Skoči na vsebino

Ducati 999


vrho1679

Priporočene objave

malo multistrade,malo F4,malo aprilie in nekaj ducatija....ne recem,da ne izgleda v redu,samo vse elemente dizajna smo ze videli; in maska prevec izstopa iz konteksta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo multistrade,malo F4,malo aprilie in nekaj ducatija....ne recem,da ne izgleda v redu,samo vse elemente dizajna smo ze videli; in maska prevec izstopa iz konteksta.

Saj bi bilo čudno, če bi Ice kdaj kaj od Duc-a pohvalil :twisted: :twisted: :wink: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo multistrade,malo F4,malo aprilie in nekaj ducatija....ne recem,da ne izgleda v redu,samo vse elemente dizajna smo ze videli; in maska prevec izstopa iz konteksta.

Saj bi bilo čudno, če bi Ice kdaj kaj od Duc-a pohvalil :twisted: :twisted: :wink: :lol: :lol:

:shock: :?: -.........................- :? :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:shock: :?: -.........................- :? :(

Ice, ne bit žalosten, saj sem dal smilete ... :lol: :) :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, saj je Ice že kaj dobrega tudi o Ducu povedal... :wink:

Drugače pa hotschko, meni bi včasih malo zatišja pred vetrom tudi odgovarjalo.

Dizajn pa je kakršen je, mene prav posebej ne moti nič. 916 oblika mi je še zmeraj bolj markantna ampak se bo verjetno tudi tale prijela. Sem pa bral, da naj bi 998 serija še vedno ostala v proizvodnji, tako da ne zdaj vsi navalit v trgovine, da bi pokupili zaloge... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, saj je Ice že kaj dobrega tudi o Ducu povedal... :wink:

... ma smo se samo hecali ... :wink:

Drugače pa hotschko, meni bi včasih malo zatišja pred vetrom tudi odgovarjalo.

Nimam nič proti "bonaci" za voznikovo šipo, ampak ST serija ima to lepše rešeno, ker je tudi motorja ravno prav videt saj ni pri straneh popolnoma zaprt s plastiko. Je pa res, da za potrebe čimbolj najnaj aerodinamike pri sportnih motorjih drugače verjetno ne gre ...

Meni zaenkrat naked pač bolj odgovarja, ker je izkušnja hitrosti pri nižjih km/h bistveno bolj intenzivna in me ne tišči divjat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....ukinili so vse po čem Ducati slovi.

a so naredili 4-valjnik z medosno razdaljo nekje pri 1600 mm,z enim zavornim diskom in niiiiiiiiizkim polozajem sedenja (pod 650 mm) in maso nad 280 kg :?: :shock:

:P :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, pozabil si na krom :P :P :P :wink: :D

Ne, resno, miha996 - imas kake podatke tehnicne, vsaj priblizne, zasnova in to? Al te samo oblika moti al kako je s tem :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podatki so več ali manj vsi tukaj:

http://redvolution.ducati.com/

Razen v dizajnu se mi ne zdi, da bi zadeva prav preveč odstopala od dosedanjega Ducatijevega koncepta. Je pa novih nekaj tehničnih detajlov, ki se lahko jemljejo le kot napredek in ne odstopanje... Če bodo enkrat v ta okvir stisnili Desmosedici, potem bo pa to že rahlo odstopanje. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Značilnost Ducatija 998,748: zadnja mono vilica, izpušna lonca, agresiven videz.

Ducati 999: ukinili so zadnjo mono vilico, spremenili izpušni lonec...

V glavnem izgubili so agresiven značaj, sedaj je vse skupaj bolj podobno Aprilii Futura.

Moje mnenje: ni mi všeč :evil:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mono vilico so opustili zaradi teze; mono je namrec kaksen slabi kilogram tezja od navadne,dvojne.glede izgleda se pa strinjam - prevec znanih elementov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno je popolna polomija, ukinili so vse po čem Ducati slovi.

Meni se zdi, da Ducati najbolj slovi po desmodromiki, ne toliko po št. valjev. Res v zadnjem času bolj L2 motorji (zakaj L in ne V ne vem, a majo en cilinder večji kot drugega ali kaj? :lol: :lol: ).

Drugač je pa tale 999 taprava raketa, šport na kvadrat. Za na pisto in v dnevno sobo.

Lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj L in ne V ne vem, a majo en cilinder večji kot drugega ali kaj? :lol:  :lol:

Umm ... sicer nisem opazil, da oni svojim masinam ne bi rekli "V-twin", ampak pri "L" je misljen pravi kot med cilindroma :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj L in ne V ne vem, a majo en cilinder večji kot drugega ali kaj? :lol:  :lol:

Umm ... sicer nisem opazil, da oni svojim masinam ne bi rekli "V-twin", ampak pri "L" je misljen pravi kot med cilindroma :wink:

Govorijo TWIN in ne V-twin (ala Aprilia...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorijo TWIN in ne V-twin (ala Aprilia...)

No ja, kakor kje, Onim je imel prav ...

The heart of a Ducati is always a longitudinal L-twin cylinder, always a four stroke and, note carefully, always with Ducati’s trademark and track-proven Desmodromic timing.

Tole je z http://www.ducati.com/bikes/techcafe.jhtml...aneous&artID=11

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, lučki sta pa skopirani od KTM Duka.. Čudn, bi si mislu, da bodo italjani to pred 'švaboti' pogruntal :)

Drgač pa kr lep motor. Če ga maš za na grobnik. Za druga pa itak ni. Sploh če si doma v sloveniji.

Aja pa če še koga zanima..tlele ma še nekej slikic

http://diggity.schwag.org/~kvoigtiv/Ducati%20999.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nima Augusta F4 oni dvel učki skupaj? Mislim, da od vseh na trgu ima edin KTM Duke tko še plastiko umes med obema lučkama. Seveda takima okroglima, ki sta postavljena navpično.

Itak pa je vseen. Sam da lepo zgleda :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če bi hotl neki novga bi moral verjetno dat spredaj 5 štirioglatih lučk, od tega 2 na blatnik. Kako bi pa to funkcioniralo ali imelo kako estersko vrednost pa meni ni znano.

Če motor teži k športnosti in aerodinamiki, nima več na voljo ne vem kakšne izbire unikatne oblike.

Kljub vsemu se mi zdi kar OK, 916 bi sčasoma zastarel, uredu bi pa blo, če bi ga vseeno še zravn delal, saj je oblika legendarna.

Vendar bi ga slej kot prej čas pokopal.

Motor je zaenkrat še 998, handling, ipd pa je baje po prvih testih odličen.

Nekaj posebnega ni kaj. Sicer pa z eno besedo DUCATI ali drugo PREDRAG.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak ja.

Ma Ducati 916 je legenda. Če gledaš kdaj so jih delal in kak glas ima. Tazga naben japanc nebo še 5let mel. Ducati ga je mel pa pred skor 10letim.

Ni kej. Ducati je Ducati. Lih zadnjič se je mim moje hiše pelal 998 (kolk sm lohk na hitr prebral). Matr kak glas. Jest celo noč pol spat nism mogu :wink: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zvok je zelo odvisen od AUSPUHA in OKUSA, tako da o tem ne tu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!