Skoči na vsebino

Kaj vas je danes spravilo v slabo voljo ?


Priporočene objave

Lepo napisano... Hvala za informacije, vendar pa... Ali Pošta pobere svojo provizijo za "postopek", čeprav je že urejeno vse in davek odveden?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Bmflar pravi:

Lepo napisano... Hvala za informacije, vendar pa... Ali Pošta pobere svojo provizijo za "postopek", čeprav je že urejeno vse in davek odveden?

itak si vzamejo manipulativne stroške  .... pa še dostavo .. jaz sem pred leti šel sam iskat in jih malo nazijat ... itak niso za šalterjem nič krive :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

itak si vzamejo manipulativne stroške  .... pa še dostavo .. jaz sem pred leti šel sam iskat in jih malo nazijat ... itak niso za šalterjem nič krive :P 

JJPM ! ! ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 8. 2021 ob 14:27, Spasku pravi:

Nova pravila DDV za kupce v Evropi

Od 1. julija 2021 se za vse blago, uvoženo v Evropsko unijo (EU), obračuna DDV.

Prejšnja oprostitev plačila DDV za naročila do 22 EUR* je bila odstranjena.

*Enaka sprememba je veljala za oprostitev 30 BGN v Bolgariji, 160 HRK na Hrvaškem, 17 EUR na Cipru, 80 DKK na Danskem, 6000 HUF na Madžarskem in 10 EUR v Romuniji.

eBay je v skladu z lokalno zakonodajo in od julija 2021 je začel zbirati in nalagati DDV pristojnim davčnim organom

Kaj se je spremenilo od 1. julija 2021: vse blago je zdaj predmet DDV

Od 1. julija 2021 je EU uvedla pomembne spremembe v načinu pobiranja DDV pri uvozu v EU, dobavah v EU s strani prodajalcev zunaj EU in čezmejnih dobavah s strani prodajalcev iz EU.

eBay je dolžan pobirati DDV za blago, prodano prek eBay -a strankam v EU v naslednjih okoliščinah:

Blago, uvoženo v EU, z vrednostjo paketa do 150 EUR.

Blago katere koli vrednosti, ki ga prodaja prodajalec zunaj EU in odpremi iz zalog, shranjenih v EU.

Če naročilo ustreza enemu od teh meril, ne prodajalci ne prevozniki ne smejo pobirati DDV od kupcev v EU. eBay bo od kupca pobral DDV glede na državo dobave in ga položil pristojnim davčnim organom.

To zagotavlja, da artikli, uvoženi izven EU, nimajo več ugodnejše obravnave DDV v primerjavi s predmeti, kupljenimi v EU.

Kako se bo obračunal DDV?

Prej je kupec ob uvozu blaga plačal DDV. Od 1. julija 2021 bo eBay od kupca pobiral DDV glede na državo dobave in ga položil pristojnim davčnim organom.

Kako to vpliva na mene kot kupca?

Kupcem v EU ni treba storiti ničesar. Vse obveznosti DDV bodo samodejno uporabljene med nakupom.

Končne cene z DDV-jem boste videli na blagajni .

V primerih, ko je eBay odgovoren za pobiranje DDV za naročila, poslana na naslov za dostavo v EU, bo ta znesek v izstavljenem računu prikazan tudi ločeno.

eBay je dolžan pobrati DDV na celotno vrednost transakcije, vključno s stroški pošiljanja, saj se stroški pošiljanja štejejo za del celotnega nakupa. DDV na stroške pošiljanja se obračuna po enaki stopnji kot za artikle v pošiljki.

Ko eBay ne pobira DDV

eBay ne bo pobral DDV, če:

Vrednosti pošiljke so nad 150 EUR. V praksi prejemnik v okviru carinjenja paketa pošiljatelju plača uvozni DDV.

Kupec je registriran za DDV in navede veljavno registracijsko številko za DDV. V teh primerih eBay ne bo pobiral DDV, temveč bo odgovornost za obračun DDV prešel na odjemalca, ki je registriran pri DDV.

Pošiljke blaga, ki vsebujejo trošarinsko blago, kot sta alkohol in tobak, se uvažajo v EU.

Vračilo kupnine

Če ste pri nakupu plačali davek prek eBay -a in za svoje naročilo dobite vračilo, boste dobili tudi vračilo sorazmernega zneska davka. Če na primer prejmete celotno vračilo, boste dobili celoten davek nazaj. Če prejmete 50% delno vračilo, boste dobili 50% davka nazaj. Vsa vračila, obdelana zunaj sistemov eBay, niso upravičena do vračila davka.

Če ste pri carinjenju pošiljke plačali uvozne dajatve ali dajatve, a ste izdelek nato vrnili, se obrnite na carinski organ glede vračila stroškov.

vprašanje - iz uk ko naročam nov izdelek mi zaračunajo njihov ddv .. ali mi ga sedaj ne bodo več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko grem v Lujza po material za servis in imajo samo eno svečko. V Motorradkliniki pa ne ve kaj je NGK 3901, ve pa kaj je NGK cpr7ea-9 in 3 € dražja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Darko3g pravi:

Ko grem v Lujza po material za servis in imajo samo eno svečko. V Motorradkliniki pa ne ve kaj je NGK 3901, ve pa kaj je NGK cpr7ea-9 in 3 € dražja.

Nisi edini ... tudi v Evrotonu vLj se to dagaja ... ravno tako za svečke ...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 8. 2021 ob 20:02, Erik99 pravi:

Ali je strošek carinskega postopka (28€) kar pavšalni znesek, ali pa je odvisen od vrednosti blaga?

Danes dobim v kaslc 4 kuverte od pošte, da se naj prijavim na nek njihov portal in jih s tem pooblastim za izvedbo carinskega postopka, sicer bodo pošiljke vrnili pošiljatelju in da če bo vrednost blaga pod 150 €, da bodo zaračunali najugodnejšo storitev carinskega posredovanja?!?

Hčeri sem naročil 4 različne piersinge od štirih različnih prodajalcev, kjer je vrednost vsakega 1 - 1,1 € z DDV. Ma kdo koga za norce?? Ali so res upravičeno domnevali, da se v zavojčku težkemu 1 g skriva blago za 150 €+ ? Sem siguren, da ta bagatelna vrednost tudi piše na pakungi (do sedaj naročil 150+ izdelkov in nikoli problem).

Seveda jih ne mislim nič pooblaščati oz. ima kdo kak predlog za takšno norčevanje iz ljudi?  LP

Evo, da napišem rezime..., na mail, ki sem jim ga poslal se niso odzvali. Poleg zgornjih 4 kuvert dobim danes v kaslc še 2. Jih pokličem in vprašam, če se jim res dozdeva, da se v nekaj mm debelemu paketku skriva blago vredno več kot 150 €?

Odgovorijo, da je s 1.7. začela v EU veljati nova direktiva in da ne gre le za blago nad 150 €. Vrednost poenostavljenega carinskega postopka (za spletno naročilo za blago do 150 €) znaša 2,75 €. Na spletno stran pripisano v kuverti se vpiše št. pošiljke in kodo (oboje piše v kuverti), se poklika da si fizična oseba, da želiš poenostavljen postopek, mail, telefonsko, vpišeš koliko je stalo pošiljanje in vrednost blaga, priložiš sliko iz AliExpressa za ta proizvod da se vidi, da se zneski ki si jih napisal ujemajo in da vidijo ali je bil davek že zaračunan.

Je nekaj več dela in vsak si bo moral k plačanemu znesku prišteti še 2,75 € in se vprašati, ali se mu vseeno splača naročiti. Ja, EU birokracija :BUA:.   Me bo tako carinski postopek prišel x2 glede na vrednost blaga, bo pa vsaj hčerka vesela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, nofla pravi:

Nisi edini ... tudi v Evrotonu vLj se to dagaja ... ravno tako za svečke ...?

jaz imam ponavadi olje in filter na zalogi .. svečke mi da na malo večjem(ko se menja zavorna tekočina in ploščice,gume pa še kaj )   servisu moj (in še od koga drugega ) Jerman ..  

če rabi kdo drug pa pokličem in mi jih zrihtajo v max.1 tednu.. poudarek na "pokličem 10 dni prej".. 

tako da kar se tiče osnovnega materiala ni krivda na strani trgovine temveč na strani kupca , ki ni prej preveril , če imajo zalogo..

sploh v tem zadnjem letu in pol so se za nekatere materiale absurdno podaljšali dobavni roki , zaloge pa so pošle.. miselnost kupcev pa je ostala v l.2019 , ko je bila preobilica in so te skoraj klicali enkrat na leto če rabiš olje za letni servis..:D

dandanes tudi ni problem poklicati in rezervirati za dan dva vnaprej .. ne pri nas in ne v avstriji recimo.. se pripraviš s številkami artiklov in pokličeš ..ja poklicat je pa treba.. da ti rečejo recimo : svečki bosta pri nas čez 3 dni...in prestaviš pot v trgovino za tri dni kasneje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Darko3g pravi:

Ko grem v Lujza po material za servis in imajo samo eno svečko. V Motorradkliniki pa ne ve kaj je NGK 3901, ve pa kaj je NGK cpr7ea-9 in 3 € dražja.

saplex.si Rače... tam vse dobim za servis (svečke, zavorna, hladilna, hiflo filtri olje, zrak), le drugo olje kupim na Jadranski.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snečer pravi:

saplex.si Rače... tam vse dobim za servis (svečke, zavorna, hladilna, hiflo filtri olje, zrak), le drugo olje kupim na Jadranski.

Res, ampak do Gradca je lepša cesta :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zate, ko ne znaš priti v Rače preko Ptujske gore??

Popravljeno . Popravil SAR-Solo Adventure rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

turisti, kurčevi turisti ki se zabijajo po AC, pol gledajo in se še bolj zabijajo...&#"#$#"#$"#$ da jim jebem

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

turisti, kurčevi turisti ki se zabijajo po AC, pol gledajo in se še bolj zabijajo...&#"#$#"#$"#$ da jim jebem

Turisti so vsi na avtocesti nasi in turisti vsaki dan po par nesrec vsaki dan kolone zaradi nesrec.Ce vozis kot vozi misko  z zavezanimi ocmi se ne mores zaletet na avtocesti.:angryrant1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda, člouk gre na kulturno prireditev...in namesto da bi poslušal kulturnika tam na odru...poslušam pjane babe, k se derejo tam pr šank!

Banda babja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Buschi pravi:

Pizda, člouk gre na kulturno prireditev...in namesto da bi poslušal kulturnika tam na odru...poslušam pjane babe, k se derejo tam pr šank!

Banda babja!

Škoda, da nisi kakšne fotke prtisnu, al pa kamero vklopu, da bi se še mi mal jezil.:P 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič uporabnega, mlado koščeno floh pizdovje...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj parkiranje v garažni hiši pod tržnico v Mariboru. Od 7:00 do 7:15, cena 3,7 €

Če kupuješ v Hoferju je ena ura zastonj, nadaljnja pa 1 €. Ampak ob sedmih je Hofer zaprt.

Popravljeno . Popravil Darko3g
  • Šokiran 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vrtu vezem kumarce in paradiznike ko me pici osa f...k in tako se  dvakrat po tretjem piku  sem bil ze rahlo  zaskrbljen.

Slika z strani ena : Preden sem slikal ni blo vidnih os s te strani :angryrant2:

 

IMG_20210830_152226.thumb.jpg.c133253fb058d9710315283287e12297.jpg

Slika z strani dva :angryrant2:

IMG_20210830_152239.thumb.jpg.576c0419f42819bfc6fe3e32d542a4e2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj dragi tolk kolesari letos, da za motor ni časa :( se pravi imam vso opremo za to, da je v omari. On se pa v službo vsaj z njim vozi. buhu Pravi, da naj grem delat izpit, pa si kupim eno 600ko. 0_o  Celih 2x sem se peljala letos z njim. Vsega skupaj 2 uri. 

  • Žalosten 1
  • Šokiran 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Spasku pravi:

...po tretjem piku  sem bil ze rahlo  zaskrbljen.

Eh, to se ni za sekirat. Največ sem jih fasal osem.

Pa enkrat dva sršena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Nja pravi:

Pravi, da naj grem delat izpit...

Moja ga je šla, brez da bi ji rekel !

Ti kar pojdi, sej Motomrh je zmeri premal:

spacer.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Nja pravi:

Moj dragi tolk kolesari letos, da za motor ni časa :( se pravi imam vso opremo za to, da je v omari. On se pa v službo vsaj z njim vozi. buhu Pravi, da naj grem delat izpit, pa si kupim eno 600ko. 0_o  Celih 2x sem se peljala letos z njim. Vsega skupaj 2 uri. 

pametn dec..

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!