Skoči na vsebino

Aprilia RS 50


Nik

Priporočene objave

Aprilia RS 50 je super motor. Sam sm se že peljal z letniki od 95 pa do 99. Z telimi čist novimi pa še nisem mel priložnosti, ampak razlike so zanemrljive. Ubistvu so 99, 00 in 01 čist ISTI.

Je pa zlo fajn, sploh če se ti dopade šaltanje. To men ful dvigne adrenalin. Res, da nima tapravga zvoka, ampak če boš dal še nekej dnarcev za gianellija, bo motor preglasiv vsacga sesalca. Pa tut glas bo lepši.

Računaj pa, da bo končna okol 90-105km/h z novim avspuhom. Brez blokad, da smo jasni ane.

Boš pa glavni car v mestu. Ni velik takih motorjev, sesalca ma pa že vsak. Pa tut te vožnje se boš navadu, če ti bodo pol bojl ušeč SuperSport in SportTurning motorji ušeč. Pač bojl ležeč položaj. Ker na skuterji sediš enako kot na chooperju in zato velik folka za 125 kupi chooperja, ker druga ne znajo furat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaksn car v mestu :?:

V mestu je skuter pac bolj priročen.

Sem opazil na lastni koži ko sem moral obračati mojo 3× naprej pa nazaj frenda s skuterji pa elegantno z enim obratom.

Je pa sigurno boljs kot skuter sploh na cestah ala relacija Dobrova-Horjul-Vrhnika-Borovnica-Podpeč-LJ. Za večje ceste ima pa premal HP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koker za koga. Men se zdi, da ko sedim an skuterju da vozim kosilnico. Tisto od soseda, k brni ka hudic. RS 50 ima le že obliko. Car v mestu se pa mislis po tem, da niso nevem kak pogoste in se vsi za tabo ozirajo. No skor vsi. Skuterji pač niso več aktualni.

Drgač pa je RS bojl obvaldjiv kt pa vsi skuterji. Že zarad tega, ker ima večja kolesa. Najbojl važno pa je čega si navajen. En bo vozu skuterja 5let, en si bo pač kupo RS 50, pa pol 125, itd..čist odvisn od človeka. Men pač bojl ugaja SS in ST..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koker za koga. Men se zdi, da ko sedim an skuterju da vozim kosilnico. Tisto od soseda, k brni ka hudic. RS 50 ima le že obliko. Car v mestu se pa mislis po tem, da niso nevem kak pogoste in se vsi za tabo ozirajo. No skor vsi. Skuterji pač niso več aktualni.

Drgač pa je RS bojl obvaldjiv kt pa vsi skuterji. Že zarad tega, ker ima večja kolesa.

Jao da te tomosaki sliš :!: :!: :!: :D

Vsi se pa ozirajo zato ker se večina teh RS-k dere na 10000rpm+,

pa se zmeri nikamor ne grejo.

Pa brez zamere, men motor pac ni vsec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joooj ti si meni taki car ker maš rsa 50! :lol: kaj si ti neki važič??? nekateri pač nočemo bit tisti za katerimi se ozirajo. najbolj bedno pa je da res zgleda kot motor potem pa ga en sesalec naščije v vseh pogledih. nasploh pa je to najbolj neekonomično vozilo:

1. ne gre nikam

2. nima prostora niti za čelado niti za kakšno prtljago

3. prestavljat moreš na vsakih 5 km

meni se pač zdi da je rs50 moped za tiste ki si predstavljajo da majo motor(drugi se jim pač posmehujemo) in da so višje kot skuteristi.

Peace man!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Višje kot skuteristi nikakor niso, ampak na motoristično neizučeno dekletce pa lahko napravijo večji vtis. :lol:

Samo moje mnenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s tabo dunker. Nevem imate tolko proti RS50! Motor je pac 50ccm in ne more it več kot skuter! Kdo pa je to sploh pričakoval da bi šou boljše?! :!: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jas sem pričakoval da gre kaj boljše. če gre mojemu sošolcu atx z originalnim izpuhom, peto prestavo in povečano dizo 90, rs pa z drugim izpuhom, šesto prestavo in 70ko komaj 105(to ma en kolega). tako da sem jaz pričakoval da leti VSAJ 120 z vsemi temi predelavami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa tega nisem pričakoval, ker moč motorja je enaka. Res je da je RS bolj aerodinamičen, ampak od njega se ne da pričakovati veliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej en lep pozdrav...

Predelana RS50 in skuter imata približno enako moč motorja, recimo 11 KM. Samo da ima skuter okoli 95 kil, RSa pa 115 kil. Zato ima skuter tudi boljše pospeške. Pri svoji RS50 ima TP 73.5 kit, gianelli karbonaks izpuh in seveda blokade odstranjene. Končna hitrost je med 105 in 110 km/h, nisem gledal na števec, ko sem sprobaval. V kratkem nameravam zamenjati frgazer (21mm) in zobnike 13/43. Končna hitrost bo tako okoli 125km/h, pospeški pa precej slabši. Sedaj se mi pa zavrti do 13.000 obratov, torej 1000 več kot ima na števcu. So pa extremni primeri, ko gre RSa tudi 150...

Tko da ne vem, zakaj vsi zaničujete RS50. Najbrž ni smisel življenja dirkanje, jaz osebno sem pa izbral RSo zato, ker mi je nepopisen užitek voziti motor take oblike in takih lastnosti. Verjetno bo prehod na RS250 ali R6 veliko lažji, kot iz skuterja... In RS50 je tudi moj prvi motor ever...

ApriliaRS: iz kje si ti? bi se malo dobila :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, blokade ven + cilinder in bat + gianelli pride cca. 85k. To je dost za 105 km/h in pospeškom do 100 v okoli 10 sekundah (jest do 50 pridem v okol 4s). Pol pa daš še 15k za zobnike in ti gre lohk tud 130. Sam pospešek je pa bolj kot ne bogi, sam jebiga :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ce je masina blokirana lahko koncno dosezes v drugi al je treba skoz saltat :?:

treba šaltat 6 prestav do tistih 45 :) zavrti se le do 6k obratov, če so blokade not...

ameriški modeli RS50 pa po odblokiranju in zamenjavi izpuha dosegajo 100 za šalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj niti ni tako drago. auspuh giannelli stane 35k 70 kit pa tudi 35k

hmm 35k nov gianelli? al rabljen pa mu pušča olje? mislim da je nov bl okol 50k

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+motor.

Za tak dnar dobis pa sigurn neki rablenga 125ccm.

Pa se ni ga treba predelovat da gre tistih 120.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ameriški modeli RS50 pa po odblokiranju in zamenjavi izpuha dosegajo 100 za šalo...

Res? Kako pa je kaj z evropskimi modeli po odblokiranju in zamenjavi auspuha. Koliko dosežejo za šalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravzaprav je nakup nove RS50 malce nesmiselen:

letnik 2002 (670.000) + vse predelave, da gre 120 (130.000)= 800.000

za 800k dobiš že 2000 ali 2001 letnik RS125.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ameriški modeli RS50 pa po odblokiranju in zamenjavi izpuha dosegajo 100 za šalo...

Res? Kako pa je kaj z evropskimi modeli po odblokiranju in zamenjavi auspuha. Koliko dosežejo za šalo?

naši dosežejo 85 brez kita...

Men so se američani smejal, ko mi gre s 73.5 kitom 105 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!