Skoči na vsebino

V for Vista


Priporočene objave

jaoooo, nekdo ti je hotel povedat, da mu MS DELA skor 15let brez nevem kakšnih problemov, če si jih SAM ne povzroči... pa kokr jest vem, majo doma za službene namene še 5 compov zravn pa tud, navš verjev, delajo...

glede na to, da se hvališ s številom pc-jev :topic:

sam sem odgovoren za preko 350 pc-jev in 8 strežnikov na katerih laufa, ne boš verjel, Microsoft....

pa poganja Oracle, pa Baan pa še marskero pizdarijo.

Moje mnenje (kar spluvajte): če ne iščeš tistega kar ne dela, potem MS dela.... od l.2000, ko smo zamenjali IBM 4381 (le kva je to).. brez problemov....

svašta :doze

MS dela 15 let??, če se vrnemo v čase win 3.11, ki sem jih ponovno nameščal en krat na mesec ali še pogosteje :SS preko hroščatih win95, 98; 2000 je bil prvi dovolj stabilen sistem (NT sem imel nameščene samo testno, tako da ne morem komentirat)

ah ja, nisem se hvalil z ničemer, hotel sem povedat da 5 računalnikov ni ne vem kaka objektivnost. Če smo že pri tem, ti bi pri 350-ih pa lahko vedel da na vsake toliko kaj crkne. In o tem sem govoril v prejšnjem postu, licence in težave z crkovanjem komponent.

Pa še enkrat ponavljam. Ne pljuvam čez MS, programiram v njih že lep čas in kot kaže bom še nekaj časa. Ravno zaradi prijaznosti do povprečnega uporabnika, ki raje na vsake toliko resetira računalnik kot pa se uči linuxa (roko na srce, povprečni prodajalki za blagajno je že windows deveto čudo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Windows? Še ko je DOS bil je bila kriza :grim Ko so pa miško dobil v roke, je pa itak bila pri nekaterih starejših ljudeh polomija (pač za razumet jih je) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vesel sem, da imam mozgane s katerimi razmisljam...

Zato ne hodim v MacDonaldsa, ne poslusam MTV muske in ne uporabljam Microsoftovih izdelkov

IPB Image

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vesel sem, da imam mozgane s katerimi razmisljam...

Zato ne hodim v MacDonaldsa, ne poslusam MTV muske in ne uporabljam Microsoftovih izdelkov

IPB Slika

hehe samo povem :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi tisti, ki jim je informatika posel vedo, da nobena zadeva ni črnobela...Zato tudi MS ni idealen, po drugi strani pa tudi miljoni MS uporabnikov doma in v službi niso butci.

Tehnologija je pač kompleksnejša kot kadarkoli, zato tudi nove avtomobile kot so A8 ali S500 vozijo na servise :D .

Tisti, ki jih pa zanima uporabniška izkušnja iz prve roke, ne želijo pa programa namestiti si ga lahko ogledajo na www.vista.si . Kot vsak izdelek bo tudi ta imel kupce, ker ga potrebujejo, ker ga hočeje, ker si ga lahko kupijo,...pa tudi tiste, ki ga ne bodo kupili, ker ga ne rabijo, ker ga nočejo, ker je nekdo rekel, da je zanič, ker...

V vsakem primeru gre za napredek, za nekatere nujen, za druge nepotreben, ki bo na področju domače zabave postavil nove standarde, ki jim bo industrija (HW, SW, ponudniki medijskih vsebin) sledila in danes ne poznam operacijskega sistema, ki je tako prijazen do uporabnika, ki gre v trgovino, kupi škatlo in pride domov ter želi zadevo uporabljati brez preživetih nešteto ur na forumih za support, iskanje gonilnikov,... Seveda bodo v začetku težave, saj morajo proizvajalci strojne opreme opraviti potrebno delo (napisati gonilnike), ... a to se bo uredilo. Če pa kasneje autoupdate mehanizem ne bo delal, ker je kopija črna pa je drug problem...

Ali kot je že nekdo rekel "stiže Vista, ima da blista", prav pa je da imamo uporabniki izbiro in vsak izbere njemu primerno rešitev .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Seveda bodo v začetku težave, saj morajo proizvajalci strojne opreme opraviti potrebno delo (napisati gonilnike), ... a to se bo uredilo.

Seveda, Intel bo moral narediti Core 4x4 12800, AMD XP 25000 AM8, ram pa se bo prodajal v TB... seveda vse za ceno sedanjih komponent....

Oprosti da povem naravnost, ampak tvoj post se bere kot M$ reklama...

ElBarto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naložil, pogledal, odstranil... :)

Doma uporabljam linux, vendar me je zanimalo, kaj so spacali pri MS-u, glede vizualnosti je kr ok, zgleda fancy, drugače pa na hitro je to vse kar sem opazil. Všeč mi je bilo, predvsem to, ko si okna maksimiziral, je zginil zgornji rob, tako da si imel večjo delovno površino. Drugače pa mi je design malo preveč vsiljiv. Mi je recimo dosti bolj všečen in manj vsiljiv OSX. Drugače pa ja, tisti traybar mi je tak tak, zadeve ne delujejo čisto tako kot sem pričakoval, po MS. Predvsem motilo me je, da ni šlo resizat komponent, vreme ni delalo za Slo in nisem ugotovil, kako narediti, da je traybar zmeraj prisoten, tudi če maksimiraš okna. Nja je res, da nisem vložil dosti časa v to, ker nisem videl smisla, je pa recimo to glede na atribut uporabnosti in intuitivnosti. Vem, da ko sem prvič sedel za OS X, je bilo vse dosti bolj intuitivno.

Kar se tiče security pa tega, pa nimam pojma, je pa uporabno, da sistem vpraša, za zagon programov, ki posegajo v sistem, čeprav je čudno da ekran takrat utripne... Bi pa zelo grajal potratnost, sem namestil ultimate in zadeva požre skoraj 10GB :eek: WTF...

Zraven tega, se mi zdi nepregleden start meni, bi lahko bil dosti boljši in bolj intuitiven, tisti novi v winXP se mi je zdel korak v pravo smer, s tem pa se mi zdi da so malo zavili iz poti.

Tako da mene ni prepričal, čeprav sem upal da me mogoče bo. Drugače pa nestrpno čakam KDE 4.0 :D

Moji sistemi:

2x Debian unstable, KDE 3.5 - delovni postaji in delno strežnik

1x Ubuntu/WinXP - prenosnik (WinXP, če je kakšen program, ki deluje samo na XP (recimo razvijanje slik))

1x WinXp - prenosnik (uporablja ga sestra)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, Intel bo moral narediti Core 4x4 12800, AMD XP 25000 AM8, ram pa se bo prodajal v TB... seveda vse za ceno sedanjih komponent....

Oprosti da povem naravnost, ampak tvoj post se bere kot M$ reklama...

ElBarto

Cena HW bo vsekakor šla dol kot z vsakimi velikimi serijami in razvojem...

Vsako mnenje je (tudi)reklama... je pa tudi res, da uporabljam Visto ter imam precej izkusenj s povprecnimi uporabniki - od tu tudi moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism brav komentarjev... Vista ... pocakte se leto dni... pol pa naloste gor na nove racunalnike k bodo mal hitrejsi od teh k jih imate zdej. PRedvsem je to pisano za 64 bitno platformo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm meu ultimate 64 bit visto gor...delal je gladko..požre 750 rama...na kuac mi je šlo tist k je treba skoz potrjevat..no sam se itak da na srečo ugasnt..in bi jo še meu gor...sam k mi torrentov ni dol vlekl..kr ene napake mi je skoz najdl..

cd notr... format C..xpje gor..in sm veseu...drgač pa bojo novi winsi čez dve leti(2009)...pa bomo vidl če bo kej bolš takrt :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem z visto, brat je kupil sony vaio lap top, ta računalnik je za nemško tržišče, in tko, da je tipkovnca nemška in takisto windowsi....

zdej pa, jst bi rad zbrisou dol te vista in mu dal gor XP-je, na katerih se najbolj znajde, pa ne morem formatirat diska...

vstavim originaln WIN XP cd pa bootam iz njega, in mi naloži use fajle za xpje, pol pa ko klikneš enter za set up windowse, pa mi napiše da ne najde aktivnega diska wtf!???

kako in kje nej kej uštimam, da bom lohk normalno sformatiral in na novo naložil XPje....???

aja, pa disk je NTFS format če ma to kej veze (za xpje vem da mora bit ta, torej bi ga mogl prepoznat) tko piše v visti v my computer...

hvala za pomoč in lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem z visto, brat je kupil sony vaio lap top, ta računalnik je za nemško tržišče, in tko, da je tipkovnca nemška in takisto windowsi....

zdej pa, jst bi rad zbrisou dol te vista in mu dal gor XP-je, na katerih se najbolj znajde, pa ne morem formatirat diska...

vstavim originaln WIN XP cd pa bootam iz njega, in mi naloži use fajle za xpje, pol pa ko klikneš enter za set up windowse, pa mi napiše da ne najde aktivnega diska wtf!???

kako in kje nej kej uštimam, da bom lohk normalno sformatiral in na novo naložil XPje....???

aja, pa disk je NTFS format če ma to kej veze (za xpje vem da mora bit ta, torej bi ga mogl prepoznat) tko piše v visti v my computer...

hvala za pomoč in lp,

Tam morš verjetno prej zbrisat particijo ko daš XP CD notr. Zbrišeš particijo, nardiš novo/nove, potem ko imaš RAW format particije pa ti sam sformatira in da Winse gor. Ostalo/ostale particije sformatiraš v Windowsih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm....kako pa to nardim lahko?

računalnik je nov, z enim 120gb diskom, in brez particij, tko, da u windowsih itak nič ne morem, ker je samo en samcat disk in še ta aktiven....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm....kako pa to nardim lahko?

računalnik je nov, z enim 120gb diskom, in brez particij, tko, da u windowsih itak nič ne morem, ker je samo en samcat disk in še ta aktiven....

no, to pomeni, ad je en disk in na njemu ena sam aparticij,a ki obsega cel disk.

Za to se bičajno naredi namesni boot disk z orodji za particioniranje in formatiranje, se pobriše particije, se jih na novo določi, sformatira, potem pa boota z windows cedeja in namesti windowse .

ne da se mip a detajlov razlagat ... ker je preveč variant, da se kej zaserje. pel na servis, pa ti bodo naredili za par jurjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, to pomeni, ad je en disk in na njemu ena sam aparticij,a ki obsega cel disk.

Za to se bičajno naredi namesni boot disk z orodji za particioniranje in formatiranje, se pobriše particije, se jih na novo določi, sformatira, potem pa boota z windows cedeja in namesti windowse .

ne da se mip a detajlov razlagat ... ker je preveč variant, da se kej zaserje. pel na servis, pa ti bodo naredili za par jurjev.

Sej particije se naredi s Win XP CDjem. V BIOSu naštimaš da ti boota iz CDja in potem tam ščaraš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm...sej sm napisu, da sm bootal z originalnega WIN XP cdja, in mi je use normalno prekopiralo une začasne fajle, k jih rab za inštalacijo...ampak, pol pri prvi izbiri se use ustavi...na voljo maš:

- set-up (install) fresh windows on your hard disk

- repair windows using repair console al kaj je že

- in pa exit varjanta

no, in če kliknem prvo opcijo, mi takoj javi, da ne zazna aktivnega diska nikjer....

drugače windowsi normalno delajo...govorim za inštalirane windows vista, a kaj ko se ne znajdem na nemškem jeziku....pojma nimam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da vem kaj te muči, je tudi mene malo nazaj. Problem je z matično ploščo, tisti priključki kamor si priklopil disk, pri nekaterih novejših platah so malo drugačni. Je disk kontroler posebej in če čš da posnameš winse gor moraš že ob zagonu vstavit disketo/cd z driverji za kontroler. Vedno pa pustijo nek "native" priključek (ponavadi moder), in s tem da ti lepo zažene inštalacijo in cdja, imaš tam priklopljen cd.

Če kišta ni pod garancijo. da jo lahko odpreš, pa če boš znal tole :), samo preklopi disk na isti kabel kot je cd rom, pa nastavi cd na "slave", disk pa na "master". Pa ma da šopa.

Lahko pa seveda vstaviš driverje ob zagonu računala, pa bi isto moglo delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm...gre za nov (še ne 4 dni star lap top) :) tko, da kar se šraufanja tiče odpade :)

Vzemi originalni CD od prenosnika, kjer so gonilniki in poišči gonilnik za krminlik diskov. Če ga ne najdeš pojdi na splet in ga prenesi na računalnik.

Opozorilo: WinXP zahtevajo gonilnik za krmilnik diskov kmalu po zagonu SETUP-a iz CDROM-a še predno se začnejo kopirati temp datoteke. Prikličeš pa s tipko F6 - bodi pozoren (ni veliko časa prikazan napis v spodnji vrstici :: "Press F6 in you need ...").

Še nekaj potrebuješ disketnik za naganje gonilnika !

Šele z Visto so omogočili, da se lahko gonilnik za krmilnik naloži z drugega medija.

Upam da ti bo v pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

erm, hvala, ampak sem zadevo že rešil :) sem samo prvo nasnel čez angleške vista, pol sm pa use skup formatiral in še enkrat posnel visto :) tko, da bom kar na visti ostal, ker mi je ful všeč :)

hvala še enkrat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem z visto, brat je kupil sony vaio lap top, ta računalnik je za nemško tržišče, in tko, da je tipkovnca nemška in takisto windowsi....

zdej pa, jst bi rad zbrisou dol te vista in mu dal gor XP-je, na katerih se najbolj znajde, pa ne morem formatirat diska...

tko, da bom kar na visti ostal, ker mi je ful všeč :)

Kwa zdaj - brat al ti? Al sta siamska dvojčka? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bratov je, bratov je, se mi je nekak ful prikupla vista, nevem zakaj, ampak mi tko fletno deluje, da sm se kar v njegovem imenu odloču da bo to imel :)

bom pa tudi sebi naložu na oba računalnika visto, tko, da nima veze, k sm spet jst u igri :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!