Skoči na vsebino

Giannelli vs. LeoVinci vs. Polini vs. Lipnik vs. OTHER


dunker

Priporočene objave

Torej, kateri avpsuh najbolj priporočate?

Verjetno bi marsikomu prišel prav kakšen nasvet v zvezi s kakovostjo izpuhov... Jaz sicer niti za las ne odstopim od svojega Giannellija Sport 6, prijatelj ki pa kupuje avspuh pa je v hudi stiski...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daleč najboljši auspuh za skuterje 70ccm je polini evolucion za 50 ccm pa dela izredno dobre izpuhe lipnik v na dirkah ga vozijo habati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, kateri avpsuh najbolj priporočate?

Verjetno bi marsikomu prišel prav kakšen nasvet v zvezi s kakovostjo izpuhov... Jaz sicer niti za las ne odstopim od svojega Giannellija Sport 6, prijatelj ki pa kupuje avspuh pa je v hudi stiski...

Jst sem mel pred petimi leti polinia na skuterju, pa sem bil z njim zelo zadovoljen. Sam kar je, vata je bla hitr fuč (10000km).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je zato, ker polini je narejen za dirke. Za navadni skuter pa je najboljši ZX leovnice. Pa še lep glas ma. Polini je seveda tudi enkrat dražji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje je bilo boljši ne lepši ali ekonomičen.Za prejšnjo trditev vem saj sem veliko previjačil Generalni zastopnik ali najboljši serviser za skuterje MIKMEKANIK (smo se tam šolai)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej tomosaki podaj nam en zanesljivi vir da je zx najboljši. Imam namreč dva kolega, oba mata iste skutere istočasno kupljene in en ima ZXa drugi pa đianelija. pa ga drugi v vseh pogledih pusti zadaj.

p.s. - ne vidim arrow. pa na našem območju je še MFpower ki za 2x nižjo ceno(15k) leti tudi solidno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... Arrow in MF Powerca sta pod OTHER.

Se opravičujem, nista mi prišla na misel. :)

Ko smo že pri tem - moj kolega ima Aeroxa in ima take "čudne" izbočene feltne, da ne more imet gor Giannellija, ker se mu drgne ob feltno. Arrow pa paše gor. A bi LeoVinci tud gor pasal, a kdo ve?

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj: odkar imam Giannellija Sport 6, mi skuter do določenega števila obratov (v praksi nekje do 10km/h) ne potegne nikamor. Naprej gre vzorno.

Verjetno bi težavo odpravil z valjčki... Torej, če ima kdo kaj izkušenj - kako bi to težavo odpravil, ker je skuter na začetku kot lenivec... Vsak nepredelan skuter me dol vrže, ker vsaj takoj potegne. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Aeroxa paše Leo ZX kot ulit.

Čeprav je kolega z dvema gor enkrat nasedel na mali

stopnički, kjer je drugace z originalnim avspuhom

komot čez pelu.

Gre mu pa le za par km/h hitrej pa mal bols pospeske ma.

Drgač mu pa spusti kr lep zvok če primerjaš z originalnim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, kaj pa med samimi Giannelliji - s katerimi imate dobre izkušnje?

NRX, Sport 6, ___???

Čeprav Sport 6 avspuhov ni veliko tu okol (pravzaprav ga še nisem videl, razen na internetu in spodaj v garaži), pa bi si mogoče upal trditi da ni niti kanček slabi šo LeoVinceja ZX - mora celo boljši... Imam dva kolega s 70cc in Leotom ZX - enega celo prehitim, drugi pa me v pospeških tako nese, da žal en moreva primerjat končne (mu pa vseeno gre 5-10 km/h hitreje)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A, pa na aeroxa pase tud ZX od firefoxa sam drugacne nastavke za

pršraufat dobiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej tomosaki podaj nam en zanesljivi vir da je zx najboljši. Imam namreč dva kolega, oba mata iste skutere istočasno kupljene in en ima ZXa drugi pa đianelija. pa ga drugi v vseh pogledih pusti zadaj.

p.s. - ne vidim arrow. pa na našem območju je še MFpower ki za 2x nižjo ceno(15k) leti tudi solidno.

Rade voilje bi ti skeniral tiste strani iz Rollerja, če bi imel skener. Tam so ugotovili celo, da je originalni izpuh najboljši. ZX pa je bil na drugem mestu. Tisti tvoj "prvi kolega" naj si ga malo skalibrira pa bo letel k sneta skira. MF power pa je najtežje skalibrirat z valjčki. Leti solidno? Odvisno na katerem skuterju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

solidno - en ma MF na NRG-ju pa ni nič menjaval valjčkov drugi pa ma ZX-a na speedfightu. pa gre jima enako speedfight ma kanček boljše pospeške. noben ni nič predelan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če kdo ve če je slučajno avspuh Giannell sport pro 6 blokiran in če ve mogoče kje je blokiran. Pa zanima me če ga ima kdo na speedfightu2 pa koliko gramske valčke ima noter.

Hvala za odgovore :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zdaj noben ne ve tega kje se odblokira Giannelli sport pro6 (pa če je res blokiran tako kot pravijo).

Hvala za odgovore !!! 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, poskusit ni greh.

Mislim da ni vse tako črnogledo, kot pravijo glede odstranjevanja neke slepe cevi v avspuhu... tako je pri originalnem, pa še tam je to za 5 minut dela.

Sicer pa se mi zdi, da je tam kjer pride avspuh na motor neka podložka, ki ima premer naprimer 20 mm. To podložko zamenjaš s tako (kaj pa vem, 30 mm), da skuter dobro vleče in ga ne mori več. Vsaj zdi se mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je neka podložka ja ko se vleže tja na izhod iz celindra. Kaj bi blo dobro da jaz tisti krogec odstranim. Samo pol nimam tesnila za izpušno cev. Nisem ga niti dobil zraven samo ta krogec je bil poleg. Zanima me kaj naj zdaj naredim.

Hvala za odgovor!!! :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je takšna, kolikor sem jaz zvedel pri MIK MEHANIKU, je najboljši izpuh LEOVINCIE ZX...Najslabši pa Gianelli NRX...Jaz imam NRXa..

Problem pri NRXu je v tem, da ga je zlo zajebano nastavit...

Zdej mam aprilio SR, ravno pri MIK MEHANIKU...Notr sm dau vgradit polini kit 70cc + 17.5 vplinjač + sklopka polini racing + NRX + drugi valjčki, vzmeti...

Ubistvu sem vgradil vse sam, peljal sem ga v Ljubljano samo nastavit...Zdej pa komi čakam, da vidim razliko...Ne pričalkujem ne vem kaj, upam pa samo, da mi bojo ga mehaniki tako nastavili, da bo brez kakršnih koli lukenj vlekel do končne hitorsti, ki bo mogoče od 5-10km/h večja, kot pa prej...Imel bo večjo moč, tako mi zagotavljajo, kako se bo pa v resnici izkazalo bomo pa vidli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boštjan, zdi se mi da moraš tisti krogec (luknjo) zvečat... Saj je verjetno iz plastike ali gume ali česa podobnega... Pelji raje k kakšnemu serviserju,da ne bom potem jest kriv...

TypeR, a se ti ne zdi rahlo potratno plačevat miku mekaniku 7400 SIT na uro?

Računaj da on dela 23 dni na mesec, 8 ur na dan - to je 1'361'600 SIT na mesec plus vsa marža ki jo poberejo če pri njih kupiš kakšen del za mašino. Hm!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MF Power je prav tako zmogljiv kot gianeli in leo vince, samo da pač zraven MF Powera ni valjćkov.

DRugače pa lahko kupite polinija in potem vsakih 1000 km nove dele za mašino, ki jih bo polini uničil, ampak gre pa puuuneeee!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če odstraniš malo tiste volne v dušilcu pri avspuhih ala Giannelli Sport 6, LeoZX, kaj s tem dosežeš? Avspuh ima glasnejši zvok, to je verjetno ena stvar. Ali to potegne za sabo še kakšno drugo (morda neprijetno) reč?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če populiš vso tisto volno, ki jo mas v auspuhu (original) se boš u hlače posrou

vsakič ko se boš peljal mimo kaksnega zidu ali smetnjaka ob cesti.

Na zmogljivostih in stroških vzdrzevanja se mi ni poznal nič, se me je pa sred noči slišal kokr da bi speedwayisti tekmo vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!