Skoči na vsebino

TC Motoshop


Priporočene objave

Sem ene v Avstriji gledal, pa nisem ravno imel občutka, da bi bili za kaj, tko da se sploh nisem zanimal za ceno, mislim, da je bilo v Gerickeju ne enmu 130 EUR napisan na listku, ni sem pa 100%, rablenga pa ravno ne bi kupoval.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, pa naj še jaz povem eno svojo prigodo. Mislim, jaz se ponavadi krasno zabavam. Večinoma grem tja mal pogledat kako se imajo, pa če imajo kako novo reč. In včasih celo tudi kaj kupim.

Torej, nekoč sem se odločila, da rabim nove rokavice. Stare Firstove sem prodala, ker mi nikakor niso sedle in tudi ko sem prišla v TC sem jim lepo rekla, da ne maram First in naj mi jih niti ne kažejo. No, seveda me po svoji stari navadi niso vzeli prav resno in mi razkazali prav vse Firstove modele, ki so jih imeli na zalogi. Seveda nobenega nisem hotela vzeti. Potem pa sem malo natančneje pogledala in v predlau zagledala ene krasne rokavice iz belega usnja in ful fensi so zgledale.

'Fantje, dajte mi vi to pokazat.' Bile so od Arlen Ness in so bile krasne. Na rokah kot ulite. In valjda, da so bile najdražje kar so jih sploh imeli na zalogi. Ko smo se še malo zmenili okrog cene (jasno, da so morali mal spustit ceno), sem jih kupila. Še sami so bili presenečeni, ko sem odkorakala iz trgovine, jaz pa sem bila zelo zadovoljna in prav fajn se mi je zdelo.

Tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi se ob tej svečani priložnosti zahvalil fantom iz TC-ja ker so mi pomagali montirat sprednjo šipco, okvir za reg. tablico in še zato, ker so rekl da mi motor ful lepo paše :D :D ... čeprav ni bil kupljen pri njih ... B)

res ste fajn ... :yea2: :notworthy: ... sej bi še ostal ampak mi se je mudilo na cesto ... yeeeehaaaa ... za klepetanje bo še prilika ... :)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar hodite v Avstrijo kupovat ter svoj težko zasluženi tolar dajajte jodlarjem in hajderjem ter podpirajte njihov odnos do Slovenčkov!!!!

Če bi bili na mojem delovnem mestu in imeli vsakodvene kontakte z jodlarji, stavim, da ne kupite nič več v jodleraju!

nej v teceju mal cene spustijo in obljubim da ne kupujem vec v jodleraju :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar hodite v Avstrijo kupovat ter svoj težko zasluženi tolar dajajte jodlarjem in hajderjem ter podpirajte njihov odnos do Slovenčkov!!!!

Če bi bili na mojem delovnem mestu in imeli vsakodvene kontakte z jodlarji, stavim, da ne kupite nič več v jodleraju!

Kot je Ice napisal za trgovine. Tudi slovenska zdravilišča bi že lahko zaprli, če nebi k nam hodili jodlari.

Kupoval bom tam kjer bom za najmanj denarja dobil največ in se lahko ti in tebi podobni naciji na glavo obrnete!

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, za koliko SIT dodatne opreme se da pogajat v TC-ju pri nakupu novega motocikla v vrednosti npr. 2,1 mio SIT. Kaksne so vase izkusnje? Ali so v kateri drugi trgovini se posebej radodarni s tem? V mojem primeru se mi zdi 35.000 SIT premalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes kupil zavorne ploscice. Prijazni prodajalec mi je obracunal celih 35% :kva2: popusta. Z usti do uses odsel domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, za koliko SIT dodatne opreme se da pogajat v TC-ju pri nakupu novega motocikla v vrednosti npr. 2,1 mio SIT. Kaksne so vase izkusnje? Ali so v kateri drugi trgovini se posebej radodarni s tem? V mojem primeru se mi zdi 35.000 SIT premalo.

ker motor pa kupuješ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je Ice napisal za trgovine. Tudi slovenska zdravilišča bi že lahko zaprli, če nebi k nam hodili jodlari.

Kupoval bom tam kjer bom za najmanj denarja dobil največ in se lahko ti in tebi podobni naciji na glavo obrnete!

Ivan Cankar: HLAPCI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes kupil zavorne ploscice. Prijazni prodajalec mi je obracunal celih 35% :kva2: popusta. Z usti do uses odsel domov.

Če ti je obračunal 35% popusta, je moral imeti hudičevo visoko maržo. Ali pa mogoče nekurantne ploščice..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, za koliko SIT dodatne opreme se da pogajat v TC-ju pri nakupu novega motocikla v vrednosti npr. 2,1 mio SIT. Kaksne so vase izkusnje? Ali so v kateri drugi trgovini se posebej radodarni s tem? V mojem primeru se mi zdi 35.000 SIT premalo.

Izberi si motor za 800.000 sit. Pri tej ceni se ti bo zdelo 35.ooo sit popusta precej več.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje pri popustih ni nobenega pravila, men je se mi zdi Damjan (o.k. fant btw, se da z njim dost zment) dal kr nekej zraven, kolegu pa en drugi nič, torej kot naletiš pa odvisno od vrednosti, modela (če imajo bike že sto let v salonu je čist neki drugega kot kak FZ6, kjer imajo prednaročil do BTC-ja), no pa tud od tebe, kolk boš vstrajen.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda, japončki že v tovarni določijo, kateri motor dobi popust in koliko ... zakaj bi prodajali z dobičkom, če lahko prodajo več in s čimmanj dobička ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti je obračunal 35% popusta, je moral imeti hudičevo visoko maržo. Ali pa mogoče nekurantne ploščice..

Popust je obračunal na podlagi prejšnjih nakupov (redna stranka). Lucasove zavorne ploščice za KLE. Res pa je, da bi bile brez tega popusta 1.600 SIT dražje kot v MC Pilko na Viču. Sam pr Pilkotu bi jih moral čakati in 0% popusta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lastne izkušnje mi pravijo, da so popusti pač del individualnega prodajnega pristopa, odvisni so pa predvsem od poslovne zvestobe, simpatičnosti, od volje prodajalca in včasih tudi od tega, ali smo prijatelj/ica z direktorjem ali prodajalcem, ki prodaja...

Žal v trgovini ni neke demokracije in zato je pogosto težko odgovoriti, ko se vsake tolk pojavi kdo (priznam, tudi sam sem imel neko takšne ideje), ki sprašuje "kolk popusta se da dobit". in potem sicer nekateri povedo, koliko so dobili, ta, ki sprašuje, pa je potem razočaran in užaljen, ker ne dobi enakega popusta...

seveda je rezultat tega potem pljuvanje čez trgovino... rezultat tega so pa pač pametovanja v stilu "tainta prodajalec je slab, tainta je pa še slabši" ter "toliko denarja jim prineseš, pa ti ne dajo nič popusta in nič zraven zastonj - res so packi ...".

dejstva pa so: stvari imajo svojo ceno, ki piše na etiketi. Načeloma je vprašanje "take it or leave it". lahko se seveda cenkamo, ampak potem je pač odvisno, ali bomo uspešni ali ne ... in prodajalci zato niso "slabi prodajalci", če ne morejo vsem dati maksimalnega popusta ...

no, zgolj malo na glas razmišljam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tale komentar bi jest dodal se nekaj: a slucajno kdo od vas v Mercatorju, Sparu, Emporiumu,... sprasuje za popuste??? Kar se tega tice smo Slovenci prov blesavi - samo da se dobi popust. Ker v koncni fazi ima vsaka stvar listek s ceno in to je to. Sej nismo na trgu v Turciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Sej nismo na trgu v Turciji.

Se mi zdi, da je praksa barantanja kakšno leto uzakonjena tudi malo severneje od Turčije. Kdo bi si mislil, celo severneje od Slovenije. :kva2:

Samo Slovenčki bomo pa raje hlapčki in se pustili molče s sklonjenim hrbtom lepo nategniti. Pa da ne bi zraven kaj stokal!

Sicer pa, a se lahko zmeniva, da bi tvoj popust k mojemu prišteli? Če ti že tako odveč hodi, mislim, tko, da ti malo pomagam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popust lahko dobis celo v vsaki trgovini v nemciji, avstriji, franciji, veliki britaniji, madzarski....... samo jezik moras stegniti in se pogovarjati. v vseh imajo vsaj 3% prostora za pogajanje. samo ker vecina ali tega ne ve ali si ne upa (saj, mi pa ja nismo tak revni, da bi morali prosjaciti!!!) trgovec/trgovina pobere se dodatne 3%.

ce mi pri nakupu obleke spustijo ceno tudi do 10%, pri elektroniki ali CDjih do 5% ne vem zakaj ne bi vprasal. na ze znizane izdelke ne dajo popostov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popust lahko dobis celo v vsaki trgovini v nemciji, avstriji, franciji, veliki britaniji, madzarski....... samo jezik moras stegniti in se pogovarjati. v vseh imajo vsaj 3% prostora za pogajanje. samo ker vecina ali tega ne ve ali si ne upa (saj, mi pa ja nismo tak revni, da bi morali prosjaciti!!!) trgovec/trgovina pobere se dodatne 3%.

Pred leti smo v Grazu nakupili ker nekaj bele tehnike in na končni račun smo pri blagajni dobili 15% popusta. Je pa tudi res, da moji starši odlično govorijo nemško.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Serbinek v MB-ju mi da 2x vec opreme zraven motorja, za okoli 60.000 SIT! Tistih usranih 10-15% popusta na dodatno opremo mi pa ne pomeni nic. Samo zaradi tega ne bom kupil motorja pri njih. Pa se tile fantje se mi zdijo zlo arogantni, mogocni, zlo vzvisen pristop imajo do kupca mislec: poglejte, kako lepo trgovinco imamo; roba se bo kar sama prodajala..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupec je zmeraj kralj, ce ne bo kupcev, tudi trgovci nimajo kaj pocet. Imamo pa vec vrst kupcev, eni bi cimdrazje, da se hvalisajo okol kolk so placali in niti ne vedo kaksno kvaliteto imajo, drugi kupujejo preudarno, tretji se pa se ucijo na svoji kozi .) Pametni pa tole berejo in ukrepajo po svoje..... :D

Popravljeno . Popravil Shargo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stvari imajo svojo ceno, ki piše na etiketi. Načeloma je vprašanje "take it or leave it".

Tudi na denarju bi imeli take listke, samo bi bilo preveč nerodno za po žepih in denarnicah nositi in iz bankomata bi denar z obešenimi listki težje šel.

Tako, kot velja za izdelke v trgovini, da so tam in da imajo določeno ceno, tako velja tudi za denar, ki ga ima kupec v roki. In potem je tako, če je želja in volja na obeh straneh dovolj močna, padejo popusti ali gratis dodatna roba.

In ker že zelo staro pravilo pravi, da je denar lažje zamenjati v robo, kot robo v denar, običajno pridejo popusti in darila s strani prodajalcev robe.

Pa da se vam ne bi prodajalci robe preveč smilili. Ko smo za jugiče in stojadine in golflne (pa gradbeni amterial in še marsikaj drugega) stali v vrstah, ja bilo pač težje zamenjati denar za robo, kot robo za denar in so potem popusti in darila padala s strani kupcev z denarjem.

Tako, da vse se enkrat plača oziroma, take it, or leave it :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejmo odprt še eno temo o Habatu...pa Šternu.....pa še kako.....pa nej vsak napiše kako je šu litr olja kupt tja pa se je bjonasti prodajalc obnašal čudno...... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!