Skoči na vsebino

Težave in okvare z vašimi jeklenimi kočijami


SEOI-NAGE

Priporočene objave

Ice, ne vem, zakaj se sploh sekiraš in zagovarjaš. Ti si moderator foruma in člani morajo plesati tako, kot ti igraš. Kdor se ne strinja, pač ne more sodelovat na forumu. Nema tu demokracije.

Predlagam, da vse poste, ki so off pobrišeš, ker tema postaja nepregledna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Sem lastnik VW Passat letnik 1999. Začela se je pojavljati napaka v elektroniki, ki se stopnjuje. Najprej se je pri vžigu avta display klime čudno obnašal, pa sem mislil, da je to mogoče zaradi vlage ali kaj podobnega. Napaka se je stopnjevala tako, da sta se začeli prikazovati opozorilni lučki za zavore (rdeč klicaj v krogu) in ABS (rumen napis ABS). Tudi števec za hitrost ne dela prav in kazalec pada na nič. Zadnja faza je bila temna armaturna plošča. Napaka oz. okvara se pojavlja samo pri zagonu avta in se po največ 15-20 sekund vse spravi na mesto. Sicer pa avto dela normalno - vžig, vožnja, zavore, ... vse OK.

Ker sem lajik na področju avtomobilov prosim za ideje, kaj bi lahko bilo narobe!

HVALA za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sem lastnik VW Passat letnik 1999. Začela se je pojavljati napaka v elektroniki, ki se stopnjuje. Najprej se je pri vžigu avta display klime čudno obnašal, pa sem mislil, da je to mogoče zaradi vlage ali kaj podobnega. Napaka se je stopnjevala tako, da sta se začeli prikazovati opozorilni lučki za zavore (rdeč klicaj v krogu) in ABS (rumen napis ABS). Tudi števec za hitrost ne dela prav in kazalec pada na nič. Zadnja faza je bila temna armaturna plošča. Napaka oz. okvara se pojavlja samo pri zagonu avta in se po največ 15-20 sekund vse spravi na mesto. Sicer pa avto dela normalno - vžig, vožnja, zavore, ... vse OK.

Ker sem lajik na področju avtomobilov prosim za ideje, kaj bi lahko bilo narobe!

HVALA za odgovore

glede na opisano bi skoraj upal stavit, da imaš problem z elektriko nekje na enem konektorju za armaturno ploščo (ponavadi kakšen prežgan konektor zaradi slabega spoja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sem lastnik VW Passat letnik 1999. Začela se je pojavljati napaka v elektroniki, ki se stopnjuje. Najprej se je pri vžigu avta display klime čudno obnašal, pa sem mislil, da je to mogoče zaradi vlage ali kaj podobnega. Napaka se je stopnjevala tako, da sta se začeli prikazovati opozorilni lučki za zavore (rdeč klicaj v krogu) in ABS (rumen napis ABS). Tudi števec za hitrost ne dela prav in kazalec pada na nič. Zadnja faza je bila temna armaturna plošča. Napaka oz. okvara se pojavlja samo pri zagonu avta in se po največ 15-20 sekund vse spravi na mesto. Sicer pa avto dela normalno - vžig, vožnja, zavore, ... vse OK.

Ker sem lajik na področju avtomobilov prosim za ideje, kaj bi lahko bilo narobe!

HVALA za odgovore

Odvisno iz kod si bi ti lažje svetoval...Najlažje ti je,če se oglasiš nekam,kjer ti ga bodo dali na računalnik!Boš takoj videl kaj je...Sam najdi nekje kjer ti bodo čim ceneje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sem lastnik VW Passat letnik 1999. Začela se je pojavljati napaka v elektroniki, ki se stopnjuje. Najprej se je pri vžigu avta display klime čudno obnašal, pa sem mislil, da je to mogoče zaradi vlage ali kaj podobnega. Napaka se je stopnjevala tako, da sta se začeli prikazovati opozorilni lučki za zavore (rdeč klicaj v krogu) in ABS (rumen napis ABS). Tudi števec za hitrost ne dela prav in kazalec pada na nič. Zadnja faza je bila temna armaturna plošča. Napaka oz. okvara se pojavlja samo pri zagonu avta in se po največ 15-20 sekund vse spravi na mesto. Sicer pa avto dela normalno - vžig, vožnja, zavore, ... vse OK.

Ker sem lajik na področju avtomobilov prosim za ideje, kaj bi lahko bilo narobe!

HVALA za odgovore

Pelji k temle mojstru, ti ga bo lepo na računalnik prklopu pa se vse lepo vidi, kaj so erroji in bo kaj hitro rešeno! Preverjeno je dober - edino, če ti je predaleč

AVTOELEKTRIKA IN MEHANIKA, ZDRAVKO GOLOB S.P.

METNI VRH 29,

8290 SEVNICA

Tel: 07 8141512

GSM: 041646914

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pelji k temle mojstru, ti ga bo lepo na računalnik prklopu pa se vse lepo vidi, kaj so erroji in bo kaj hitro rešeno! Preverjeno je dober - edino, če ti je predaleč

AVTOELEKTRIKA IN MEHANIKA, ZDRAVKO GOLOB S.P.

METNI VRH 29,

8290 SEVNICA

Tel: 07 8141512

GSM: 041646914

ajd

Žal mi je malo prehudo, ker sem iz GO. Hvala vseeno!!! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ma ne. sploh ne podpiras taksnega pisanja, a ne.

da, brumer z svojim znanjem zna pomagati. vendar zaradi tega "spregledati" vsak njegov izpad (zadnji primer glej stran prej) ?! ne. ali se zna obnasati ali dobi "po gobcu".

ampak ker pomaga (in najbrz je edini, ki to pocne, ali kako) se mu to oprosti. se pravi taksnemu, od katerega imas korist mu zlezes v rit, tistega, ki ti ne koristi, napadas.

ker, konkretno meni, pa ne sme dvigniti dekla pri vsem smetenju na forumu ?

dvolicno bi jaz temu rekel.

@ sesir:

tudi tebi lahko naredim selekcijo tvojih zaljivk in ti jih nanizam. pa da vidimo koliko iz konteksta bo to vzeto.

Tebe itak vse moti!Kot so te tudi trenja!A sam si do zdaj kar sledim tvojim postom oz. temu forumo samo enkrat,da sem zasledil znal uporabit č,ž,š tako,da ne solit pameti drugim,če si sam napol pismem!Vsaj Slovensko!Ali pa Alla,ki ga le to moti in le tega pri tebi ne vidi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ice, ne vem, zakaj se sploh sekiraš in zagovarjaš. Ti si moderator foruma in člani morajo plesati tako, kot ti igraš. Kdor se ne strinja, pač ne more sodelovat na forumu. Nema tu demokracije.

Predlagam, da vse poste, ki so off pobrišeš, ker tema postaja nepregledna.

Ice dela dobro in je več kot potreben!Vendar prevečkrat vidi tuje napake,svojih "enakih"pa ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na R Clio,letnik 2002 sem zamenjal ležaje na sprednjih kolesih. Seveda sem moral odklopiti tisti kabel,ki je za ABS. Ko sem stvar sestavil,spel tiste kable, mi ABS ne dela in na armaturki mi gori lučka za servis in ABS. Kaj je narobe? Ali je potrebno resetirat računalnik in kako se to nardi?

Hvala za odgovore!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na R Clio,letnik 2002 sem zamenjal ležaje na sprednjih kolesih. Seveda sem moral odklopiti tisti kabel,ki je za ABS. Ko sem stvar sestavil,spel tiste kable, mi ABS ne dela in na armaturki mi gori lučka za servis in ABS. Kaj je narobe? Ali je potrebno resetirat računalnik in kako se to nardi?

Hvala za odgovore!!!

Mogoče je slab stik na tistih kablih konektorjih probaj pošpricat s kakšnim sprejem za električne kontakte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je slab stik na tistih kablih konektorjih probaj pošpricat s kakšnim sprejem za električne kontakte.

Sem že,vendar nič!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na R Clio,letnik 2002 sem zamenjal ležaje na sprednjih kolesih. Seveda sem moral odklopiti tisti kabel,ki je za ABS. Ko sem stvar sestavil,spel tiste kable, mi ABS ne dela in na armaturki mi gori lučka za servis in ABS. Kaj je narobe? Ali je potrebno resetirat računalnik in kako se to nardi?

Hvala za odgovore!!!

Sicer ne vem, kako je to na Cliotu in na prednjih kolesih...

Ampak pred kratkim sem delal na Megane II na zadnjih kolesih (menjava diskov) in tam je dajalec impulzov (NE senzor!) za ABS nataknjen kar na disk in ga moraš sneti s starega diska in natakniti na novega - s tem da se na starem disku, ko je ta že malo vsran in zarjavel, sploh ne opazi, da je ta delček posebej...

Morda je kaj takega tudi na prednjih kolesih in si to pozabil?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tebe itak vse moti!Kot so te tudi trenja!A sam si do zdaj kar sledim tvojim postom oz. temu forumo samo enkrat,da sem zasledil znal uporabit č,ž,š tako,da ne solit pameti drugim,če si sam napol pismem!Vsaj Slovensko!Ali pa Alla,ki ga le to moti in le tega pri tebi ne vidi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ice dela dobro in je več kot potreben!Vendar prevečkrat vidi tuje napake,svojih "enakih"pa ne!

in ti profesionalec mislis, da si bom samo za motosvet "kupil" slovensko tipkovnico ? get real.

vem da obstajajo razni ad-ons za razlicne jezike itd., vendar jih zaradi dolocenih razlogov ne mislim uporabljati.

ce te se kaj moti se najprej informiraj o lokaciji doticnega preden ti zolc poci.

BTW Alla je bolj malo mosko in malo vec zenska. ampak naj te to ne moti (prevec).

BTW 2: prosim preberi se nekrat svoj prosti spis zgoraj. mogoce ga se malce dodelas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ICE ICE Zgleda mi,da si samo do mene tako netoleranten,če bi jaz kaj tazga napisal kot je sesir bi bil že zdavnaj na Klonk.Vse toleriraš edino,kdor nemara Bandita je tvoj smrtni sovražnik!!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brumer ZADNJIC:

pojma nimas in/ali noces razumeti sploh zakaj si bil opozorjen in zakaj je nastala cela kolobocija. sem ti ze razlozil - ocitno nisi zmozen razumeti napisane besede.

koga ali kaj ti ne maras gre meni levo mimo. kako se doma obnasas detto, vendar smernic na forumu se bos drzal ali ne bos na forumu. zelo enostavno.

problem je v tvoji zaplankanosti in svetem prepricanju, da imas vedno o vsem prav samo ti in noben drugi.

ce te se kaj muci -> PM.

(aja, sem pozabil da z menoj ne komuniciras. ocitno je tvoj post samo eterealna senca moje paranoje.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Vprašanje... :) Na avtu mam že kakšne pol leta zanič katalizator.. na tehničnem sem jih moral malo podkupiti.. :whistle: Anyway, zadeva je taka da se mi je zadnjič prižgala opozorilna lučka izpušnih plinov ki je nato kako uro vožnje gorela in je avto po potovalnem računalniku pil kak liter več kot ponavadi, nato pa se je ugasnila in je spet normalno.. Zdej me pa zanima če je pametno da dam kompletn katalizator ven in dam lepo ravno cev da mašina lažje zadiha ali...??

LP, Nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje... :) Na avtu mam že kakšne pol leta zanič katalizator.. na tehničnem sem jih moral malo podkupiti.. :whistle: Anyway, zadeva je taka da se mi je zadnjič prižgala opozorilna lučka izpušnih plinov ki je nato kako uro vožnje gorela in je avto po potovalnem računalniku pil kak liter več kot ponavadi, nato pa se je ugasnila in je spet normalno.. Zdej me pa zanima če je pametno da dam kompletn katalizator ven in dam lepo ravno cev da mašina lažje zadiha ali...??

LP, Nejc

hehe ti kr dej sam nevem če ti jih bo pol uspel spet podkupt:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem... dve sta, ena pred kat. druga pa za njim... druga naj bi bila samo za kontrolo katalizatorja. Kaj pa vem no :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem... dve sta, ena pred kat. druga pa za njim... druga naj bi bila samo za kontrolo katalizatorja. Kaj pa vem no :unsure:

Nejc ti bom jaz odgovoril.To s katalizatorjem nebo šlo v nedogled prej ali slej ga boš moral zamenjat.Je pa ŠKODA da si tako dolgo čakal kajti katalizator lahko kupiš tudi cenejši ni nujno da je original posledično pa ti je že po vsej verjetnosti poškodovalo obe lambda sondi in bodo dražje kot te bo stal katalizator.Pa še tole takrat, ko se ti na armaturi nažge rumena lučka preklopi računalnik na takoimenovani pomožni tek(notlauf) in se poraba precej poveča !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom zdej ko mam redni servis kar serviserja vprašal kar predlaga..

Je pa fora da se je lučka prižgala takrat ko je avto na mestu laufal kakšne pol urce.. sma se z tamalo grela :whistle::whistle::blush: Potem sem se nekaj časa vozil in se je ugasnila. Ni gorela nikoli prej, nikoli kasneje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni zmeraj vse v lamda sondah..lahko je tudi senzor odmične gredi...se je zgodilo na MB 140...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom zdej ko mam redni servis kar serviserja vprašal kar predlaga..

Je pa fora da se je lučka prižgala takrat ko je avto na mestu laufal kakšne pol urce.. sma se z tamalo grela :whistle::whistle::blush: Potem sem se nekaj časa vozil in se je ugasnila. Ni gorela nikoli prej, nikoli kasneje...

to je bilo isto pri meni, je avto laufal 20 minut na mestu pa je pregorela taprva lambda, verjetno zaradi vročine ker se avto ni premikal, sem jo potem menjal in lučka ne gori več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni zmeraj vse v lamda sondah..lahko je tudi senzor odmične gredi...se je zgodilo na MB 140...

Maš prov! lahko je tudi npr.:senzor klenkanja, senzor vžiga, modul vžiga, tipalo tem. motorja, tipalo temp. zraka,tipalo gostote zraka,podtlačni regulator,potenciometer položaja lopute plina itd.itd.logično ni vedno enainista napaka - tudi NEDELJA je sam 1X na teden!!!! :hmm:

Ps: večkrat,če ni napaka v lambda sondi se da veliko razbrat v lambda "vrednost" kdor ve kaj je to! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No hvala za odgovore, končno oceno bom pa mehaniku prepustil drug teden ko peljem na redni servis. Če bo samo katalizator ga bom pač ven vrgel pa bo mir in najceneje, pa še mašina bo lažje dihala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!