Skoči na vsebino

Ducati 1098


Kölm

Priporočene objave

Evo, tretja sezona gre k koncu, kmalu bo na vrsti veliki servis. Še tega opravim, potem pa sledi daljši prispevek. V začetku te teme je bilo nekaj vprašanj o lastništvu takega motocikla, stroških vzdrževanja,plusih in minusih motocikla, predelavah, garancijskih popravilih,in o tem kdaj zaruži mašina.

Mislim da bo marsikdo presenečen, ampak počakajmo še velik servis, potem pa sledi dolgo branje.

post-2615-064324000 1286651912_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, tretja sezona gre k koncu, kmalu bo na vrsti veliki servis. Še tega opravim, potem pa sledi daljši prispevek. V začetku te teme je bilo nekaj vprašanj o lastništvu takega motocikla, stroških vzdrževanja,plusih in minusih motocikla, predelavah, garancijskih popravilih,in o tem kdaj zaruži mašina.

Mislim da bo marsikdo presenečen, ampak počakajmo še velik servis, potem pa sledi dolgo branje.

Bo zanimiv prebrat ja, k jest sm že kr neki stvari slišu in vidu pr temu motorčku ( velik dobrih stvari in vidu tut fejst v detajle mašine ) :D:P

Popravljeno . Popravil RVT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo zanimiv prebrat ja, k jest sm že kr neki stvari slišu in vidu pr temu motorčku ( velik dobrih stvari in vidu tut fejst v detajle mašine ) :D:P

No tut ene par tisoč kilometrov sm naredu z njim: Test Ducati 1098

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevoženih imam blizu 30.000km.Do sedaj opravljena 2 servisa, na 12000km in na 24.000km. Nobenih problemov. Naslednji motor bo tudi Ducati!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Evo, končno je motor pri serviserju. Iz motorja sem pobral plastike, da jih fejst spucam,pa da ne delajo gužve serviserju. Potem pa sledi prispevek o stroških zadnjih 3 sezon :yes:

post-2615-0-20577600-1293053120_thumb.jpg

post-2615-0-88342600-1293053127_thumb.jpg

post-2615-0-37743600-1293053146_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lep prispevek, hvala za tole, me je vedno zanimal, kolk so kej stroški, pa nobenga nikol nism uspel vprašat.

Nekaj me zanima: ali se pri teh motorjih kdaj zgodi, da crknejo ležaji v zadnjem pestu in pa ležaji v zadnjem sistemu vzmetenja? Sta ti dve stvari kaj problematični?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep prispevek, hvala za tole, me je vedno zanimal, kolk so kej stroški, pa nobenga nikol nism uspel vprašat.

Nekaj me zanima: ali se pri teh motorjih kdaj zgodi, da crknejo ležaji v zadnjem pestu in pa ležaji v zadnjem sistemu vzmetenja? Sta ti dve stvari kaj problematični?

Da bi jest zasledil, ne. Pa sem precej aktiven na 3 tujih Ducati forumih, nisem še prebral da bi kdo imel težave z tem ( na modelu 848/1098/1198).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi jest zasledil, ne. Pa sem precej aktiven na 3 tujih Ducati forumih, nisem še prebral da bi kdo imel težave z tem ( na modelu 848/1098/1198).

a daš za probat za ene 10 kilometrov? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol se pa vidva spomlad na Ridah B)

če ti ne bo ves ole spustu, menjalnik razpadu, grušt se pokrivu in ostalo..zdej čez zimo ko je parkiran..

ker to sm slišal da se dogaja z italijani..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti ne bo ves ole spustu, menjalnik razpadu, grušt se pokrivu in ostalo..zdej čez zimo ko je parkiran..

ker to sm slišal da se dogaja z italijani..

aja, bova vidla kaj bo :lol:

Men pa nisi hotu dat za pelat :cry:

Maus, ne nabijaj :lol: , nazadnje sem ti ga ponujal v Senožečah, k smo šli iz Vikija, pa si meu un kurčev walkman u ušesih, pa si mi prbiju " da ne čuješ dobro" čaki zdej da dobim ta nove bremz&kuplung ročke, ker vem da se ti ne voziš z motorji k nimajo fensi ročk :lol:

post-2615-0-29992700-1293917937_thumb.jpg

post-2615-0-46898400-1293917942_thumb.jpg

post-2615-0-13313600-1293917948_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen je pa 1098 v primerjavi z 999, če si pelal? 999 se mi zdi zlo mejhen motor, vsaj proti moji mille, je pa okretn k 125-ka, je 1098 podobno majhen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen je pa 1098 v primerjavi z 999, če si pelal? 999 se mi zdi zlo mejhen motor, vsaj proti moji mille, je pa okretn k 125-ka, je 1098 podobno majhen?

Tud 1098 je podobno majhen, predvsem ozek, sploh v predelu sedeža in rezervoarja. Pa predvsem par 10 kg lažji od prve serije Mille. 999 serije nisem peljal, na žalost.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že mille je ozek, 999 pa sploh, tudi predna maska je zlo oska, sm mel filing da vozm biciku :D, je pa za premetavat levo desno kot perešček, vsaj take so moje izkušne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po privat sporočilu sem dobil vprašanje, pa bom kar tukaj odgovoril:

" kako je z kpl izpuhom in lambdo in servo motorjem na izpuhu, ali to ostane ali se odstrani?"

Ko odstraniš orginal izpuh maš viška servo motor od ventila v izpuhu, in pa lambdo sondo. Zdej to lahko odklopiš, in bo motor delal. Itak se bo prižgala check engine lučka na armaturi ( ki bo kazala 2 napaki, lambdo+servo), ki pa jo eliminiraš če daš vsakič dvakrat kontakt in vžgeš motor (to sem slišal od fantov pri Akrapoviču).

Jest se z tem nisem ukvarjal, kupil sem original računalnik od Ducatija, ki je namenjen za aftermarket kompletni izpušni sistem, in z tem s znebiš lambde+serva, plus check engine lučka več ne sveti. Moraš pa pazit, ker obstajata dve vrsti računalnikov, eden je za slip on sisteme in eden za kompletne, ker je razlika.

Za komplet izpuh so taprave kataloške številke za računalnik :

Kat št. 96518507B 07-08 letnik (1098 serija)

Kat št. 96520409B 09-10 letnik (1198 serija)

post-2615-0-58530200-1294000776_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak tale ducati je pa jama brez dna

Vsak užitek nekaj stane :grim , a je kej zastonj danes? Če si pa lih načel to temo, pa pejt v temo Japonci&Italjani, pa si tam preber kako mi je motor ki ga imaš napisanega v profilu, naredu luknjo v zadnjem žepu :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja izkušnja z tem motorjem , se peljem z avtom proti Krškem in na cesti naletim na modela ki potiska 1098 mogeče star par mesecev seveda ustavim in vprašam če mogoče potrebuje bencin (imam v avtu vedno 5l rezerve)model mi odgovori jezno in osorno da ne rabi bencina :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus, ne nabijaj :lol: , nazadnje sem ti ga ponujal v Senožečah, k smo šli iz Vikija, pa si meu un kurčev walkman u ušesih, pa si mi prbiju " da ne čuješ dobro" čaki zdej da dobim ta nove bremz&kuplung ročke, ker vem da se ti ne voziš z motorji k nimajo fensi ročk :lol:

No ja .. zdj bi pa mogoče zamenjala za kakšn krog, ker maš fensi ročke :P .. sicer vem, da si želel se dotikat moje zlate ribice :lol:

Res je, da si mi nekaj govoril, ampak sem meu glih nekaj diujega na MP3-ju ;). .. za drugič pa velja :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!