Skoči na vsebino

Iščem


Priporočene objave

  • 4 tedne pozneje...

Lahko bolj podrobno pojasniš kakšno potrebuješ? Nekaj se valja po predalih ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se lahko priključim debati - kupil sem kamero, za dobrih 100€, ker če mi pade na tla ne bo tako bolelo kot če mi pade GoPro. Problem je samo v tem, da ima motor max 6500 obratov, vozim pa ga bolj umirjeno, tako da vibracije pridejo še bolj v upoštev. Sem dal na vakum na šipo spredaj, pa sem ugotovil, da ni vrtljajev motorja (dva valja), ki ne bi tresli. Na čeladi zgoraj nimam placa (preklopna), pa grdo mi je, na prsih imam pred sabo šipo, na šipi pa je položaj idealen, ampak tresenje .... Ne ostane mi kaj dosti, vem. Dobro dela ciklične fotografije, pri video posnetkih pa je potrebno paziti na obrate in cesto, hvala Bogu, da sem jo dobil za to ceno. Kaj narediti? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, GoBobi pravi:

@amateur  , a tvoja kamera nima stabilizacije, ali se slika trese navkljub njej... Kaj imaš zaeno zadevico?

Ajd!

Imam foto Canon g16, ki ima stabilizator za peš posnetke. Kamero sem pa kupil zgolj za test kaj zmore, nima stabilizacije (šele zadnja GoPro ima ?), Ime Xplore 4 K. Saj ni problem kamera, pač pa motor s svojimi nizkimi obrati in posledično tresljaji. Ne vem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha... Ja, ta pa zgleda, da res nima stabilizacije :(... Škoda, ker nisi komu prej kaj omenil, ker dobrih 100 ojrov (oz. morda celo 129 ojrov, kot je v tej trgovini http://www.xplore.si/contents/sl/p253_Športna_kamera_4K,_Full_HD_Xcam_XP1090.html) ni malo, če nisi nujno pristaš samo GoPro opcije. Sam sem za klub ravno pred dnevi naročil tole kamero SOOCOO S100Pro, pa ko pride (načeloma jutri, ker bo prišla iz Španije), ti jo lahko posodim za kak dan, da vidiš, če je problem zgolj v tvoji kameri (kot verjamem jaz), ali pa je motor res "nerešljiva težava". Če pogledaš na stran, ki sem ti jo prilepil, sem izbral kamero v original pakiranju (s potrebščinami kot jih najdeš v videu, ki sem ga prilepil na dnu) in še dodatno "Bundle 4", kjer je polnilec za dve bateriji, dodatna baterija in 32 Gb "ta hitra" spominska kartica. Cena je bila 108 ojrov s poštnino vred iz Španije.

Prijatelj je pred cca. pol leta kupil kamerco, tudi od SOOCOO, model pa je C30, ki je v njihovi hiši precej "nižje uvrščen" od tega S100Pro, pa ob ogledu posnetkov iz tiste C30 direkt na TV nisem imel ideje, kaj bi lahko bilo še boljše od take kamere. Posnetki na youtubu so za ogled nekako slabši, čeprav nastaviš na 1080p HD. Posnetki na TV so bili v HD-ju noro dobri (filmski), pa stabilizacija slike je bila fantastična.

Sam do sedaj še nisem imel kamere in ti jo res rade volje posodim za par dni, da ti podaš oceno, glede na tole Xplore 4K, kar si kupil sedaj in na GoPro, ki si jo menda tudi lastiš (če sem te prav razumel).

(Video z vsebino paketa)

 

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10/27/2017 ob 23:03, amateur pravi:

Imam foto Canon g16, ki ima stabilizator za peš posnetke. Kamero sem pa kupil zgolj za test kaj zmore, nima stabilizacije (šele zadnja GoPro ima ?), Ime Xplore 4 K. Saj ni problem kamera, pač pa motor s svojimi nizkimi obrati in posledično tresljaji. Ne vem ...

Na vse možne načine sem že poizkusil uničiti vibracije! Sony hdr-as15,  ThiEye V5, GoPro Session 4 kamere sem prestavljal po vseh možnih položajih na motorju. Najmanj vibracij je na čeladi. Tudi sam imam preklopno in sem nalepil nosilec kamere malenkost nazaj, tako, da se odpira čelada tik do kamere. Drug nosilec je na kufru spodaj in iz njega lahko dobim le atraktivne fotografije, tretji nosilec, oziroma grip si ječkastim trakom pritrdim na levo nogo in tudi tukaj so dobri posnetki in filmčki brez vibracij, četrti je na crash okvirju levo spodaj in je zaradi vibracij le fotka ok, peti nosilec sem pa za poizkus montiral pod prednjo luč na obroč za vleko in sem bil presenečen nad majhnimi vibracijami. Če sva na furi z ženo še uporabljam rokavico z nosilcem in selfi palico (kratko) z katero rokuje žena in jaz le vklapljam in izklapljam preko daljinca. Enovaljnik precej bolj nabija kot dvovaljnik. Vsi nosilci se lahko uporabljajo za snemanje naprej in nazaj. Ravno prejšnji teden sem se malce igral in testiral. Naj omenim, da sem GoPro Session vzel zaradi daljinskega upravljalnika, katerega imam montiranega na enem posebnem, doma predelanem nosilcu nad levo roko in mi ni potrebno umikati roke iz krmila pri upravljanju z daljincem. Daljinec je priklopljen na usb vhod, da nimam skrbi z izpraznjenostjo baterije v njem. Tudi kamero imam možnost priklopiti na direktno napajanje, če je pod lučjo, drugače pa imam vedno v kufru še 14.000 mA power bank z dvema usb izhodoma, da lahko napolnim kamero, ali komunikacije, ko sem na kafe pauzi kar v lokalu. GoPro Session ima slabo avtonomijo baterije. 

Nekaj primerov fotografij in testni filmček. Sam najdi, kje je bila kamera :)

Pri postavitvi nosilcem moraš biti malce kreativen, iznajdljiv in tudi kaj predelat, da dobiš lepe kadre.

BBBBC59C-CFF3-483D-A9C2-FFA723BEDC2D.jpeg

DD130CF4-744E-4179-AEA8-475CD914CCF3.jpeg

CA836571-D32F-4718-908D-779DD9436F2C.jpeg

517BE8A9-E5AF-4243-8A1E-B9E21DB00255.jpeg

312028FB-AF6A-45BF-99E0-9ADBE5EF4FA7.jpeg

D4E4F522-77D6-4395-A603-875FC13474B9.jpeg

8FBD3DD9-6149-4391-AB4E-C04A050DFF7E.jpeg

2A968493-3B93-4440-83BA-0D3733A4F272.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se komu valja kak star zvočnik, v glavnem rabim sam škatlo  ?

s sprednje strani cca 15 cm in visino cca 30 cm

Če so kake posebne mere bo mogoče tut ok

nekaj podobnega:  

zvocnik-krk-rp5-g3-rokit-biamped-50-watov-5-zvocnik-ojacevalec-lf-30-watts-hf-20-watov-frekvencni-razpon-45hz-35khz-konektorji-r.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem enofazni elektromotor, na jermenico. 2200W in 2800 obratov. Kompletnega z vsem potrebnim od stikala naprej (kondenzator,...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10/28/2017 ob 0:08, GoBobi pravi:

Aha... Ja, ta pa zgleda, da res nima stabilizacije :(... Škoda, ker nisi komu prej kaj omenil, ker dobrih 100 ojrov (oz. morda celo 129 ojrov, kot je v tej trgovini http://www.xplore.si/contents/sl/p253_Športna_kamera_4K,_Full_HD_Xcam_XP1090.html) ni malo, če nisi nujno pristaš samo GoPro opcije. Sam sem za klub ravno pred dnevi naročil tole kamero SOOCOO S100Pro, pa ko pride (načeloma jutri, ker bo prišla iz Španije), ti jo lahko posodim za kak dan, da vidiš, če je problem zgolj v tvoji kameri (kot verjamem jaz), ali pa je motor res "nerešljiva težava". Če pogledaš na stran, ki sem ti jo prilepil, sem izbral kamero v original pakiranju (s potrebščinami kot jih najdeš v videu, ki sem ga prilepil na dnu) in še dodatno "Bundle 4", kjer je polnilec za dve bateriji, dodatna baterija in 32 Gb "ta hitra" spominska kartica. Cena je bila 108 ojrov s poštnino vred iz Španije.

Prijatelj je pred cca. pol leta kupil kamerco, tudi od SOOCOO, model pa je C30, ki je v njihovi hiši precej "nižje uvrščen" od tega S100Pro, pa ob ogledu posnetkov iz tiste C30 direkt na TV nisem imel ideje, kaj bi lahko bilo še boljše od take kamere. Posnetki na youtubu so za ogled nekako slabši, čeprav nastaviš na 1080p HD. Posnetki na TV so bili v HD-ju noro dobri (filmski), pa stabilizacija slike je bila fantastična.

Sam do sedaj še nisem imel kamere in ti jo res rade volje posodim za par dni, da ti podaš oceno, glede na tole Xplore 4K, kar si kupil sedaj in na GoPro, ki si jo menda tudi lastiš (če sem te prav razumel).

(Video z vsebino paketa)

 

Ajd!

@amateur, verjetno nisi videl, kaj sem ti napisal :P... Ponudba še velja :).

Ajd!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, GoBobi pravi:

@amateur, verjetno nisi videl, kaj sem ti napisal :P... Ponudba še velja :).

Ajd!

 

Res nisem videl se opravičujem. Xplore sem dobil za 80 okrov, zgolj da vidim, kaj se da z njo narediti - kolo, smučarski tek in motor seveda. Za domačo uporabo imam kompaktno kamero s stabilizatorjem, pa snemam slike in filme, potem pa zložim skupaj v zgodbo, obrežem, dodam muziko in tako ima posneto vsaj en namen, sicer obleži na disku.

Doslej nisem našel časa, bom pa poskusil načrtno stestirat kamero. Kar sem posnel doslej na ekranu računalnika velikosti 23 col ni bilo mirno. Mogoče je kriva tudi podlaga ceste. Sem pa kupil vakuumski nosilec od GoPro v neki akciji z namenom, da bo kamera pred šipo.

Slike so vredu, dam ciklus 10 sekund in potem štepa, sam pa preberem posneto. Seveda je boljše imeti 

V penzionu si GoPro pač odmisliš, če predstavlja samo strošek. Pa ko ti pade na tla, je verjetno zelo boleče. Nisem niti pomislil nanjo.

Kar se pa tiče stabilizacije kamere je pa težko pričakovati kaj za sto okrov, sploh pa optično rešitev. Napiši kaj, kako se ti bo obnesla?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A je morda tule na forumu kakšen Grafični oblikovalec, ki bi mi pomagal z nasveti okrog enega moto-plakata... Naj se mi prosim javi na ZS. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Anway-evo cistilo za usnje in vinil..... mi ga bo zmanjkalo pa ne poznam nikogar ki bi bil član amwaya....B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kupim registriran ali neregistriran avtomobil ki je še v takem stanju da z malo uložka naredi tehnični pregled.

040 127 873

zero@evj-kabel.net

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, porsika pravi:

Kupim registriran ali neregistriran avtomobil ki je še v takem stanju da z malo uložka naredi tehnični pregled.

040 127 873

zero@evj-kabel.net

 

bomo kar tukaj nadaljevali, za vsako zadevo ni potrebno odpirati nove teme, verjetno pa lahko tudi v malih oglasih objaviš povpraševanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Za hčerko in njenega partnerja iščem eno ali več sobno stanovanja. Zaželjena je okolica Primorja, lahko pa je tudi blizu avtoceste na relaciji Koper - Postojna. Če kdo ve za kakšno, se priporočam. 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

iščem kakega grafičnega oblikovalca - na kombiju delam nalepke, pa nimam ideje za spodnji del kombija.

Na pm prosim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od premera membrane, "trdo/mehko" vpetje, kompresija/basreflex...

Na internetu imaš program kamor vpišeš podatke, pa ti izračuna velikost in obliko škatle.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!