Skoči na vsebino

Aprilia 750 Shiver


viggen

Priporočene objave

zanima me mnenje glede tega ali je shiver-ca primerna za začetnika ? Obvezno iščem 2 valjni motor ki so mi preprosto bolj všeč  :OK:

Je primeren tudi za začetnika; voziš jo na "Rain" mapi, ko dobiš dovolj izkušenj jo nastaviš na "Touring" in ko res obvladaš jo daš na "Sport" :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je primeren tudi za začetnika; voziš jo na "Rain" mapi, ko dobiš dovolj izkušenj jo nastaviš na "Touring" in ko res obvladaš jo daš na "Sport" :OK:

 

Super  :OK:  Kaj pa nepake so mele samo z števci in ugašanjem ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce puščata rezervoarčka od zavorne/hidravlične tekočine na balanci, ampak nič kritičnega. Edino najlepše ni.  :blush: 
Jaz sem večkrat zasledil le še problem s stikalom za zagon - je treba ob zagonu malce poslušat, da res neha vrtet štarter. Nič kar WD-40 ne bi rešil, hehe. 

 

Sicer je pa shiverca moj prvi motor ... Izpit sem delal na ER6 in nisem opazil bistvene razlike v vodljivosti. Le, da je shiverca malce višja in bolj poskočna. Se pa kar ves čas vozim s "touring" mapo, ker tako motor manj cuka po mestu in ne podivja ko do konca odpreš gas v nižjih prestavah ... Tudi gas ročka je tako manj občutljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

včeraj sva se srečala z eno črno-belo shiverco v Domžalah. jst sem bila pa z črno-rdečo... sam na semaforju ni tako lepo zapela, ker (še) ni bila pri Igorju uglašena ;)

 

mogoče kdo od tuki? mam nekaj vprašanj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sva se srečala z eno črno-belo shiverco v Domžalah. jst sem bila pa z črno-rdečo... sam na semaforju ni tako lepo zapela, ker (še) ni bila pri Igorju uglašena ;)

 

mogoče kdo od tuki? mam nekaj vprašanj :)

Okrog 17-18h ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se dalo tole tvojo zverinco kaj pobližje videt?

Lipstick, če se ne motim?

Lahko, je skoraj vsako soboto in nedeljo nekje na cesti ( to soboto gre v Zadar,v Nedeljo nazaj v LJ )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Tale prodajalec je tud nek levi, če se mu ne da 3 oglase napisat - za vsak motor svojega. 
Bela shiver ima mat-črne plastike na tanku očitno barvane, ker je sicer gor tudi napis, ki ga tukaj ni videt. Sicer pa ni videti, da bi bil še kje opraskan, kaj pa vem ... nimam tolk izkušenj z belimi, če je še kaj pobarvano. :)

Kaj ga je obsedlo s tem nosilcem kovčka na zadnjem sedežu ne vem, zgleda bolj "a je to" scena.  :grrr Pri takih je potem tudi bojazen, da je bil tako tudi vzdrževan. 

 

Za hibe pa preberi telih par strani te teme, kjer boš našel odgovore. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: če je to isti tip (slika motorja je bila enaka, ampak števila je bila druga) je za tuono reku da je iz anglije, torej zna bit tudi ta shiverica od tam. zgleda italija ni več toliko popularna za nakupe, so že na anglijo pršaltali.

 

kar pa še ne pomeni da je slaba, pojdi pogleda vseeno, lahko je pa prav dober nakup (edino un nosil je res bolj a je to)

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical sem ga včeraj dopoldne pa je bila že prodana:S

 

Do pomladi je še kar nekaj časa, se bo že našlo nekaj zame:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pri teh shiverjih in dorsodurotih najbolj moti to elektronsko podajanje moči. Sem se peljal ze s parimi pa mi ta obcutek nikakor ni vsec:)drugace je pa super paket. Za 2010 je ta motor poceni se v italiji so precej drazji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je z občutkom? :) Neke zakasnitve ali "drugačnosti" po občutku nisem pogruntal, zato me res zanima kaj bi to bilo, da je fly by wire drugačen od klasične zajle. 

 

Meni se zdi super za začetnika, ker se lahko vozi z bolj umirjenim agregatom. Sploh pa vožnja na Touring programu nudi veliko več udobja kakor na Sport + ni neprijetnih presenečenj z zdrsevanjem zadnjega kolesa kljub polnemu odpiranju ročice za plin. Pride zelo prav tudi, ko te ujame kak naliv! Na Sport (do konca odprtemu) programu je motor bistveno bolj divji. Ostali brez tega pomagala naj pa kar zajčke lovijo. :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je zaaran, v soboto bo moj:) Lepo ohranjen, lavfa odlično, prav tako se tudi pelje. Moči bo več kot dovolj glede na to, da bo prvi motor.

 

Ga predstavim, ko bo enkrat pri meni doma :grim

Popravljeno . Popravil otim
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, lepo! Dobrodošel v klubu, tudi jaz sem ga kupil za prvega in sem super zadovoljen. 

Še 2 nasveta - pazi, da ti stikalo za zagon ne ostane zataknjeno ko ga vžigaš (ti lahko raztrančira starter) in ne sekiraj se glede puščajočih posodic za hidravliko, napaka je lepotna, meni se na nivoju nič ne pozna. Oboje naj bi odpravili v novejših verzijah (vsj v USA, za EU pa je pomojem ostalo isto).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!