Skoči na vsebino

Aprilia 750 Shiver


viggen

Priporočene objave

Se najbolj kriticna se mi je zdela okvara elektronskega gasa, ko spustis gas pa gas sekar je ker zataji elektronika, to je lahko smrtno nevarno. Porem vem da puscajo posodice, crkujejo termostati, senzor tlaka, pregrevanje, cukanje pa se bi se naslo. Nebi rad strašil, ne govorim oz lastnih izkušenj to pravijo drugi ki so motor dejansko imeli. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Čez zimo motor počasi prilagajam svojim željam, nič pretresljivega sicer:)

Plastike karbon look (hidrotisk 6 element, malo reklame, dec se je res potrudil:) in pa spoliran izpuh.

20140111134955.jpg

20140113175125.jpg

Popravljeno . Popravil otim
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez zimo motor počasi prilagajam svojim željam, nič pretresljivega sicer:)

Plastike karbon look (hidrotisk 6 element, malo reklame, dec se je res potrudil:) in pa spoliran izpuh.

20140111134955.jpg

 

 

Lahko mi posodiš čez zimo to karbon look šipco, pa dobiš v zameno šipco iz prave karbonske tkanine ;). Pa lahko mi še posodiš tista dva pleha, ki sta pritrjena na hladilniku, ti tudi v zameno naredim karbonska, hehe

 

Lahko posodi tudi kdo drug, ponudba je časovno omejena :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko mi posodiš čez zimo to karbon look šipco, pa dobiš v zameno šipco iz prave karbonske tkanine ;). Pa lahko mi še posodiš tista dva pleha, ki sta pritrjena na hladilniku, ti tudi v zameno naredim karbonska, hehe

 

Lahko posodi tudi kdo drug, ponudba je časovno omejena :P

 

 

Če bi še kaj za BMW S1000rr rad naredil,ti lahko jaz kakšen del pošljem  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo na temo filtrov si lahko prebereš TUKAJ

Kar se tiče pa olja pa sem ti naredil slikco kaj priporoča Motul.
(če ne vidiš oz. potrebuješ pdf za shiver me kontaktiraj, pa ti ga pošljem po e-pošti.)

 

 

 

shiver.png

 

LP kB

Popravljeno . Popravil KilleRBee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hvala za tole, sem videl pdf. V motorju se že pretaka Motul 5100 15w50:)

 

Imam pa drug problem, in sicer iz motorja prihaja nadležen zvok. Bi me moralo skrbeti?

 

 

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ventili so mal glasni. Zdej ne vem al je to normalno za ta motor, lahko je pa tud indikator, da jih je potrebno počas nastavt. Pa štandgas mal dvign.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, tole klikanje definitivno ni normalno, so verjetno res ventili ... Pri meni se v prostem teku sliši samo neko "jokanje - whining", kot bi na suho vrtel nek elektromotor, prenos zobnikov ali kaj podobnega.
Tu le se lepo sliši na koncu posnetka, prihaja pa iz področja motorja, če stojiš izza njega skoraj ni slišno. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bil mogoče kdo od vas pripravljen nastaviti ventile? Mogoče poznate koga ki bi to storil za normalen denar?

Včeraj sem poslal mail k Lanugusu in Vombergerju ampak do sedaj še nisem prejel odgovora...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Langus mi je na ktm naredil dobro in poceni, je fer decko. Poklici ga maile bolj malo gleda, je bolj v delavnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej hej... na tem naslovu pa sem res nov. Verjetno že ta teden dobim v garažo Shiver-co :)

Prebral sem že kar nekaj o tem motorju na tem forumu, zanima pa me kakšno tank torbo mi svetujete naj nabavim?

So ene pripete le s pasovi ali je potrebno v vsakem primeru dokupit tisti obroč okoli luknje za tankat??

Do zdaj sem imel magnetne tank torbe, zato niti pomislil nisem na kaj takega. Hvala v naprej  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej hej... na tem naslovu pa sem res nov. Verjetno že ta teden dobim v garažo Shiver-co :)

Prebral sem že kar nekaj o tem motorju na tem forumu, zanima pa me kakšno tank torbo mi svetujete naj nabavim?

So ene pripete le s pasovi ali je potrebno v vsakem primeru dokupit tisti obroč okoli luknje za tankat??

Do zdaj sem imel magnetne tank torbe, zato niti pomislil nisem na kaj takega. Hvala v naprej  :OK:

 

naša šiverca ima tole ugledano :)

http://www.motocenterlaba.com/tech-aero-tank-torba

 

torba je res kvalitetno narejena in v primerjavi z ostalimi ima kar veliko prostornino... pa še cena ni slaba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva torba, če bo kdo kupil naj malo poslika, da vidimo kako paše gor:)

Popravljeno . Popravil otim
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

domina ... hvala za dober odgovor oziroma predlog, mi je torba res všeč !

Me pa za nima še ena stvar... Imam že od prej stranski torbi. Jih je že kdo uporabljal na Shiver? Se dajo lepo uporabljat tudi brez stranskih nosilcev?

:bounce:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi ti torbi slučajno drajsali lahko tudi provizorično montiraš distančnike ali samo kak trak na sopotnikove tačke, ki imajo navoj na notranji strani. Je pa zelo verjetno odvisno od modela. Originalna oprema so tudi stranske torbe. Aftermarket seveda ni nič posebnega. :D

Obstaja tudi nosilec za zadnji kovček, ki pa je montiran precej zadaj in visoko, a jaz imam bolj mešane občutke ... 

givi_TE6702_Easylock_holder.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor... 
Ewo, danes pa sem jo pripeljal :D

Prvi kilometri so bili zelo zanimivi - čudoviti  ;)

 

post-46130-0-55432500-1396102583_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj... se je že komu zgodilo, da se je ležaj na krmilu (upam, da sem se pravi izrazil) kar sam od sebe preveč zategnil, zato je bilo krmilo iz ravnega položaja malo težje obrnit levo ali desno??? Nekaj sem zasledil na enem od tujih forumov... ???
LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni vsi skupaj! 

Po dolgem času sem spet prisoten na motosvet.com. Odločam se za nakup novega motorja. V oči mi je najbolj padla Shiverca. Mam pa eno veliko prošnjo: glede na to da v Slo imamo edinega pooblaščenega  prodajalca za Aprilie v Mariboru- mi je predaleč  :grrr in sem visok 1,94m, punca pa za glavo in pol manjša, bi se želela skupaj vsesti na motor, da vidiva če nama odgovarja. Sva doma ponavadi v pop, času, pa sm mislu če gre kdo kaj proti obali posončat svoj motorček, da se ustavi in mi naredi veliko uslugo. :) Častim sladoled! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede križev/ležajev na krmilu še nisem zasledil kaj podobnega. 

 

Za nakeda je kar velik motor, le prostor za sopotnika je precej skopo odmerjen + zadaj se kar težko doseže tank ob zaviranju. Zadnji kovček je zato skoraj obvezen za veliko vožnje v dvoje, da se lahko sopotnica namesti bolj pokončno in udobno brez kiparja ob pospeševanju.  :blush:

Če ga kdaj mahnemo proti PO sporočim, na ZS mi pošlji edino tvoje ime in telefonsko. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O! Hvala za info. :)

Maš kak predlog oz. naked ki bi bil primeren za oba? Večino časa bova skupaj na motorju. Je pa res da se je prej vozila na Z750 (04-06) kot sovoznica. Na njemu se je počutla cela polomljena. 

Upm, da se vidmo. Sigurno te je sladoled prepričal! :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ewo ga, pa sem dobil mojo Shiver-co iz servisa :OK:  Naredil cca. 500 kilometrov.
Me pa zanima ena stvar, koliko kaj vam kaže povprečno porabo na računalniku?? Meni je po ne ravno penzionistični vožnji kazalo 3,9 l/100 km, kar je bilo potem ko sem izračunal absolutno premalo. Poraba je bila cca. 6 litrov. Kako kaj vam kaže, se da kje to nastavljat?? Hvala, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!