Skoči na vsebino

V for Vista


Priporočene objave

no danes sem slišal da bi moj računalnik, ki je BTW celo malo nad povprečnim in star celih 8 mesecev po zmogljivostih bil ravno primeren za visto, nekje spodnji/srednji rang kar je potrebno za delovanje :blink: , predvsem ker imam samo 1 GB rama in samo 128 Mb (ampak dobro ne eno cheap) grafično kartico :slap:

hasta la vista baby :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men že XP-ji živce žrejo, tak da o kaki Visti nit nočem kej slišat...

Popravljeno . Popravil adil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem ene 2 mesca nazaj probaval Visto en teden.

Verzija je bila 6000(final), Ultimate različica, tako da je bilo vklopljeno vse kar se da vklopit.

Mašina je bla:

Procesor: Athlon xp 1700+@2,3ghz

Pomnilnik: 1gb ddr, 215mhz

Grafična: Radeon 9800 pro@xt

Disk: 80gb maxtor

Plošča: Abit nf7-s

(torej nekje povprečno zmogljiva kišta, brez presežkov)

Hitrost je čist primerljiva z xpji, mogoče sem občasno opazil kako zakasnitev, pa še ta je lahko samo plod moje domišlije :), prav tako je poraba pomnilnika nekje ista.

Opevani Aero vmesnik ni nič drugega kot malenkost polepšana verzija trenutnega(mal so dodal prosojnosti pa pa barve), tisto da imaš 3d okna nanizana je pa čist neuporabno, ker je veliko hitreje in bolj pregledno, če jih menjavaš kar iz orodne vrstice, koker pa da iščeš v 3d sliki katero okno je kaj.

Problem je ker pade produktivnost, ko med klikanjem kar pozabiš kaj si hotel narediti, ker gledaš vse te barve, al se pa zgubiš, ker stvari, ki jo iščeš ni več tam oz. ima drugačno ikono. Potem ni še vseh gonilnikov, jst recimo nisem imel 5.1 zvoka ampak samo stereo, za grafično kartico nisem imel nadzorne plošče, prav tako ni bilo nobenega gonilnika za osnovno ploščo. Igre ali niso delovale ali pa so delovale počasneje, kar je najbrš spet krivda gonilnikov. Prav tako ni delovalo veliko programov.

Naj bi naredili nek velik korak naprej v varnosti, na novo zgrajeno jedro sistema, stalno preverjanje...

Kako je jedro uporabnik ne vidi :), kar pa vidi in kar hmalo postane nadležno je stalno dovoljevanje programov da se izvajajo, primer:

Zagnali ste program Test1, ali dovolite programu, da se zažene? ... Da

Ali ste sigurni v svojem odgovoru? ... Da

Zadnji odgovor? ... Da

Ali je bil vaš odgovor res "Da" ... Da

Program se bo počasi zagnal, želite da se res zažene? ... O ti mater...

Mogoče mal pretiravam, ampak čez čas res dobiš tak občutek, da samo klikaš potrditve, na srečo se da to funkcijo izklopit :)

Ena izmed novosti naj bi bilo indeksno iskanje, ki naj bi bistveno pohitrilo iskanje datotek. Ampak kolikor sem jst na hitro videl, je potreba ročno indeksirati datoteka, da so zapisane v indeksu. Drugače jih išče še vedno na "staromode" način, ki traja celo leto da preleti 80gb disk, med tem ko google preleti cel internetv delčku sekunde.

Ravno tako se je "Majhen in mehak(microsoft)" hvalil s tem, da je konec nedokončanih sistemov, a se ti kljub temu, da Vista še ni izšla takoj ob zagonu pojavi obvestilo o avtomatski posodobitvi in namestitvi kritičnega popravka :)

Preden sem sploh probal sistem, smo imeli v šoli kratko predstavitev vseh novosti, ki jih bo ponujala Vista in moram rečt, da sem bil navdušen kaj vse so postorili na Visti, novosti je mnogo, sploh naj bi bil povdarek na varnosti.

Ampak, ko sem jo preizkusil, teh novosti ni bilo nikjer videt, razen šminke in tega, da mi 3/4 stvari ni delovalo. Ko sem iz Xpjev šaltal na win2000, je bilo mnogo stvari, ki sem jih pogrešal. Med tem ko sem iz Viste šel "nazaj" na XPje, sem bil nekaj dni čisto navdušen kako lepo vse deluje :D, tako da ob izidu Viste bom sigurno še ostal na obstoječem operacijskem sistemu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no danes sem slišal da bi moj računalnik, ki je BTW celo malo nad povprečnim in star celih 8 mesecev po zmogljivostih bil ravno primeren za visto, nekje spodnji/srednji rang kar je potrebno za delovanje :blink: , predvsem ker imam samo 1 GB rama in samo 128 Mb (ampak dobro ne eno cheap) grafično kartico :slap:

hasta la vista baby :headbang:

priporoča se 2 GB rame in 256 MB kartica ... (za polno in gladko delovanje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..citat iz ene računalniške revije glede licenc

...Toda novi licenčni model ni ves mehak in rožnat. Ena njegovih najbolj temačnih strani je omejeno število ponovnih namestitev oz. prenosov. V škatli kupljeni sistem boste lahko premestili je, če ga prej odstranite s starega stroja, dočim bodo prednameščene OEM-kopije popolnoma vezane na strojno opremo. MS je mnenja, da povprečen uporabnik računalo nadgrajuje vsake dve do tri leta, in do tedaj že mislijo pripraviti nove winse. Najbrž imajo prav, a kaj naj počno zanesenjaki in nesrečni testiserji, ki strojno opremo menjavajo mesečno, če ne tedensko? Vista kot novo računalo namreč pojmuje že zamenjavo matične plošče oz. drugih vitalnih delov, tako da njena življenska doba postane ostudno kratka....

:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men že XP-ji živce žrejo, tak da o kaki Visti nit nočem kej slišat...

word!!

se ena poteza, da bi menjavali kompe..dnar pa raste na drevesih ...

vista pa microsoft sux.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..citat iz ene računalniške revije glede licenc

:slap:

Tko pač je po zakonih. En kos programske opreme na en računalnik, če imaš 5 računalnikov si moraš lastiti 5 winsov, 5 antivirusnih programov, 5 officov, itd.

V članku omenjeni zanesenjaki pa imajo očitno preveč denarja. Dober računalnik stane okoli 250 do 300 tisoč SIT in ni prav veliko ljudi ki si lahko mesečno privoščijo menjavanje grafičnih kartic, pomnilnikov, matične plošče (za katero ni razloga da bi jo menjav razen če ti 'crkne'), itd.

Potem so omenjeni še 'testerji'. Zanje ubistvu sploh ne vem kaj delajo, ampak predstavljam si da so zaposleni znotraj večjih podjetij (računalniške revije, itd.) in testirajo nove kose strojne opreme. Tam ne bi smelo biti problema, saj je za podjetja možno da kupijo verzije windowsov ki ne težijo zaradi licenc

vista pa microsoft sux.

predvidevam da potem uporabljaš linux?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..citat iz ene računalniške revije glede licenc

:slap:

640 KB (pomnilnika) bo več kot dovolj za vsakogar.

:headbang:

kaj pa če ti matična crkne? proc crkne, karkoli crkne (kot da je to nekaj neobičajnega)

Kdo bo nosil stroške za nakup nove Viste

In nenazadnje, kaj če se bo vista sesuvala? Koneckoncev je to MS produkt ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang:

kaj pa če ti matična crkne? proc crkne, karkoli crkne (kot da je to nekaj neobičajnega)

Kdo bo nosil stroške za nakup nove Viste

In nenazadnje, kaj če se bo vista sesuvala? Koneckoncev je to MS produkt ...

Imam že svoj peti računalnik (menjavam jih na približno 3 leta) in še pri nobenem mi ni crknila ključna komponenta, je pa res da nikoli nisem 'navijal' procesorja in grafične.

Če boš kupil Visto 'u škatli' ti je ne bo treba še enkrat kupvat.

In nenazadnje, na voljo imaš še vedno Linux, ki je brezplačen in ne boš imel težav z malim mehkim, osebno mi gredo ljudje, ki imajo toliko za povedat proti microsoftu na koncu pa vsakodnevno, prostovoljno uporabljajo windowse zelo na živce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem nikol reku da sem proti mikrosoftu, če je slučajno letelo name. Da majo pa tako hecno ime pa nisem jst kriv.

So stvari, ki mi niso všeč (no jih je več), sem pa vsekakor mnenja da je njihov sistem kljub vsemu najboljši za PC za moje potrebe (ostali OSji imajo mnogo več pomankljivosti zame, premalo user friendly). Pač zaenkrat mi je bl všeč XP kot pa Vista, po tem kaki pomp so naredili, sem mogoče pričakoval preveč, se pa zavedam da bom slej ko prej "nadgradil" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem nikol reku da sem proti mikrosoftu, če je slučajno letelo name. Da majo pa tako hecno ime pa nisem jst kriv.

ves moj prejšnji post je letel na misty-ja, če bi hotel posebno tebi kaj povedati bi te citiral, tako kot te sedaj .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš kupil Visto 'u škatli' ti je ne bo treba še enkrat kupvat.

Že, samo škatelna verzija stane krepko več od OEM :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ena poteza, da bi menjavali kompe..dnar pa raste na drevesih ...

saj te nihče ne sili, da moraš visto uporabljat... če si z XP zadovoljen ... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang:

kaj pa če ti matična crkne? proc crkne, karkoli crkne (kot da je to nekaj neobičajnega)

Kdo bo nosil stroške za nakup nove Viste

In nenazadnje, kaj če se bo vista sesuvala? Koneckoncev je to MS produkt ...

Imam že svoj peti računalnik (menjavam jih na približno 3 leta) in še pri nobenem mi ni crknila ključna komponenta, je pa res da nikoli nisem 'navijal' procesorja in grafične.

Če boš kupil Visto 'u škatli' ti je ne bo treba še enkrat kupvat.

In nenazadnje, na voljo imaš še vedno Linux, ki je brezplačen in ne boš imel težav z malim mehkim, osebno mi gredo ljudje, ki imajo toliko za povedat proti microsoftu na koncu pa vsakodnevno, prostovoljno uporabljajo windowse zelo na živce.

meni gredo pa na živce ljudje ki ne preberejo točno posta

uau, imaš svoj peti računalnik, jaz ne štejem več koliko sem jih imel, trenutno pa doma delam na dveh, u službi pa kokr nanese. Crknilo mi je že za kak comp ali dva komponent, nazadnje pred slabim mesecem na službenem matična + grafična skupaj. pa to niso neke cenene kište s cenenimi komponentami. Brez kakršnegakoli navijanja

sam si MS imenoval mali mehki, potem pa govoriš da jaz pljuvam po njem?

Napisal sem samo da je to MS produkt in da se bo verjetno na vsake toliko sesul, ker jim še ni uspelo napisati stabilnega sistema (čeprav če se spomnim zgodovine, od windowsov 3.1 naprej, jim gre na bolje, počasi)

ja, res imam TOLIKOOOOO za povedat prot microsoftu :doze:

Že, samo škatelna verzija stane krepko več od OEM :doze:

ne vem več točno kako bo s temi licencami ker se ne ukvarjam s tem. Vem pa da se blamirajo s takimi načini zaščite.

saj te nihče ne sili, da moraš visto uporabljat... če si z XP zadovoljen ... ?

verjetno bo (ni pa še) problem u najnovejših igricah :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj nič še niste rekli o visti :P ...

LP

-matej

....kaka bedarija je ta posnetek... :slap:

Drugače so mi pa ti MS izdelki vse manj všeč....rabil 2 leti,da sem se privadil na XP "kič"..zdj pa naredli še hujši "kič" :grim

Aja še nekaj....

Glede MS-ove politike licenciranja..je pa podn od podna. NI čudno, da se vse več velikih firm obrača proti drugim ponudnikom oz. drugačnim rešitvam.

Je pa res, da je MS najbolj "prijazen uporabniku", posebaj v privatnem okolju.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NI čudno, da se vse več velikih firm obrača proti drugim ponudnikom oz. drugačnim rešitvam.

Huh, s katerimi podatki pa lahko to podkrepiš?

Mislim, da ne bo zdaj "vse več in več" samo zato, ker se tebi nekaj zdi, da bi tako blo fajn?

newsflash - Microsoft biznisira, kot še nikoli doslej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo da lahko dam nekaj primerov...

Recimo kompletna javna uprava v Berlinu je šla na Linux (ok ni glih ne vem kakšen primer)

Adria počasi meče po pisarnah MS Office ven, ter uvaja Open Office.

Veliko firm samo v Sloveniji poznam, ki če se le-da iščejo rešitve v Linuxu in to v veliki meri zaradi licenčne politike MS, ki podjetje oreng udari po žepu.

Res, da vse to poteka počasi. Ljudi je težko privaditi na nekaj, kar je zakoreninjeno v njih (vem,ker imam v podjetju sam takšen problem). Vendar menim, da IT manager, ki da nekaj na sebe in podjetje in ki je razgledan, poskuša najti rešitev ugodno zaposlenim in seveda podjetju (gledano iz finančne plati)

...A se motim? Mislim, da ne! :)

..itd.

Da ne bo pomote...nisem proti MS in po eni strani je logično, da trenutno najbolje biznisira, saj običajnemu uporabniku ponuja najboljšo rešitev.

..no samo to je že za drugo temo. .)

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uau, imaš svoj peti računalnik, jaz ne štejem več koliko sem jih imel, trenutno pa doma delam na dveh, u službi pa kokr nanese. Crknilo mi je že za kak comp ali dva komponent, nazadnje pred slabim mesecem na službenem matična + grafična skupaj. pa to niso neke cenene kište s cenenimi komponentami. Brez kakršnegakoli navijanja

jaoooo, nekdo ti je hotel povedat, da mu MS DELA skor 15let brez nevem kakšnih problemov, če si jih SAM ne povzroči... pa kokr jest vem, majo doma za službene namene še 5 compov zravn pa tud, navš verjev, delajo...

glede na to, da se hvališ s številom pc-jev :topic:

sam sem odgovoren za preko 350 pc-jev in 8 strežnikov na katerih laufa, ne boš verjel, Microsoft....

pa poganja Oracle, pa Baan pa še marskero pizdarijo.

Moje mnenje (kar spluvajte): če ne iščeš tistega kar ne dela, potem MS dela.... od l.2000, ko smo zamenjali IBM 4381 (le kva je to).. brez problemov....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo da lahko dam nekaj primerov...

Recimo kompletna javna uprava v Berlinu je šla na Linux (ok ni glih ne vem kakšen primer)

Adria počasi meče po pisarnah MS Office ven, ter uvaja Open Office.

Veliko firm samo v Sloveniji poznam, ki če se le-da iščejo rešitve v Linuxu in to v veliki meri zaradi licenčne politike MS, ki podjetje oreng udari po žepu. ...

...A se motim? Mislim, da ne! :)

..itd.

RAvno taisti primer (Berlin, pa še kaj mogoče) se dajejo že zadnjih nekaj let. Nekih svežih caseov pa ni in ni, čeprav jih vsi bombastično pričakujemo. Dejstvo je, da je nakup licenc še najmanjši strošek - dražje je potem vzdrževanje itd., da o razvoju ne govorim.

Pa da ne bo pomote: pred leti sem bil glavno linux trobilo daleč naokoli, udrihal po Microsoftu, da je bilo veselje... in to zelo na glas, v medijih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja bomo videli kako bo z Visto.

Strah me je tega, ker roko na srce, v firmah se kupujeo ne preveč močni PC-ji (dovolj za pisarniško rabo). Kolikor berem, takšni PC-ji ne bodo niti približno dovolj močni za Visto, kar pomeni nadrgajevanje (strošek). S časoma bo pa MS tudi ukunili podporo za XP itd....

Pač gledam z vidika firme :)

Pri navadnem uporabniku doma, je pa tak in tak vseeno ali ima licenčn program ali ne....Večina jih nima :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!