Skoči na vsebino

Fitnes vaje za motoriste


BremzPenzl

Priporočene objave

Kocka je padla....

Odločil sem se za fitnes. :OK:

Ker sem popoln laik na tem področju, me zanima če za motoriste obstajajo kakšne njim primerne vaje.

Na fitnes grem predvsem zaradi razmigavanja tistih mišic ki jih manj uporabljam in so se polenile.

Nabiram tudi kondicijo za novo motoristično sezono.

Mogoče bi moral zgubiti kakih 5Kg, vendar to ni primani cilj.

Nekje sem slišal, da so dobro natrenirane mišice, velik plus pri imorebitnem padcu (poleg ostalih dejavnikov). Povdarek je baje na vratnih in hrbtnih mišicah :?

Vozim največ soft enduro in turing vožnje.

Če mi kdo zna svetovat, ali priporaočat primerne vaje bom hvaležen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp pr men tut :angry: amm drgač js mam fitnes klop "benč" na njej lahko izvajam kup enih vaj (priporočam to zadevo pa še draga ni) pa še polek tega pa pomagajo tudi "kmečka dela" :grim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa še polek tega pa pomagajo tudi "kmečka dela" :grim :D

potrjujem :grim ni treba denarja za fitnes stran metat :D in ostane več za bencin :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena kul vaja za voznike naked-ov.

Vlež se na tle in mal privzdigneš glavo. Pol pa z glavo neki cajta krožiš(čim večji krog), levo-desno in gor-dol. Ko imaš očutek, da ne morš več, nardiš še 5 obratov z glavo in vaja je končana;) (aja, pa za to vajo ne rabiš fitnesa)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp pr men tut :angry: amm drgač js mam fitnes klop "benč" na njej lahko izvajam kup enih vaj (priporočam to zadevo pa še draga ni) pa še polek tega pa pomagajo tudi "kmečka dela" :grim :D

Za te vaje na exlib je dosti en bench-klopca in pa komplet uteži... Dobro je tudi če imaš drog... Mi v stanovanju improviziramo tako da skupej zašraufamo dve "ročne" uteži...

Tisti ki vam ne dela. Probajte v Internet Explorerju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena kul vaja za voznike naked-ov.

Vlež se na tle in mal privzdigneš glavo. Pol pa z glavo neki cajta krožiš(čim večji krog), levo-desno in gor-dol. Ko imaš očutek, da ne morš več, nardiš še 5 obratov z glavo in vaja je končana;) (aja, pa za to vajo ne rabiš fitnesa)

Ali pa greš na AC 250kmh+. :grim

Če ti nejkič sploh tolko potegne. :hmm: Občutek je kot, da bi na benchu na hrbtu ležal z glavo v zraku in vrečo cementa gor. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa greš na AC 250kmh+. :grim

Če ti nejkič sploh tolko potegne. :hmm: Občutek je kot, da bi na benchu na hrbtu ležal z glavo v zraku in vrečo cementa gor. :wacko:

Jah zima je glih lep čas, da si ojačaš vratne mšice. Potem pa res ne bo problem čez 200 na AC :D (no, edina ovira bo pr men prešvoh motor).

Pa priporočam še sklece in benč+uteži. Če maš pa še kako vrečo za boks, si pa itak zmagu.

Popravljeno . Popravil adil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kocka je padla....

Odločil sem se za fitnes. :OK:

Stari zakon, odlična odločitev! :OK:

Samo en dobronameren nasvet. Ker te dobro poznam, ti svetujem, da kupi največ tedensko karto, ker bo vse kar bo več, stran vržen denar. Za razliko greva raje na pir. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo en dobronameren nasvet. Ker te dobro poznam, ti svetujem, da kupi največ tedensko karto, ker bo vse kar bo več, stran vržen denar. Za razliko greva raje na pir. :P

Se skor strinjam. Sam sm bil v fitnesu zagnan kak mesc, pol sm pa hodu sam na benč sedet pa gledat babe kak skačejo pr aerobiki :wacko: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

eden izmed novoletnih sklepov? .)

Za začetek, bi bilo najbolje, če bi se lotil klasičnega krožnega programa (3 krat na teden), da dobiš občutek kako naj bi vadba sploh izgledala, kaj lahko pričakuješ od muskelfibra in da se navadiš kako bo telo odreagiralo.

Telo tudi potrebuje na začetku malo časa, da osvoji koordinacijo pri izvedbah različnih vaj. To naj bi trajalo nekje štiri tedne, nato bi prešel na trening posameznih mišičnih skupin (večja-manjša).

Pred začetkom moto sezone, bi moral imeti že kar dobro formo (po cca treh mesecih).

S specifičnimi vajami pa je tako - pri prisiljeni drži na motorju so dodatno obremenjeni spodnji del hrbta (erector spinae), ramenski obroč (trapezi in deltoidi) ter seveda roke. Pri vključevanju kakšnih ekstra vaj je potrebno biti previden, ker lahko pride do pretreniranja, zlasti na začetku.

Moje mnenje je, da je recimo za roke odlična stvar (za krepitev vzdržljivosti) power ball ali pa gumijast obroč - kot dodatna vaja. RAzen če se seveda ne odpravljamo na puščavski rally :D ali pa gre za sezono športnega motociklizma. Tuakj govorimo o začetniku fitnesa - motoristu.

Vse ostale vaje morajo biti zajete v splošni program treninga - mrtvi dvigi, hiperekstenzije, lat potegi..., tako da je telo pripravljeno v celoti. Izolacija vaj je dokaj nesmiselna. Vsaj na začetku.

Kocka je padla....

Odločil sem se za fitnes. :OK:

Ker sem popoln laik na tem področju, me zanima če za motoriste obstajajo kakšne njim primerne vaje.

Na fitnes grem predvsem zaradi razmigavanja tistih mišic ki jih manj uporabljam in so se polenile.

Nabiram tudi kondicijo za novo motoristično sezono.

Mogoče bi moral zgubiti kakih 5Kg, vendar to ni primani cilj.

Nekje sem slišal, da so dobro natrenirane mišice, velik plus pri imorebitnem padcu (poleg ostalih dejavnikov). Povdarek je baje na vratnih in hrbtnih mišicah :?

Vozim največ soft enduro in turing vožnje.

Če mi kdo zna svetovat, ali priporaočat primerne vaje bom hvaležen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi tle v stanovanju delamo za roke-biceps, triceps, za vratne mišice, za prsne, trebušne... To je glavno. Za motoriste mogoče ni neumno imet gumijastega obroča-imitacija stiskanja zavore in sklopke(sam glejte da se ne nabildate preveč, da se ne bo kdo vsakič po prednji vozu :D), vratne mišice je tudi fajn bolj nabildat zarad vetra.

Anubis, vidim da si bolj "v tem", kaj praviš na to da naj bi blo najbolj učinkovito bildanje vsak 2. dan. Tako so mi povedali, ker naj bi se mišice v tistem dnevu nemartranja spočile in "zgradile".

Cimra pravita da ko bildaš v bistvu "raniš" mišično tkivo, po vadbi se pa te "rane" zaceljo, in to naj bi blo to. Je bolj učinkovito vsak dan delat?

Kako je s trebušnjaki? Je isto dobro vsak drugi dan?

V katerem času je najboljše delati? Mi ponavadi preden gremo spat, tako da se greš potem stuširat pa spat...

Koliko ponovitev je najučinkoviteje? Cimra sta rekla da je različno ponovitev za različne učinke. Enkrat delaš hitre gibe, po večkrat, z lažjimi utežmi, enkrat počasne s težkimi, teh nardiš jasno manj. Neki je za maso, neki za eksplozivnost..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi tle v stanovanju delamo za roke-biceps, triceps, za vratne mišice, za prsne, trebušne... To je glavno. Za motoriste mogoče ni neumno imet gumijastega obroča-imitacija stiskanja zavore in sklopke(sam glejte da se ne nabildate preveč, da se ne bo kdo vsakič po prednji vozu :D), vratne mišice je tudi fajn bolj nabildat zarad vetra.

Anubis, vidim da si bolj "v tem", kaj praviš na to da naj bi blo najbolj učinkovito bildanje vsak 2. dan. Tako so mi povedali, ker naj bi se mišice v tistem dnevu nemartranja spočile in "zgradile".

Cimra pravita da ko bildaš v bistvu "raniš" mišično tkivo, po vadbi se pa te "rane" zaceljo, in to naj bi blo to. Je bolj učinkovito vsak dan delat?

Kako je s trebušnjaki? Je isto dobro vsak drugi dan?

V katerem času je najboljše delati? Mi ponavadi preden gremo spat, tako da se greš potem stuširat pa spat...

Koliko ponovitev je najučinkoviteje? Cimra sta rekla da je različno ponovitev za različne učinke. Enkrat delaš hitre gibe, po večkrat, z lažjimi utežmi, enkrat počasne s težkimi, teh nardiš jasno manj. Neki je za maso, neki za eksplozivnost..

Pogoji za uspeh si sledijo nekako takole:

-hrana (oh yeah...)

-trening

-počitek (oh yeah...)

:D

Sliši se mogoče nelogično ampak če ne delaš nog, ne boš imel velikih rok. ;) Smisel je, da delaš celotno telo, ker pri kompleksnih vajah, kot so npr. mrtvi dvig, potisk s prsi in počep, se spošča največ hormonov - testosterona in pa rastnega hormona, kar pa je nujno za rast.

V vaje, četudi jih izvajate doma, morate nujno vključiti počepe in mrtve dvige, ker drugače lahko delate in delate, pa ne bo kakšnih konkretnih rezultatov. Tudi če ste v študentu, najbrž ni ne vem kakšne problem dobiti olimpijske štange in par deset, dvajset kg, če vam že za v fitnes ali kakšnu telovadnico na faks ni za it. Potem se šele prične pravo veselje. ;)

Sigurno je vsakodnevni trening preveč za nekoga, ki mu to ni prioritetna obveza v življenju - šport. Močno dvomim, da je kdo sposoben biti toliko discipliniran, da bo pojedel vso kiličino hrane, ki bi jo tak trening zahteval, poleg tega, da bi še zadostno počival. Govorimo o idealni varianti.

Za povprečno aktivnost je dovolj 3-4krat tedensko, 5krat so pa že spodobni rezultati ampak s precejšnjim prilagajanjem jedilnika in ostalih aktivnosti - pač gre za predanost.

Cimra imata prav, glede tega, kar si napisal - gre za mikropoškodbe, ki potrebujejo čas in material, da se regenerirajo. Smisel hipertrofije.

Način treninga - masa in aktivacija, pa ni ravno najboljši. Aktivacija naj bi predstavljala trening, ki bi služil regeneraciji in ohranjanju eksplozivnosti, vendar ne vsak drug trening. Dovolj je enkrat na 14 dni ali celo 3 tedne - v preimeru, da gre za kombinacijo mikro in makro ciklov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogoji za uspeh si sledijo nekako takole:

-hrana (oh yeah...)

-trening

-počitek (oh yeah...)

:D

Sliši se mogoče nelogično ampak če ne delaš nog, ne boš imel velikih rok. ;) Smisel je, da delaš celotno telo, ker pri kompleksnih vajah, kot so npr. mrtvi dvig, potisk s prsi in počep, se spošča največ hormonov - testosterona in pa rastnega hormona, kar pa je nujno za rast.

V vaje, četudi jih izvajate doma, morate nujno vključiti počepe in mrtve dvige, ker drugače lahko delate in delate, pa ne bo kakšnih konkretnih rezultatov. Tudi če ste v študentu, najbrž ni ne vem kakšne problem dobiti olimpijske štange in par deset, dvajset kg, če vam že za v fitnes ali kakšnu telovadnico na faks ni za it. Potem se šele prične pravo veselje. ;)

Sigurno je vsakodnevni trening preveč za nekoga, ki mu to ni prioritetna obveza v življenju - šport. Močno dvomim, da je kdo sposoben biti toliko discipliniran, da bo pojedel vso kiličino hrane, ki bi jo tak trening zahteval, poleg tega, da bi še zadostno počival. Govorimo o idealni varianti.

Za povprečno aktivnost je dovolj 3-4krat tedensko, 5krat so pa že spodobni rezultati ampak s precejšnjim prilagajanjem jedilnika in ostalih aktivnosti - pač gre za predanost.

Cimra imata prav, glede tega, kar si napisal - gre za mikropoškodbe, ki potrebujejo čas in material, da se regenerirajo. Smisel hipertrofije.

Način treninga - masa in aktivacija, pa ni ravno najboljši. Aktivacija naj bi predstavljala trening, ki bi služil regeneraciji in ohranjanju eksplozivnosti, vendar ne vsak drug trening. Dovolj je enkrat na 14 dni ali celo 3 tedne - v preimeru, da gre za kombinacijo mikro in makro ciklov.

Lahko malo bolj podrobno? Konkretno-kake vaje moraš delat vsake 2-3tedne?

Rad bi da mi še navedeš za začetnika recimo koliko vaj, s po koliko kilami(vem da en bo dvignu 20kg, en pa 5kg, povej mi raje procente od največje teže, ki jo lahko nekdo dvigne), koliko serij dvigovanj uteži. Kolk trebušnjakov je dobro narediti, je pametno delat vsak dan da izgubiš obloge :) , kolk sklec, je priporočljivo prej tečt recimo nekje 5kilometrov? Razgibavanje? Razpiši se :D

Kako je s hrano? Kaj ješ pred treningom? Kaj potem? Kolk časa mora preteči med obrokom in treningom?

Sem težek a? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko malo bolj podrobno? Konkretno-kake vaje moraš delat vsake 2-3tedne?

Rad bi da mi še navedeš za začetnika recimo koliko vaj, s po koliko kilami(vem da en bo dvignu 20kg, en pa 5kg, povej mi raje procente od največje teže, ki jo lahko nekdo dvigne), koliko serij dvigovanj uteži. Kolk trebušnjakov je dobro narediti, je pametno delat vsak dan da izgubiš obloge :) , kolk sklec, je priporočljivo prej tečt recimo nekje 5kilometrov? Razgibavanje? Razpiši se :D

Kako je s hrano? Kaj ješ pred treningom? Kaj potem? Kolk časa mora preteči med obrokom in treningom?

Sem težek a? :D

Kilaža naj bo taka, da izvajaš vajo pravilno; kadar sem začenjal trenirati po dolgih pavzah sem delal 4 serije za vsako vajo s ponovitvami 16, 14, 12, 10. Works fine for me.

Trebušnjaki, vsaj štiri serije 40ih (na začetku malo manj, toliko pač kolikor lahko ;) ) ponovitev, trikrat na teden. Sklece so zakon za telo, sploh če ne delaš bench-a so majka za krepitev prsnih mišic; štiri serije X ponovitev. Hrana je pomembna, kot ti je napisal že Anubis cilj pa je čimvečji vnos beljakovin, zadosten vnos OH, čimmanjši vnos maščob; meso-perutnina, izdelki iz soje, testenine, veliko vitaminov, obstajajo pa tudi prirpravki, ki jih lahko dodajaš obrokom. Tečt je vsekakor priporočljivo, oz. če imaš probleme s koleni je boljše kolo, vsaj pol ure dnevno, za izgubo maščobe pa 1 uro in več, pri pulzu od ca. 120 do 140 bpm, kar pri teku recimo pomeni "pogovorni tek", se pravi da nisi tako zadihan da ne bi mogel govoriti s svojo drago, ki se pelje na mopedu zraven tebe, ko tečeš. Razgibavanje po želji; jaz se ne razgibavam, delam pa vedno ogrevalne serije, torej 3 serije z manjšo obremenitvijo s hitrimi gibi, sploh pa če prej tečeš ali delaš kakšno drugo kardio vajo si itak že ogret. Čas med obrokom in treningom? Jaz sem ponavadi treniral dve do tri ure po obroku, za maskimalen učinek, pa je fino takoj po treningu narest kakšen beljakovinski šejk.

PS: težek? kot se spomim si pri precej lahkih ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe,....fatje moji, to je pa tolk kompleksna tema da ne morte kr povprek odgovarjat kaj je dobr in kaj ne oz. kolk vaj in kolp ponovitev itd itd

kot prvo je pomembno kaj sploh hočeš,....kaj je tvoj osnovni cilj

- ali pridobiti na masi

- ali se definirat

- ali pridobit na moči

- ali shujšat........

ko imaš zastavljen cilj se lahko šele pogovarjaš o tem kolko česa in česa NE :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe,....fatje moji, to je pa tolk kompleksna tema da ne morte kr povprek odgovarjat kaj je dobr in kaj ne oz. kolk vaj in kolp ponovitev itd itd

kot prvo je pomembno kaj sploh hočeš,....kaj je tvoj osnovni cilj

- ali pridobiti na masi

- ali se definirat

- ali pridobit na moči

- ali shujšat........

ko imaš zastavljen cilj se lahko šele pogovarjaš o tem kolko česa in česa NE :grim

-Shujšati

-Pridobiti lepe mišice :D

-Pridobiti na moči

-Biti najlepši na Motosvetu :OK:

To zadnje je šala :rolleyes: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma fitnes je dolgočasn... Tisto dvigovanje železa...brezveze :wacko: . Rajš se prjav kiri borilni veščini (tajski boks , kickboks). Dubu boš kondicijo, razgibu boš celo telo, shujšu, dobil kvalitetno mišično maso, pa še kakega debila, ki ti bo težil, boš lahk ornk na gobec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma fitnes je dolgočasn... Tisto dvigovanje železa...brezveze :wacko: . Rajš se prjav kiri borilni veščini (tajski boks , kickboks). Dubu boš kondicijo, razgibu boš celo telo, shujšu, dobil kvalitetno mišično maso, pa še kakega debila, ki ti bo težil, boš lahk ornk na gobec.

Kickbox :grim :grim :grim :grim To ti je stvar.

Sam lahko povem, da je kombinacija kickbox + fitness zelo dobra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kickbox :grim :grim :grim :grim To ti je stvar.

Sam lahko povem, da je kombinacija kickbox + fitness zelo dobra.

Še boljša pa je tajski boks+fitnes(se bolj navadiš na bolečino :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-Shujšati

-Pridobiti lepe mišice :D

-Pridobiti na moči

-Biti najlepši na Motosvetu :OK:

To zadnje je šala :rolleyes: :whistle:

Primer treninga za začetnika:

Skupine:

Noge, prsa, hrbet, rame, roke

Noge:

- preša ali počep: 4 x 15 ponovitev

- nožni biceps: 3 x 12

Prsa:

- potisk s prsi (b press): 4 x 12 ponovitev

- metuljček: 3 x 12

Hrbet:

- lat spredaj: 3 x 12

- veslanje z ozkim prijemom: 3 x 12

Rame:

- potisk pred glavo: 3 x 12

- stranski dvig: 3 x 10

Roke:

-biceps z drogom: 3 x 12

-triceps press: 3 x 12

To je zelo splošen plan krožnega treninga, namenjen temu, da začetnik dobi osnove koordinacije in da se telo v grobem navadi načina treniranja. Osebno delam tako, da potem to izvajamo dva do tri tedne, lahko tudi štiri, potem pa se gre na klasični ločevalni način treniranja posameznih mišičnih skupin.

Teže prilagajaš ponovitvam - nemogoče je napisati, koliko moraš dvignit brez predhodnega testiranja, pa še to je potrebno po enem mesecu ponoviti, ker so v prvih fazah treningov napredki največji. Lažje je oceniti iz treninga v trening kako napreduješ in se potem prilagaja.

Držati se moraš načela, da v zadnji seriji (recimo 3x12) dvanajste ponovitve ne moreš več narediti, če pa jo, pomeni to, da imaš ali premajhno obremenitev ali pa da si goljufal.

P.S.

Najlepši na MS? Aham....hehhehehehe... .)

Popravljeno . Popravil Anubis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!