Skoči na vsebino

Hujšanje


gattolina

Priporočene objave

Ja...jaz sem se za elektro podporo preprosto odločil zato ker mi je jasno da več ne zmorem...jebi ga...emšo. In ta varianta je taman za nas.....glih tam ko bi obupal, ti on lepo dozira, da ti je veliko lažje. Seveda pa lahko zadevo med vožnjo izklopiš in teraš samo pedala.... Dejansko je to hybrid in ta smart suport res dobro deluje. Če hočeš lahko prideš poizkusit...do mene imaš glih par dobrih korakov....je fajn če v živo dobiš občutek za kaj gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, BIF pravi:

Par kalorij pa sem skuril...

225B7F99-4896-4E37-9D0F-38D88BA400BD.jpeg

279FA6C6-0750-48CA-AC51-19A83ED4EAB2.jpeg

847184E9-718F-480D-A021-7CB8947A2255.jpeg

3A8E0723-797D-44C1-B15F-64F470A4E8C7.jpeg

Koliko kil ima tole cudo? Ima tudi regenerativno zaviranje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z baterijo skupaj okrog 24kg. Regenerativnega zaviranja pa nima. Verjetno bi to prineslo še dodatno težo, kar pa ni zaželjeno. Na koncu koncev je to konkreten MTB bike in za razne vragolije na terenu ni potrebe po dodatni teži. Ampak ima baterija nadvse dobro avtonomijo. Jaz sem prevozil dobrih 60km kombinirano...teren, cesta...pa imam še 50% baterije ob tem, da gre poraba baterije samo na račun asistence v hrib. Pri 25km/h se vsaka asistenca izklopi (EU regulativa)...se pa da seveda software shekat in potem ni limita, razen v tvojih nogah. Ampak je dejstvo, da se na terenu s kolesom težko pelješ 25km/h. Fino je ker lahko programe spreminjaš med vožnjo, baterijo uporabljaš ko je smiselno, na stopnji, ki ti odgovarja. In ker ima zelo dobro sinhronizacijo, ti tudi v full mode-u dejansko dozira glede na tvojo aktivnost. Bolj pritisneš na pedala, več ti dodaja....dejansko lahko voziš v full mode-u z minimalno porabo. Dobro so našturdirali zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Regenerativno zaviranje ne zahtava dodatnih komponent, samo naprednejso elektroniko. Pa seveda motor je v zadnjem pestu. 24 kg je veliko za MTB, to je ze bolj v razredu e bike. Izvedbe z regeneracijo so kar lazje saj imajo mnogo manjsi akumulator. Jaz sem presaltal iz trdaka zadaj na polno vzmetenega pa je 2 kg tezji in se pozna pri gonjenju v breg. Mogice se bolj, ker izgubljas del energije v nihanje zadnhega vzmetenja kljub moznosti zaklepanja amortizerja. Ampak kljub temu je vecji uzitek vozit ker imas skozi polno kontrolo po terenu. Z njim gre po bregu bavzdol cez kamenje in korenine tudi do 50 kmh. Neverjetno dobro je tole FOX ovo vzmetenje.

Razmisljam, da bi nabavil kit za MTB z e podporo. Zadnje kolo in akumulator z elektroniko ter senzorji. Ca 5 kg tezji bi bil. A bi s tem vseeno povsem degradiral kolo. Bom premislil, definitivno pa se mi ne splaca nabavit novega z elektricno podporo, ker moj  je stal nov cez 3500 EUR in je se vedno v rangu top MTB. Dobim pa za njega skoraj nic ce ga prodam. Torej kvecjemu nadgradnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, IZTOK pravi:

Regenerativno zaviranje ne zahtava dodatnih komponent, samo naprednejso elektroniko. Pa seveda motor je v zadnjem pestu. 24 kg je veliko za MTB, to je ze bolj v razredu e bike. Izvedbe z regeneracijo so kar lazje saj imajo mnogo manjsi akumulator. Jaz sem presaltal iz trdaka zadaj na polno vzmetenega pa je 2 kg tezji in se pozna pri gonjenju v breg. Mogice se bolj, ker izgubljas del energije v nihanje zadnhega vzmetenja kljub moznosti zaklepanja amortizerja. Ampak kljub temu je vecji uzitek vozit ker imas skozi polno kontrolo po terenu. Z njim gre po bregu bavzdol cez kamenje in korenine tudi do 50 kmh. Neverjetno dobro je tole FOX ovo vzmetenje.

Razmisljam, da bi nabavil kit za MTB z e podporo. Zadnje kolo in akumulator z elektroniko ter senzorji. Ca 5 kg tezji bi bil. A bi s tem vseeno povsem degradiral kolo. Bom premislil, definitivno pa se mi ne splaca nabavit novega z elektricno podporo, ker moj  je stal nov cez 3500 EUR in je se vedno v rangu top MTB. Dobim pa za njega skoraj nic ce ga prodam. Torej kvecjemu nadgradnja.

Jah...stvar pogleda na zadevo. Pri mojem je centralni motor. No kakorkoli...osebno se ne želim spuščat v podrobnosti....bolj kot perfekcionizem mi je pomembno delovanje in predvsem rezultati na meni. Kot pri vseh ostalih zadevah....da motorizma sploh ne omenjam, si tudi tukaj lahko brez težav zakompliciraš življenje in na koncu potisneš v ospredje vse razen bistva.

Kot rečeno...sedi na motor pridi do mene in imaš zadevo na voljo za preizkus....potem pa pač vidiš ali ti odgovarja, ali pa greš dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, BIF pravi:

Jah...stvar pogleda na zadevo. Pri mojem je centralni motor. No kakorkoli...osebno se ne želim spuščat v podrobnosti....bolj kot perfekcionizem mi je pomembno delovanje in predvsem rezultati na meni. Kot pri vseh ostalih zadevah....da motorizma sploh ne omenjam, si tudi tukaj lahko brez težav zakompliciraš življenje in na koncu potisneš v ospredje vse razen bistva.

Kot rečeno...sedi na motor pridi do mene in imaš zadevo na voljo za preizkus....potem pa pač vidiš ali ti odgovarja, ali pa greš dalje.

Ok, hvala se bova enkrat dogovorila. Čisto na kratko, da ne svinjava več po temi. Za novo MTB kolo z E podporo je centralni sistem veliko boljši, tu ni dvoma. Ampak je okvir prirejen zanj. Pri meni nekega aftermarket sistema za sredinsko pritrditev sploh ne morem namestit, ker so okoli gonilke vzvodi za blaženje, okvir je zavitih in nepravilnih oblik ...

 

giant_trance_x1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes sem še malo testiral aplikacijo za MTB....kar solidno...toliko da vidiš kje in kako si vozil...pokurjene kalorije itd...priporočam, če kdo išče kaj podobnega...

https://www.runtastic.com/sport-sessions/690768dc-c6d6-4799-aaad-fdd0a848b645?sharing_token=5b5cab71ddc30fa59738f8f3&share_locale=sl&utm_content=session.other.mountainbiking&utm_source=mountainbike.lite&utm_medium=gplus.android&utm_campaign=user_generated_sharing

 

6E575473-CED1-481A-840E-AB7A831A3A42.jpeg

781DD3A7-7867-4408-832C-C7FC5C7454FE.jpeg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, BIF pravi:

No danes sem še malo testiral aplikacijo za MTB....kar solidno...toliko da vidiš kje in kako si vozil...pokurjene kalorije itd...priporočam, če kdo išče kaj podobnega...

https://www.runtastic.com/sport-sessions/690768dc-c6d6-4799-aaad-fdd0a848b645?sharing_token=5b5cab71ddc30fa59738f8f3&share_locale=sl&utm_content=session.other.mountainbiking&utm_source=mountainbike.lite&utm_medium=gplus.android&utm_campaign=user_generated_sharing

 

6E575473-CED1-481A-840E-AB7A831A3A42.jpeg

781DD3A7-7867-4408-832C-C7FC5C7454FE.jpeg

Telih app za telefone je itak malo morje, potem pa je samo še odvisno, na katero se navadiš. Preveri, če lahko izvoziš gpx file, mislim, da vse app tega ne omogočajo....Mogoče se boš lahko še z mopijem po kakšni takole začrtani trasi odpeljal ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aplikacij je res veliko....Runtastic je bojda ena boljših. Poleg podatkov ti nudi tudi jedilnike in ostale izračune in support. Res da v pro verziji. Ampak je to že preveč komplicirano pa tudi sicer si ne dovolim, da bi me nek program vodil skozi življenje. Moj osnovni target je poiskati zabavo, ki omogoča veliko raznolikosti, gibanje v naravi, poljube trase, napore po želji in kršitev zakona o vožnji v naravnem okolju. Ta aplikacija mi je bolj tako...za par krat, da vidim okvirno kaj se dogaja. Analize in popravki ter dopolnitve mi ne pridejo na pamet. Tekmovanja za Mister Geriatrikus me ne zanimajo. Če naredim vsak drugi dan 20 do 30km. po razgibanem terenu in ob tem še uživam.....med vikendom motor....meni je ok...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, BIF said:

Ampak je to že preveč komplicirano pa tudi sicer si ne dovolim, da bi me nek program vodil skozi življenje. Moj osnovni target je poiskati zabavo, ki omogoča veliko raznolikosti, gibanje v naravi, poljube trase, napore po želji in kršitev zakona o vožnji v naravnem okolju.

To je to! :OK: Te aplikacije so zelo dobre za resno treniranje, še posebej plačljive (premium), ker lahko zelo enostavno spremljaš napredek. Večina mojih znancev uporablja za kolesarjenje aplikacijo Strava. Tudi sam jo še včasih (kolesarim zelo malo), predvsem z namenom, da mi zabeleži traso. Študiranje grafov in časov na vzponih me je minilo do te mere, da sem odstranil števc in pulz meter. Vozim samo še po občutku, časi me ne zanimajo več.  Za dušo. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz - ce ze laufam Stravo, imam telefon v polivinil vrecki na hrbtnem zepu, da me stevilke ne priganjajo. :OK:

GPX fajle navadno lahko izvozis le pri placljivih aplikacijah, prav tako npr. Strava v free verziji ne omogoca uporabe senzorja kadence, srcnega utripa itd...

...sem imel Runtastic in Strava, oboje free in placljivo, pa sem nazadnje ostal na free verziji strave - ki jo pa itak vse premalo uporabljam...

aja, regenerativno zaviranje pri centralnem motorju pa navadno ni mogoce zaradi racne in menjalnika na zadnjem pestu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 7. 2018 ob 17:23, BIF pravi:

Ja...jaz sem se za elektro podporo preprosto odločil zato ker mi je jasno da več ne zmorem...jebi ga...emšo. In ta varianta je taman za nas.....glih tam ko bi obupal, ti on lepo dozira, da ti je veliko lažje. Seveda pa lahko zadevo med vožnjo izklopiš in teraš samo pedala.... Dejansko je to hybrid in ta smart suport res dobro deluje. Če hočeš lahko prideš poizkusit...do mene imaš glih par dobrih korakov....je fajn če v živo dobiš občutek za kaj gre.

To se gre za kolesarjenje/hujšanje v skupini?... ker, če si sam lahko greš tudi peške, te ne bo nihče postrani gledal :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Zanimive zadeve teli električni bajki, samo za hujšanje, je to prednost ali minus? :hmm:

Morda smo res malce zgrešili temo. Namen je bil predstaviti se eno obliko rekreacije z namenom hujšanja...v tem primeru pač e kolo. Osebno vidim katerokoli obliko rekreacije kot podporo hujšanju. Meni je pač najbližja ta oblika, ker je vožnja po gozdnih poteh, vijuganje gor in dol veliko bolj zabavna kot hoja. Seveda pa je smiselno poleg te oblike rekreacije uporabiti tudi kak ustrezen jedilnik....če želimo resnično doseči namen...torej hujšanje. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pa naj se kdo reče, da ne maram svojega celulita :whistle: :lol1:

Zjutraj in zvecer ga mažem z anticelulitno kremo, vsak dan vakum delam, gledam na prehrano, norim po gričkih in hribih...

Počas bo... žal se je predolgo časa nabiral, ampak bom zmagala! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem menjal avspuha, sem z mopedom vred naenkrat izgubil 9 kil. :OK:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 8. 2018 ob 22:20, NinaBina pravi:

Pa naj se kdo reče, da ne maram svojega celulita :whistle: :lol1:

Zjutraj in zvecer ga mažem z anticelulitno kremo, vsak dan vakum delam, gledam na prehrano, norim po gričkih in hribih...

Počas bo... žal se je predolgo časa nabiral, ampak bom zmagala! :yea2:

...Nina, tudi športnice ga imajo...pa deklice že pred puberteto...:sleep2:...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 8. 2018 ob 22:20, NinaBina pravi:

Pa naj se kdo reče, da ne maram svojega celulita :whistle: :lol1:

Zjutraj in zvecer ga mažem z anticelulitno kremo, vsak dan vakum delam, gledam na prehrano, norim po gričkih in hribih...

Počas bo... žal se je predolgo časa nabiral, ampak bom zmagala! :yea2:

Zmagala boš, ko ga boš sprejela in živela zadovoljno z njim. :) 

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes koncno suho in soncno. Po treh dneh cemenja v bajti sem ze sam sebi bil tecen. Po sluzbu na bicikl, ravno prava temperatura za razliko od prejsnjih tednov. 48 km v uri in pol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rezultati štejejo, ne klobasanje....

Oba 42let od tega zadnjih 10let na LCHF.

 

FB_IMG_1535638620388.jpg

FB_IMG_1535638017522.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Darko3g pravi:

Ne berem in ne uporabljam, pa me zanima mnenje tistih, ki vedo o tem več.

http://www.zdravo.si/lchf-keto-dieta-ogljikovi-hidrati.html

Jst sem še živ!  Bom pa spremljal situacijo, čeprav sem skor prepričan, da bom živu do smrti. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Darko3g pravi:

Ne berem in ne uporabljam, pa me zanima mnenje tistih, ki vedo o tem več.

http://www.zdravo.si/lchf-keto-dieta-ogljikovi-hidrati.html

Včasih so bila jajca strupena, največ 2 na teden.

10 let jem po 14 jajc na dan, krvna slika je primer za šolo BP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Frenk 67 pravi:

Jst sem še živ!  Bom pa spremljal situacijo, čeprav sem skor prepričan, da bom živu do smrti. :D

jaz sem tut še živ, ampak komaj , ker non stop poslušam una dva čelosa o LCHF :P

 

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

Včasih so bila jajca strupena, največ 2 na teden.

10 let jem po 14 jajc na dan, krvna slika je primer za šolo BP.

Trenutno so na udaru TRANS maščobe predvsem v hidrogeniziranih oljih rastlinskega izvora. Mal se že popušča na živilih živalskega izvora, ko mogoče ugatavljamo da le niso tok strupena kot smo pred leti trdili pa silili folk žret margarino :P

ps. zgoraj napisan trend je samo informacija, kaj trenutno išpekcijski pisarniški fikusi počnejo

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!