Skoči na vsebino

Težave in okvare z vašimi jeklenimi kočijami


SEOI-NAGE

Priporočene objave

pred 1 uro, bikez pravi:

Motor fantastičen, vleče suvereno. Sicer pa spodaj preberi komentarje, kaj pišejo o Skyactive in problemih.

Vem, je ena doma ;) Dokler je še v garanciji bojo menjali turbino, ker imajo prve serije menda tovarniško napako pa zna odpovedat kr fino predčasno. Ostalih problemov zaenkrat ni... pelje se super, tud ko je zadaj prikolca z dvema motorjema pa poln avto offroad opreme :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

VPRAŠANJE. k bajti je prišel mal obšlesan kangu. Kje bi to spoliral? Na kaj je treba bit pozorn? lokacija ajd, dobrih 50km okrog Postojne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.youtube.com/watch?v=awLX5qlY-Ts

Najprej tole - ni potrebno uporabljati Ammo preparatov, povsem dobro delujejo tudi tisti po bolj normalnih cenah - ArmorAll, Liqui Moly, Sonax, Nigrin itd. Kaksne vecje praske na hitro "potegni" z grobo polirno pasto in trso gobico (lahko tudi na roke), pa si po Paretovem izreku z 20% dela na 80% rezultata. ;)

Tudi jaz ga bom dal polirati naslednje leto - pred zimo drugega kot pranje, hitra korekcija ter zascita po mojem nima smisla.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz dam na gobo arf ..če je dobr za posodo k je 20 let pri hiši bo tud za avto k je 4 leta..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, thumper pravi:

jaz dam na gobo arf ..če je dobr za posodo k je 20 let pri hiši bo tud za avto k je 4 leta..

.... jest ti roko zlomim da b mi z arfom po avtu cohal..... :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, bikez pravi:

Saj je sam pleh :P.

.....res je.....sam namensko ga ni treba unicevat.....:)...... za to so betonski teglci.....pa stebri u parkirnih hisah.....:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, dr.looney pravi:

.... jest ti roko zlomim da b mi z arfom po avtu cohal..... :ras:

od 2008 vozim stare avte.. za 4 komade sem dal vse skupaj 3700e v kar je všteto vse - tudi popravila in zamenjava delov - razen registrcije in goriva.. prevozil cca 120 000 km.če tega k je zdej danes vržem na odpad sem ob 3700e ... ups ne - treba še odštet 500e kolikor bi dobil za plinsko k je noter pa bi jo prodal... 3200.. na novi xsari je izguba vrednosti za isto kilometražo 11000e...

 za stratusa s plinom sem dal lani spomladi 1400e pa če prodam plin je 900e za 15000km. če bi vzel avto na kredit na 4 leta bi dobil novega za kolk - 20000e.. a ima za ta denar usnjen sedež z električnim  pomikom in gretjem? 

pa še en dodaten  strošek , ki ga vsi zatajijo.kasko za 10 let .. pa ne mi okol porabe , ker se vozim sedaj s povprečjem zima/let za 10,7e/100km... eura..

če čm ga perem tud z vodobrusnim - eat that..

pred 7 minutami, dr.looney pravi:

.....res je.....sam namensko ga ni treba unicevat.....:)...... za to so betonski teglci.....pa stebri u parkirnih hisah.....:lol1:

ja..sam zato morš met kasko , pa plačat odbitno franšizo.. kolk to stane na 10 let?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, thumper pravi:

od 2008 vozim stare avte.. za 4 komade sem dal vse skupaj 3700e v kar je všteto vse - tudi popravila in zamenjava delov - razen registrcije in goriva.. prevozil cca 120 000 km.če tega k je zdej danes vržem na odpad sem ob 3700e ... ups ne - treba še odštet 500e kolikor bi dobil za plinsko k je noter pa bi jo prodal... 3200.. na novi xsari je izguba vrednosti za isto kilometražo 11000e...

 za stratusa s plinom sem dal lani spomladi 1400e pa če prodam plin je 900e za 15000km. če bi vzel avto na kredit na 4 leta bi dobil novega za kolk - 20000e.. a ima za ta denar usnjen sedež z električnim  pomikom in gretjem? 

pa še en dodaten  strošek , ki ga vsi zatajijo.kasko za 10 let .. pa ne mi okol porabe , ker se vozim sedaj s povprečjem zima/let za 10,7e/100km... eura..

če čm ga perem tud z vodobrusnim - eat that..

ja..sam zato morš met kasko , pa plačat odbitno franšizo.. kolk to stane na 10 let?

..... :friend1:.....

Tut jest vozim star avto...... pa ga useen cuvam.....nimam kasko..... kr naus verjel.... se nisem podrajsala avteka...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bol je star bol kul, jebeš te euro 6 jajca polna elektronike ki naredijo nesposobne voznike, zdej mularija ne bo znala parkirat brez kamere, speljat brez hill holderja...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, dr.looney said:

.....res je.....sam namensko ga ni treba unicevat.....:)

...mucek.

:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 9. 2018 ob 9:25, dr.looney pravi:

.....res je.....sam namensko ga ni treba unicevat.....:)...... za to so betonski teglci.....pa stebri u parkirnih hisah.....:lol1:

Bukev tudi zaleže :naughty:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, bikez pravi:

Bukev tudi zaleže :naughty:.

V enem filmu so z bukvo zablokirali gas in avto spustili po hribu...takrat se ni blu gsm taku,da bilo posneto z očmi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/1/2018 at 12:49 PM, smasher said:

Bol je star bol kul, jebeš te euro 6 jajca polna elektronike ki naredijo nesposobne voznike, zdej mularija ne bo znala parkirat brez kamere, speljat brez hill holderja...

A ti še znaš z golimi rokami  zakurt ogenj? Cajt se spreminja. In prav je tako. 

 

@Zok narobe s me razumu :) jez nočm met nič s tem. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kugelschreiber pravi:

A ti še znaš z golimi rokami  zakurt ogenj? Cajt se spreminja. In prav je tako.

Vse bi blo prav, če bi bilo vzdrževanje takšnih jajc vsaj tako "poceni" kot je bilo vzdrževanje starih jajc. Pa ni, ker zadeva crkne že serijsko, škode pa ponavadi za par k€.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, bikez pravi:

Vse bi blo prav, če bi bilo vzdrževanje takšnih jajc vsaj tako "poceni" kot je bilo vzdrževanje starih jajc. Pa ni, ker zadeva crkne že serijsko, škode pa ponavadi za par k€.

Ker ne upostevas...vcasih vzdrzeval 3lete star avto,zdaj moras 12let starga ne pa nove avte vozt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Kugelschreiber said:

A ti še znaš z golimi rokami  zakurt ogenj? Cajt se spreminja. In prav je tako. 

 

@Zok narobe s me razumu :) jez nočm met nič s tem. 

Ne glih z golimi rokami, ampak rabim vsaj kakšno 200let staro orodje. Sodobni ljudje bi iskali aplikacijo ogenj ali kričali "fajr on" ki bi pričakovali da dela na glasovne komande. 

Drugače pa se gre za to, da ne postane voznik butast ampak v vožnji vsaj malo uporablja možgane. Če avto bere prometne znake, prilagaja varnostno razdaljo, ne prečka črte... Kaj dela voznik, brska po forumu al pousta selfije, in če avto kaj spregleda je nesreča, ker seveda voznik ne gleda na cesto. Seveda je odgovor na to še več avtomatizacije, v Kanadi baje ni potrebno znati vzvratne vožnje za to da opraviš vozniški izpit, to da večina ne zna menjat normalnega menjalnika je samoumeno. Preveč tehnologije poneumlja. Možgane in reflekse je treba uporabljat, so že primeri ljudi ki zbolevajo za demenco pri 35 letih, zaradi neuporabe možganov.

Lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, bikez said:

Vse bi blo prav, če bi bilo vzdrževanje takšnih jajc vsaj tako "poceni" kot je bilo vzdrževanje starih jajc. Pa ni, ker zadeva crkne že serijsko, škode pa ponavadi za par k€.

Ne vem. Men se zdi, de si vecino stroskov folk nakoplje, ker hoce met 3 cifre prevelk avto, pol se pa kupi lepo opranga in polišpanga pasata karavana z taljanske lizing hiše. Za se vozit 25km dnevno, pa 1xna leto na morje. IMO totaln overkill, stroski pa veliki. Za ta sold, kupis nov avtek z garancijo..

 Trenutno se flikava budget zarad bajte, in ziviva z dvema avtoma po jurja. Z enim ne gre. Jez jih spokam po 20kkm na leto, ona 30=35. Ko bo v letu dveh budget poceljen,  se gre zanjo, dnevno comuterko,  po novo skrinjo razreda polo/fiesta/corsa, jez bom pa enga od obstojecij jurjakov verjetno zavrtel na pol miljona. Oba sta ze pr 300.000. Ce se kak skuja, se kupi druzga za jurja. 

 

@smasher, jaz ne bi iskal 200 let starga orodja. Zažical bi za faracajg. 

Možgane in reflekse treniraš drugje, ne za volanom. In če si dnevno odvisten od avta, v njem predvidoma prežviš par ur, plus slovenske darsovske zastoje, verjemi, VSA pomagala maš rad. Avtomatik je majka. Radarski tempomat najbolš stvar ever. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, bikez pravi:

Pr nas dela nov probleme, tist, k jih ma 300kkm ne :blush:.

Kdo ima nov avto ima tak viska dnara....ne sekiraj se ti nimas novga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Kugelschreiber pravi:

A ti še znaš z golimi rokami  zakurt ogenj? Cajt se spreminja. In prav je tako. 

 

..... znam.....:winkiss:

..... spremebe niso nujno vse fajn.....:winkiss:

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

....

Možgane in reflekse treniraš drugje, ne za volanom. In če si dnevno odvisten od avta, v njem predvidoma prežviš par ur, plus slovenske darsovske zastoje, verjemi, VSA pomagala maš rad. Avtomatik je majka. Radarski tempomat najbolš stvar ever. 

..... si me pa zdle ful nasmejal...... :lol1:

....aja ne maram avtomatikov.....mam rada stvari u svojih rokah....:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

48 minutes ago, dr.looney said:

..... znam.....:winkiss:

..... spremebe niso nujno vse fajn.....:winkiss:

..... si me pa zdle ful nasmejal...... :lol1:

....aja ne maram avtomatikov.....mam rada stvari u svojih rokah....:naughty:

 

 

Ne vem kaj je smesnega? Men je avto nujno zlo in strosek. Manj ko mam opravkov z njim, bols mi je. Se mi pa zdi napredek od recmo 2000 do zdej, pri avtih strasno velik, in v pravo smer. Moj idealni avto? Googlov samovozeci elektricar, s cca 1600l prtlaznika. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!