Skoči na vsebino

Rabljen skuter Gilera Runner FXR 180?


Enduro

Priporočene objave

Zanimam se za nakup skuterja. Ker že imam izpit kategorije A bi si omislil kaj močnejšega od običajnih 50 ccm. Gilera Runner FXR 180 mi je od vseh še najbolj všec in je tudi najceneša. Kupil bi seveda rabljeno. Na kaj moram biti pazljiv pri nakupu ? Kaj so šibke točka takih skuterjev oz. kaj najraje crkne ? Koliko km lahko naredi tak skuter brez zamenjave bata&cilindra. Ima mogoče kdo tak skuterček pa bi vedu kaj več povedat? Še to v Oglasniku sem gledal en oglas pa hočejo za 2000 letnik neregistrirano 550k, men se to zdi too much, kaj pa vam. Jaz bi se stegnu tm za max 350k, ker mislim da je nova okol 600k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za nakup skuterja. Ker že imam izpit kategorije A bi si omislil kaj močnejšega od običajnih 50 ccm. Gilera Runner FXR 180 mi je od vseh še najbolj všec in je tudi najceneša. Kupil bi seveda rabljeno. Na kaj moram biti pazljiv pri nakupu ? Kaj so šibke točka takih skuterjev oz. kaj najraje crkne ? Koliko km lahko naredi tak skuter brez zamenjave bata&cilindra. Ima mogoče kdo tak skuterček pa bi vedu kaj več povedat? Še to v Oglasniku sem gledal en oglas pa hočejo za 2000 letnik neregistrirano 550k, men se to zdi too much, kaj pa vam. Jaz bi se stegnu tm za max 350k, ker mislim da je nova okol 600k.

Imel sem tak skuter in sem ga prodal 3 leta starega za 300.000 sit, kar je bilo takrat približno 2900 dem. Bil sem 1. lastnik, motor je bil takoj po servisu, z novimi gumami in novim akumulatorjem, imel je prevoženih 36.000 km, dal sem tudi 6 mesecev garancije - toliko glede cene.

Sam agregat ni problematičen, bodi pozoren na sprednje vilice, rad se odlomi zgornji nosilec izpuha na bloku (to lahko uporabiš za zbijanje cene, ker bi moral zamenjati cel blok, ki stane 700€, ti ga pa lahko zavarim). Skuter ima hude pospeške, okvir je pa kljub sredinski povezavi precej "gumijast". Glede bata mislim, da 70.000 km ne bi smel biti problem, priporočam pa preventivno menjavo jermena pred vsako sezono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tak denar se mi zdi da bos dobil le 50cc skuter letnik 2000/01. Lansko leto pa je Avto Triglav prodajal nove FX-e 125 z letnico proizvodnje 99 za 450k (ce se prav spomnim).

Folk se pa s takimi skuterji vozi do dalmacije tko da bi ze mogu dobr drzat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem tak skuter in sem ga prodal 3 leta starega za 300.000 sit, kar je bilo takrat približno 2900 dem. Bil sem 1. lastnik, motor je bil takoj po servisu, z novimi gumami in novim akumulatorjem, imel je prevoženih 36.000 km, dal sem tudi 6 mesecev garancije - toliko glede cene.

Sam agregat ni problematičen, bodi pozoren na sprednje vilice, rad se odlomi zgornji nosilec izpuha na bloku (to lahko uporabiš za zbijanje cene, ker bi moral zamenjati cel blok, ki stane 700€, ti ga pa lahko zavarim). Skuter ima hude pospeške, okvir je pa kljub sredinski povezavi precej "gumijast". Glede bata mislim, da 70.000 km ne bi smel biti problem, priporočam pa preventivno menjavo jermena pred vsako sezono.

Roman praviš, da naj bom pozoren na sprednje vilice. V kakšnem smislu ? Puščanje olja, luft, slabo dušenje … ? No saj glede valja in bata me ne skrbi tolk, če bo potrebno bi pač zamenjal z Malossi 172ccm kitom. 36000km se mi zdi na prvi pogled kar veliko za skuter, samo če pomislim da stvar kar leti, verjetno tudi kakšne daljše fure niso problem. Kako pa je z ostalimi pogonskimi sklopi pri tej kilometraži ? (sklopka, variator …) Pa še neki, kolk sploh žre ta stvarca, ker benz (95-98 ) pa kero olje se uporablja?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roman praviš, da naj bom pozoren na sprednje vilice. V kakšnem smislu ? Puščanje olja, luft, slabo dušenje … ? No saj glede valja in bata me ne skrbi tolk, če bo potrebno bi pač zamenjal z Malossi 172ccm kitom. 36000km se mi zdi na prvi pogled kar veliko za skuter, samo če pomislim da stvar kar leti, verjetno tudi kakšne daljše fure niso problem. Kako pa je z ostalimi pogonskimi sklopi pri tej kilometraži ? (sklopka, variator …) Pa še neki, kolk sploh žre ta stvarca, ker benz (95-98 ) pa kero olje se uporablja?

Sprednje vilice so mi enostavno zaribale - v njih ni olja, ampak so samo drsni deli namazani z mastjo. Mogoče so sedaj že kaj spremenili, ampak pri prvih modelih je bilo tako.

Malossi kit je namenjen predelavi runnerja 125 in pri 180-ki ne pridobiš praktično nič, poleg tega ti pa en kup stvari ne paše (kpl kit vsebuje tudi elemente za sklopko in variomat), ker je 125 mašina drugačna.

Vsi ostali elementi agregata so bili popolnoma bp, sem pa vozil ves čas na ful - povprečje na večje razdalje (Grobnik, Zeltweg, morje..) 100 km/h.

Pil je 5l, 95 neosvinčenega in navadno scooter 2T olje (konkretno Motul, ampak to je že stvar vsakega posameznika) - približno 1l/800km.

V ren kitu se dobijo tudi druge vilice in precej večji plavajoči disk - vilice so komaj kaj boljše od originalnih, disk je pa pravi balzam za desno roko.

Pa še odgovor za Dunkerja:

Pospeški do 100 km/h so nekako primerljivi s 600 ccm soft endurami, do 60 km/h pa res hudi - so pa nekoliko odvisni od trenutne obrabe jermena .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enduro, jaz imam Runerja FXR. Lahko se zmeniva za kakšno vožnjo, pa da malo podebatirava. Ga pa tudi enkrat nameravam začet prodajat. Piši mi na mail. jasabb@yahoo.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še odgovor za Dunkerja:

Pospeški do 100 km/h so nekako primerljivi s 600 ccm soft endurami, do 60 km/h pa res hudi - so pa nekoliko odvisni od trenutne obrabe jermena .

No ja tale o pospeških do sto na ravni 600cc endur se mi zdi res mal huda. A pol ma 180cc runner pospeške tam okol 6s do sto al kaj ?

Kolk je pa serijska končna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FXR 180 ima po mojih podatkih 8,4s do 100km/h.

Roman, ti si imel (ali pa imaš) Runnerco 180 - koliko časa pa potrebuje do npr. 50 ali 60 ali kaj takega? Da bi lahko vsaj malo primerjal s svojim skuterjem... Do 100 imam jest 30 sekund. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam Runnerja 180. Da ne boste preveč ugibali, si poglejte tole stran, ki sem jo poskeniral iz nemške revije Scooter&Sport.

http://users.volja.net/jasabb/scootersport.jpg Slika je malo večja, tukaj pa smo povezetek: Gilera Runner FXR ima končno hitrost 128km/h (seveda realno; meni kaže 140km/h), pospešek do 80km/h im 6,3s, (do 100 pa okoli 10 - to sem tudi prebral v omenjeni reviji, ki pa jo zdajle ne najdem), porabo ima 4,5l (meni kuri 5l), težka pa je 117,5kg. Vse te podatke so izmerili pri reviji Scooter&Sport in niso kakšni tovarniški. Zato se mi zdijo objektivni. Priporočam da si pogledate tabelo, ker je tudi veliko podatkov o drugih skuterjih.

LP J.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja tale o pospeških do sto na ravni 600cc endur se mi zdi res mal huda. A pol ma 180cc runner pospeške tam okol 6s do sto al kaj ?  

Ne trdim da imajo omenjene endure 6s do 100, ampak pospeški so tu nekje(sprobano) :roll: .Da ne bi kdo preveč pametoval - napisal sem soft endure (xt, f-, kanjonka inp.).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!