Skoči na vsebino

Avspuh in blokada


hors3

Priporočene objave

Lep pozdrav! Slisal sem. da, če si vgradis nov avspuh in je bil skuter pred tem nepredelan, da mores potem vzeti se blokade ven, ker se bo drugače hitro okvaril. Ali je to res?

lp

:evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bo poleg vsega še dober izgovor, če ti mogoče starši ne pustijo vzeti ven blokad...

Jest sem si kupil Giannellija, zraven pa so mi se blokade ven pobrali - pa je blo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma nimajo veze s tem starši. Sam, sem tudi proti temu, da bi jih vzel ven, vendar zanima me, ce je to res ovira za motor ?

lp :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti ni katalizator začel ružit, tko kot men, pol res ne vem če ma kkšen smisel... Sploh se da pa z "odblokiranim" skuterjem še skoz peljat 50km/h, samo manj nevarno je v križiščih ko ne lezeš kot polž in manj penijo drugi vozniki, ko je malo klančka ti pa delaš zastoj s 40km/h...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ti vrži vse blokade ven, daj nov avspuh gor in pol bo letelo! :twisted: :twisted: Aja, zakaj si pa proti temu da daš ven blokade. Mislim da si eden redkih, če ne edini :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proti temu sem iz preprostega razloga in sicer ker ti lahko zje*ejo motor. Poznam 2 kolega, ki sta odstranla samo 1 blokado pa je po 1 mescu zaribal :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, pol pa gremo od začetka:

1. besede od mehanika: ne zadušen motor ima daljšo življensko dobo

2. jaz ne poznam nobenega, ki mu je zaradi ven vzetih blokad zaribal motor. In po pravici povedano ne poznam nobenega ki bi jih imel še noter.

3. motor lahko zariba samo če z njim nepravilno ravnaš. Zaradi blokad ti pa ne bo 100% motor zaribal

4. MOTOR JE NAREJEN ZA DELAT BREZ BLOKAD. MOTOR JE ZADUŠEN IN BLOKADE OBSTAJAJO SAMO ZARADI ZAKONA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je tko kot da bi teb na tekmi rekel šefe da se ne sme lavfat hitreje kot 15km/h in bi ti privezal na 3m dolgo špago s sredine hrbta žakelj cementa. Ti pa si sposoben teči več kot dvakrat tako hitro, npr. 35 km/h.

Predstavljaj si občutek, ko se trudiš in trudiš pa vseeno se premikaš s tistimi 15km/h, kljub temu da bi bil ob enakem trudu sposoben teči še enkrat hitreje.

Meni osebno bi zakuhalo!!! Od jeze! In zadušen motor se verjetno ne "počuti" dosti drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tko. Hors3, samo z blokadami motorju ne boš naredil nič slabega. Slabo lahko narediš le sebi... na policaje mislim. :D :D Važno da je čelada na glavi!! :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja če že maš dnar za auspuh daj še pol 2 jurja zraven pa bo šou ziher 10-20 več pa še pospeški bojo boljši. res pa je da se zablokiran motor mantra in to mu krajša življensko dobo pa še bencina porabiš več ker moreš ves čas ful gas držat(jas sem naredo z blokadami 80 km z enim tankom brez blokad pa 120)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A dunker, smo ga prepričali! :D

Tako se dela! :twisted: :twisted: Kakšen kit boš dal noter? Pol bos povedal kako ti bo šlo, ok? :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x8r, svaka nam čast!

:)))

Saj to je bilo vse narejeno z razlogom, da bo še on težko spal ker bo imel slabo vest pred zakonom in policaji... ker se počutimo tako osamljene. BLABLA!

Vsekakor pravilna odločitev!!!

Se priporočam za kakšen điro. :)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja. Samo policaji so pol problem :D Jaz sem se danes ob polnoči vračal domov. Vozu sem približno 95km/h (Koper-Izola). No in malo pred koprom me prehiti policijski avto. Jaz normalno ves "usran" kaj bo zdaj. No na srečo se ni ustavu, me je le prehitel. :roll:

No, za tistog lede blokad je res pravilna rešitev. Kit je pa tvoja odločitev, ki nima nobene veze z blokadami in našimi nasveti. Hors3, da ne boš pol tarnal, da ti je zaribal motor, ker kit je čisto neka druga stvar. Ti samo lepo skrbi za motor (mislim na začetno segrevanje, ne ga terat vedno do konca itd.) in bo vse ok tudi s kitom. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... skuter naj bi na položni ravnini razvil hitrost do 50km/h. Nikjer ne piše, da ne sme iti v klanec 95km/h...

Mislim, da bi za policijsko logiko moralo zadostovati... revež bi imel za nekaj dni dela z razglabljanjem. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če menjaš izpuh daj tudi blokade ven!

Ker drugače gre motor v visoke obrate, hhrati pa ga elektroska blokada ovira.

In še zraven tega ne more menjat v višjo prestavo zaradi blokade v varijatorju!

Če menjaš izpuh in ne odstraniš blokad ga z tem uničuješ!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!