Skoči na vsebino

MOTO oprema - Cordura ali Goretex


mat

Priporočene objave

Kupujem si novo jakno, ki naj bi mi služila celo leto. Trenutno imam jakno iz cordure z snemljivo podlogo. Pa je vseeno vroča v poletnih dneh. Zato sem si lansko leto nabavil jakno iz Airdure, ki je odlična v vročih dneh, če pa temperatura pade pod 20 stopinj pa je premrzla. :Fade-color

Glede na to, da se letos odpravljam v Francoske Alpe in nimam prostora, da bi vozil obe jakne z seboj, bom moral pač spet po nakupih.

:cry:

In sedaj sem pred dilemo, kateri material. V čem se razlikujeta Cordura in pa Goratex? (Razen v ceni)

Ali ima kdo jakno Clover Hyper ali Hydro in kakšne izkušnje ima z njo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam Goretex (Dainese), katerega sem kupoval z enakom namenom - da bi mi služil skozi vse leto. Zadeva je taka - odlično od 5st do 25st, ko pa je temperatura višja kuham. Kar dobro tudi prenaša ne prehud dež.

Razmišljam o perforiranem usnju za poleti. Kakšne izkušnje ?

busa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cordura je materijal s terega je narejena zunanjost jakne, oretex pa je membraja v notranjosti ki ne prepušča vodo prepušča pa zrak.

Svetujem jakno iz Cordure ki nima nobene vodonepropustne membrane in dobro snemljivo podlogo, ki jo v večji vročini snameš. Za dneve ko je dež pa daš vrh jakne še dežno obleko.

Sicer pa na motorju je redko kdaj glih prav, malo je toplo, malo zebe, ma se na ta način da zelo pomagat.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem jakno iz Cordure ki nima nobene vodonepropustne membrane in dobro snemljivo podlogo, ki jo v večji vročini snameš. Za dneve ko je dež pa daš vrh jakne še dežno obleko.

Lp

Clover ima jakno kjer snameš dve podloge, eno termo in pa eno iz cordure, ki neprepušča vode. Verjetno jo bom kar kupil.

Hvala za nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam že 4 leta jakno Spayke ne vem modela vendar kratko, s snemljivo podlogo, snemljivimi rokavi... Primerna je za vroče dni, pa tudi za temperature do 5 stopinj če imaš pod njo še kakšne doge rokave. Jih je pa pri nas težko dobiti. Za dež pa obvezno dežno obleko, ki pa zložena ne pobere dosti prostora. Že vse to preizkušeno in sem kar zadovoljen, zato jo sedaj iščem za svojo punco, ki ima eno z vodonepropustno membrano, ki pa ne prepušča niti zraka, tako da se pri temperaturi nad 25 kuha v lastnem znoju.

Cena okvirno okoli 30.000 - 35.000 sit.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam zelo podoben problem, a s hlačami. Imajo vodonepropustno in tudi zrak-nepropustno zadevo, zato mi kar teče dol. Za spomladi in jeseni ok, poleti pa ne.

Gledal sem Gericke katalog - me zanima, če ima kdo AIR GERICKE ali pa TUAREG SUMMER hlače/jakno?

Oboje kao poletna stvar, z nastavljivo "ventilacijo"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam zelo podoben problem, a s hlačami. Imajo vodonepropustno in tudi zrak-nepropustno zadevo, zato mi kar teče dol. Za spomladi in jeseni ok, poleti pa ne.

Gledal sem Gericke katalog - me zanima, če ima kdo AIR GERICKE ali pa TUAREG SUMMER hlače/jakno?

Oboje kao poletna stvar, z nastavljivo "ventilacijo"...

Sam imam za vročino IXS (ne spomnim se imena modela), ki je super ko je vroče, ko se pa ohladi (20 stopinj), dam notri podlogo od druge jakne, da ne zebe preveč. Ampak pod 15 stopinj pa tudi ta podloga ne greje dovolj. Problem je da so take jakne delane iz močno propustnega materiala za zrak, tako da ti veter vedno najde pot do tvojega telesa.

Hlače pa imam ravno te za katere si spraševal(Tuareg), in so isto odlične dokler je vroče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za hlače priporočam Staedtler, brez podloge prepihajo kot navadne hlače, s podlogo pa tudi do 0 stopinj brez nikakršnih težav.

So edine hlače ki sem jih našel, ki imajo za isto številko različne dolžine.

Seveda imajo tudi vse ščitnike.

Ne vem če se jih da pri nas dobit, jaz sem jih v Trstu v trgovini Gionna Racing

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem si novo jakno, ki naj bi mi služila celo leto. Trenutno imam jakno iz cordure z snemljivo podlogo. Pa je vseeno vroča v poletnih dneh. Zato sem si lansko leto nabavil jakno iz Airdure, ki je odlična v vročih dneh, če pa temperatura pade pod 20 stopinj pa je premrzla. :Fade-color

Glede na to, da se letos odpravljam v Francoske Alpe in nimam prostora, da bi vozil obe jakne z seboj, bom moral pač spet po nakupih.

:cry:

In sedaj sem pred dilemo, kateri material. V čem se razlikujeta Cordura in pa Goratex? (Razen v ceni)

Ali ima kdo jakno Clover Hyper ali Hydro in kakšne izkušnje ima z njo?

Hola mat!

Morda bi bila najbolj ugodna rešitev da greš kar z Airduro, če/ko bo hladneje pa en flis/termo perilo spodaj. Za dež pa obleci čez dežni kombinezon. Najbrž ni idealna rešitev, vzame pa malo prostora in je cenovno ugodna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mat!

Morda bi bila najbolj ugodna rešitev da greš kar z Airduro, če/ko bo hladneje pa en flis/termo perilo spodaj. Za dež pa obleci čez dežni kombinezon. Najbrž ni idealna rešitev, vzame pa malo prostora in je cenovno ugodna...

Hvala, ampak z Airduro in podlogo je še vedno premraz. Sicer sem pa rešil problem. Nabavil sem si Cloverjevo jakno kjer lahko daš ven termo in pa neprepustno membrano, mislim, da ne bo prevroče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o perforiranem usnju za poleti. Kakšne izkušnje ?

busa

Sam imam na kombinezonu na prednji (prsni koš) strani "naluknjano usnje! Zadeva se fenomenalno obnese nad 15°C, sicer pa das pod kombinezon Windstoper majčko, al pa kr mal cajtng papirja. Glede na izkušnjo, bi zdaj kar sam naluknjal kobinezon, če ne bi bil že tovarniško naluknjan. Brez tega si sigurno skuhan nad 30°C. :lol: 8)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

:?: sem sele zdaj videl to temo.

goretex in cordura se razlikujeta predvsem v namembnosti.cordura je material,iz katerega so narejene zunanje plasti oblacil (jakne,hlace,rokavice,skornji in tudi torbe ipd.),medtem ko je gore samo hidrodiodna membrana za regulacijo vlage pod jakno (skornji,rokavicami itd.; gore-tex BTW je samo ime prve serije produktov,ki se je tudi "prijelo" za vse vrste oblacil z gore-membrano).

cordura oblacila se dobi z in brez gore-memrane.podobne membrane so shelltex,hydrotex itd.gericke ima npr. serijo oblacil z dodatno podlogo z vgrajeno shelltex-membrano,katera se lahko pri vrocem vremenu enostavno vzame ven (podloga z membrano).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kupovat oblek z nevemkakimi membranami, ker bote polet v njih pocrkal. :Fade-color

Že res, da take jakne tud dihajo, ampak precej manj kot tiste brez. :shock:

Aja, CORDURA je pa mal bol trpežen NAJLON. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premza model HYDRO ma zunanjo cordura plast in 2 notranji, ki sta obe snemljivi;)

Če se sname je OK :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kupovat oblek z nevemkakimi membranami, ker bote polet v njih pocrkal. :Fade-color

Že res, da take jakne tud dihajo, ampak precej manj kot tiste brez. :shock:

Aja, CORDURA je pa mal bol trpežen NAJLON. :wink:

sem 5 let vozil dainese gore-tex po 5,5 letih z usnjem.potis se nic vec,celo malo manj v corduri,kot v usnju.sedaj sem iz varnostnih razlogov spet v usnju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usnje je zakon, ne pravijo zastonj da je to druga koža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premza model HYDRO ma zunanjo cordura plast in 2 notranji, ki sta obe snemljivi;)

Glede na zmedo ki jo Clover dela z imeni , saj kopuješ to jakno:

http://www.clover.it/src/main.asp?page=pro...ucts.asp&lng=en ?

Če je odgovor da, ti lahko pomagam. :D

To jakno imam od Julija in se je obnesla super.V vročem in v hladnem. Super zadeva je da lahko daješ podloge(2x) ven ali noter. Slabo je ,da je precej zakomplicirano vstavljanje podloge, kar sem sam rešil tako, da čez poletje podloge ne vstavljam, ampak po potrebi oblačim, kot da bi imel dve jakne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usnje je zakon, ne pravijo zastonj da je to druga koža.

Je, ampak ne za mrzle dni .

heh....vse je odvisno od transtex in winstopper. :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi mati narava mislila, da je kordura boljši material kot usnje, bi imeli ljudje namesto kože korduro :!:

Le moje osebno mnenje :wink: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!