Skoči na vsebino

Aprilia 750 Shiver


viggen

Priporočene objave

Poznava se osebno ne, Te pa velikokrat vidim na tvojem KTM-u. Lohk pa prideš kdaj k cennarju (tm sem za šefa).

Dej kej več povej zakaj "be careful".

zato ker ni japonc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato ker ni japonc.

Sej vem, japonci  so zanesljivi, sam mam občutek, da nimajo karakterja. Tle je pa Aprilia precej v vodstvu. Mislim pa da z 2 leti starim motorjem ne more biti kaj veliko narobe. Če mi da 1000 km garancije, pol mam boljši občutek. Itak je pa kot prodajalec pravna oseba in mi za skrite napake odgovarja 2 leti.

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mislilcegnarju?si prej imel modro fazero in potem xt? Ce si to ti pol se poznava enkrat sem z nekom sel gledat k tebi fazerko:) res je da je motor star samo 2 sezoni ampak pri uvozih je potrebno biti pazljiv ker ti lahko prodajo vse mogoce...velikokrat firme kupujejo motorje na jugu italije po vec komadov nekatere tudi poskodovane jih tukaj popravijo prevrtijo kilometre in gas naprej (pri tem ze po slikah ne zgleda ketna in zobniki 9000km ampak ok... Vzemi nekoga s seboj ki se na motorje razume. Ker ce pogledas logicno motor je motor 5200 kar je relativno poceni in predstavlaj si da ga je pripeljal iz italije je placal 5% davka in 100e homoligacija se pravi cca 400e. Na tebi bo še zasluzil sd pravi je moral motor dobiti za okoli 4000e in ce pogledas cene na moto.it recimo, letnika 2012 za tako ceno ne najdes...tako da...no mogoce prevec razmislaj poglej in ce ti bo kul kupi. Zelim ti uspesen nakup lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato ker ni japonc.

Tudi sam ze nimam japonca 3 sezone pa mi ni nic hudega;)se mi pa kolca po njih ehehe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mislilcegnarju?si prej imel modro fazero in potem xt? Ce si to ti pol se poznava enkrat sem z nekom sel gledat k tebi fazerko:) res je da je motor star samo 2 sezoni ampak pri uvozih je potrebno biti pazljiv ker ti lahko prodajo vse mogoce...velikokrat firme kupujejo motorje na jugu italije po vec komadov nekatere tudi poskodovane jih tukaj popravijo prevrtijo kilometre in gas naprej (pri tem ze po slikah ne zgleda ketna in zobniki 9000km ampak ok... Vzemi nekoga s seboj ki se na motorje razume. Ker ce pogledas logicno motor je motor 5200 kar je relativno poceni in predstavlaj si da ga je pripeljal iz italije je placal 5% davka in 100e homoligacija se pravi cca 400e. Na tebi bo še zasluzil sd pravi je moral motor dobiti za okoli 4000e in ce pogledas cene na moto.it recimo, letnika 2012 za tako ceno ne najdes...tako da...no mogoce prevec razmislaj poglej in ce ti bo kul kupi. Zelim ti uspesen nakup l

 

Ja. Cegnar. Tocno ti razlogi me odbijajo od nakupa.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo oseba ki uvozi motor (tista ki je napisana na tuji kupoprodajni pogodbi ) lahko plača dmv. Potem se ga ne da več in je motor samo še za lepo videt ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akrapoviče ... vesel k radio!  :kva1:

Res je...ko skuter!

 

Škoda volne v loncu, jo boš čist prekuril k se vodiš z db killerji :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:bum:

Dobr no, bom enkrat do Kočevja vn pobral db killerje, da me boš slišu tko k se spodobi - že na Dvoru enkrat.  :yea1:

 

Toooo! Akrapovič z dušilci je kot italjanski motor brez okvar. :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Prosim za nasvet v kolikor ga kdo ve....

Kako izbrišem moteč ključek ki se prikazuje za servis???
Hvala za pomoč  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za nasvet v kolikor ga kdo ve....

Kako izbrišem moteč ključek ki se prikazuje za servis???

Hvala za pomoč   :)

Našel boš na netu

Servisna koda naj bi bila 12398 (preveri)

​V menuju(service code) odtipkaš servisno kodo….se ti odprejo nove nastavitve med tem tudi reset service….. pritisneš yes in si rešen do naslednjega servisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našel boš na netu

Servisna koda naj bi bila 12398 (preveri)

​V menuju(service code) odtipkaš servisno kodo….se ti odprejo nove nastavitve med tem tudi reset service….. pritisneš yes in si rešen do naslednjega servisa.

Ne bo šlo, pelješ na servis,servis pregleda zapisane napake-opozorila in opravi predpisana dela na xxxxx km, resetira zapise in to je to.

Ja mi je zelo poznana tematika servisiranja APRILIJ v SLO.

Na displeju najdeš simbol knjige ( MENU ), skočiš vanj, najdeš rubriko DIAGNOSIS, jo izbereš, pojavi se zahteva INSERT THE SERVICE CODE, izbereš; dobiš izpis 00000, vpišeš kodo ( 12398 ), izbereš rubriko RESET COUPON, izbereš in dobiš DO YOU WANT TO RESET ? , izbereš YES,čez nekaj časa se pojavi napis: RESET COMPLITED, potem samo še nekaj EXIT-ov in si zmagal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se ključka rešim preko menija s "service code", vendar jo vsako leto googlam - si bo treba počas zapisat, ali pa shranit tole stran objav v zaznamke. :D

 

Pooblaščenca moj motor ni videl že nekaj let, upam, da tako tudi ostane.  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Aaaaaaa nov problem.... "URGENT SERVICE". Motor je med vožnjo ugasnil, po nekaj poizkusih ni več prižgal... Ko pa je pa je potem le prižgal je vavijal obrate med 3.000 in 4.000, sam od sebe...

Kdo kaj ve o tem?? :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Kaj pa vžig mrzlega motorja, zdaj v zimi... Meni se kdaj naredi na ne vžge v prvo oziroma drugo, ga moram parkrat zagnat da zalaufa.

Je to mogoče zato ker je mrzlo? Se da mogoče vžig mrzlega motorja??
Hvala, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaaaaaa nov problem.... "URGENT SERVICE". Motor je med vožnjo ugasnil, po nekaj poizkusih ni več prižgal... Ko pa je pa je potem le prižgal je vavijal obrate med 3.000 in 4.000, sam od sebe...

Kdo kaj ve o tem?? :/

Verjetno je okvarjen eden od AIR PRESURE SENSOR ( 1. ali 2. cilinder ), senzor je od firme BOSCH,  bo trebe na servis, priklop na AEXONE, diagnosticirat napako, če ja moja domneva pravilna, zamenjat senzor in pobrisat napako v ECU-ju. Možno je, da je senzor poslal "okvarjen" signal, kar bi lahko bila posledica oksidacije ( vlaga ) v konektorju senzorja ??? Preveri stanje konektorjev, senzorja se nahajata v air boksu, pa nežno ravnaj z njima.

http://www.af1racing.com/store/Scripts/prodView.asp?idproduct=18049

pod št.20:

http://www.af1racing.com/store/Scripts/prodList.asp?idCategory=1338

Aprilije potrebujejo za vžig akumulator v zelo dobrem stanju, če ima na klemah pri ugasnjenem motorju, ko daš kontakt manj kot 12,3 V, bodo težave.

Popravljeno . Popravil Vezalka
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče prejšnjega problema sem uredil zadevo, dva senzorja sta bila v okvari, eden menda za padec motorja.

Zdaj pa je narejen komplet servis, ter tudi menjan akumulator, ampak ne vem zakaj mrzel noce vžgat, ko pa enkrat zalaufa ni vec problem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kabel na štarterju? Pri mojem je bil čisto zarjavel. Zadevo sem očistil in od takrat naprej vžiga v prvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče prejšnjega problema sem uredil zadevo, dva senzorja sta bila v okvari, eden menda za padec motorja.

Zdaj pa je narejen komplet servis, ter tudi menjan akumulator, ampak ne vem zakaj mrzel noce vžgat, ko pa enkrat zalaufa ni vec problem....

Ali si accu, preden si ga vložil napolnil do kraja?

Kupljen ima okoli 85% moči in morda ni dovolj za normalen zagon hladnega motorja..

Ko sem v avtu menjal accu, sem ga prej še dodatno polnil, ne moreš verjeti - še 6 ur se je polnil, da je bil poln.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!