Skoči na vsebino

Kawasaki GPZ 900 R


Pike

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Žal na forumu nisem nikjer zasledil sorodne teme pa odpiram novo :D

Zanimam se za nakup GPZ 900R letnik 1984 pa me zanima, če bi mi lahko prosim kdo kaj več povedal s kakšnimi težavami oziroma izzivi se bom srečal. Konkretno se zanimam za motor objavljen tule: http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/motornakolesa/oglas.asp?id=1103642

Prespal vsa desjtva, da je motor star, potrebno bo zamenjati (ali pa tudi ne), servisirati itd. določene stvari pogosteje kot pri novih motorjih.

Ker imam doma v delavnici že en star moped in en star motor ter fička, ki so kljub skrbni ljubezni kar naprej deležni vseh mogočih in nemogočih popravil bi se sedaj rad vsaj malo po dolgih letih spet vozil.

Od malih noga pa sanjam samo o enem motorju in to je GPZ 900R letnik 1984, mogoče je kriv film o TOP GUN-u?! Ženo sem že prepičal :OK:

Najlepša hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Žal na forumu nisem nikjer zasledil sorodne teme pa odpiram novo :D

Zanimam se za nakup GPZ 900R letnik 1984 pa me zanima, če bi mi lahko prosim kdo kaj več povedal s kakšnimi težavami oziroma izzivi se bom srečal. Konkretno se zanimam za motor objavljen tule: http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/motornakolesa/oglas.asp?id=1103642

Prespal vsa desjtva, da je motor star, potrebno bo zamenjati (ali pa tudi ne), servisirati itd. določene stvari pogosteje kot pri novih motorjih.

Ker imam doma v delavnici že en star moped in en star motor ter fička, ki so kljub skrbni ljubezni kar naprej deležni vseh mogočih in nemogočih popravil bi se sedaj rad vsaj malo po dolgih letih spet vozil.

Od malih noga pa sanjam samo o enem motorju in to je GPZ 900R letnik 1984, mogoče je kriv film o TOP GUN-u?! Ženo sem že prepičal :OK:

Najlepša hvala za pomoč.

Če ti je to THE MOTOR je sploh brez veze razpravljat greš in kupiš! :OK:

Če si pa pripravljen sam malo pošraufat in investirati nekaj dodatnih tolarčkov(kmalu €) pa sploh ni problema.

Dejstvo pa je da je motor star in najbrž tudi zmahan sam to najbrž ni problem :naughty:

lp

thonda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj potem čakaš........ :hmm:

kupi ga, boš wsaj lahko mirno spal :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je to motor, ki ga želiš, potem čimprej nabavi! :) Boš že porihtal kar bo treba, veselje da se ti bo uresničila dolgoletna želja je vredno kakšnega popravila več :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ta tip motorja, ali prav tega, iz oglasa?

Še zanimivost: pred leti je kolega imel BMW R65LS. Bil je všečen model, pa sem po oglasu kupil ta tip,- celo enak letnik. Zanimivost je pa v tem, da sta imela zaporedni serijski številki. Meni je lavfal brez problema, njemu nagajali ventili- so se kar razštelali. Pa zaradi tega ni pljuval po vseh BMW-jih. Tako, da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krasna zadeva od motorja, dober support po forumih.

Poglej na kawasakijevi strani mikrofilme od gpz600r, pa primerjaj oljno pumpo. Če je enaka, kupi novo. Ni tak strošek, ni veliko dela z menjavo (karter, ki ga je itak fino spucat, če se hočeš nekaj časa vozit + trije šraufi).

Pred nakupom preveri anti-dive (avds) in običajen potrošni material.

Na armaturi imaš gumb, da ti na obratomerju pokaže volte - preveri če pravilno polni akumulator. Ni znana hiba za te motorje, ampak je enostaven test.

Edina modifikacija, ki bi se splačala, so večje cevi za olje, ki vodijo v glavo motorja. Potekajo po zunanji strani motorja in jih ni težko zamenjati. Mislim da do 86 letnika so bile preozke in se je kdaj zgodilo, da glava ni dobila dovolj olja. Mislim pa, da je to približno vse, kar bi bilo za zamenjat.

Čez zimo se lahko še vplinjači in ventili nastavijo (ne rabiš ploščic za podlagat in podobnih neumnosti).

LP

PS: V top-gun se je možic preganjal z GPz 750.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ta tip motorja, ali prav tega, iz oglasa?

Če je bil prav isti kot ta ki se prodaja pa ne vem, ker mi ne odpre tega oglasa. Moj je bil rdeče-črn, prodal sem ga potem ko se je razletel motor.

Ehmmm.... Motomaniac, ne Motobaby.

Popravljeno . Popravil motobaby
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Žal na forumu nisem nikjer zasledil sorodne teme pa odpiram novo :D

Zanimam se za nakup GPZ 900R letnik 1984 pa me zanima, če bi mi lahko prosim kdo kaj več povedal s kakšnimi težavami oziroma izzivi se bom srečal. Konkretno se zanimam za motor objavljen tule: http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/motornakolesa/oglas.asp?id=1103642

Prespal vsa desjtva, da je motor star, potrebno bo zamenjati (ali pa tudi ne), servisirati itd. določene stvari pogosteje kot pri novih motorjih.

Ker imam doma v delavnici že en star moped in en star motor ter fička, ki so kljub skrbni ljubezni kar naprej deležni vseh mogočih in nemogočih popravil bi se sedaj rad vsaj malo po dolgih letih spet vozil.

Od malih noga pa sanjam samo o enem motorju in to je GPZ 900R letnik 1984, mogoče je kriv film o TOP GUN-u?! Ženo sem že prepičal :OK:

Najlepša hvala za pomoč.

Hja ljubezen je slepa, ravno tako kot si slep, ko ti je všeč motor in te nič ne odvrne od tega, da ga ne bi kupil!

Ti samo kupi in upoštevaj navodila stroma, je stručko in na njegove nasvete se lahko zaneseš!

Sam imam tudi toliko star motor, Honda CBX 750F - 1984 in sem bil pred isto dilemo kot ti, tudi meni je bil všeč še iz tistih časov, kupil sem ga z veliko mero sreče, ker razen gum in sprednjih ploščic nisem nič zamenjal in no ja Akrapoviče sem dal gor, ker hočem original auspuhe ohraniti, servise delam sam, menjava olja, svečk in filtrov!Služi mi zelo dobro in marsikoga z novejšim posekam, čeprav ni moj namen da bi dirkal z njem, ker mi ga je škoda!

Srečno pri nakupu in oglasi se, če imaš kakšen problem na PM !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni bil v Top gun-u GPZ900R? Saj GPZ 750 je imel le polovičen oklep? Kot GPZ 550... Skoraj bi šel stavit, da je. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej so mašine kar delale, edino gume se bolj slabe dobijo za te stare motorje. Pa tud za dele verjetno ne boš imel preveč težav ker jih je mogoče dobiti na ebayu poceni. :) Veseli me da so nekomu tud stari motorji všeč. Tako se jih bo vsaj nekaj ohranilo. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! Res najlepša hvala za vaše odgovore.

Se mi je pa zelo čudno zdelo, zakaj po mejlu ne dobim nobenega odgovora na tole temo :? . Bom moral nastavitve pogledati. To je tudi razlog zakaj žal vmes nisem nič odgovarjal.

Zadeva je sledeča z možakarjem sem se že dogovoril za nakup motorja zato ga ni več na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)-u, ker je odmaknil oglas. Motor izgleda v redu. Vžgal je tudi v prvem poizkusu. Poizkusna vožnja pa ni bila mogoča, ker je rahlo deževalo. Meni je bilo pomembno dvoje, da vžge in da je v originalnem stanju, Vse ostale detajle bom pa z veseljem sproti odpravljal :D . V soboto ga bom imel že doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj sem pozabil dodati. :D

Ninjo kupujem samo zato, ker mi je kot sem že napisal izredno všeč in res je zaljubil sem se v ta motor. Verjetno je težko nekomu razumeti zakaj ravno ta "stara jajca". :blush: Tudi nakup novejšega oziroma novega motorja v rangu nija ZX 6r ne bi bil prevelik finančni zalogaj ampak me to nekako ne pritegne. Pri meni novi motorji nimajo tistega čara. Mi je rekel moj stari kolega, večni motorist sedaj že pri svojih 80 letih, da so bili tudi takrat takšni, ki so kar naprej šraufali stare motorje ampak oni so se pa raje vozili.

Meni predstavlja največji užitek (kar se motorjev in avtomobilov tiče), da po desetinah ur ali pa stotinah zadeva dela. Se usedem, zapeljem en krog pa naj bo to moped, fičko ali motor in spet v delavnico kaj popravit. :grrr

V Top Gunu je bil pa vsekakor GPZ 900R :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

No me veseli da je še kdo ki ima 900r rad.

Imel sem enega pred 15 leti pa sem ga žal moral prodati..

A sem pred tremi leti zasledil enega in ga ponovno kupil

tako da uživam kot nekoč

Imam pa še veliko delov (sem pripeljal še enega iz nemčije-e-bay) tako da ni problem,pa tudi ni tako pokvarljiv (edina hiba katero poznam je veriga za pogon anlaserja (oz bolj napenjalec)rada včasih malo ponagaja a se da enostavno in hitro popraviti)

Torej če imaš kakšen problem se javi bomo uredili...

lp

lado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Motor ninje končno adaptiran. Simonsi hvala!

Pismo pa glih sedaj mora biti slabo vreme!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor ninje končno adaptiran. Simonsi hvala!

Pismo pa glih sedaj mora biti slabo vreme!

Tolk glej, da boš še kako fotko v galerijo nalimal .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk glej, da boš še kako fotko v galerijo nalimal .)

Brez skrbi, še neke malenkosti pridejo z e-baya, da odpravim še preostale stare rane in bo praktično nov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...

Pozdravljen, me samo zanima, kako ti je služil 900r?

Ali pa če ga ima kdo drug, da lahko poroča.

Lp Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!