Skoči na vsebino

Aprilia 750 Shiver


viggen

Priporočene objave

mene pa zanima kaksne resitve ste se vi domislili glede usb napajanja

iscem neki kar bi bilo plug and play, pod sedezem je nekaj prostih prikljuckov za katere niti ne vem cemu sluzijo, pa me zanima ce jih je kdo uporabil, za enga vem da je za rac. povezat, za druga dva pa ne vem :?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...
  • 5 tedne pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

Živjo, badna! Par vprašanj...

1. Kam na shiverci spraviti prvo pomoč? Placa pod zicem praktično ni?

2. Ko motor stoji kak dan ali dva se "zlepijo" lamele sklopke in ko je motor v prestavi ga ne moreš premakniti kljub stisnjeni sklopki. Vse to "izgine", ko malo pobremzaš z mašino, ampak se spet ponovi, ko se nekaj dni ne voziš.

Drug teden bom menjal olje in bom hkrati zamenjal še zavorno tekočino in tekočino sklopke ( od kdaj se za skopko uporablja zavorno olje?), pa da vidimo, če bo kaj drugače.

3. Ali je že kdo rešil težavo "puščajočih" posodic za bremzo in sklopko?

4. Zakaj moped teži, da je potrebno "sprogramirati" rezervni ključ?  

 

Dosti za enkrat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.   v nahrbtnik, tank torbo, zadaj v kufer, lahko vržeš orodje ven, PP zelo-hudo zvakumiraš ...

2.   za "zlepitev" je verjetno krivo olje, natoči MOTUL 5100 15/50, z njim ni teh problemov. Lahko je vzrok "O" ring v cilindru sklopke ( ne na roćici ), lahko da pušča ......

Od vedno ( ko je prišla na trg ), sama menjava olja verjetno ne bo rešila problema, odpravit je potrebno vzrok ...

3.   Aprilija je menjala ročke v garancijskem roku ....., drigače menjaj tesnila, za skloplo, stran 39, del pod oznako 14, OM no:  858424- Diaphragm:

http://www.af1racing.com/store/Scripts/prodList.asp?idCategory=2647

        Prvo preveri kaj pušča ???, olje ? ali samo vlaga-voda po pranju, vožnji v dežju ? 

4.   ?? ali z ključem pri zahtevi za kodiranje lahko vžgeš motor ... Verjeten vzrok: neoriginalen ključ ali okvarjena antena na kljućavnici, posledica nepazljivosti pri demontaži in montaži rezervarja za gorivo. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem upal da se boš javil :)

Olje ima sicer komaj nekaj tisoč km ampak je že 3 leta od servisa (sodeč po servisni knjigi  tako, da bi bil lahko tudi to vzrok. Nabavljenega imam ravno Motul 5100 15W50, upam da to reši težavo. Sem pa videl na netu, da je to kar pogosto pojav pri motorjih, ki stojijo dalj časa med vožnjami.

Pušča definitivno zavorna tekočina na obeh posodicah (se malo pozna oksidacija), oz. puščanje ni prava beseda. Bolj bi rekel, da stvar malo "zašvica". Izgleda nekako podobno kot na sliki...

Bom v ponedeljek probal, če lahko moped vžgem tudi z rezervnim ključem...ključ je 100% original, lahko bi bilo kaj z anteno, ker je serviser lani menjal enega od MAP senzorjev. Pojma nimam, bom probal sprogramirati ključ pa da vidimo...

 

1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvij  pokrove, očisti gumice-diafragme-tesnila in ležišča. Lahko je prav oksidacija vzrok, da švica :cool:.

Kako veš, da je ključ original ?? Morda je bil originalni ključ izgubljen in so ga nadomestil z "generikom" , urezali zobe in niso uspeli skodirat ključa in displeja ????

Verjetno je z anteno vse v redu, ker nimaš z prvim ključem nobenih težav ....ali ...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker poznam 1.lastnika :) konec koncev je pa itaq vseeno samo da bo delal ;)   

S prvim kljucem pa na sreco tezav.

Drugace pa zakon moped tole :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogruntal kaj je "narobe" s ključem...

...v bistvu samo vrže ven opozorilo, da je potrebno nastaviti kodo na oba/vse kjuče "remember to insert your user code" da jih dodatno zakodiraš.

Seveda vžge normalno z obema ključema :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva ni najbolj posrečena, če se odločiš zanjo, boš ob vsakem zagonu matorja potreboval vnašat svojo kodo, kar pa je zaradi načina preko tipke "mode" dokaj zamudno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 6/5/2017 ob 19:34, gebre pravi:

Pogruntal kaj je "narobe" s ključem...

...v bistvu samo vrže ven opozorilo, da je potrebno nastaviti kodo na oba/vse kjuče "remember to insert your user code" da jih dodatno zakodiraš.

Seveda vžge normalno z obema ključema :blush:

Ne vpisuje se vsakič gesla - samo enkrat in ob morebitni okvari. Več info npr. tule: http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?239492-User-code-entry

Kodo vpiši v števec in jo nujno nekam zabeleži - najbolje v servisno knjižico. Koda omogoča, da se motor lahko vžge "mimo" imobilizatorja, v primeru okvare vezja ključavnice ali podobno. In ja, 000000 ne deluje, sem probal. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...

Pravkar sem dobil vpoklic za Shiverja 750. Gre za odpravljanje napake, zaradi katere obstaja možnost, da se prednja zavora sama aktivira. V vednost, če kdo ni dobil vpoklica.... Ne vem pa, ali gre za vse Shiverje, ali samo določeno serijo. 

Pa ker gre za moj prvi post; prav lep pozdrav vsem skupaj!!

vpoklic.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

ja so poslali tudi meni in moji boljši polovici. Je pa nova informacija, da bo najprej pregled in šele kasneje morebitna menjava prvega zavornega cilindra.Motorja sta pa 2016 in 2018 letnik.

Ima kdo konkretne -točne podatke katero olje se daje v ta motor? Na dveh servisih so pri mojem natočili 15W/50 pri drugem motorju pa enkrat 15W/50 in drugič 10w/40. Ker bom menjal zdaj sam vas zdaj to vprašam? Ve kdo kje dobiti bakreno podloško za oljni čep oz imamo kje podatek koliko je velika? Ima kdo kak servisni manual v PDF-u za lažjo pripravo vsega kar se rabi za ta motor.

 

Hvala vsem v naprej.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!