Skoči na vsebino

Hujšanje


gattolina

Priporočene objave

pred 3 minutami, Darko3g pravi:

Pač nosi hlače na V izrez.

 

Sicer ne vem kako, ampak ji je uspelo. :lol1:

fat-woman.jpg

Popravljeno . Popravil JamesTheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Morda bo komu v pomoč, morda v razmislek, morda za spodbudo...

Vsi vemo kako izgleda, 250 gramov masla, 4 grejo v kilo, 20 jih gre v 5 kil...

maslo.PNG

in če imate 5 kil preveč, je to 20 teh zavitkov razporejenih po vašem životku, pri 10 kil preveč jih je že 40 štirideset, hm, tko da, sedaj si jih pa predstavljajte razporejene po sebi...

(itak je 20% moški, 30 ženske, zdrava količina maščobe, to je tam 50 60 teh zavitkov na povprečnega/no)

Ja, maščoba je lahka, in zasede veliko volumna.

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kjes lih moje Prekmurce najdu :mad::P

Zato je treba maslo jest, da gre maslo dol :lol1: in ocvirke, vsekakor

Noooo, js se ne vagam, ampak vidim po hlacah... šihtne so mi spet prevelike. Verjetno so se raztegnile :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, NinaBina pravi:

Pa kjes lih moje Prekmurce najdu :mad::P

Zato je treba maslo jest, da gre maslo dol :lol1: in ocvirke, vsekakor

Noooo, js se ne vagam, ampak vidim po hlacah... šihtne so mi spet prevelike. Verjetno so se raztegnile :huh:

Pr svojih letih bi se lohk že naučila prat,ponavad ko perejo da gre vse skup:lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, bobi1001 pravi:

Pr svojih letih bi se lohk že naučila prat,ponavad ko perejo da gre vse skup:lol1:

In če stroj ne zna? :P

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, NinaBina pravi:

In če stroj ne zna? :P

Zamenjaj stroj,drgač pa na roke deli:P

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, bobi1001 pravi:

Zamenjaj stroj,drgač pa na roke deli:P

Boš ti tud čez moje roke šu, če boš preveč neumnosti pisu :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, NinaBina pravi:

Boš ti tud čez moje roke šu, če boš preveč neumnosti pisu :lol1:

:panic::panic:rade volje:lol1:

  • Haha 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, twom pravi:

Morda bo komu v pomoč, morda v razmislek, morda za spodbudo...

Vsi vemo kako izgleda, 250 gramov masla, 4 grejo v kilo, 20 jih gre v 5 kil...

maslo.PNG

in če imate 5 kil preveč, je to 20 teh zavitkov razporejenih po vašem životku, pri 10 kil preveč jih je že 40 štirideset, hm, tko da, sedaj si jih pa predstavljajte razporejene po sebi...

(itak je 20% moški, 30 ženske, zdrava količina maščobe, to je tam 50 60 teh zavitkov na povprečnega/no)

Ja, maščoba je lahka, in zasede veliko volumna.

.

... stari, narobe razmišljaš ... :eek:

... maslo in maščobe nasploh, ti nič nočejo ... če si le znaš izbrati zdrave maščobe ... :blush:

... razmisli pa rajši malo o pretiranen prijateljstvu z sladkorjem, belo moko in podobno druščino živil ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, NinaBina pravi:

Da se ne boš pol branu :lol1::P

....sej on se ne bo..... njegova mu bo..... :jezik:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, NinaBina pravi:

Da se ne boš pol branu :lol1::P

Za masažo ni nkol problema ćeprov je mau groba:lol1:

 

pred 1 minuto, dr.looney pravi:

....sej on se ne bo..... njegova mu bo..... :jezik:

Kva pa ti veš kuko mam jest pošlihtan:ras:

  • Haha 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, bobi1001 pravi:

.....

 

Kva pa ti veš kuko mam jest pošlihtan:ras:

Aha ...... odprt zakon....... to se prav da velkrat spiš na odprtem...... :jezik:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, dr.looney pravi:

Aha ...... odprt zakon....... to se prav da velkrat spiš na odprtem...... :jezik:

Sej učas je bol das na frišnmu zrak......pa u peskovnik se pober:lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, bobi1001 pravi:

Sej učas je bol das na frišnmu zrak......pa u peskovnik se pober:lol1:

..... sem ze tam...... :jezik:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, pik1 pravi:

.

... stari, narobe razmišljaš ... :eek:

... maslo in maščobe nasploh, ti nič nočejo ... če si le znaš izbrati zdrave maščobe ... :blush:

... razmisli pa rajši malo o pretiranen prijateljstvu z sladkorjem, belo moko in podobno druščino živil ... :D

Čista resnica. Tudi sam sem izgubil nekaj kg, ko sem prešaltal na več zaužite maščobe. Poleg tega pa še bolje funkcioniram. Hidrati so večji problem, ampak nas že več kot pol stoletja učijo tisto prehransko piramido, ki ni ravno prava.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, gretzky pravi:

Čista resnica. Tudi sam sem izgubil nekaj kg, ko sem prešaltal na več zaužite maščobe. Poleg tega pa še bolje funkcioniram. Hidrati so večji problem, ampak nas že več kot pol stoletja učijo tisto prehransko piramido, ki ni ravno prava.

.

... zagovorniki "tiste" v nas velikokrat zakoreninjene prehranske piramide so v dobršni meri ekonomisti in prodajniki ... in manj nutricionisti ... :dry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, pik1 pravi:

.

... zagovorniki "tiste" v nas velikokrat zakoreninjene prehranske piramide so v dobršni meri ekonomisti in prodajniki ... in manj nutricionisti ... :dry:

Oboji so prodajniki......:winkiss:,ker je to postal zelo donosen posel. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, pik1 said:

.

... stari, narobe razmišljaš ... :eek:

... maslo in maščobe nasploh, ti nič nočejo ... če si le znaš izbrati zdrave maščobe ... :blush:

... razmisli pa rajši malo o pretiranen prijateljstvu z sladkorjem, belo moko in podobno druščino živil ... :D

Zdrava prehrana se začne, ali pa konča, s paradižnikom ki zraste na vrtu, ne na polici v trgovini. 

Tisto maslo je samo da si bolj slikovito predstavljaš ko držiš žlico v roki.

Drugače se pa hujšanje začne z majnžri in z izbiro hranil, ne s tekom in fitnesom. Tek in fitnes pokurita zanemarljiv procent kalorij. Je pri teku in fitnesu večji efekt v tem da tist čas ko tečeš in fitnesiraš, nisi pri hladilniku, kot pa v pokurjenih kalorijah.

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, twom said:

Tek in fitnes pokurita zanemarljiv procent kalorij. Je pri teku in fitnesu večji efekt v tem da tist čas ko tečeš in fitnesiraš, nisi pri hladilniku, kot pa v pokurjenih kalorijah.

To govoriš iz izkušenj? :)  Važno je samo razmerje med porabljenimi in vnešenimi kalorijami, dokler govorimo samo o hujšanju. Zdravstvene težave so tukaj izvzete. Po dobrem treningu boš tudi pri odprtem hladilniku pomislil kaj in koliko boš zmetal vase. Tehtanje hrane in pretirano odrekanje ni potrebno, če ne ciljaš na atletsko postavo..  Pridobivanje mišične mase je druga zgodba. Ujeti moraš le pravo razmerje med hrano in rekreacijo pa te obere do kosti (iz izkušenj). V glavi mora "kliknit" pa boš zlahka shujšal, postaneš celo odvisen od rekreacije, kar ni slabo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, XTR pravi:

To govoriš iz izkušenj? :)  Važno je samo razmerje med porabljenimi in vnešenimi kalorijami, dokler govorimo samo o hujšanju. Zdravstvene težave so tukaj izvzete. Po dobrem treningu boš tudi pri odprtem hladilniku pomislil kaj in koliko boš zmetal vase. Tehtanje hrane in pretirano odrekanje ni potrebno, če ne ciljaš na atletsko postavo..  Pridobivanje mišične mase je druga zgodba. Ujeti moraš le pravo razmerje med hrano in rekreacijo pa te obere do kosti (iz izkušenj). V glavi mora "kliknit" pa boš zlahka shujšal, postaneš celo odvisen od rekreacije, kar ni slabo.

Sicer nisi spraševal mene, ampak ti vseeno odgovorim iz lastnih izkušenj.

Telesno maso se izgublja pri prehrani, lepo postavo pa se oblikuje s treningom.

S tekom NE HUJŠAŠ. Nikakor ne. Lani sem pretekel cel maraton (42,195 km), zato si upam trditi te stvari. Telo si najbolj intenzivno oblikuješ z intervalno vadbo (lastna teža, uteži,...) ki pa se mora spreminjati, ker se drugače mišica prilagodi. Skratka, treba je delati z nad-obremenitvijo. Pa naj bo to težja utež, drugačne vaje ali pa drugačno število ponovitev.

Pa tudi samo matematika vnešene/porabljene kalorije ni tako preprosta. "Hitra" hrana (npr. sladkor, moka, testenine,..) povzroči, da telo izloči inzulin, ta pa to hrano hitro spravi v telesne zaloge, želodec pa postane lačen in postopek se ponovi. Če pa ješ "počasno" hrano, takega skoka glukoze v krvi in posledično izločanja inzulina ni, zato telo shrani manj rezerv okoli pasu, na noge, rit,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, gretzky pravi:

.......

Pa tudi samo matematika vnešene/porabljene kalorije ni tako preprosta. "Hitra" hrana (npr. sladkor, moka, testenine,..) povzroči, da telo izloči inzulin, ta pa to hrano hitro spravi v telesne zaloge, želodec pa postane lačen in postopek se ponovi. Če pa ješ "počasno" hrano, takega skoka glukoze v krvi in posledično izločanja inzulina ni, zato telo shrani manj rezerv okoli pasu, na noge, rit,...

Doma imam  živ dokaz , ki tole vse zanika. Moj oče. Njegove prehranjevalne navade sladkor, alkohol in cigareti ter trdo delo . Nobenega sadja skoraj nic zelenjave . Suh še  bl k maus. Niti grama mašcobe in to celo življenje. Šteje70 let do pred dveh let je še po jarkih skakal na zalost se je potem hudo poskodoval. 

Evo zdej mi pa razlozite to. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, gretzky said:

Sicer nisi spraševal mene, ampak ti vseeno odgovorim iz lastnih izkušenj.

Se strinjam, za resno oblikovanje telesa je potrebno uskladiti oboje, dokler pa govorimo samo o hujšanju pa tudi tek precej pripomore k rezultatom. Ti si hrano verjetno prilagodil obremenitvam, zato pa nisi hujšal. Če s tekom pokuriš presežek energije boš vsekakor shujšal. Govorim za primere prekomerne teže, ker marsikdo reče "ne gre pa ne gre dol".  Ja premakni rit pa se bo kje kaj poznalo, ne pa tehtat hrano, seštevat kalorije in čakati na rezultate... Odvisno na katerem nivoju se pogovarjamo. 

 

5 minutes ago, dr.looney said:

trdo delo

Evo zdej mi pa razlozite to. 

Trdo delo, pokuriš kar poješ. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!