Skoči na vsebino

TC Motoshop


Priporočene objave

Glede na prvi nakup pri njih dokaj zadovoljen. Prijazni, hitri čeprav je bila "gužva" sem bil hitro na vrsti. Glede na to, da sva se očitno z prodajalcem po mailu zgrešila glede barve čelade in te ni imel na zalogi mu ne zamerim, ker je v drugi barvi še lepša.  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

no zdj mi je pa vse jasno! teli trije BAKSUZI, ŠALABAJZERJI, JEBIVETRI, ki so imeli delovnik, ko sem bil tam (med 15h in 16h).... mah škoda besed. Ko bom naslednjič obiskal TC in videl, ta je ta "ekipa" not, se že na vratih obrnem!

 

Sva šla s punco po usnje. Usnjen dvodelni kombinezon ali pa mogoče usnjeno jakno in usnjene hlače... stopim notri, prvi prodajalec me pogleda, drugi obrne pogled stran, nato pa ta taprvi "prodajalec" reče čisto tretjemu "dj ti"  :eek:

 

... ok, oprosti, ker sem stopil notri... no tretjemu prodajalcu, na poti do blagajniškega pulta razlagam kaj bi in še končam ne, se tip javi na telefon, usede in pogovarja  :blink:

 

... stojiva sama sredi trgovine... jah no pa nič, bom pa sam razmetaval... vzamem eno jakno, ene hlače, ko se le eden prikaže... bil je tisti, ki je pri vratih obrnil pogled stran (očitno se je opogumil in pristopil na pomoč). Uredu. Svetuje za hlače, dal je dober nasvet, probamo hlače, probamo jakno a nekako ne "sede". Med preoblačenjem prodajalec zgine  :angry:  Zopet sam gledam in nosim punci v garderobo, tokrat dvodelni kombinezon. Pride tisti, ki se je vsedel na telefon... kako je, vpraša? Premajhno. Imate večje? Prinese, ponudi večjega in punca sproba. Prevelik kombinezon... jah pa nič, dajmo še 1x sprobat prvo varianto (posebej hlače posebej jakno) pa ni bila čisto prepričana, če bi vzela komplet za cca. 600€! Pravim prodajalcu, da veliko bolj ji je všeč kombinezon in škoda, da nimate številk. Ali boste dobili še kaj v kratkem. Njegov odgovor... seveda bomo sam kaj naj jaz, ko nevem, kaj bi vi sploh radi. Haloooo, punca skidaj se, gremo vn! :D 

 

1. nobeden ni znal svetovati, mogoče priporočati kakšno zadevo

2. pogovarjaš se s tremi a hkrati z nobenim, ker vsak zgine ali pa neve, kaj bi ti sploh rekel

 

naslednjič čez okno pogledam, ali dela tisti stric, ki mi je prodal rokavice, kufer in tank torbo, če ga ni, grem h konkurenci. To je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...moja je tam doživela zelo podobno izkušnjo,žal...prvi ji je rekel da bo poslal drugega, ki ga ni bilo dokler se ni naveličala in šla po hlače h konkurenci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js kupujem pri njih samo takrat ko je notr en suhcan majhen tip..30-40 let...uglavnm nmorš ga falit... on je edin ki je priden, pomaga, ve kaj dela, ter hoče prodat ampak kljub temu ni vsiljiv..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti "stric" ki se je tudi pri meni potrudil, ko pri drugih stricih niti ne vem če opazijo stranko no tisti stric je zaradi dobrega odnosa do stranke dobil odbitek pri plači. Kako vem? Ja povedal oz. po mailu so sporočili. Vi tudi v podjetju to sporočite strankam ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IJaz operiram tam samo z Bojanom,če ga ni sploh ne pridem,Bojči mi je pa do zdaj vse zrihtal po dogovoru,korektno in profesionalno:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js kupujem pri njih samo takrat ko je notr en suhcan majhen tip..30-40 let...uglavnm nmorš ga falit... on je edin ki je priden, pomaga, ve kaj dela, ter hoče prodat ampak kljub temu ni vsiljiv..

On dela pri njih že vsaj 15. let. 

S kadri v trgovini je vedno križ, če imaš dobre, se "znajdejo" po svoje in jih moraš zato odpraviti, če so levi, ne prodajo nič in stranke so nezadovoljne in zopet jih moraš zamenjati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V takih primerih bi bilo fino slišati tudi drugo stran.

 

definitivno. Vprašanje je, če bi se jim dalo odgovarjat, sicer pa je to zame že lanski sneg...

 

Sem zelo nekonfliktna, nenesramna oseba in pravijo, da imam zelo visoko "vrelišče". V gostilni polža v solati spustim v naravo in ne delam halo iz tega. Tudi v TC se bom vrnil samo sedaj vem h komu. Če sem na začetku imel občutek, da bolj "favorizirajo" starejše motoriste, sem naslednjič dobil res strokovno postrežbo s svetovanjem. Danes pa spet to. Danes je bil v trgovini še en stric, ki je kupoval motoristično jakno, no kasneje smo se srečali v Labi, kjer si jo je tudi kupil.

Saj se o stvareh pozanimaš na internetu ali pri kolegih, samo oni so zadnji, ki te bi lahko prepričali v nakup. 

 

Nevem no, mogoče sem bil nesramen z besedami o prodajalcih. Nevem kaj je njihov probem. Neznanje?, nezainteresiranost?, plače?, delodajalec? ampak tako je in jaz sedaj vem h komu bom šel po nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem imel podobno izkušnjo.Prvi mi je obljubil popust,drugi mi na blagajni računa in noče slišati o kakšnem popustu-pustil vse skupaj in kupil drugod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že več let tam kupujem ali pa si ogledujem stvari.

Nekaj prodajalcev je bilo zelo ročnih, še več pa levih do amena.

Prodajalci se menjajo, tako dobri kot levi.

Le kdo bi zastopil njihovo politiko zaposlovanja.  :slap:

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Le kdo bi zastopil njihovo politiko zaposlovanja.  :slap:

 

Scarabeo

Najbrž nisi podjetnik in tudi se ne ukvarjaš z zaposlovanjem ljudi v trgovski branži.

Kot, da si šef ne želi imeti dobrih prodajalcev in ne stalno iskati novih? Časi, da bi jih držal z ne vem kako dobro plačo, pa tudi niso. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž nisi podjetnik in tudi se ne ukvarjaš z zaposlovanjem ljudi v trgovski branži.

Kot, da si šef ne želi imeti dobrih prodajalcev in ne stalno iskati novih? Časi, da bi jih držal z ne vem kako dobro plačo, pa tudi niso. 

Zanimiva trditev.

Že precej časa hodim v različne trgovine ene redno, ene malo manj. In samo za TC lahko rečem, to kar sem izjavil.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC je velika fima in v taki ne more lastnik sesti za pult in s tem rešiti vseh kadrovskih težav. Kupec motoristične opreme hoče od prodajalca mnogo več znanja, kot neka ženska, ki zaide v Mass ali H&M po poceni majčko. Žal pa isti kupec pričakuje super popuste in vse ne vem kako poceni. Odkod črpati, da zadovoljiš oboje, dobre prodajalce s stimulativnimi plačami in kupce z nizkimi cenami, to je vprašanje na katerega v teh časih vsi ne najdejo odgovora. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC je velika fima in v taki ne more lastnik sesti za pult in s tem rešiti vseh kadrovskih težav. Kupec motoristične opreme hoče od prodajalca mnogo več znanja, kot neka ženska, ki zaide v Mass ali H&M po poceni majčko. Žal pa isti kupec pričakuje super popuste in vse ne vem kako poceni. Odkod črpati, da zadovoljiš oboje, dobre prodajalce s stimulativnimi plačami in kupce z nizkimi cenami, to je vprašanje na katerega v teh časih vsi ne najdejo odgovora. 

Z tabo se nebi čisto strinjal. Ne bom delal reklame.... vendar tudi pri nas prodajamo......dele pa je stranka zadovljna z rabatom, delavec z plačo (lahko bi jo malo dvignili pa vendar.. .). Plača redna, regres reden, božičnica.... tudi lastnikm ni slabo glede avtoparka, stanovanj, ladjic........

Tisti delavec ki to spregleda je slep ali pa se ne zaveda situacije. To, da niso sedaj časi za ..... je navadno nakladanje in pesek v oči nevenežem in ovcam.

Primer TC-ja. Če vsak dan prodajo za 1,500,00€ blaga je to na 22 dni 33,00,00€ mesečno, pa malo preračunaj....

Popravljeno . Popravil bugy2004
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Primer TC-ja. Če vsak dan prodajo za 1,500,00€ blaga je to na 22 dni 33,00,00€ mesečno, pa malo preračunaj....

Kaj bi iz tega tvojega izračuna izvedel? Kaj ti pove 1.500 prometa na dan? Prav ničesar o stroških, marži, dobičku, Lahko delaš milijone, kot Jakopina, in vseeno bankrotiraš. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Primer TC-ja. Če vsak dan prodajo za 1,500,00€ blaga je to na 22 dni 33,00,00€ mesečno, pa malo preračunaj....

Tle si pa tok v temo brcnil da je joj. Tudi sam imam trgovino (čisto druga branža) A si že slišal za stroške? Na dan obrnem 2-3k povprečje. Za 5 zaposlenih je potrebno "zbrati 7k eur "samo za plače" potem je elektrika, ki je precej dražja za podjetništvo kot pa za gospodinjstvo. Servisi za stroje...davek na dobiček, davek na... Ni tako preprost izračun. Če bi bili davki v slo manjši bi si vsako leto za šalo kupil nov motor!

Kar se pa zaposlenih tiče, je pa težko dobiti takega, ki ne misli samo na dopust ter na 15. v mesecu, ter da se mu godi ogromna krivica ker nima vsaj toliko ali več od lastnika. Tudi pri meni se zgodi, da stranko rajepošlje stran, ker se trenutno trgovcu ni dalo postreči. Mi lastniki tega ne vidimo, to se dela ko nas ni v bližini.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to s.p.ji hodte vsi na isti tecaj, kako jamrat delavcem? :lol1:

To jim je že v genih.

Tako kot delavcem tista o premajhnih plačah in hudobnih lastnikih.

 

Ali pa meni, da pošljem vse v 3PM, če nisem zadovoljn s postrežbo in grem drugam. Delavcem in lastniku pa prepustim, da jamrajo še naprej kako so si bogi bogi. Če želijo moj denar, se pač morajo potruditi, tako kot se moram jaz potruditi, če ga hočem zaslužiti. Nisem njihova mama ali oče, da bi jim nekaj kar tako šenkaval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to s.p.ji hodte vsi na isti tecaj, kako jamrat delavcem? :lol1:

Priznam, paše da se mal nasmeješ že na vse zgodej :D

No, roko na srce, res ni vse tako enostavno, še posebej če štartaš "iz nule". Dnar kar nekej vlagaš, pa se ti zdi da ga nazaj ni in ni, k da bi ga skoz okno metal. Pol pa neplačevanje itd... priznam, raj bi mel "čisto" glavo in hodil v službo za rednih 1000€. :)

Je pa res, da bi od take uveljavljene firme res pričakoval mogoče nekaj drugega. Konec koncev, če je prodajalec dober, nekih ekstra 200€ mesečno tako ali tako sam noter prinese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda je s tem TC, kot z loterijo. Jaz zaenkrat slabe izkušnje nimam, vidim pa, da vas jo imam kar nekaj.

Lastnik TC-ja ima vrjetno nekoga, ki je "šef v trgovini". In njegova naloga je, da kontrolira svoje podrejene/zaposlene. Če se jim ne da delat oziroma niso usposobljeni, se jih zamenja. V teh časih se je potrebno za stranko še dodatno potrudit! Vem, da mene bodo "nasrali" samo 1x in nikoli več! Ponudbe je ogromno!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!