Skoči na vsebino

Aprilia 750 Shiver


viggen

Priporočene objave

Poraba na računalniku je 4,3l/100km, izračunano pa 5,7. Če boš našel kaj za nastavljat pa kar sporoči:)

 

Lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, se mi je zdelo da ne kaže pravilno...

Me pa zanima še koliko kaj naredite z rezervo ? Torej ko lučna gori, pred tem se parkrat vklopi, sploh po klancu navzdol, koliko še upate prevozit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ob vsakem tankanju resetiram števec in potem gledam kilometre, če imaš porabo 6 boš 15 litri naredil 250km. Tankaš pač nekaj prej. Jebeš lučko:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi se lastniki Shiverjev zmenil za kakšno skupno vožnjo? Je kdo za akcijo? Rad bi slišu akrapoviče:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi se lastniki Shiverjev zmenil za kakšno skupno vožnjo? Je kdo za akcijo? Rad bi slišu akrapoviče:)

 

Super ideja!!! Sem takoj za akcijo... Go Shiver  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni tudi precej laže bord-computer ... se vidi, da je italjanska elektronika. :slap:  

 

Jaz skoraj ziher (če ne bojo prekle padale ... al pa dež, hihi) v soboto pridem na Kwakasaki zbor v Kočevje. Bom prelimal napise, da bo pisal Zhiver 750, mogoče se zmoti in mi bo Črna Strela dala kak piškot.  :grim

 

Kar se tiče pa rezerve pa ti itak začne odštevati kilometre, ko ti začne dalj časa svetiti lučka za rezervo. Največ sem tudi jaz naredil okoli 250 km, okoli 200 začne svetit rezerva.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, no dejte se že zmenit, da se ne bo treba skos men s šivercami okol vozit :P

 

predlagam, da datum kar dorečete - obvestim še tele dva lastnika šiverc, ki jih ni na ms, da vas bo mal več :)

post-22737-0-23672000-1401093173_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nakeda je kar velik motor, le prostor za sopotnika je precej skopo odmerjen + zadaj se kar težko doseže tank ob zaviranju. Zadnji kovček je zato skoraj obvezen za veliko vožnje v dvoje, da se lahko sopotnica namesti bolj pokončno in udobno brez kiparja ob pospeševanju. :blush:

Sm jo peljal zadnjic, od sodelavca in je kr fin polozaj za soferja. Tud pelje se lepo.

Kar se pa tice citiranga dela pa ne vem a mas tolk svoh rokce? Zenska se pac nasloni nate in je. Men se nkol ni rabil nihce na tank naslanjat pr bremzanju, tud na cestaku ne. Bolj me moti ce nekdo za mano sloni na kufru ...

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima mogoče kdo od vas na Shiver (do letnika 2010) nosilec za zadnji kovček?? Danes sem malo klical po trgovinah in pravijo, da ga menda nobena firma ne dela, razen za novejšo verzijo. Je mogoče kdo dal naredit komu zadnji nosilec kovčka? Se da kaj naredit?

Hvala, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Sem nov na tem forumu. Odločam se za nakup Aprilie Shiver. Večkrat sem zasledil, da so s tem motorjem določeni imeli precejšne težave, resno pa ni nihče nikoli znal povedati, kaj je bilo narobe. Sam se do sedaj imel 6 motorjev japonskega porekla- z nimi nobenih težav. Imel sem tudi aprilio pegaso Strada, pa mi je nekoč crnkil števec-je bilo kar precej drago popravilo. bi prosil lastnike omenjenega motorja, da povedo kaj več. Gledam pa samo letnike od 2010 navzgor-nov model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej na aprilia forum UK imas ene 200 strani uporabnikov ki jamrajo glede tezav, predvsem so bili na udaru prvi letniki 08-09 baje se od 2010 boljse...pomoje je dost odvisno kaj dobis in kako so delali z njimi...tudi sam sem hotel kupit shiver pa sem si premislil in sel gledat dva dorsodurota kar je podoben motor in ob ogledu in testni voznji nisem bil prav navdušen- potem sem pa se prelistal tije forume me je pa cisto minilo...če si imel prej japonce močno dvomim, da ti bo všeč, ampak to je samo moje mnenje. Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba je vedet tudi, da je v tujini dosti več teh motorjev kakor pri nas. A kdo jamra čez cliote? Vsi! Kaj pa čez porscheje, ki jih imajo le redki? Nihče! Crkujejo pa sigurno oboji ... :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem malo prelistal tuje forume, pa vidim da je s to znamko kar nekaj težav. Škoda, ker mi je motor vizualno izjemno privlačen, tudi agregat je točno to kar bi si želel imeti. Se bom pač moral zadovoljiti s manšo močjo agregata ter kupiti Versys-a. Sej bodo ogoče Japonci kmalu pokapirali, da nas je precej takih ki želimo 2V 800 ccm, ker smo 4V 600 ccm prerasli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komot nabaviš jih poznam par ki jo imajo in nobeden ni imel z njo še nobenega problema pa dela vsak 10000km + na leto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem malo prelistal tuje forume, pa vidim da je s to znamko kar nekaj težav. Škoda, ker mi je motor vizualno izjemno privlačen, tudi agregat je točno to kar bi si želel imeti. Se bom pač moral zadovoljiti s manšo močjo agregata ter kupiti Versys-a. Sej bodo ogoče Japonci kmalu pokapirali, da nas je precej takih ki želimo 2V 800 ccm, ker smo 4V 600 ccm prerasli.

Shiver GT l.2009 vozim že tretjo sezono in na sezono naredim pribl. 11000km. Pred nakupom sem preizkusil kar nekaj različnih motorjev, vendar me je pri Aprilii pritegnila oblika, predvsem pa tudi občutek pri vožnji. Je bilo pa precej komentarjev glede "kaj pa si kupu Italjana". So se pa mnenja spremenila ko so Shiver-co peljali krog ali dva. Ne rečem pa da je to najboljši motor. Sicer sem drugi lastnik in do sedaj nisem imel niti enega samega problema. Vožnja je super, motor je super vodljiv in zelo okreten sploh če se kje gužvaš in tudi poraba se giblje od 4-5l pri "precej" normalni in dinamični vožnji. Edina stvar, katera me rahlo moti (ampak sem se je navadil) je rezervar samo 15l (16l gre s kupčkom) in da ni kazalca količine bencina ampak je samo lučka za zadnje 5l. Če se boš odločil mislim da ti ne bo žal. Glede problemov pa sem zvedel da so bili to modeli do l. 2008 kateri so imeli rotax motor. Ta pa je sedaj prav Apriliin. Drugače pa si preberi tudi kakšen test (siol, moto magazin ...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najvec bos o motorju zvedel nactem forumu...sem ga pred potencialnim nakupom prelistal po dolgem in počez in me je minilo...lahko pa da eni pretiravajo....

Evo forum;

http://www.apriliaforum.com/forums/forumdisplay.php?63-2008-2014-Shiver-SL750-Dorsoduro-750

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja sicer dela, vendar bo treba po sezoni ketno v sprednjem cilindru menat, je kr glasna. Ostalo dela:)

 

Imam pa eno vprašanje: Kakšne so parkirne žarnice, bi jih zamenjal za bolj bele, da se bo ujemalo s kratko in dolgo lučjo...

 

Forum, ki ga je navedel aselak res zelo informativen, sem že marsikaj pametnega izvedel gor.

Popravljeno . Popravil otim
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glde na to da sva oba ločana in da ni 2x za rečt da se poznava ti-vam

dam prijateljski nasvet...be careful...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glde na to da sva oba ločana in da ni 2x za rečt da se poznava ti-vam

dam prijateljski nasvet...be careful...

Poznava se osebno ne, Te pa velikokrat vidim na tvojem KTM-u. Lohk pa prideš kdaj k cennarju (tm sem za šefa).

Dej kej več povej zakaj "be careful".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!