Skoči na vsebino

Kaj vas je danes spravilo v slabo voljo ?


Priporočene objave

pred 2 minutami, Tex pravi:

Me pa zanima kak je postopek, če artikel naročim iz kitajskega skladišča .. ddv mi ali še vedno obračuna, pol moram pa jaz pri naših dokazovati, da mi ga je že prodajalec obračunal ali bodo pa verjeli nalepki (preverjali) na paketu? V bistvu sem se od spremembe dalje ravno zaradi tega izogibal kitajcem in naročal vse iz eu skladišč ..

edino če imajo blago na konsignaciji in ko se izda za določeno državo, se jim obračuna DDV iz tiste države v katero gre.. kako pa Slovenija dobi ta davek je pa drugo vprašanje... jaooo 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Tex said:

Ne, prodajalcu direkt. Je tudi na računu posebej obračunan ddv.

Recimo ta artikel:

https://www.aliexpress.com/item/1005001348664139.html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.485d321eqFkIVV&mp=1

Tu DDVja ne obračunava na koncu, artikel se pošilja iz španije in trgovec je registriran v španiji.

Tu:

https://www.aliexpress.com/item/1005002059330893.html?spm=a2g0o.cart.0.0.3a763c000C5ckd&mp=1

lahko izbereš skladišče "france", ampak ker je trgovec registriran "china", ti ddv obračuna na koncu, preden plačaš ..

Kaj bo pa naš vrli poštar rekel, pa bomo še vidli. Verjetno ne bo kompliciral, ker je artikel poslan iz EU skladišča. Ampak, kot rečeno, ddv mi je obračunal že prodajalec ..

Pri slušalkak piše : to Slovenia via CAINIAO WAREHOUSE EXPRESS SHIPPING Kaj piše na paketu ???iz katere države je odposlano.

Pri senzorju piše :to Slovenia via Seller's Shipping Method - FR Tu  če prav razumim je cena na spletu brez DDV in obračuna ko greš na plačaj.Ne bi smel nič več plačat ker jasno piše da je poslano iz FR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, Spasku said:

Pri slušalkak piše : to Slovenia via CAINIAO WAREHOUSE EXPRESS SHIPPING Kaj piše na paketu ???iz katere države je odposlano.

Pri senzorju piše :to Slovenia via Seller's Shipping Method - FR Tu  če prav razumim je cena na spletu brez DDV in obračuna ko greš na plačaj.Ne bi smel nič več plačat ker jasno piše da je poslano iz FR.

Piše pri slušalkah, da se pošilja iz Španije. Ne gre za lokacijo odpošiljanja ampak za to, kje je trgovec registriran (na aliju zgoraj levo ob njihovem logotipu desno piše ime trgovca, če parkiraš miško gor, ti napiše od kod je trgovec). Tudi sicer sedaj aliexpress (kot marketplace oziroma posrednik, člen med ne-eu malimi prodajalci in kupci iz eu) obračunava ddv, ne prodajalec na teh portalih.

Da, slušalke so cena z ddv (eu seller), senzor brez ddv (non-eu seller), kar tudi piše zraven cene, da bo ddv obračunan pred plačilom (obračuna ga aliexpress namesto prodajalca).

Malo offtopic, no, ampak ja, me je generalno gledano spravilo v slabo voljo .. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji mesec so obnavljali cesto v Kamniškem drevoredu do odcepa za Račji dvor. Najprej so ob robu položili plinovod (asfalt ni bil uničen) potem so razdrli celo vozišče navozili nov tampon, jo rahlo dvignili in na novo preplastili (po moje ne najbolj pomembno - je dosti drugih bolj potrebnih obnove)
Potem so narisal črte za kolesarje na cestišče (prej so kolesarji vozili po sprehajalni poti na drugi strani drevoreda).

OK še razumljivo. Danes pa vidim table za cono 30. Prav dekl mi je dvignilo. Nikoli nobene nesreče, pešci ločeni z drevoredom, nobene hiše do konjeniškega kluba, skratka klasična primestna cesta, in en idiot se spomni na cono 30. Me prav zanima kdaj bo prva zaseda.

  • Všeč mi je 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Spasku pravi:

 

Po 8 mescih sem pobral tole  ,malo večjo kot čebuček:cry:.

IMG_20210721_115442.thumb.jpg.ec594d92df1062a359e68503ff693f3b.jpg

a semena si pa iz kitajske naroču .. tok časa potovalo :? 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, maus said:

a semena si pa iz kitajske naroču .. tok časa potovalo :? 

Tolk casa je blo v zemlji jeb.. cebulu in cesnik:angryrant2: ,semena pa ta buljsa gorenjska :lol1:kao rodijo bogato in veliko:angryrant2:Skrbel pa sem ves cas muha,zalivanje,pletje bio skropivo za 16 eurov:angryrant2:

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prekleti turisti na AC, ki nabijajo gas in žlajf, da jih šleparji prehitevajo, cijazijo na levem pasu otovorjeni z bicikli in strešnimi kufri. Majku da jim... :P

 

pred 4 urami, Nja pravi:

Bolj v neizmerno žalost...ampak skrb, skrbi za starico carico od psa. :( 

tudi pri nama z ženo se počasi seli ta občutek..vedno bolj slep, vedno bolj neroden...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nevem ?

https://evotech-performance.com/collections/ducati-multistrada-1260-s-2018-2020/products/ep-ducati-multistrada-1260-s-radiator-oil-guard-engine-guard-set-2018-onwards

+ Poštnina 17£ 

+ Carina 81€ ?

+ 10 dni rabl za carinit ?

No, bom mel pa lepo zaščito mopeda ?

IMG_20210728_170504.thumb.jpg.1571559951a0c83644ddfecd1abe2fd7.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

81€ carine za paket ki je vreden 180€ ???

Kaj so to neke nove fore? torej cca 40€ davka, kaj so pa sotalo naklofali gor, kaj ne pride še cca 10 carine .. in potem kaj so si zmislili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm res pa nisem dobil nobenega lista, na kaj vse se nanaša ta odkupnina za 81€ ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, mladench said:

Hmmm res pa nisem dobil nobenega lista, na kaj vse se nanaša ta odkupnina za 81€ ? 

Kako, piši jim mejl da ti niso dali računa za opravljene storitve. Če nočejo jih prijavi na davčno inšpekcijo. ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa izračunajmo.

Vrednost blaga: (154,17 GBP + 17 GBP) * 1,1752 = 200,96 EUR
Carina: 200,96 EUR * 0,037 = 7,44 EUR
Davčna osnova: 208,39 EUR
DDV: 210 * 0,22 = 45,85 EUR
Carinski postopek (pri Pošta Slovenije): 28 EUR

Skupaj: 7,44 EUR carine + 45,85 EUR DDV-ja + 28,00 EUR carinskega postopka = 81,29 EUR

Ok, malo več sem naračunal.

Popravljeno . Popravil Vin
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal preveč samozavesti. In ko že misliš, da si iz najhujšega ven, se šele začne pravi boj. 8. je čist zadost.

 

IMG_20210729_160710.jpg

IMG_20210729_160716.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

Mal preveč samozavesti. In ko že misliš, da si iz najhujšega ven, se šele začne pravi boj. 8. je čist zadost.

 

IMG_20210729_160710.jpg

IMG_20210729_160716.jpg

meni je prjatlca naredila carolino ripper v domačem oljčnem olju.. jedeš peče , sereš ne peče. super je..meni je najbolj všeč      klasik - 7 , tudi 9-ko in desetko prebavim brez problema seveda v količinskem razmerju.. 8-ka pa mi ubije voljo do življenja 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skalar36 pravi:

Mal preveč samozavesti. In ko že misliš, da si iz najhujšega ven, se šele začne pravi boj. 8. je čist zadost.

 

IMG_20210729_160710.jpg

IMG_20210729_160716.jpg

ta še ni tok hud,jest delam omako iz trinidad moruga skorpion red in karolina reaper,pizda pr tej mešanc so mi pa še hemeroidi spizdl prot lublansk ubvoznc....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej ne vem  a so penziči tupi tulk al žleht: cel dopoldan je imel čas, da ptipelje zeleni rez na odpad! On se odloči, da ga bo pripeljal sedajle, ko na odpad vozimo ljudje, ki smo dopoldan v službi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V slabo voljo me spravlja samo fizično dejstvo...da je ura štiri zjutri...ko vsi normalni ljudje spijo...jaz pa ležim v pojstli in strmim v temo...buden.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Buschi said:

V slabo voljo me spravlja samo fizično dejstvo...da je ura štiri zjutri...ko vsi normalni ljudje spijo...jaz pa ležim v pojstli in strmim v temo...buden.

Kaj če bi se otrok dru in te brcau bi se bolje počutil? 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, smasher pravi:

Kaj če bi se otrok dru in te brcau bi se bolje počutil? 

aha..   20 let bi bil mlajši :D    

in potem se čez 5 min zbudim  pa je 2,35h , grem scat mimo ogledala pa me še srat prime ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navezujoč se na temo o carini, uvozu in davku. Vse mi je jasno, vse spremembe s 1.07.

Ampak......blago naročeno pred datumom spremembe in mi je jasno, da padem v novi sistem. Ampak, a je normalno, da za blago vrednosti 8.56e + poštnina 7.12e (skupaj 15.68e).....da dobim za doplačilo še 13.73e mi pa ni čisto jasno. To je 87% vrednosti blaga s poštnino. A ni 22% davek + nek dodateg na uvoz ? Kličem na PS že ves in da ni nekoga dobil....yea right

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Navezujoč se na temo o carini, uvozu in davku. Vse mi je jasno, vse spremembe s 1.07.

Ampak......blago naročeno pred datumom spremembe in mi je jasno, da padem v novi sistem. Ampak, a je normalno, da za blago vrednosti 8.56e + poštnina 7.12e (skupaj 15.68e).....da dobim za doplačilo še 13.73e mi pa ni čisto jasno. To je 87% vrednosti blaga s poštnino. A ni 22% davek + nek dodateg na uvoz ? Kličem na PS že ves in da ni nekoga dobil....yea right

Pošlji e-mail na vasa@posta.si  bo bolj sigurno. Sem povprašal po pošiljkah, pa so mi odgovorili izčrpno v enem dnevu.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   3 članov

    • tomaz69
    • raza
    • motoGPSfan
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!