Skoči na vsebino

PayPal


Thundercat

Priporočene objave

pred 26 minutami, maus pravi:

mislim da okoli 630 € ... porabe ali dviga gotovine ;)

Potem je tako kot sem rekel, kreditna, sam da porabo pač plačaš z upn in ne s tn. :)

sicer oa, ne dvigovatu, je drago :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidim da je sadaj tle dosti opcij, jaz imam sice pol K... intese oziroma naše "banke koper", zadnjih 10 let so postali taki nateguni da ni večjih ampak imajo za moje pojme najbolj všečno predplačniško kartico. Ki je "povezana" z računom, vidiš jo v spletni banki, jaz lahko napolnim košarico ibej, al pa aliexpress grem na spletno banko prenesem tolko na kartico, 1min kasneje plačam.

Sicer ponavadi ne delam tako ampak imam gor enih 50€, kar je za razne čipe in male zadeve ki jih ponavadi kupim dovolj za nekaj časa, in ko se paypal pritoži da ni fondov, skočim v spletno banko in dodam dnar na kartico. Gre se pa za Visa electron in dejansko deluje bolj kot debetna in ne kreditna kartica, ne dobiš račun na koncu mesca ampak sproti trga iz kartice.

No to je edina dobra stvar pri Banki koper, vse ostalo je šlo v K .... in v lupljenje strank, res imam občutek da se oni počutijo kot da so jim ljudje sužnji in delajo za njih, ne da so njihove stranke.

Popravljeno . Popravil smasher
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, smasher said:

No vidim da je sadaj tle dosti opcij, jaz imam sice pol K... intese oziroma naše "banke koper", zadnjih 10 let so postali taki nateguni da ni večjih ampak imajo za moje pojme najbolj všečno predplačniško kartico. Ki je "povezana" z računom, vidiš jo v spletni banki, jaz lahko napolnim košarico ibej, al pa aliexpress grem na spletno banko prenesem tolko na kartico, 1min kasneje plačam.

Sicer ponavadi ne delam tako ampak imam gor enih 50€, akr je za razne čipe in male zadeve ki jih ponavadi kupim kar nekaj časa zdrži, in ko se paypal pritoži da ni fondov, skočim v spletno banko in dodam dnar na kartico. Gre se pa za Visa electron in dejansko deluje bolj kot debetna in ne kreditna kartica, ne dobiš račun na koncu mesca ampak sproti trga iz kartice.

No to je edina dobra stvar pri Banki koper, vse ostalo je šlo v K .... in v lupljenje strank, res imam občutek da se oni počutijo kot da so jim ljudje sužnji in delajo za njih, ne da so njihove stranke.

Točno tako imam isto z debetno kartico pri NKBM.S kartico lahko tudi plačuješ bencin ali karkoli ko zmanjka grem v Banka net minuta dela in jo napolnim po potrebi.Ponavadi imam gor 50 Eu,ko grem na daljšo turo naložim več,ker se mi je že zgodilo da ni primlo kartice TR.Porabo nikdar ne plačuješ z upn ampak je vezana na TR. S kartico lahko po tudi dviguješ na bankomatu ki ima isto kodo kot kartica TR.Kodo kartice lahko sam pljubno izbereš ko greš prvič na bankomat jaz sem dal isto kodo kot od TR da ne pozabim,

nova.kbm.ci.251340.0.0.png

Popravljeno . Popravil Spasku
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 11. 2020 ob 15:21, motozajebant pravi:

to je čist simple, vtipkaš cifro kartice, vse ostale podatke, potrdiš s prstnim odtisom in voila. - no, saj si to že naredil. 

za paypal tisto kodo, pa lahko tudi po tel izveš, ni treba na banko :) 

Če imaš spletno banko, preveriš odrtgljaj Paypala in tam so tiste 4 cifre napisane....

Preveriš plačila...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam imam "mojo" kartico (predplačniška)... Tako ji pač pravijo na Intesi san Paolo...

Preko aplikacije Banka-in naložim poljuben znesek. Lahko z njo plačujem preko spleta, v trgovinah, lahko ,pa dvigam tudi na bankomatu... Razpolagaš pač s količino denarja, ki si ga naložil nanjo...

Prav tako lahko z nje potegnem sredstva nazaj na svoj TRR...

Prej si moral čakat na odprt plačilni promet, zdaj pa sredstva pridejo v minuti dveh...

Nekaj sicer pravijo, da bodo začeli zaračunavat transakcije, pa noben ne zna točno razložit kaj ja in kaj ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 11. 2020 ob 15:08, C eagle pravi:

Če imaš spletno banko, preveriš odrtgljaj Paypala in tam so tiste 4 cifre napisane....

Preveriš plačila...

 

kot sem rekel, možno. ko bom v pp menjal kartico, javim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma recimo da spada to najbolj v to temo:

ha ha : Z letom 2021 ne bo več oprostitve obračuna DDV na uvožene pošiljke zanemarljive vrednosti do 22 evrov iz tretjih državj... baje

Pogledam danes malo izpisek iz predplačniške kartice...

"Aliexpress London, Aliexpress Luxemburg....."  Kar dosti večjih stvari imajo an aliexpresu že "warehouse Germany, Poland, Spain..."

https://www.racunovodja.com/clanki.asp?clanek=11548/Ukinitev_oprostitve_placila_DDV_za_posiljke_do_vrednosti_22_EUR_se_prestavi_na_1._7._2021

Zajebali me bojo pa pri majhnih čipih, vrednost 0,8€ in bo treba plačat 0,2€ DDV in 5eur carinskega postopka ....

 

https://www.posta.si/o-nas/novice/novosti-vezane-na-uvoz-posiljk-v-območje-eu-v-letu-2021

 

ps: še koga zanima odpreti "navidezno trgovino" za hobi projekte... al pa ne vem kako bi se nardilo da se ne plačuje za vsak qrc carinskega postopka ampak 1x tedensko za vse pakete .. nos ej bomo videli kako bo to delovalo

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, smasher said:

ma recimo da spada to najbolj v to temo:

ha ha : Z letom 2021 ne bo več oprostitve obračuna DDV na uvožene pošiljke zanemarljive vrednosti do 22 evrov iz tretjih državj... baje

Pogledam danes malo izpisek iz predplačniške kartice...

"Aliexpress London, Aliexpress Luxemburg....."  Kar dosti večjih stvari imajo an aliexpresu že "warehouse Germany, Poland, Spain..."

https://www.racunovodja.com/clanki.asp?clanek=11548/Ukinitev_oprostitve_placila_DDV_za_posiljke_do_vrednosti_22_EUR_se_prestavi_na_1._7._2021

Zajebali me bojo pa pri majhnih čipih, vrednost 0,8€ in bo treba plačat 0,2€ DDV in 5eur carinskega postopka ....

 

https://www.posta.si/o-nas/novice/novosti-vezane-na-uvoz-posiljk-v-območje-eu-v-letu-2021

 

ps: še koga zanima odpreti "navidezno trgovino" za hobi projekte... al pa ne vem kako bi se nardilo da se ne plačuje za vsak qrc carinskega postopka ampak 1x tedensko za vse pakete .. nos ej bomo videli kako bo to delovalo

Se pravi DDV+manipulitivni stroški  carine na pošiljko.zdej nas bodo komaj lupli.Sem večkrat kontroliral za isti izdelek iz tretjih držav je cena od 5x do 10x dražje kot pri nas u trgovini.Se bodo že Kitajci prilagodili se že dobi na Aliexpress iz EU werhouse izdelke.(Španija,Francija,Nemčija,Polska,Slovaška,Italija) ki so sicer malo dražji nikoli pa ne toliko kot bo DDV in manipulitivni stroški.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z letom 2021 ne bo več oprostitve obračuna DDV na uvožene pošiljke.:hmm:Potem narediš 20 naročil po možnosti se dogovoriš s 40 tisoč člani Moto foruma za udeležbo v čim večjem številu v vrednosti nekaj cenmtov in ko pridejo pošiljke vse zavrneš iz raznih razlogov in zahtevaš da vrnejo prodajalcu če lahko treba preverit, al pa ko bo šlo na uničenje da te obvestijo mislim da imaš pravico bit udeležen pri uničenju bom še preveru ko bo čas.:pos:Stroškov in dela  jim pa narediš uffffff.Na brzinu pogledano na aliexpress 0,35 EU verjamem da bi dubu še ceneje:lol1:

https://www.aliexpress.com/item/4000242016074.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.343d10d5sex0zf&algo_pvid=7af3b4bd-1abd-4a44-8cf4-6f5569a2d6b4&algo_expid=7af3b4bd-1abd-4a44-8cf4-6f5569a2d6b4-0&btsid=0b0a556716056348618797256e757a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!