Skoči na vsebino

Ducati 1098


Kölm

Priporočene objave

Kaj pa imajo seriski motocikli veze z motogp dirkalniki, lepo prosim no, tud gume nimajo veze razen tega da na njih piše ista firma, hočem povedat da so očitno dobre gume(beri kompromis za cestno in dirkaško uporabo) če jih dajo na motor vreden 5+ mio. sit. :OK:

Dobre so že, a na najdražjem modelu (Tricolore) so pa Pirelli pnevmatike (mogoče samo zato ker je motor v italjanskih barvah, a dvomim, da bi namestili slabše gume kot so pa pri običajnem modelu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že zvedel za enega bodočega lastnika tega Ducatija.Lucky Luck :OK: :D

reče se lucky Fuck! :grim

Pa še res je. Bastard! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

€ 19.990.- (flyer od motorradklinik).

minus ca. 15% luksuz-davka v AUT in bi naj cena bila ca. € 17.000.-. informativno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

€ 19.990.- (flyer od motorradklinik).

minus ca. 15% luksuz-davka v AUT in bi naj cena bila ca. € 17.000.-. informativno.

Ice samo ni to skoraj malo premalo, ko sem gledal v avtomagazinovem ceniku ceno za 999 je 4.165000 sit. potemtakem bi bil 1098 cenejši??? :blink:

Jaz sem ciljal na 5 mio, glede na to da je čist nov model pa še tak exotični motocikel.

Sicer pa če bo že januarja možna dobava potem bi že skoraj mogle bit kakšne cene zunaj, bo treba malo našega uvoznika povprašat :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni bilo govora o 50.000 E ?

V USA so cene take: osnovna varianta okrog 11400€, 'S' verzija 15200€, tricolore pa 19000€... Klik

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V USA so cene take: osnovna varianta okrog 11400€, 'S' verzija 15200€, tricolore pa 19000€... Klik

D.

Pismo pa kak to, da prihaja do tako različnih cen med usa in nami, mi smo ja sosedje pa imamo potemtakem full zasoljeno ceno :hmm: :headbang: :headbang:

Da bi bilo povpraševanje po Italjanih v usa tako veliko da bi bila cena tolko nižja pa tudi skoraj ne verjamem, oni so itaq nekaj za sebe, tako kot pri avtomobilskih znamkah.

So to morda cene brez davka ali je kaka druga fora??? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1098 S je dobavljiv takoj za 21.000 evrov

1098 dobavljiv februarja za 17.000 evrov

cena vključuje DDV

tako pravijo pri Claasu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo, bolj ko gledam tega dučeta manj mi je jasno kako jim uspe zagotovit tolikšno togost tega cevnega okvirja, po prebiranju različnih revij, o študijah in razvoju okvirjev je to baje prava znanost in ni mi jasno kako jim to uspe z cevno zasnovo, ko pa vsi drugi razvijajo odlitke ki jih zvarijo in nevm kako še vse obdelajo.

Poleg tega pa še ta enostranska nihajka :hmm: :hmm:

Vsaka jim čast da jim to uspe, motorji pravijo da so med najbolj vodljivimi in kontroliranimi med vožnjo tak da potemtakem že je nakaj na tem. :?

Samo če pa postavimo skupaj npr 999 pa bilokaterega drugega literskega superšportnika zgleda ducati bistveno manjši, ožji...(Kot bi primerjal atleta z sumoborcem :P :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo če pa postavimo skupaj npr 999 pa bilokaterega drugega literskega superšportnika zgleda ducati bistveno manjši, ožji...

ja valda - poglej mašino od fireblade pa od 999 ... širino pa to ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

togost okvirja: trikotnik je v statiki (posledicno tudi v dinamiki) najbolj toga konstrukcija, ker se stranice druga na drugo opirajo oz. jo vlecejo. vseeno je koliko trikotnikov sestavis, dokler je spet razviden trikotnik.

enako je pri ducatiju: stranice okvirja sestavljajo trikotniki in obe stranici in masina spet tvorijo (konstrukcijske) trikotnike (tocke vpetja masine v okvir).

zakaj 1100 ccm ?

enostavno: vWSBK so se odlocili da privabijo tudi BMW in KTM. ker so 4valjniki omejeni na 1000 ccm (ali pljunek manj) in bi radi popestrili dirkanje v tej klasi so se (med ostalim tudi pod pritiskom BMW in KTM) odlocili zvisati limit pri 2valjnikih na 1200 ccm (kolikor sem sledil zadevi).

debata o WSBK je BTW drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!