Skoči na vsebino

MOTO oprema - Cordura ali Goretex


mat

Priporočene objave

Si pogledal tudi kaj od Revit? Jaz tudi kupujem novo obleko pa sem neodločen med Rally 3 in Revit defender.

Revit mam jest..ene 3 sezone že..med nogam mal zamoči ko zares dežuje, drugače suho..seveda s podlogo..

in razen tega da je umazana nimam nobene pripombe..cena je bila pa dobra..za novo leto v tc-ju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah nevem..glede na to, da je cena Revit Defender jakne ista kot cena Rally 3 jakne se ne morem odločit.

sam z jakno nimaš kej počet..treba je komplet vzet..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja vsekakor bom oboje vzel. Sam ne vem kaj pa kako. Za Rukko pa prvič slišim?!

Rukka je top..predvsem po ceni..

Sicer pa, prepiha malokatera, premoči pa vsaka prej ali slej..

Predvsem glej na to, da ti je udobna. Kadar pa naliva pa nimaš kej druzga kot ustavit in nase vržt dežni komplet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodi pozoren na to, da se plasti (dežna in termo) dajo odstranit! Neostranjiva dežna pomeni poleti sicer neprepihljivost, zagotavlja pa neimerno potenje! Termo se običajno sname pri vseh kordurah. Vgrajene dežne podloge, ki se ne dajo sneti, dokaj hitro popustijo tam, kjer je najmanj potrebno.

Pomembna je tudi vgrajena zaščita in njen položaj. Posebno v hlačah so kolenski ščitniki včasih na neprimernih mestih in posledično vplivajo na udobnost in zaščito. Tudi preohlapna oblačila so glede vgrajene zaščite vprašljiva.

Rukka je priznana firma predvsem za ekstremne vremenske pogoje in glede na to tudi v višjem cenovnem rangu. Tud zaščitni elementi - materjali so na nivoju.

Sam že več sezon uporabljam Revit, pred tem pa malo morje drugih firm, tudi priznanih (Daineze, Wintex, Spidi). Seveda so v tem času velik korak naredili materjali, tako da .....

Izbira bo seveda samo tvoja.....

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred cca pol meseca sem nabavil Rallye 3, sicer še je nisem imel priložnosti dodobra stestirati, sem pa zaenkrat z zadevo zelo zadovoljen. Pri svojih 177 cm in 79 kg sem vzel jakno št.52 hlače pa 106 (št. 52 z daljšimi hlačnicami) in mi paše kot ulita. ščitniki v jakni na prvi pogled delujejo zelo trdo, ko pa se prilagodijo telesu, pa sploh ne veš, da jih imaš

... ko me prvič dobi dež pa poročam še o premočljivosti ... :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je z Rallye 3 jakno pozimi? Baje nima termo podloge.

Do 5 stopinj je z letno podobleko iz Lidla in majico z kratkimi rokavi spodaj povsem vzdržno, ko pa temperatura pade pod 5 stopinj me pa začne mraziti po stegnih in po spodnjem delu trupa ... izgleda, da bo potrebno za extremne razmere nabaviti še neko zimsko podobleko ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Revitova ima obe podobleki..

Danes sem imel samo tisto ki ne prepiha in smučarsko perilo spodaj..nobene panike..

Termo podobleke skoraj nikoli ne uporabljam..res pa je tudi, da se pri nižjih temperaturah ne vozim..nekako ni pravega filinga..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred cca pol meseca sem nabavil Rallye 3, sicer še je nisem imel priložnosti dodobra stestirati, sem pa zaenkrat z zadevo zelo zadovoljen. Pri svojih 177 cm in 79 kg sem vzel jakno št.52 hlače pa 106 (št. 52 z daljšimi hlačnicami) in mi paše kot ulita.

Jaz sem 187 visok pa 78 težek, pa sem probal jakno št. 48 in se mi je zdela ok!????

Revitova ima obe podobleki..

To je velik + za Revit IMO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je velik + za Revit IMO!

ne bi vedel ker drugih nisem probaval..sem mel srečo da prva ki sem jo probal in kupil zadovolji moje potrebe..drugo leto bo mela pa velik dela..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem 187 visok pa 78 težek, pa sem probal jakno št. 48 in se mi je zdela ok!????

To je velik + za Revit IMO!

Glede na to, da imaš pri 10 cm več kilo manj od mene je čist možno, da ti 48 paše. Kaj pa rokavi? Tebi bi mogla potem pasati podaljšana 48, mislim, da ima oznako 102 nisem pa ziher ... meni je bila jakna št. 50 zelo tesna, hlače št 50 pa v pasu z čist odpetimi ježki na boku tudi precej tesne in ker se med "zimskim spanjem" ponavadi malo poredim, bi imel spomladi že kar probleme vseskup na sebe spravit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da imaš pri 10 cm več kilo manj od mene je čist možno, da ti 48 paše. Kaj pa rokavi? Tebi bi mogla potem pasati podaljšana 48, mislim, da ima oznako 102 nisem pa ziher ... meni je bila jakna št. 50 zelo tesna, hlače št 50 pa v pasu z čist odpetimi ježki na boku tudi precej tesne in ker se med "zimskim spanjem" ponavadi malo poredim, bi imel spomladi že kar probleme vseskup na sebe spravit ...

Rokavi so bili ok, je pa jakna bila zelo oprijeta. Ne tesna ampak oprijeta.

No, da se vrnemo nazaj na GS..po prevoženih cca. 10.000 km sem opazil, da se usnje na sedežu gs-a guba in sicer ob straneh imam že kar 3 črte-gube?! Je tudi na vašem BMW-ju tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rokavi so bili ok, je pa jakna bila zelo oprijeta. Ne tesna ampak oprijeta.

No, da se vrnemo nazaj na GS..po prevoženih cca. 10.000 km sem opazil, da se usnje na sedežu gs-a guba in sicer ob straneh imam že kar 3 črte-gube?! Je tudi na vašem BMW-ju tako?

hmm..usnje? pa nima usnja na sedežu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm..usnje? pa nima usnja na sedežu..

Adventure-ov sedež je delno usnjen, če se prav spomnim ... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

imam problem pri izbiri cordura opreme za gs-a. Izbiram med rallye 3 in rukko ( nedoločen model ). Zanima me če lahko kdo kaj pove iz lastnih izkušenj ali mi poda kakšen pameten link iz testiranj, Sam nisem na spletu našel nič konkretnega.

LP

Na potovanju po Sibiriji se je rallye 2 dobro obnesel: http://advrider.com/...ad.php?t=533442 Je malo dolga tema ampak je zanimivo branje.

Lahko pa prebrskaš tudi med ostalo konkurenco. Mottorrad je imel kar obsežno testiranje: http://www.motorrado...nanzuege/365881 pa še v .pdf obliki: http://www.revzone.e...pril%202011.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IXS Montevideo/caracas komplet, kateri je na MOTORRAD-ovem testu osvojil prvo mesto, dobiš v moto trgovini na dolenjki za 450€.

(slučajno videl)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!