Skoči na vsebino

PayPal


Thundercat

Priporočene objave

plačaj v dveh obrokih ali pa probaj dvignit limit?

v dveh obrokih...bom videl kako je z kupcem...glede limita...pa je tu vec stroškov.....odobritve...+ bla,bla...banke pač....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v dveh obrokih...bom videl kako je z kupcem...glede limita...pa je tu vec stroškov.....odobritve...+ bla,bla...banke pač....

glede povečanja limita je povsem enostavno, jaz sem šel na banko povečat limit iz 250€ na 500€, zadeva je bila urejena v 3 dneh brez stroškov, drugače pa lahko za povečanje limita zaprosiš tudi preko spletne banke, vsaj klik to omogoča, za ostale ne vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede povečanja limita je povsem enostavno, jaz sem šel na banko povečat limit iz 250€ na 500€, zadeva je bila urejena v 3 dneh brez stroškov, drugače pa lahko za povečanje limita zaprosiš tudi preko spletne banke, vsaj klik to omogoča, za ostale ne vem

Ja,ni druge kot povečat limit.. :rolleyes: ..sem že uredil na kliku....in ....čakam.....

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo imel podoben primer...? :unsure:

Namreč, kupil bi nekaj na ebay-u....in me pride s poštnino 409eur.

Na PayPal-u imam sicer limit 500eur....toda na MasterCard-u pa samo 400eur....,kako je s tem, če kupim za vsoto, večjo kot je na MasterCard-u... ali bo šlo skozi...??? :unsure:

Zakaj naj bi tukaj bilo drugače, saj tudi nikjer drugje ne moreš kupovati preko limita kartice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ima mogoče kdo kaj viška na PayPalu, da mi pošlje, vrnem v neki drugi obliki seveda kak % več... ;)

LP

Popravljeno . Popravil AJ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Nekaj me zanima, imam nekaj denarja na paypal računu.

A lahko ta denar dvignem kako drugače kot samo z visa kartico?

Imam bančno maestro in tisto ki je na računu kreditno mastercard(na katero vem da ne sme iti nič gor).

Kako ste ostali dobili denar dol iz paypala?

V primeru da je možno samo z viso, pri kateri banki se mi splača, da bo najmanj komplikacij?

ps... Potrebuje kdo kaj iz paypala :)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No če bo še koga zanimal, zaenkrat pri nas drugače kot z Viso ne gre.

Jaz sem probal s kartico pri skb banki, najprej ti paypal vzame 2eur da snameš dol z računa na viso. Potem pa če pustiš denar gor je to to(in ga zapravljaš). Če pa želiš da se ti prenakaže na osebni račun(z vise se namreč ne dviguje) se obračuna na znesek 4% provizije, denar se pa nakazuje enkrat mesečno, v tem primeru sem imel 18. v mesecu, zakaj že sem pa pozabil. Max kar lahko nakažeš naekrat iz paypala je 500eur.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če bo še koga zanimal, zaenkrat pri nas drugače kot z Viso ne gre.

Jaz sem probal s kartico pri skb banki, najprej ti paypal vzame 2eur da snameš dol z računa na viso. Potem pa če pustiš denar gor je to to(in ga zapravljaš). Če pa želiš da se ti prenakaže na osebni račun(z vise se namreč ne dviguje) se obračuna na znesek 4% provizije, denar se pa nakazuje enkrat mesečno, v tem primeru sem imel 18. v mesecu, zakaj že sem pa pozabil. Max kar lahko nakažeš naekrat iz paypala je 500eur.

jaz imam viso electron od abanke in kolikor sem gledal pride še najceneje in predvsem najbolj enostavno še skupaj z abanetom.

prenakažem si lahko kadarkoli, provizijo vzame samo paypal 2eur tud za večje zneske, limit si lahko dvigneš kolikor hočeš, preko abaneta imaš ažuren vpogled v stanje pa še zastonj je, razen mesečne "uporabnine" okol pol evra...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri sbk računajo tiste 4% ko prenesež iz vise na osebni račun, ker iz vise seveda ne moreš dvigovati, lahko samo zapravljaš :)

Pri abanki potem ne računajo nič pri prenakazilu, če prov razumem?

TC, iz mastercarda pa koker sem jst probaval lahko samo nalagaš, dol ne moreš nič potegnit. Al mogoče kaj ne vem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene nekaj zanima glede paypal.

Po internetu sem ze kupoval z mastercardom, z paypalom pa se ne. Mogoce bi kupil en artikel, ki je v spletni trgovini kar 60 eur drazji kot na ebay.

Ce sem prev razumel dobis paypal tako, da se registriras, oni ti odtrgajo nekaj denarja, potem pa v bancni izpisek dobis neko kodo.

To potem vtipkas v registracijo in postanes uporabnik. Am I right? Ce je kaj drugace mi prosim napisite.

Ce hocem nekaj kupiti na ebay-u, se moram registrirati se tam. Ali se velja kot je nekdaj, da so te po regstraciji na ebay nekaj klicali na

telefon oz. si dobil navadno posto??

Kako je potem z kupovanjem- samo kliknes buy now in paypal in ti poslje? Ali je bolj komplicirano? Tu mislim na komunikacijo s prodajalcem.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In se nekaj: kako je z paypal racunom?

Meni dobrovoljna sestrica posodi mastercard, ali je res ce hocem placevati da moram denar iz mastercarda prenesti na paypal racun?

V Slovenijo baje ni mogoce nakazovati denarja iz paypal racuna, torej moram porabiti vsega.

Jaz sem razumel, da je paypal samo posrednik med prodajalcem in kupcem in da ob transakciji odtrga znesek iz kreditne kartice.

Zdaj je moje vprasanje: rabim imeti prav paypal racun (se pravi postrgati denar iz kartice na racun in potem placevati- ostanek denarja pa ostane na paypalu), ali bom lahko placeval samo z direkt trganjem paypala od kartice - torej mi na kartici manjka toliko kot sem dejansko zapravil???

Kartica ni moja in se ne mislim zajebavat prevec s tem. Komplicirano sem vprasal in bi prosil, da mi kdo odgovori, ker imam s tem prav

nicelne izkusnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če želiš kupovati iz ebaya potrebuješ ebay račun seveda. Pri obeh računih navedi isti hišni naslov.

Za paypal gre pa takole, se registriraš izpolniš vse kar pač moreš. Potem pa imaš možnost dodajanja kreditnih kartic. Dodaš recimo sestrino, ki jo moreš potem še potrdit(verify card v paypalu), paypal ti trga in prenakaže nekaj malega. Pogledaš v bančni izpisek in je tam zraven ena koda, ki jo potem v paypal računu vtipkaš, da potrdiš kartico. Iz kartice ne rabiš nič nakazovat ročno.

Sedaj imaš uporabni paypal račun :)

Za ebay pa ali zmagaš na licitaciji, potem moraš počakat da ti prodajalec sestavi račun, ga dobiš na mail in ti ponudi možnost pay now. To lepo klikneš, te usmeri na paypal račun, se logiraš in potrdiš plačilo. Sam sistem ti iz kartice potegne na paypal in nakaže naprej k prodajalcu ti samo potrjuješ.(ali te pa če želiš naložit znesek), mal sem že pozabu :)

Ali pa varjanta kupi zdaj(buy now), tukaj ne rabiš nič čakat na račun, takoj ob kliku ti ponudi možnost plačila in slediš zelo urejenemu postopku, tako kot zgoraj.

To je načeloma to, s prodajalcem ne rabiš imeti opravka, jaz jim vseeno pred nakupom pišem, da preverim, če pošlje v Slovenijo in za koliko, pa da vidiš da ni nateg stoletja :)

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če želiš kupovati iz ebaya potrebuješ ebay račun seveda. Pri obeh računih navedi isti hišni naslov.

Za paypal gre pa takole, se registriraš izpolniš vse kar pač moreš. Potem pa imaš možnost dodajanja kreditnih kartic. Dodaš recimo sestrino, ki jo moreš potem še potrdit(verify card v paypalu), paypal ti trga in prenakaže nekaj malega. Pogledaš v bančni izpisek in je tam zraven ena koda, ki jo potem v paypal računu vtipkaš, da potrdiš kartico. Iz kartice ne rabiš nič nakazovat ročno.

Sedaj imaš uporabni paypal račun :)

Za ebay pa ali zmagaš na licitaciji, potem moraš počakat da ti prodajalec sestavi račun, ga dobiš na mail in ti ponudi možnost pay now. To lepo klikneš, te usmeri na paypal račun, se logiraš in potrdiš plačilo. Sam sistem ti iz kartice potegne na paypal in nakaže naprej k prodajalcu ti samo potrjuješ.(ali te pa če želiš naložit znesek), mal sem že pozabu :)

Ali pa varjanta kupi zdaj(buy now), tukaj ne rabiš nič čakat na račun, takoj ob kliku ti ponudi možnost plačila in slediš zelo urejenemu postopku, tako kot zgoraj.

To je načeloma to, s prodajalcem ne rabiš imeti opravka, jaz jim vseeno pred nakupom pišem, da preverim, če pošlje v Slovenijo in za koliko, pa da vidiš da ni nateg stoletja :)

Agree. Dodal bi še to, da ni potrebno nakazovat ničesar na pay pal račun (na pay pal računu mam zmeraj 0€) ampak ko stvar kupiš, ti paypal trga iz mastercarda pač toliko kolikor znaša nakup. Za vsak nakup posebej. Kolikor stane artikel s poštnino, toliko mi z mastercarda dol poberejo. Bolj enostavno ne gre. ;) Sam sem do sedaj opravil precej nakupov in nobenega problema. Od kjerkoli sem naroču, zmeraj je prišlo vse. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa sam znima...sicer sam posedujem Mastercard pa em zanima če morm počakat na izpisek kokr pr visi al prepišem tisto 3 mestno kodo kukr piše na mastercardu zadi, kolkr so navodila na paypalu... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa sam znima...sicer sam posedujem Mastercard pa em zanima če morm počakat na izpisek kokr pr visi al prepišem tisto 3 mestno kodo kukr piše na mastercardu zadi, kolkr so navodila na paypalu... :unsure:

Ko vpišeš VSE potrebne podatke o kartici (torej Mastercard), ti oni odtrgajo en majhen znesek (5€, se mi zdi). Ta znesek ti ostane na PayPal računu in ga porabiš ob prvem nakupu.

Na bančnem izpisku kartice pa dobiš potrditveno kodo, s katero dokončno potrdiš PayPal račun.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš kako obliko spletnega bančništva lahko prej že tam preveriš :)

No še ena zanimivost o paypalu, ko presežeš znesek 1.8keur prilivov, ti račun suspendirajo dokler jim ne priložiš več informacij o lastniku računa, osebne podatke in pa dokaz, da je naslov pravi. Nekaj v zvezi s tem da to narekuje EU direktiva proti pranju denarja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš kako obliko spletnega bančništva lahko prej že tam preveriš :)

No še ena zanimivost o paypalu, ko presežeš znesek 1.8keur prilivov, ti račun suspendirajo dokler jim ne priložiš več informacij o lastniku računa, osebne podatke in pa dokaz, da je naslov pravi. Nekaj v zvezi s tem da to narekuje EU direktiva proti pranju denarja :D

Ne na žalost nimam ker mi nikakor ne uspe vspostavit klika...Se matram na mozilli pa mi nikakor ne uspe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne na žalost nimam ker mi nikakor ne uspe vspostavit klika...Se matram na mozilli pa mi nikakor ne uspe :)

Kaj pa te muči pri tem?

Jaz uporabljam Klik z Firefox-om že nekaj let, tako na Linuxu kot v Windowsih. Pred nekaj dnevi sem s Firefoxom prevzel nov certifikat, kar na začetku ni bilo možno - prevzem certifikata je bil možen le z IE, si ga pa lahko potem izvozil in uvozil v FF.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem par dni nazaj prevzel nov certifikat s Firefoxom, ker sem moral formatirat računalnik zaradi virusa in je stari šel po gobe (izvozil ga pa nisem). Pa ni bilo nobenih težav itak samo slediš navodilom, je vse opisano po korakih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa te muči pri tem?

Jaz uporabljam Klik z Firefox-om že nekaj let, tako na Linuxu kot v Windowsih. Pred nekaj dnevi sem s Firefoxom prevzel nov certifikat, kar na začetku ni bilo možno - prevzem certifikata je bil možen le z IE, si ga pa lahko potem izvozil in uvozil v FF.

D.

Ne ne...sm narobe razložu, morm it na banko, da pošlejo da si jst vzopostavm pol na računalniku...tko da to se morm jst zmigat...

aja, men je un gospod na okncu na banki reku, da on men ne more posredvt te 4 mestne kode za master card, da si aktiviram račun na paypalu...Da oni na NLB-ju tega nimajo...Tko, da kva morm zj jst narest, al počakat na ispisk, ker tm pa piše da so jo že poslal pa zaračunal 1,5€...in sm se zj 30 min pregovarju z unmu na šaltarju, pa model še zmer kr trdi da oni tega nimajo :P Jst ne štekam... :glare: :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!