Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj v letu 2007


krava

Priporočene objave

V soboto okoli 100km. Nič peska, suhe ceste in pa toplo vreme :worship: :worship: :worship:

Sezona je tu! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj prebrnel novih 130 km, Miklavž -MB - Sl. Bistrica - Pragersko - Ptuj - Lenart - Cuker špic (malo spolzko v zatišnih lega, je zgledalo kot led ob cesti) - MB - Skoke

Fenomenalna fura srečal še enega na CBRki.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=89374]Včeraj lepa fura nas pet iz Kranja do Bleda okrog jezera nazaj do Begunj pod gorami v Bistrico pri Tržiču malo tankat in po stari cesti skozi Križe,Žigano vas,Duplje v Naklo na pizzo in domov ene 100 km.je pa padl pa še mraza ni nobenga.Pa še dokumentirano je. :kva2:

post-11838-1168247391_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvorišče 15m, 3X gor pa dol, uauuu skup 45m, od tega 1,5m črne štrajfne, potem pa nazaj garažirat, ker sicer ne bi mogel nehat. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj krstil sezono 007. MB - SLO. BAJSTRICA - POLJČANE - PODČETRTEK - ROGAŠKA - ROGATEC -

PTUJSKA GORA - MB. Na Ptujski g. srečal Mačico s svojim najdražjim na trimčkanju. Ceste suhe v 99%. Le v senčnih legah malo fajhne. Vendar brez panike. Resnično čudovitih 140 km v čudovitem vremenu v lepih krajih s čudovitimi občutki, da se podim sredi januarja z motorinom po cestah, namesto, da bi smučal po Pohorju. :OK: :kva2: Noro! :kva1: Resnično razmišljam ali se mi sploh še splača odjavit čez "zimo" :?

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jaz sem tudi včeraj krstil sezono na relaciji Slov. Bistrica - MB - Ptuj (no ne direktno ampak po ovinkih).

temperatura super, ceste suhe ampak relativno spolzke, v senci pa še mokre. srečal ene 3 motorje, enega gsx-r pri morju pri framu, enega v-stroma ali nekaj podobnega pri hočah in še eno neznano potovalno enduro pred ptujom.

čisto OK fura ampak na easy, škoda za ceste, sem se moral cel čas bremzat da nisem divjal. v principu itak to pogrešam, ne pa easy kruzanje do MB :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi včeraj zgodnjepomladansko vožnjo izvedel.

Ob 11:30 jo mahnil iz CE v Šentjur in od tam po ovinkih na Prevorje in dol v Kozje in gor in dol v Bistrico ob Sotli in skozi Podčetrtek in Mestinje v Poljčane, od tam v Slovenske Konjice, na vrhu hriba v Stranicah obrnil desno v Vitanje in obdelal vse možne in nemožne Doliče in Hudo Luknjo in Velenje in šel proti Šoštanju in skozi Gorenje proti Mozirju in skozi Letuš do Šentruperta in skozi Šempeter po bencin ob Žalcu in potem domov.

Pot dobro izbrana. Še posebej prva polovica, Kozjanski hribi in doline. Vse lepo obrnjeno na jug, zato ceste suhe v 99 + %, le nekaj najtrdovratneje senčnih delov je bilo vlažnih. Ker ni grožnje snega, ceste niso posipane. Dokaj močan, a topel veter, je pometal listje pred menoj, a nikoli v nevarnih množinah. Prometa zelo malo. Motoristov sploh ne.

Se vidi, da vozim bolj po penzionistično. Na tistih sončnih koncih nisem vozil kaj bistveno počasneje, kot poleti.

Vitanjski konec je bil bolj hladen. Ni bilo več vetra in iz grebena Pohorja je v doline vel hlad. Začuda pa ceste suhe. Predvsem na predelu od Stranic do rid nad Vitanjem. na strani Doličev pa je bila cesta pogosto mokra, da o Hudi luknji ne govorim.

Hladno je bilo tudi v Velenju. V Velenju doživel čudež. Popolni zeleni val. Niti na enem semaforju ne videl drugačne barve, kot zeleno.

Veter in toplota sta se prikazala šele, ko sem zapeljal skozi Letuš v Spodnjo Savinsko dolino.

Na tem koncu srečal tudi tri motoriste.

Pijazna vožnja, ki me je po 180 + km pripeljala direkcijon na kosilo.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem tudi jaz uradno odprl sezono 2007 mojo hornetko peljal na servis da ji nastavijo ventile in uplinjače da bo lahko spomladi zadihala z polnimi pluči :OK:

40 km .) sem mislil da bo abstinenčna kriza spustila pa ja postalo še slabše :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zjutraj sem po dolgem času dal ključ v ključavnico in zaštartal mašino. Vžgal je s prve, kot bi ga še včeraj vozil. Ej, mravljince sem čutil po hrbtu. Pa gume so bile švoh napumpane, a ni škoda ga tako pustit. Nič, cunje na sebe in na črpalko gume pumpat. Pa še BremzPenzla pokličem, kako je lep sončen dan. Se strinja za pijačo pri ML in furco po obrobju MB. Pot naju zanese prko Hoč, Skok, Marjete, Kungote pri Ptuju, do Maratona.

Od tam pa preko Vurberka do MB kjer se posloviva in vsak na svojo stran. Dnevni števec je pokazal 90,5 km. :P

Ceste so bile nasmetene z listjem in suhimi vejami, ki jih je veter odtrgal z dreves. Pihalo je nenormalno. Ves čas me je premetavalo po cesti sem in tja. Ampak nasmeh imam pa tak, da mi brez težav lahko stlačite vedro v usta. Svetovno je bilo! :OK: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes otvoril sezono 007. Po poznem jutru grem na balkon pogledat kakšna je situacija, zuni se sonce upira vame, da je joj, zato ne oklevam dolgo in hitro privlečem mopo na plano. Najprej je zakašljal akumulator, še sreča da imamo doma en strm klanec, užgal po prvem spustu :)

Štartal v Cerknici, kjer so bile ceste suhe in ne prevec od peska, do Postojne preko Planine, kjer je blo mokro na posameznih ovinkih, od Postojne proti Črnem Kalu le še kakšna lisa tu pa tam. Morja danes nisem videl, kljub temu, da sem v Črnem Kalu obrnil, ker je bila proti morju orng megla.

Sabo mel zimske rokavice, vendar je bilo z letnimi brez problema za zdržat. Med potjo nism sreču nobene duše na eni sledi, ne vem kje ste se dns skrivali ?

Padlo pribl fenomenalnih 150km :grim .

Zgodi za otvoritev sezone, in pozno glede na letošnje vreme :kva2:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj že krepko zakorakal (oz. zavozil) v novo sezono. Še dodatnih 110km. Ceste večinoma suhe. Sl. Bistrica pa spet zabasana z avtomobili. Kava in nekaj norih idej potem pa spet nazaj. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes - sicer ne preveč toplo .) ampak se nisem mogel upreti - zjutraj registriral motor (so me kar čudno gledali - ampak kaj češ... :P ) in nato naredil 110km.

Smer Zreče - >Loče - >Ponikva - > Celje, šli pogledat k XXX-om na novo lokacijo :OK: in nato preko Arje vasi ->Frankolovega do doma. Cesta do Celja je bila lepo suha , potem od Arje vasi pa do doma pa sem vozil bolj počasi saj je bilo sumljuvo vlažno. Žal naju z bolšo polovico na poti sonček ni spremljal - pokazal se je šele ko sva prišla domov.

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sm odpeljala eno krajšo furco po notranjsko,logaški,postojnski regiji

vreme me je danes sicer kr precej zajebavalo a končno se je sonce pokazalo nekaj po 15h in ob 15:30 sem bila že na motorju,furikala sem se dobro urco in naklepala točno 80kilometrčkov,srečala tri motoriste od tega enega poznanega.Bilo je kratko a sladko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni danes tud ni dal mira... zaželel sem si kufe.. ampak ne bilo kje... hotel sem jo posrkat v Postojni. Se je splačal.. sm jo plaču samo 0,65 € ... obenem pa naredu še okoli 130 km... :OK:

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da ste se tudi drugi furali. No jaz sm danes naredu eno zelo zelo dolgo in zelo lepo furo - po pravici povedano ne vem če sm sploh že kdaj naredu tako dolgo. Destinacija južna slovenija. Štartu ob 11.45 iz Ljubljane proti Kočevju (1), nadaljeval proti Črnomlju (2), Metlika (si ogledal mesto) (2), naprej do Novega Mesta (2) (nafilal rezervoar) in nadaljeval proti Šentjerneju (1), in v Kostanjevici (1) zavil proti Brežicam (2). Na poti do Krškega gledal od daleč elektrarno (2) in pot nadaljeval proti Zidanemu Mostu (1). Pr tabli Trebnje zavil za Trebnje (2), preko Mokronoga (kako je ta vasica lepo postavljena)(2) in do trebnjega kar nekej prehodov za vlak (2). Potem po stari cesti do Ivančne Gorice (1), Višnje gore in tam na avtocesto in domov v Ljubljano. Prspel ob 16.30 ko je blo že kar prijetno mraz.

Razmere na cesti vse mogoče, suho, mokro, sneg, kamenčki, oblaki na nebu, jasno, lep asfalt, poflikan asfalt, sam makedam se mi je še manjku... na koncu pa zneslo za 300km).

Motoristov na cesti pa bore malo.. tak okrog Novga Mesta le nekaj SS motorjev, ostalo nič.

aja, (1) pomeni pot že enkrat prej narejena, (2) pa pomeni pot na novo peljana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO ker Kawl uživa "zimsko spanje", je bilo treba pa Yamahco na sprehod peljat. V Piran, kjer sem se na kavici pridružil našim forumskim "ribičem" Fishermanu, Udiju in Fafetu.

Yamahca je šele na poti nazaj zadihala s polnimi pljučmi. Je bilo revco treba kar fino tišat, da je zmogla kršitve zakonsko predpisanih hitrosti. :blush: Pa je bilo vseeno fletno, le tja grede je bila cesta med Postojno in Senožečam zoprno vlažna. Na morju pa tudi slabše vreme kot na celini. No ja, za piko odret je bilo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa lahko kdaj prbremzas tam v Bostanju.

Včeraj Boštanj- Trebnje- Veliki Gaber- Ivančna- Ljubljana- Boštanj. Za gor je blo mal mrzl, za nazaj pa lepo sonček v hrbet grel :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm tut dons eno kratko furo naredu :OK: dolgo mal več kot 50km

cerklje-predvor-kokra (cesta proti jezerskem mokra in gladka :slap: )-predvor-cerklje-komenda-kamnik in nazaj domov :grim lepa turca pa še motor se je mal pretegnu po spanju, sicer ne dolgemu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pa na Rakitni... sm spotoma srečal enga mopedista, ko sm se vračal nazaj pa motorista na črnem Z750..... skupaj vozila do semaforjev na Brezovici, kje bi me kmal en avtomobilističen butl povozil :slap:

No ja... še ena ZELOOOOOO lepa nedelja :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je za mano....prva letošnja furca :OK: :OK: :OK: Čudovitih 170 km, pa nobenega mraza. Srečal kak ducat soljubiteljev delikatesne vožnje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prvih letošnjih 260km. Lj-Celje-Mestinje-Slov. Bistrica-Tuhinjska dolina-Domžale-LJ.

V senčnih legah je bilo vlažno. Ravno zato je cesta Celje -Mestinje-Slov. Bistrica-Celje idealna za to zimsko vožnjo, ker je večji del na soncu.

Srečal sem veliko motoristov. Med njimi tudi BmwSlo med Žalcem in Levcem.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Padla še ena furca :OK: - cca. 200km. Smer Zreče -> Velenje -> Slovenj Gradec -> Dravograd -> Maribor in po stari cesti nazaj do Zreč. Vreme odlično, le smer smo si izbrali malo neugodno - veliko sence od Dravograda do Maribora(ni bilo preveč vroče :grim ), malo mokre ceste, drugače pa se je dalo lepo peljati - turistično seveda. Za razliko od včeraj smo danes srečali nekaj motoristov.

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi danes sva z rdečo kapico šla na sprehod. Pot naju je vodila iz LJ preko Logatca - Planine do Postojne. Obvezen kufe. Ker je bilo proti primorski megleno sva se obrnila ter takoj iz Postojne zavila proti Rakeku ter nadaljevala do Ribnice. Obvezen kakav. Ker je bilo že pozno sva se obrnila in odšla v Ljubljano. Narejenih dobrih 170 km... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!