Skoči na vsebino

Nov mehankar


Mačica

Priporočene objave

Noooooooooot. Sam nekako imam idejo, da je treba izkoristit tiste stare mašine v garaži, pa če za drugega ne, pa za se učit mal šraufat.

En star tomos avtomatik me že dolgo muči, ker kr tako stoji in noben nič ne počne z njim.

A ma kdo slučajno kako literaturo na to tem al pa informacijo kje bi se jo dalo dobit. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič literature. Gedoro 11, imbus 5, dva šraufncigrja ... pa šraufat ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič literature. Gedoro 11, imbus 5, dva šraufncigrja ... pa šraufat ... :D

kladivo si pozabu :D

Hm, kaj je to Gedoro?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, kaj je to Gedoro?

Natični ključ z avtomatom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič literature. Gedoro 11, imbus 5, dva šraufncigrja ... pa šraufat ... :D

kladivo si pozabu :D

Hm, kaj je to Gedoro?

Neke vrste raglja. :wink: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Gedora" je taka fajn ročica, ki v eno smer prime, v drugo pa trrrrrc naredi in se v prazno zavrti (pa še rima se...), da je ni treba snemat in nazaj natikat, ko šraufaš. In - jasno - smer, v katero prime oz. dela trrrrrrrc se da obrniti... :lol:

Mačica, če te kaj zanima okrog šraufanja avtomatika, kar vprašaj. Je pa res, da sem Tomose kot mulc precej bolje obvladal kot danes, ko sem že dosti tega pozabil. Kaj čmo, malo sem že v letih, pa sive celice počasi odmirajo... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Iz Tomosa nobenih navodil :( Bo pač res treba vzet Gedoro pa hamer pa šraufnciger pa kar je še takega pa zadevo razstavit. Hujše kot je tako ali tako ne more več bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica ti kr pokliči in vprašaj - sem imel tri avtomatike in vse sam razšraufal in nato skup sestavil... :D :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica ti kr pokliči in vprašaj - sem imel tri avtomatike in vse sam razšraufal in nato skup sestavil... :D :lol:

OK. Saj boš blizu (no če ne boš lih na kaki maratonski furci :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja macica a se nisi nc posraufala...  :roll:  :shock:  :?:  :o

Nope. Ni blo časa. Pa še na literaturo sem čakala. Pol pa nič iz tega. Ta vikend bo pa baje deloven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend bo pa baje deloven.

Aha, baje bo soncno in topleje... delovno ali hopla na motor pa gasaaaaaaaaa :?: :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend bo pa baje deloven.

Aha, baje bo soncno in topleje... delovno ali hopla na motor pa gasaaaaaaaaa :?: :lol: :wink:

Najraje vsakega po malo. Ali pa enega malo več kot drugega. Pretegovat pri delu se pa res ni treba ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačkica...mal STROMA pobaraj.....on je men že poslal nekaj take literature,pa mi jo je žal en zelo lačen virus popapcal,ker bi ti jo jaz z veseljem mejlal naprej.Kar mal mu PM spust :oops: :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svečano izjavljam, da je po treh uspešno izvijačenih vijakih in četrtem, ki mi ga nikakor ni uspelo izvijačit, konec moje mehankarske kariere. Bom jaz šraufanje in vijačenje in podobne štose kar drugim prepustila. Jaz bom pa poskrbela, da bodo moji nohti še naprej lepi in predvsem celi. ostalim mehankarjem pa želim obilo zabave in užitkov pri tovrstnem početju.

Ampak zdaj vsaj vem, kaj je to gedoro :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, Mačica, ne tako hitro puške v koruzo. Lej, saj tudi s Transiko nisi že prvi dan v ovinkih s čevljem po tleh drajsala (ja, sem prebral tisti topic - čestitam!). Ko kak šrauf nagaja in te jezi, nehaš šraufat, pa pol drug dan, ko spet sije sonce, spet probaš. Je pa res, da te mora zadeva veselit. Svoje čase sem precej popravljal avdio-video tehniko, tako za hobi. Kolikokrat kake napake zvečer nisem našel, pa sem nehal. Naslednji dan je bilo ponavadi urejeno v 15 minutah...

Zdej pa le lepo sprav gedorce, bogvedi, kdaj spet prav pridejo... :shock: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak zdaj vsaj vem, kaj je to gedoro  :wink:  :D

Da še malo zmede vnesem ... "Gedore" je firma, ki dela orodje ... :twisted: :twisted: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še malo zmede vnesem ... "Gedore" je firma, ki dela orodje ...  :twisted:  :twisted:  :D

Yep. Podobno - pri dizlih rečemo "Bosch črpalka", pa npr. lepilnemu traku "selotejp", pa "olfa nož" (čeprav ni vsak original), pa kopirnim strojem na splošno "kseroks" itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!