Skoči na vsebino

Predolga veriga, členi...


axxxi

Priporočene objave

Kupujem verigo za ZZR 250 in najbrž bo to DID-ova veriga, ki bo pomoje prav tako predolga... ???

Ima Oringe in stane med 22 in 24 000,00SIT... pomoje bo to kar OK.

Sedaj mi pa prosim povejte kakšen je postopek krajšanja ?!

Pomoje je en vezni ring z varnostno zaponko,... odvečne pa pač odbrusiš dol... če se ne motim :)

Mislil sem celo da so verige iz enega kosa (beri brez raztavljivega člena).

Hmmm prosim svetujte mi, če je to to ?! Ker original stane krepkih 37 tisočakov... sem bolj nov v vsem tem :)

O sedanji lahko rečem, da se je "pretegnila" pri 27 000km. Zanima me tudi kako ugotovim obrabo zobnika. Na zadnjem servisu je sicer rekel, da zobniki so še OK,.. veriga pa da nebo dolgo... in res je... od takrat je preteklo 2500km in nimam je več kam nategovat. Pika na i je bila, ko mi jo je včeraj celo vrglo dol z zadnjega zobnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem verigo za ZZR 250 in najbrž bo to DID-ova veriga, ki bo pomoje prav tako predolga... ???

Ima Oringe in stane med 22 in 24 000,00SIT... pomoje bo to kar OK.  

Sedaj mi pa prosim povejte kakšen je postopek krajšanja ?!

Pomoje je en vezni ring z varnostno zaponko,... odvečne pa pač odbrusiš dol... če se ne motim :)  

Mislil sem celo da so verige iz enega kosa (beri brez raztavljivega člena).

Hmmm prosim svetujte mi, če je to to ?! Ker original stane krepkih 37 tisočakov... sem bolj nov v vsem tem :)  

O sedanji lahko rečem, da se je "pretegnila" pri 27 000km. Zanima me tudi kako ugotovim obrabo zobnika. Na zadnjem servisu je sicer rekel, da zobniki so še OK,.. veriga pa da nebo dolgo... in res je... od takrat je preteklo 2500km in nimam je več kam nategovat. Pika na i je bila, ko mi jo je včeraj celo vrglo dol z zadnjega zobnika.

kup komplet pa ne bo predolga(2 verižnika+veriga). Verižnike moraš pa tudi menjati, ker naslednja stvar ki jo boš naredil boš menjal verižnika.

Nova veriga pa stara verižnika...to ne dela dolgo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bateman!!!!

Pojdi na stran Predhodna 1, 2, 3, 4

To fantič piše na vrhu strani. Klikete, klikete, klik, pa si na začetku, sredi, četrtku itd. Samo vmes je treba pa čitat, pa si na koncu brihten ko buče! No pa da te ne bom samo zajeb...l, ti povem, da je tisto glavno, kar te verjetno najbolj j..e, napisal Brane. Čitat in uči se.

Matr, pa smo včasih pionirčki maršalu Titu prisegal da se bomo učil, ta ta nova generacija pa še brat neče.....!!!! Grrrrrr!! :cry: :wink: :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe ni časa :) pa saj berem pa berem,.. pa vas takoj odnese off topic,.. pa neham brat :) se bom pobolšal obljubim :) evo že berem ! dober začetek a ne ? :) hehe

sorry

PS: niste se zjasnili kaj je zdaj z zaponko ? :) DA ali NE ! je res NEVARNA ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe ni časa :) pa saj berem pa berem,.. pa vas takoj odnese off topic,.. pa neham brat :) se bom pobolšal obljubim :) evo že berem ! dober začetek a ne ? :) hehe

sorry

Pohvaljen!!! Priiiiiideeeeeen!

:wink: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...

Živjo folk,

rabim vašo pomoč...

in sicer, zanima me kje v Sloviniji bi lahko dobila člene za verigo oz. celo verigo.

Mogoče izdeluje to kak privatnik ali se lahko kupi samo original?

Hvala za odgovore in pomoč.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo folk,

rabim vašo pomoč...

in sicer, zanima me kje v Sloviniji bi lahko dobila člene za verigo oz. celo verigo.

Mogoče izdeluje to kak privatnik ali se lahko kupi samo original?

Hvala za odgovore in pomoč.....

Kupis original in nimas problema. Menjas en clen, pa poc drugi in tako naprej. Zamenjas komplet zobniski set in resnicno nimas problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo folk,

rabim vašo pomoč...

in sicer, zanima me kje v Sloviniji bi lahko dobila člene za verigo oz. celo verigo.

Mogoče izdeluje to kak privatnik ali se lahko kupi samo original?

Hvala za odgovore in pomoč.....

Poglej v Louisu: http://www.louis.de/_40964457d22ce76c1fd65....php?topic=list, v Ljubljani pa je podjetje Trg preko katerega lahko naročiš.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar velika večina mislim da nas daje na svoje konjičke kompleten set zobnikov in verige hkrati...in večina ne daje gor originalov,eni recimo dajemo gor D.I.D. komplete,ki so mislim da tudi cenovno dokaj ugodni v primerjavi z originalom...ampak izbira vsakega posameznika.Menjat členke po moje ni najboljša rešitev,ne s strani varnosti (kaj,če ti jo utrže v ovinku pri brzini?) ne ekonomske...ko so členki slabi,je za zamenjat verigo v kompletu...aja,pa D.I.D. komplete imajo v vsaki bolje založeni moto trgovini ali pa pri serviserjih,drugače ti jo pa naročijo...ker vseh in za vse motorje itak ne morejo imeti ;)

Popravljeno . Popravil roadbuster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napiši pol,da je to za speedway mašino...to je druga zgodba...

Popravljeno . Popravil roadbuster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje eno vprašanje. DID 525 VM2 sicer je ketna z členom ki ga je potrebno zakovičit. Jaz sem zadnje kolo pobral dol, zadnji zobnik, sedaj bom še prerezal verigo in dal sprednji verižnik dol.

Ko namontiram nove verižnike, kdaj ketno zakovičim - na motorju ali jo je potrebno prej ? Če jo prej moraš še nihajno dati dol.

Hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo a si ti ziher da bi dobil neskončno (zakovičeno) ketno čez ti dve mesti, označeni na sliki......ok, čez prvo bi še šlo, če bi snel nihajko, sam za tisto na nihajki pa ne vem :grrr , bi jo moral kar mal pofleksat a ne :)

post-9362-1228167142_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko namontiram nove verižnike, kdaj ketno zakovičim - na motorju ali jo je potrebno prej ? Če jo prej moraš še nihajno dati dol.

Ketno obvezno zakovičiš vsaj en teden preden jo montiraš in to obvezno v kopalnici ob prisotnosti vsaj treh devic. :slap:

Ne bi bilo slabo, če bi vsaj en kanček pomislil...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lihkar sem imel eno devico, škoda ki se nisem spomnil prej. Potem moram zakovičit gor dio porko

A je že prepozno? ;)

Ja, seveda - najprej zmontiraš zobnike, potem napelješ verigo in na koncu zakovičiš. Pri motorjih, ki imajo zadnjo vilico z ojačitvijo ponavadi niti ni drugega načina.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...no, če imaš še kak rezervi vezni člen jo lahko že prej zakovičiš, lahko potem vsaj rečeš da si se naučil ketno montirat na lastnih napakah

orodje za kovičenje imajo v louisu, lahko ga pa tudi doma narediš ja, izgleda nekaj podobnega kot mikrometer, nastaviš na štifta in zašraufaš da se zaprešata, lahko pa tudi en konec ketne nekam opreš in s kladivom zakovičiš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, mi je tudi koci nekaj povedal pa bom poskušal po domačem receptu. Bom poročal ko prerežem ketno, vse očistim potem pa poročam kako bo šlo za gor. Najbrž bo pa treba kupit na koncu ja:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!