Skoči na vsebino

Honda GL 1800 GOLDWING


Noise

Priporočene objave

Imaš prav, glede kamiona... jaz sem kil že navajen... Golda jih ima sicer cca 30 več od mojega, ampak ima pa rikverc, pa zaradi boxerja nižje težišče... sem pa ravno gledal avto net in je recimo LT 2004 ravno polovico cene enako stare Golde... To mi ne gre v račun nikakor. Pa ne mislim, da je LT poceni, ampak je Honda draga.

Glede vožnje teh "kamionov" je pa takole: ko v 1o dnevnem potovanju v družbi različnih motorjev narediš 5000 km, in vsak večer zaključiš dan brez bolečin ter dobre volje in spočit, potem "okornost" pri parkiranju ali na Mariji Reki zlahka pozabiš... Mene v bistvu sploh ne mika več kak nedeljski izlet, ali vikend po "jadranki" in nazaj... Ko se vsedem na motor mora biti pred mano vsaj kakih 1000 km dolga pot... In udobno premagovanje teh razdalj sem spoznal šele na tem vulkanu... se mi zdi da prav RABIM nekaj v stilu GW...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

hi,  ima kdo GW. Jaz jo imam 14 dni pa me zanimajo izkušnje. Prej sem imel FJR in ko sem GW peljal domov sem že "pošobal" stopalke in celo pleh. V ovinek gre lepo vendar si takoj na asfaltu pa tudi,če je dvignjen do konca. Sem slišal, da se da malo dvigniti. Ve kdo kaj o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
On 9/8/2016 at 8:57 AM, marci said:

hi,  ima kdo GW. Jaz jo imam 14 dni pa me zanimajo izkušnje. Prej sem imel FJR in ko sem GW peljal domov sem že "pošobal" stopalke in celo pleh. V ovinek gre lepo vendar si takoj na asfaltu pa tudi,če je dvignjen do konca. Sem slišal, da se da malo dvigniti. Ve kdo kaj o tem?

Najbolje, da se s temi fanti povežeš: http://www.goldwing.si/

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...
Ob 5. 1. 2007 ob 18:07, Miha Z. pravi:

mogoče ga bom mel.....enkrat......

 

 

a se ne vozi Sanda na z njo :?

Jaz jo furam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
pred 5 urami, ftp pravi:

Seveda, ko pa tisti štrleči cilindri vedno bolj spominjajo na BMW  :panic:

? Bmw je šele pred parimi leti ugotovil da jim manjka nekaj vode okol cilindrov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Pravkar, Demon pravi:

Huh ja, saj druge izbire ni, če jo hočeš imeti. :whistle:

Hmmm, sej nisem reku za koga je sprejemljiva :blush:

To je k tista k je Mujo vprašal očeta, kdaj bodo imeli pri njih Golfa 7 ? 

... takrat k bo prišel ven Golf 15 :P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
On 25/03/2007 at 4:26 PM, poggy said:

Še en

res leti to zlato krilo :D

Ta video je fake u bistvu res pelje kot se vidi (nagibi) vendar pelje počasi in potem je obdelana hitros in slika z video editorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...
pred 3 urami, gospodar pravi:

zdravo

zanima me f6b 2013-17

vrlik sem 165 in ali je dovolj nizki sedež, nikjer ne uspem da bi naredil kak kilometer 

lp

moje mnenje - 170cm in takrat 90kg  peljal goldwing 1800 - 382  kg - pretežka je zate.. ne za peljat sploh ne.. kot moped.. ko pa prideš na kocke , klance in ostale hebe - pretežka..

sedež je dovolj nizek..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

moje mnenje - 170cm in takrat 90kg  peljal goldwing 1800 - 382  kg - pretežka je zate.. ne za peljat sploh ne.. kot moped.. ko pa prideš na kocke , klance in ostale hebe - pretežka..

sedež je dovolj nizek..

hmmm???

vozil sem po večin maxiskuterje, v mirovanju sem teže manevriral z burgmanom 650 2016 kot ko sem imel možnost sedeti na GL1800 F6B, pa še znižan sedež imel a GL je imel tovarniški, ki pa se da dobiti še nižji cca 2,5cm, zato mislim da bi bil bolj primeren zame, a obvezno z R prestavo, npr. BMW R1200GT mi sploh ne gre

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, gospodar pravi:

hmmm???

vozil sem po večin maxiskuterje, v mirovanju sem teže manevriral z burgmanom 650 2016 kot ko sem imel možnost sedeti na GL1800 F6B, pa še znižan sedež imel a GL je imel tovarniški, ki pa se da dobiti še nižji cca 2,5cm, zato mislim da bi bil bolj primeren zame, a obvezno z R prestavo, 

ena splošna skrivnost ergonomije na motorju v sozvočju doseganja do tal z nogami :  širina sedeža..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, thumper pravi:

ena splošna skrivnost ergonomije na motorju v sozvočju doseganja do tal z nogami :  širina sedeža..

kot sem probal F6B bolje dosežem do tal kor sem npr. na burgmanu 650, pa še menjal bom sedež za corbin k je 2.5cm nižji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, gospodar pravi:

kot sem probal F6B bolje dosežem do tal kor sem npr. na burgmanu 650, pa še menjal bom sedež za corbin k je 2.5cm nižji

gaspud huspudar.. pahglejte kouk je šrok burgman pr tacah pa kojk gholda..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, thumper pravi:

ena splošna skrivnost ergonomije na motorju v sozvočju doseganja do tal z nogami :  širina sedeža..

je razlika, a ima kdo v blizini posavja hondo f6b, da si jo dodobra prečekiram

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdrav!

Zamenjava sopotnikovih ročk na Goldwing 2018-2020 SC79. (Od 2020 pa so že tovarniško vgrajene)

Original ročke za sopotnika so "dizajnersko" zelo lepe, ampak praktične so pa malo manj.

Lahko pa jih enostavno zamenjate z modelom 2020+ in vaš GW bo izgledal kot na spodnji sliki. Sopotnik se bo lažje držal in še na centralno stojalo ga boste lažje dvignili.

Cena? Raje nebi o tem. Dve ceni sta. Če vpraša žena, potem so ročke 70 EUR! V resnici pa so 390 EUR. Original. Dobavili so jih v 5 dneh iz Trzina.

Ponaredek ali Original iz USA (oboje je ista cena) pa je: 230 + poštnina + ddv + carina = 400.

Kataloške številke (Jaz sem rabil 2 dni, da sem jih razbral) pa so:

84110-MKC-AE0ZA (Leva) in 84150-MKC-AE0ZA (Desna)

Desna ima še držalo za zaklep čelade in nastavek za priklop "zajle". Čas menjave cca. 20min.

 

Evo. Zdaj pa sem tudi zadel pravo rubriko!😃

 

Unknown-1.jpeg

Unknown.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdrav!

SERVICE MANUAL  za Goldwing 2018-2021 (Tour,Bagger, DCT in Manual)

Po mukah in težavah sem končno našel in kupil "service manual" za GW 2018+. Ker velja "Bikers are Nice" me lahko kontaktirate na ZS, če jih kdo želi.

Navodila so v angleščini in zajemajo v bistvu vse: Od splošnih do kompletnih slikovnih navodil "Razstavi - Popravi - Sestavi", ter seveda elektro vezav.

Žal ne morem prilepit linka za Download, ker bi kršil avtorske pravice. Navodila so v pdf na 927 straneh in zavzamejo cca. 200Mb prostora. 

Lahko jih tiskate v celoti ali samo posamezne dele. Če jih boste dali tiskat v kopirnico in zvezat s spiralo vas bo stalo nekje 80 EUR.

Navodila so FREE in jih kot morebitni bodoči lastniki NE SMETE prodajati dalje na Ebay, Bolhi, Amazon...🤐. So kodno zaščitena in sledljiva.

Namenjena so temu, da se zaprete z njimi v garažo, ter razstavite in sestavite svoj motor! Držite se pa reka: "Ne popravljaj, če ni pokvarjeno"!😀

 

GW.jpg

gw1.jpg

gw3.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!