Skoči na vsebino

Fitnes vaje za motoriste


BremzPenzl

Priporočene objave

Anubis, tam ku si napisal recimo 3× 10... a to nardiš vmes premor par minut? Nrdiš eno vajo za drugo, pa potem ponoviš use še enkrat ali nardiš prvo pa prsa, potem roke, nato noge....

lahko razložiš kako delat vaje za hrbet in rame?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da anubis zadevo do pike obvlada, kapo dol.

Vseen pa jaz prisegam na zmeren tek kombiniran z razgibavanjem in šprinti na krajših vsponih. Ob prihodu domov pa še par dvigov na drogu, par trebušnjakov, sklec in zapiranj knjige.

Za konec pa vroč tuš in zas finiš mrzlo pivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anubis, tam ku si napisal recimo 3× 10... a to nardiš vmes premor par minut? Nrdiš eno vajo za drugo, pa potem ponoviš use še enkrat ali nardiš prvo pa prsa, potem roke, nato noge....

lahko razložiš kako delat vaje za hrbet in rame?

Vaje delaš po 3 serije skupaj, z minuto med serijami in dve minuti in pol med različnimi vajami, tako da lepo obdelaš mišične skupine naenkrat.

Vaji za hrbet:

post-65-1168276285.gif

post-65-1168276294.gif

Popravljeno . Popravil Anubis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anubis, tam ku si napisal recimo 3× 10... a to nardiš vmes premor par minut? Nrdiš eno vajo za drugo, pa potem ponoviš use še enkrat ali nardiš prvo pa prsa, potem roke, nato noge....

lahko razložiš kako delat vaje za hrbet in rame?

....narediš serijo z recimo po 10ponovitvami.....minuto pavze......in ponovno 10 ponovitev....in tko vsej trikrat

nato 3 minute pavze in prehod na drugo mišično skupino.

pavze med serijami so lahko večje (do 90 sekund), če misliš delat na masi

in lahko so manjše (do 30 sekund),če delaš na definiciji

:grim me je ravnokar anubis prehitu

Popravljeno . Popravil nova70
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vaje delaš po 3 serije skupaj, z minuto med serijami in dve minuti in pol med različnimi vajami, tako da lepo obdelaš mišične skupine naenkrat.

Vaji za hrbet:

Slikca na desni prikazuje nepravilno izvedbo vaje ... tko da ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slikca na desni prikazuje nepravilno izvedbo vaje ... tko da ....

ja prou lepo se zvija hrbet tle ja... :grim

js mam pa u študentu na levi in desni strani sobe omare... preko omar sm pa eno štango nabasu tko d je kukr drog :D Pa tm delam vzgibe (nadprijem, podprijem, pred nosom, za vratom), prednose, vznose, pa vse kar se tam da delat... Dosti multifunkcionalen je običen drog. Pojsle mava s cimrom narazen ravno 1m10cm, kar je super za sklece delat, tako da greš še v minus :D (nasloniš noge in roke na stranice pojstel). Za med predavanji, ko je dolgcajt, sm si pa nabavu gumi obroček 35kg (se mi zdi :hmm: moder je). Za noge grem sigurno 25x na dan po stopnicah v 3. nadstropje v šprintu, dostikrat celo sonožno skačem navzgor po 5 ali več stopnic :P Ni treba fitnesa...

Aja, 5x na teden sm pa v telovadnici na treningu :whistle: (gimnastika)

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja prou lepo se zvija hrbet tle ja... :grim

js mam pa u študentu na levi in desni strani sobe omare... preko omar sm pa eno štango nabasu tko d je kukr drog :D Pa tm delam vzgibe (nadprijem, podprijem, pred nosom, za vratom), prednose, vznose, pa vse kar se tam da delat... Dosti multifunkcionalen je običen drog. Pojsle mava s cimrom narazen ravno 1m10cm, kar je super za sklece delat, tako da greš še v minus :D (nasloniš noge in roke na stranice pojstel). Za med predavanji, ko je dolgcajt, sm si pa nabavu gumi obroček 35kg (se mi zdi :hmm: moder je). Za noge grem sigurno 25x na dan po stopnicah v 3. nadstropje v šprintu, dostikrat celo sonožno skačem navzgor po 5 ali več stopnic :P Ni treba fitnesa...

Aja, 5x na teden sm pa v telovadnici na treningu :whistle: (gimnastika)

Gizmo, ti se boš pretegnu en dan. Cel :D :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj po dolgem času spet polagal ovinke (beri: malo hitrejša vožnja). Priporočam, da se poslužujete kakih vaj za utrjevanje stegnskih mišic ter mišic okoli medenice... mene je že po cca 10 km začel pečt, tko da pred sezono obvezno nabildat tut ta del :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mi kdo zna svetovat, ali priporaočat primerne vaje bom hvaležen.

Ti bom jaz dal fitnes in neke primerne vaje. Pa priporočal ti bom tudi. Peš idi na Pohorje in to vsak dan. :lol1: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi fitnes trenerja. Ne bo kaj dosti stalo pa še veselje bo imel s teboj. Preprosto. :yea1: :yea1:

Ko se mi ne bo nič dalo in se mi ne bo zdelo škoda denarja, si bom tudi jaz najel trenerja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vaja, ki krepi skoraj vse mišice (vrat, roke, prsa, trebuh in noge):

Vzameš motor iz garaže oz. kjerkoli imaš pač spravljenega in ga rineš do najbližje pumpe in nazaj. Če imaš do pumpe manj kot 1km, si izberi DRUGO najbližjo pumpo (oddaljena naj bo vsaj 2 km). To vajo delaj vsak dan vsaj enkrat, nedelja je dan za počitek. Glede na trenutno zimo - ker ni snega - je vaja še relativno lahka. Če po treningu ne boš šel na pivo, boš v mesecu dni zgubil vsaj 3 kg špeha in nabral cca 1 kg mišic. Takoj po vaji pojdi za cca 20 min. pod vroč tuš, sicer se boš prehladil in z fitnessom bo za vsa en teden konec in začeti boš moral znova.

Aja: motor mora imeti vsaj 200 kg (najbolje je okoli 240 - 260 kg), kar je več, lahko škoduje: pretegneš si kako mišico, če ti pade na tla, lahko dobiš kilo, ali pa zaradi napora obupaš in prenehaš. Če je prelahek, ga obteži, da dobiš optimalno težo!

Pri sebi imej tudi vse dokumente, ker boš zgledal, kot da si motor ukradel in te bo kak mimoidoči policaj ustavil - pavza ti bo sicer dobrodošla, a zmanjšuje učinek treninga!

OPOZORILO: vaje ne izvajaj poleti, ker te lahko useka vročinska kap!

Popravljeno . Popravil andi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

tole ti pa je ideja...pa po možnosti imaš nazaj do hiše še najmanj 10% klanec vsaj 500m.

dr.looney :devil:

Joj, ne želi si še klanca :grrr ! Nekajkrat mi je v mestu zmanjkalo bencina - saj veš, kako je to, bom že tankal :slap: - pa sem moral riniti do pumpe. Enkrat na ljubljanski obvoznici, je bilo majčkeno klanca, pa sem mislil, da me bo pobralo :eek: ! Že po ravnem kmalu dobiš občutet, da motor vaga eno tono (prvih 500 m je easy, potem pa motor iz meni popolnoma neznanih vzrokov na vsak meter rinjenja pridobi eno kilo) :kva2: .

Še vedno mi je najbolj simpatično dvigovanje uteži - namesto kvihtov uporabljam polne pirovske flaše :whistle: .

En lep dan in veliko športnih užitkov vam želi Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, ne želi si še klanca :grrr ! Nekajkrat mi je v mestu zmanjkalo bencina - saj veš, kako je to, bom že tankal :slap: - pa sem moral riniti do pumpe. Enkrat na ljubljanski obvoznici, je bilo majčkeno klanca, pa sem mislil, da me bo pobralo :eek: !

Uff. Enako pri meni. Zmanjkalo bencina, 2km do pumpe, pa rint 240 kilski moped do nje, seveda z vso opremo na sebi, ker je pač ni bilo kam dati, pri 35 stopinj C. Najboljši so pa pogledi avtomobilistov :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

porivanje motorja je odličen trening in tudi pogosta izbira puščavskega lisjaka, problem pa je opozarjanje nase v okolici doma, kjer te lahko kopica izmakljivih črnejše kožnih potuhnjencev s pogledi spremlja do kraja, kjer spravljaš svojo zver.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist rabi vse mišice. Zato jih pidno trenirajte.

Najbolje je v zimskih msecih plavanje.

Pa pridno delajte vaje za hrbtne mišice. Pa kake uteži za roke tut ne škodijo.

LP

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne pozabt natrenira mišico tamo spodi (da ne boste prehitr zalil drage) :D

Vsako mišico se trenira z glavo. Vsako.

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Bobnanje pomaga za vse mišice, preizkušeno :OK: Če igraš hitro: 1. po torkovem koncerto, pol ure smo igral, sm biv izmučenm kot še nikoli, telo se ti lepo prepoti, vsa ssvnijarija gre iz tebe :) 2. Delajo vse mišice, postava zagotovljena :) 3. Dobiš ogromno kondicije ... :)

Drgač pa še delam doma sklece pa trebušnjake, pa vzdigujem vteži ...

Torej kombinacija norega bobnanja ter sklec, trebušnjakov in uteži ... je nora ... :OK:

Popravljeno . Popravil AbNormaln
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in, Anubus, kako kj ti napredujes ?

predvidevam da si ze narezan, al pa vsaj nekje pri koncu ?

Hehe...definicije pri meni to poletje zagotovo ne bo, zna pa se zgoditi, da bom okrog miklavža najbolj definiran parkelj, daleč naokrog ;)

Zaenkrat se še vztrajno redim, tako da kombinezon na meni izgleda precej smešno, Z je premajhen, hladilnik pa ves čas prazen. :D

In ti?

Anubis je Božanski. B) :closedeyes:

Hvala Dama... :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe...definicije pri meni to poletje zagotovo ne bo, zna pa se zgoditi, da bom okrog miklavža najbolj definiran parkelj, daleč naokrog ;)

You wish :evilgrin: :evilgrin: Samo da saniram poškodbo, bom konkurenca :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe...definicije pri meni to poletje zagotovo ne bo, zna pa se zgoditi, da bom okrog miklavža najbolj definiran parkelj, daleč naokrog ;)

Zaenkrat se še vztrajno redim, tako da kombinezon na meni izgleda precej smešno, Z je premajhen, hladilnik pa ves čas prazen. :D

In ti?

Hvala Dama... :winkiss:

haha :>

jest? ce bo slo tako naprej kot je danes dr. Jese napovedal...bom po kuri Synocroma...seprav po petih tednih + nekaj pocitka, dober...tako da se zna narest da bo slo kj naprej u tej smeri :o

(ps.: synocrom ni steroid, da nau kdo mislu hehe :> )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

hahaha, kaka faca je mali, blo bi zanimivo, da bi mel takega ateja, mamo pa vlko enih 195 cm...pol pa ko bi se z atejom igrala, bi mama se drla: sine, ne bodi poredn in ne tepi več atija :slap: ...pol bi pa mama obadva narezala po nagi riti haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!