Skoči na vsebino

Pletenice, ojačane cevi za zavore, zajle...


elbarto

Priporočene objave

...da obudim temo...

...ali ima kdo težave, da mu je že več kot enkrat utrgalo jeklenico (zajlo) za sklopko?

...ima kdo recimo nadomestno pod sedežem, če ti jo slučajno utrga (itak da med vožnjo, po možnosti čim dlje od doma), da jo lahko zamenjaš v par minutah brez razkopavanja motorja?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kaldu pravi:

Če imaš hidravlično sklopko je pa zamenjava celi poseg, cena "bowdna" pa je 150 €

"bmwjeluksuzpress"

.... sprašujem " low-cost japanezerje"  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Torej, kako se štuka kovinske zavorne cevi, oziroma popravlja? Je kakšno orodje za poštukat kovinske zavorne cevi pa da ni rpedrago.

Ne morem it do majstra za zavore, ker je vozilo doma na klocnih in morem demontirat glavni zavorni cilinder, ampak kljub uporabi ključev za zavorne cevi en vijak ne popusti, oz se je obrnu in ni možnosti da bo ponovno uporaben.

Torej čeprerežem cev za dobit dol zavorni cilinder, kakšne so opcije za poštukat doma ? Kaj lota se lahko te cevi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Druščina, zanima me ali kaj menjujete zavorne cevi/bovdne in žice? Sam imam v lasti motor dobri dve leti, vprašanje kdaj (če sploh) so bile menjane in sem razmišljal kakšna je kaj možnost, da se to strga. Nekateri so pred časom pisali, da menjajo na 4 leta. Pa ostali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... za sklopko imam nadomestno zajlo pod sedežem.

Lahko pa preveriš zajlo če je kaj natrgana.... ponavadi se prej natrga in se malo "razcveti" ...potem pa strga.... pa še fino podmažeš vse skup takrat... skoraj nikdar se ne strga "cela" zajla v trenutku. Strga jo na čepu, če se ta čep ne vrti v ročki, ali na drugi strani na ročici sklopke.... zato mora biti fino podmazano.

Gas zajla se ne vrti na čepku...ampak se lepo "pelje - upogiba" po okrogli (jermenici - ne znam drugače povedati) tako v gas ročki, kot na drugi strani pri loputah...in ni tako obremenjena, kot zajla za sklopko.

Nadomestno zajlo pa imam narejeno tako, da jo samo potegnem skozi bovden, zataknem na ročki sklopke ( z že nameščenim čepkom), na drugi strani pri mašini pa samo nataknem čepek in ga zategnem z vijakom.

...ko mi ja crknila oem zajla, sem jo dal menjati na Viču... pa mi je zdržala samo ene 4000km .... zdaj imam homemade zajlo. Drži že nekaj let.

 

Hidravlične cevi pa... hja... po predpisih bi jo moral kao na 4 leta...   :hmm: jaz sem jo menjal za pletene cevi pred leti.... 

...a si jih kdaj menjal pri avtu? ....  sem imel avto star 13 let, pa jih nisem menjal...   :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Zivnorc pravi:

... za sklopko imam nadomestno zajlo pod sedežem.

Lahko pa preveriš zajlo če je kaj natrgana.... ponavadi se prej natrga in se malo "razcveti" ...potem pa strga.... pa še fino podmažeš vse skup takrat... skoraj nikdar se ne strga "cela" zajla v trenutku. Strga jo na čepu, če se ta čep ne vrti v ročki, ali na drugi strani na ročici sklopke.... zato mora biti fino podmazano.

Gas zajla se ne vrti na čepku...ampak se lepo "pelje - upogiba" po okrogli (jermenici - ne znam drugače povedati) tako v gas ročki, kot na drugi strani pri loputah...in ni tako obremenjena, kot zajla za sklopko.

Nadomestno zajlo pa imam narejeno tako, da jo samo potegnem skozi bovden, zataknem na ročki sklopke ( z že nameščenim čepkom), na drugi strani pri mašini pa samo nataknem čepek in ga zategnem z vijakom.

...ko mi ja crknila oem zajla, sem jo dal menjati na Viču... pa mi je zdržala samo ene 4000km .... zdaj imam homemade zajlo. Drži že nekaj let.

 

Hidravlične cevi pa... hja... po predpisih bi jo moral kao na 4 leta...   :hmm: jaz sem jo menjal za pletene cevi pred leti.... 

...a si jih kdaj menjal pri avtu? ....  sem imel avto star 13 let, pa jih nisem menjal...   :blush:

Hvala, bom malo pregledal te dele.

Tudi pri avtu je še nismo menjali, pa je v naši družini že 11 let :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Tromba pravi:

Druščina, zanima me ali kaj menjujete zavorne cevi/bovdne in žice? Sam imam v lasti motor dobri dve leti, vprašanje kdaj (če sploh) so bile menjane in sem razmišljal kakšna je kaj možnost, da se to strga. Nekateri so pred časom pisali, da menjajo na 4 leta. Pa ostali?

če nimaš pletenic, je treba vsaj na 5 let zamenjat zavorne cevi ... ko jih daš dol po petih letih se čudiš, kako so na nekaterih mestih zaobljene... ko zamenjaš cevi (seveda moraš dati olje not ;) ) se čudiš, kako zavore primejo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Zivnorc pravi:

...ko mi ja crknila oem zajla, sem jo dal menjati na Viču... pa mi je zdržala samo ene 4000km .... zdaj imam homemade zajlo. Drži že nekaj let.

na Viči- za Dolgim mostom sem dal delat zajlo in je delal v nulo .. kar nekaj jih poznam, ki samo tam delajo zajle in so bolje kot original... vse imajo not teflon, da lepše tečejo ... 

mislim, da je tole https://www.vpc-bovden.si/

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, maus pravi:

na Viči- za Dolgim mostom sem dal delat zajlo in je delal v nulo .. kar nekaj jih poznam, ki samo tam delajo zajle in so bolje kot original... vse imajo not teflon, da lepše tečejo ... 

mislim, da je tole https://www.vpc-bovden.si/

 

...možno..

Meni je odletela po 4000km.

 

  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena teh "narejenih?

Jaz sem enkrat klical enega nekje ob Zaloški cesti, pa bi bila cena 2x "normalne zajle" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, franc pravi:

Cena teh "narejenih?

Jaz sem enkrat klical enega nekje ob Zaloški cesti, pa bi bila cena 2x "normalne zajle" .

lp

kot se spomnim, so bile okoli 15-20 EUR ... je že kar nekaj časa od tega .... mislim da leta 2013 sem zamenjal zajlo za sklopko.

šel sem na kavo in prišel ponjo čez pol ure ;) 

strgano sem imel s sabo, da je videl dolžino .... 

 

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

...možno..

Meni je odletela po 4000km.

 

možno .. men ni ... pa jih kar nekaj poznam, ki jim ni ... očitno si imel ti smolo .. al si mu bil pa tok všeč, da te je hotu kmal spet videt :P 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

S čim namažete zajle od sklopke, gasa? Mast v spreju, strojno olje, kaj tretjega? 

Popravljeno . Popravil Slash13
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Slash13 pravi:

S čim namažete zajle od sklopke, gasa? Mast v spreju, strojno olje, kaj tretjega? 

lojz ma bovden sprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!