/hujše ceste in razglede, pa še zastonj so. Vesel sem, da mi je enkrat le uspelo priti na Big G (lani 2. septembra je začel v Heiligenblutu padati sneg, pa sem obrnil), še enkrat pa zagotovo ne bom šel.

Bi morali bit gor, ko je blo še kar nekaj snega, bi se vam sigurno lepše zdelo. Meni je blo zelo lepo. Drugače pa so Dolomiti itak razred zase.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi morali bit gor, ko je blo še kar nekaj snega, bi se vam sigurno lepše zdelo. Meni je blo zelo lepo. Drugače pa so Dolomiti itak razred zase.

Pozdrav od Roberta

Ja, imaš prav, sem smučal tam zraven in zimski pogled je veliko lepši, vsaj meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V katerem kampu pod Velikim Klekom se splača prespati? v Tristacherju sem že bil :OK: , ve kdo za kaj še boljšega? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!