Skoči na vsebino

Kaj vas je danes spravilo v slabo voljo ?


Priporočene objave

pred 11 urami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

...in je hrbet fuč...

Zdej si pa zračuni, kolk je tvoj hrbet vreden: klaftra rezanih je ca 280€, tavisoka paleta(ca pol klaftre) pa je ca 140€.

Pri klaftri rezanih se jebeš, pa jih z šajtergo voziš, pa zlagaš, pri paleti ti jih z rudlcom dostavijo kamor želiš, vse kar mora tvoj hrbet potrpet je, ko daš salonitko na vrh palete !

Nabava hlodovine je pa sploh idijotizem !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Buschi pravi:

 

Nabava hlodovine je pa sploh idijotizem !

Ja ni no, če to vzameš kot druženje in rekreacijo. Pa če imaš še mal svojega gozda....tistih 10 dni na leto vsaj meni  res ni težko garat..... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Buschi pravi:

Nabava hlodovine je pa sploh idijotizem !

Ne vem no. Jaz pa moj kolega kupva hlodovino, narediva drva, jih nekaj prodava, kar rabiva zase je potem plačno is tiste prodaje. Par dni garanja je zame izziv, in se doobro počutim. Itaq sm živc in morm skoz neki delat, se gibat, bit v pogonu...Povrh vsega pa še zadoviljstvo, da si neki naredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nas u dolini si je neki frajerčkov kupl mustange, novejše modele, sam zdej se vsi furajo 70, ker ni gnarja za benz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Buschi pravi:

Zdej si pa zračuni, kolk je tvoj hrbet vreden: klaftra rezanih je ca 280€, tavisoka paleta(ca pol klaftre) pa je ca 140€.

Pri klaftri rezanih se jebeš, pa jih z šajtergo voziš, pa zlagaš, pri paleti ti jih z rudlcom dostavijo kamor želiš, vse kar mora tvoj hrbet potrpet je, ko daš salonitko na vrh palete !

Nabava hlodovine je pa sploh idijotizem !

Kupim narezane in jih je potrebno z samokolnico zvozit v drvarnico. Sicer samo nekaj metrov in nato zložit. Zakaj ne vzamem palete? Zato, ker kurim krušno lončeno peč in potrebujem debele komade in ne tistih zobotrebcev v paleti. Take debele kose si naročim. Naložim v peč zjutraj dva, tri kose, ko pridem iz službe ter zvečer, ko grem spat. Ko začnem z kurilno sezono se peč ne ugasne več. Debeli rileki mi obdržijo ogenj, žerjavico tako, da dnevno nalagam le tri krat. V štartu in na koncu sezone pa centralna na olje.

F0A40B7E-176C-4242-9D15-EFC90B69827E.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Kupim narezane in jih je potrebno z samokolnico zvozit v drvarnico. Sicer samo nekaj metrov in nato zložit. Zakaj ne vzamem palete? Zato, ker kurim krušno lončeno peč in potrebujem debele komade in ne tistih zobotrebcev v paleti. Take debele kose si naročim. Naložim v peč zjutraj dva, tri kose, ko pridem iz službe ter zvečer, ko grem spat. Ko začnem z kurilno sezono se peč ne ugasne več. Debeli rileki mi obdržijo ogenj, žerjavico tako, da dnevno nalagam le tri krat. V štartu in na koncu sezone pa centralna na olje.

F0A40B7E-176C-4242-9D15-EFC90B69827E.jpeg

ampak tukaj bi pa lahko bila ena pečka za pečenje ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Buschi, na obali je ta visoka paleta 190, enkrat smo uzeli tudi neko "merkur" varjanto, se ne spomnem točno kateri od veleprodajalcev pa je bilo vse plesnivo notri.

Torej 1 paleta je 190,za ceno 2 palet sem lani kupil 6m razcepljenih metrc. Torej na koncu pride cca 3.6  vs 5 kubika. 

Tudi žena pravi da bi šli na pelete, samo meni se ne da vlagat v 30let star sistem za menjat peč. 

Če bi imel prostor bi se bolj strinjal z @SAR-Solo Adventure rider, in dal sezidat eno fino peč sredi hiše s tem da sem bolj nor pa bi si morda raje kupil še malo gozda ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Imamo v lasti dva kar velika gozda. Smreka, bor, hrast. Neuporabno za kurjavo v lončeni peči- žal.

@thumper

800x900 veliko kurišče je popolnoma dovolj za…?

 

 

FullSizeRender.mov

38A23380-A390-49BA-BE06-85F8E1657EB0.jpeg

ABC8CB2E-17CE-446A-8E3E-4BFB71CBB155.jpeg

aja to maš z druge strani  kot kamin + krušna.. 

pa za narezane svinske lulčke maš dobr nosilc 

Neimenovano 1.odt

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. To je vse, kar se na sliki vidi. Drva in hrano nalagam iz prednje strani. Ker je v kot postavljena je zato dolga diagonala kurišča.

To mi je bila življenska investicija. Ogreva celo hišo. V času zime, ko je v polnem zagonu imam v dnevni, kjer je peč 24-25 stopinj, spalnica katera je v diagonali od pači najbolj oddaljena je potrebna večernega prezračevanja ter ohlajanja, v zgornji mansardi je pa 22 stopinj. 
Smo navajeni v majčkah gledati TV ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že ta druga, ta teden :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, skalar36 pravi:

 

:angryrant2:

 

IMG-20210911-WA0009.jpg

upam, da ga nisi pojedu ampak dal v okvir pa na steno :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

upam, da ga nisi pojedu ampak dal v okvir pa na steno :P

 

Tole gre po hiterm postopku v pozabo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač dons večir kombi prazen lučka sveti, grem na pumpo tam pa danes- boni par - nepar vrsta do:eek::eek::eek: čakam pa mal debate zunaj ko frajlica pred mano tanka za deset  ja dest evrov ker danes so pač usi na pumpi jao ,jaovzporedno vesolje živimo delavci v nejavni upravi.

Sam z ritko je pa res fajn migala to pa:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Mavti pravi:

 

Sam z ritko je pa res fajn migala to pa:)

kaj pol stokaš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet istaa zgodba.... vsi bi dnar pa takoj.... delat pa noben. Danes sta bla baje spet 2 na razgovoru.... en je rekel, da pride jutri delat, me prav zanima.

Zdej govorim kot da sm 20 let starejši.. "ko sem bil jaz mlad če sem rekel da lahko takoj začnem, mislim takoj"...

Al ma folk 2 leve roke al pa ne zmorejo stat 7 ur na nogah....

Lani sem delal en čas delo za 5 stopenj nižjo in kaj.... delo je delo ni hobi al neko duhovno potovanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angryrant1:Ce ni za popizdit prvo sem poskusal odstranit nalepke direktno ni slo,potem sem dal posodice v pomivalni tudi ne gre se trze po kosckih z gretjem isto sranje zdej si bom moral vzet pol ure  casa za to odluscit in potem se cistit lepilo :angryrant1:Ce boste kupovali v Kiku te piz... recte trgovkam naj vam te nalepke odstranju pred placilom. Nimam racuna v nasprotnem bi nesu nazaj.:angryrant1:

IMG_20210922_104212.thumb.jpg.cae229a78641bbf147910db7850a2e30.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Spasku pravi:

:angryrant1:Ce ni za popizdit prvo sem poskusal odstranit nalepke direktno ni slo,potem sem dal posodice v pomivalni tudi ne gre se trze po kosckih z gretjem isto sranje zdej si bom moral vzet pol ure  casa za to odluscit in potem se cistit lepilo.

...poskusi z maščobo...olje...maslo...margarina ...nekaj od tega ...maščobna kislina lepo očisti oz. topi lepilo teh nalepk...na koncu umiješ z detergentom ?.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Akito said:

...poskusi z maščobo...olje...maslo...margarina ...nekaj od tega ...maščobna kislina lepo očisti oz. topi lepilo teh nalepk...na koncu umiješ z detergentom ?.

Hvala za nasvet sem poskusu namazat oljem in pustu da stoji da se napije ne jeb..  sm dal v mikrovalovnu in na kraju mi ni ostalo kot gulit z orodjem za odpiranje elektronike,ker nohte sem skoro polomu.Tako izgledajo sedaj ta jajca:rolleyes:bom sel v trgovino kupit 5 kom in reku ce mi vzemejo dolj nalepke k nimam casa hodit domov da pridem iskat kasneje.

IMG_20210922_215758.thumb.jpg.d495b0a29ec673b66e2b1356f767b85f.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 9. 2021 ob 21:02, Mavti pravi:

Pač dons večir kombi prazen lučka sveti, grem na pumpo tam pa danes- boni par - nepar vrsta do:eek::eek::eek: čakam pa mal debate zunaj ko frajlica pred mano tanka za deset  ja dest evrov ker danes so pač usi na pumpi jao ,jaovzporedno vesolje živimo delavci v nejavni upravi.

Sam z ritko je pa res fajn migala to pa:)

a pa si pomislu, da če več kot 10 nimaš pol ne morš za 11 al pa 70 eur tankat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nam bi tud bil jezen,ker tankam 26-27 l sam imam kesl velik le 30 l.  Na avtu, namreč ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!