Skoči na vsebino

TC Motoshop


Priporočene objave

dejmo odprt še eno temo o Habatu...pa Šternu.....pa še kako.....pa nej vsak napiše kako je šu litr olja kupt tja pa se je bjonasti prodajalc obnašal čudno...... <_<

Res je, kar praviš. Mislim., da je sedaj v tele temi samo še reklamiranje ene povprečne "štacune". Mislim, da je dovolj oglaševanja in opevanja "velikih mojstrov" prodaje. :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejmo odprt še eno temo o Habatu...pa Šternu.....pa še kako.....pa nej vsak napiše kako je šu litr olja kupt tja pa se je bjonasti prodajalc obnašal čudno...... <_<

in kako so mu za 500 tolarjev ceno spustili ... in da "oni drugi tam" pa ima to za 250 tolarjev dražje ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rahlo dvomim, da se da kjerkoli v Evropi v velikih nakupovalnih centrih pogajati za popuste. S kom pa? Z zdolgočasenim prodajalcem ali ubogo blagajničarko? Sej vendar nimajo pooblastil za to. Gotovo je pa drugače v manjših štacunah, kjer imajo prodajalci določeno maržo s katero jim je dovoljeno upravljati. Težko si predstavljam, da bom v Mercatorju na blagajni težil za popust na košarico. Za take stvari imajo Pike in podobne kartice zvestobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rahlo dvomim, da se da kjerkoli v Evropi v velikih nakupovalnih centrih pogajati za popuste. S kom pa? Z zdolgočasenim prodajalcem ali ubogo blagajničarko? Sej vendar nimajo pooblastil za to.

ok. H&M, mediamarkt, saturn, brühl itd. pri vseh se lahko pogovarjas o popustih, s prodajalko, saj imjo toliko pooblastil, da lahko da do 3% popusta. za vec je potrebno pa pocakati na vecjo zvad iz trgovine. :) z blagajnicarko se nimas pa kaj pogovarjati, saj ona samo odtolce cifre na tipkovnici in ti pobere denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej da smo si na jasnem: jest nimam nic proti popustom. In jasno, tiste 3% se da povsod dobit ce placas z gotovino namesto s kartico. Ampak na zivce mi gre to, da se ljudje pogovarjajo sam to, kje dobijo vec popusta. Kar mi gre pa najbolj na zivce pa je sledece (to je npr. delal kolega, ko je kupoval motor): trgovina A in B oba prodajata artikel X. Kupec gre najprej v A in se zdila za popust za X. Nato gre v B in na podlagi popusta zdilanega v A, hoce vec popusta. To pa je nategovanje v drugo smer kot ponavadi, ampak se zmeri nategovanje. In to ljudje pri nas vse prevec prakticirajo. Osebno veliko vec kot na popust dam na kakovost strezbe in zato ravno v TC ne hodim nakupovat, saj se tam ne pocutim v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej da smo si na jasnem: jest nimam nic proti popustom. In jasno, tiste 3% se da povsod dobit ce placas z gotovino namesto s kartico. Ampak na zivce mi gre to, da se ljudje pogovarjajo sam to, kje dobijo vec popusta. Kar mi gre pa najbolj na zivce pa je sledece (to je npr. delal kolega, ko je kupoval motor): trgovina A in B oba prodajata artikel X. Kupec gre najprej v A in se zdila za popust za X. Nato gre v B in na podlagi popusta zdilanega v A, hoce vec popusta. To pa je nategovanje v drugo smer kot ponavadi, ampak se zmeri nategovanje. In to ljudje pri nas vse prevec prakticirajo. Osebno veliko vec kot na popust dam na kakovost strezbe in zato ravno v TC ne hodim nakupovat, saj se tam ne pocutim v redu.

Po vsem tem pametovanju sploh nisem razbral kaj vas sploh v TC-ju moti

A. PRODAJALCI

B. CENE

C. OPREMA

D.DRUGO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene nic, ker ne kupujem tam. se vem ne kje je trgovina. :)

Viš zdej te je pa lahko kr mal sram :lol1: , se se samo hecam B)

Eno vprašanje, da ne bomo samo šinfal TC-ja. A kej obnavljajo to njihovo spletno stran, mislim te akcije, če kupiš po internetu kjer maš določene artikle kar nekej fičngov ceneje. Sem mislil, da bi naredil takole: na internetu sem si že izbral dve jakni, ki bi jih probal v TC-ju, če bi dobil pravo velikost bi pa po internetu nabavil. A je kdo že kaj takega prakticiral v TC-ju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... To pa je nategovanje v drugo smer kot ponavadi, ampak se zmeri nategovanje. In to ljudje pri nas vse prevec prakticirajo. ...

Moj legendarni svak predava in poučuje prodajalce-poslovodje-managerje v "veščinah" prodaje, njegova glavna misel je pa, da je zvestoba kupca po nekih ameriških raziskavah (pa se mi tud sanja ne kerih, ekonomisti na dan) vredna točno 5 centov, če bo zadeva 5 centov cenejša drugje, bodo šli pač k cenejšemu. Se mi tole čist nič nemoralno ne zdi, vsak hoče dobit svoje, kupci največ muzike za plačan denar, prodajalci največ marže, na koncu pa se tko al tko največ Ministrstvu za finance nateče, saj je pokasiralo davek od in na plače, dohodnino, davek na dodano vrednost, davek na kapitalski dobiček, pa davek na zavarovanje, no pa kaka cestnina pa nalepka pa tehnični (koncesija)...

V glavnem, če potegneš črto, bi se morala raje prodajalec in kupec vprašat, a jih ni oba država še najbolje obrala, bolj kot sta drug drugega. :lol1: :lol1: :lol1:

lp

Rudi

Popravljeno . Popravil rudib
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Viš zdej te je pa lahko kr mal sram :lol1: , se se samo hecam B)

Eno vprašanje, da ne bomo samo šinfal TC-ja. A kej obnavljajo to njihovo spletno stran, mislim te akcije, če kupiš po internetu kjer maš določene artikle kar nekej fičngov ceneje. Sem mislil, da bi naredil takole: na internetu sem si že izbral dve jakni, ki bi jih probal v TC-ju, če bi dobil pravo velikost bi pa po internetu nabavil. A je kdo že kaj takega prakticiral v TC-ju?

matr, si pa zakompliciran načrt naredu:

prepričan sem, če greš tja in poveš, kaj naklepaš, ti bodo dal popust ... mogoče je pa v štacuni celo ceneje ... ali pa tudi ne ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ste se spravili na tale TC.....

Zanimivo bi bilo narediti primerjavo oz. povezavo, koliko je kdo od tistih, ki imajo največ za povedati čez njih, kupil v njihovi trgovini, (ali pa vsaj imel resen namen).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons,vidu kako zgleda sestavljanje motorjev KATASTROFA,na dežju,nobenga zraven,sestavljajo pa trgovci,ki ziher nimajo šol za to,mislim da bo treba takoj na servis pregledat,zihrer je ziher

PS:da se ne bo zgodil kot pri kolesu-kupim v hervisu,prvi servis na 500km,pa kolo se tut ni premiku,kaj še da bi menjal točno,takoj odpeljal na servis,pa so se sam zgražal,kaj prodajajo-KOLO SCOOT XT OPREMA,cena 250.000sit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons,vidu kako zgleda sestavljanje motorjev KATASTROFA,na dežju,nobenga zraven,sestavljajo pa trgovci,ki ziher nimajo šol za to,mislim da bo treba takoj na servis pregledat,zihrer je ziher

Za katere motorje pa je šlo to vceraj? ... pa kar na dežju :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujete, če je kdo kaj kupil ali mislil kupiti? Bi kupil, če bi bile cene primerne - so pa zelo visoke - osebje pa tudi nič ustrezljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok. H&M, mediamarkt, saturn, brühl itd. pri vseh se lahko pogovarjas o popustih, s prodajalko, saj imjo toliko pooblastil, da lahko da do 3% popusta. za vec je potrebno pa pocakati na vecjo zvad iz trgovine. :) z blagajnicarko se nimas pa kaj pogovarjati, saj ona samo odtolce cifre na tipkovnici in ti pobere denar.

:topic: E, vidiš, tega pa nisem vedel. Moja napaka. Moje izkušnje iz Francije pravijo drugače. Cena na nalepki/listku = cena na blagajni. Virgin megastore, Fnac, C&A, Gibert Joseph... Res so to samo večje verige, za male pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons,vidu kako zgleda sestavljanje motorjev KATASTROFA,na dežju,nobenga zraven,sestavljajo pa trgovci,ki ziher nimajo šol za to,mislim da bo treba takoj na servis pregledat,zihrer je ziher

PS:da se ne bo zgodil kot pri kolesu-kupim v hervisu,prvi servis na 500km,pa kolo se tut ni premiku,kaj še da bi menjal točno,takoj odpeljal na servis,pa so se sam zgražal,kaj prodajajo-KOLO SCOOT XT OPREMA,cena 250.000sit

verjetno si mislil kolo Scott? Če niti napisat ne znaš imena bicikla, kako naj potem zaupamo tvojemu pametovanju glede omenjene moto štacune?

mimogrede, si kdaj pomislil, da bi lahko bil prodajalec tudi usposobljen serviser in da jim očitno izdelovalec in uvoznik zaupata to sestavljanje?

PS: saj ni tolk težko tistga mopeda sestavit - dejansko ni dobavljen v prafaktorjih, ni treba nič vrtat, pa lepit, barvat ... je že vse sestavljen skor.

curi, kometarji, kot je tvoj, so :BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sestavljanje (novih, direkt od uvoznika pripeljanih) motorjev je lažje, kot pa sestavljanje kakih bolj zakompliciranih lego kock.... :yea2:

vsega skupaj par vijakov, fizično je najbolj težko dati gor prednje kolo, tehnično najbolj zakomplicirano pa sestaviti sklope stikal na balanci.... :rolleyes:

Moj frend je neki časa nazaj delal v eni trgovini.....pa sem eneparkrat svetu zravn.... .)

Sicer pa nima kaj bit narobe, če pa si vseeno v dvomih, preveri edino kako je zašraufano sledeče:

- prednje kolo

- balanca in ročaji

- smerokazi & eventuelna plastika

Po mojih izkušnjah sodeč, bo celo bolje v trgovini sestavljeno (res močno privito), kot pa, če bi sestavljali rutinsko v kakem servisu.... :naughty:

LP & srečno vožnjo :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsem tem pametovanju sploh nisem razbral kaj vas sploh v TC-ju moti

A. PRODAJALCI

B. CENE

C. OPREMA

D.DRUGO

odgovor pod zaporedno črko B je zihr povsod moteč.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ste se spravili na tale  TC.....

Zanimivo bi bilo narediti primerjavo oz. povezavo, koliko je kdo od tistih, ki imajo največ za povedati čez njih, kupil v njihovi trgovini, (ali pa vsaj imel resen namen).

kupli, kupli, pa tud R6 not dali takorekoc ( za drobiz) pa bi zeleli R1 pol leta staro kupit tudi! Sam ne pa ne skup pridet, po obnasanju trgovcev sodec jim je slo za cimvecji zasluzek, recimo za popust samo 10k sit pr R1 niso hotli nic slisat, torej oklestijo te maximalno k das notr in pri tebi zasluzijo, cez pet minut k pa hoces kupt pa spet cepanac, ejh tko pa mislim, da ne gre! ... No, gre, ce se das nasrat, mi se nismo! :devil:

Popravljeno . Popravil Shargo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede sestavljanja motorja,bi to znal že otrok,bolj me je motilo,da se to dela na prostem,še bolj,lih takrat ,ko sam ga gledal,pa ni bil noben trgovec prisoten,če sem imel v preteklosti slabe izkušnje-ne v TC,-nasplošno,sem lahko bolj pozorem v sedanjosti,saj gre za moj denar

PS: vidim da ti gorila,ljudi gledaš po pisanju,če ti pa kakšen na žulj stopi,ali ti kaj pove direktno,se pa nanj spraviš

Popravljeno . Popravil curi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede sestavljanja motorja,bi to znal že otrok,bolj me je motilo,da se to dela na prostem,še bolj,lih takrat ,ko sam ga gledal,pa ni bil noben trgovec prisoten,če sem imel v preteklosti slabe izkušnje-ne v TC,-nasplošno,sem lahko bolj pozorem v sedanjosti,saj gre za moj denar

PS: vidim da ti gorila,ljudi gledaš po pisanju,če ti pa kakšen na žulj stopi,ali ti kaj pove direktno,se pa nanj spraviš

ne sploh ne, se opravičujem, če je grobo izpadlo :( :xx: ocenjujem te po pisanju tako, kot ti Tc ocenjuješ po njihovem sestavljanju motorjev :OK:

. samo hecno mi je, ko tukaj na forumu vsi vse z veseljem mal popoljuvajo/mo, da bi pa kdo v TCju vprašal, zakaj je tako, in bi ti oni morebiti imeli možnost še kaj razložit ali te pomirit, da je vse okej... to pa ne ... samo, da sejih skurca, kolk so nestrokovni, a ne? Mislim, tut oni niso od včeraj pa verjetn vsaj mal vejo, kako se motor sestavi, kaj meniš, a?

Kar se mene tiče - jim zaupam. Če pa na men tut kaj zaslužijo, je pa to tut kul, saj sem sam prišel tja, me niso zvlekli notri ... če mi pa dajo mega popuste, pa se tut ne branim ... :) al pa če mi porapvijo v garancijskem roku čelado, ker nekaj ni v redu z njo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pač tako je kot je!jaz sem v enem letu pustil v TC-ju grošev: dva nova motorja cel kup dodatne opreme ,potem skoraj vsa oprema zame in za frau ker sva počasi menjala staro opremo za novo vedno sem imel dober občutek vedno dober popust na opremo,tako da mi niti na misel ni prišlo da bi iskal konkurenčne trgovce/sicer ga imam blizu sebe pa niti mrtev ne želim tja!!!povem pa iz lastnih izkušenj da so(smo)motoristi najbolj tečne in zoprne stranke,pri meni se je oglasilo nekaj navdušencev ki bi določene stvari imeli ter kupili..kao povem samo muzlanje pa ni denarja pa zastonj bi imel itd itd,samo eden se je takoj odločil in stvar nabavil ker je točno želel in vedel kaj hoče ostali pa žal..... po meilih niti fotk ne pošiljam več še manj dajem kake koristne informacije ker konec koncev sem jaz izpadel osel vsi ostali pa pametni.samo en nasvet bi še dal predno želiš karkoli kupiti se moraš prej s seboj pogovorit koliko si sploh pripravljen kupiti ter kaj pravzaprav sploh želiš pa lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je Vam tako tezko tule odgovorit na zlo simpl vprasanje: za kolk ficenkov opreme dobite zravn, ko kupite nov motor v vrednosti 2,1mio pri tem TC-ju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je Vam tako tezko tule odgovorit na zlo simpl vprasanje: za kolk ficenkov opreme dobite zravn, ko kupite nov motor v vrednosti 2,1mio pri tem TC-ju?

odvisno, kolk motorjev smo že tam kupil, kolk opreme smo že tam kupil in kolk smo prijatli s prodajalcem.

eni ne dobijo nič, eni dobijo za 30 jurjev, eni za 50, eni za 15, eni dobijo popust 10% pri nakupu vse opreme v roku 12 mesecev... eni dobijo plato z nosilcem za kufer ,eni dobijo zravn še kufer, eni dobijo čelado ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je Vam tako tezko tule odgovorit na zlo simpl vprasanje: za kolk ficenkov opreme dobite zravn, ko kupite nov motor v vrednosti 2,1mio pri tem TC-ju?

men so ponujal za novo fazerko zastojn nosilc za kovček...pa še katero malenkost....sicer samo po telefonu....osebno mogoče še kaj več....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!