Skoči na vsebino

Motoristi--Radioamaterji


Priporočene objave

Pač me zanima koliko nas je tukaj na forumu vpisanih.Evo jest prvi S56SEE-lokator JN76GB.Na VHF-145.550 in R1-Nanos. .)

L.P. 73-51

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

B klasa, S59FOP, telegrafija 140 znakov/min, bil aktiven predvsem na KW, zaradi pomanjkanja časa sem ta hobi popolnoma opustil :ninja: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa cb a šteje če steje sem zraven moj nick dixi

No CB-city~band se pravi mestni val,ki je namenjen zgolj pogovoru kar tako.Zanima me zgolj radioamaterji z pridobljeno licenco! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S56JTT

Bil prelen, da bi se še telegrafijo naučil klofat in ostal v 3. klasi. Včasih sem aktivno sodeloval v V/UHF tekmovanjih (S59GMA), vkolikor kolegom nisem kvaril rejtinga zaradi neznanja telegrafije. Danes sem bolj speči radioamater :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovolite, da malo zmotim tole temo.

Kako je zdaj z radioamaterstvom pri nas in po svetu, glede na velik korak naprej, ki so ga naredile telekomunikacije v zadnjih 10-15 letih in predvsem postale dostopnejše? Internet, mobilna telefonija, satelitski telefoni... Je takšno komuniciranje še izziv, glede na to, da danes ni potrebno več veliko truda in denarnega vložka, da komuniciraš z nekom v Braziliji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovolite, da malo zmotim tole temo.

Kako je zdaj z radioamaterstvom pri nas in po svetu, glede na velik korak naprej, ki so ga naredile telekomunikacije v zadnjih 10-15 letih in predvsem postale dostopnejše? Internet, mobilna telefonija, satelitski telefoni... Je takšno komuniciranje še izziv, glede na to, da danes ni potrebno več veliko truda in denarnega vložka, da komuniciraš z nekom v Braziliji?

Lucky L.P.!!

Ne bom tukaj preveč nabijal, imaš nekaj forumov na netu (www.zrs.si)pa si malo poglej!!!?Drugač freqvence so še zmeraj polne,samo če so pogoji za delo.Dnevno komuniciram tako v foniji ali telegrafiji po celem svetu več ali manj!

P.s.;radioamaterski pozdrav 73-51 .) :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Lep pozdrav vsem radioamaterjem in motoristom.Nekoč ,v davnih časih so bile noči rezervirane skoraj isključno za ta hobi,pa finance tudi...Mobilna telefonija in internet sta mu zadala hud udarec,pa tudi konstruktorstvo ni niti približno tisto kar je bilo nekoč.Hobi kjer se verjetno iščejo nove vrednote ,identitete....CW :eek: ..ampak so pa bili časi !!! 73&GL S56HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hem, čudno, da se Dane (S57CQ) še ni oglasil. Mogoče zato, ker je bolj Radioamater-motorist kot pa obratno :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

--... ...-- -.. . ... ..... --... . -.- --.

če se še prav spomnim :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Sam nimam motorja, pa me niti ne moti ( sem samo ljubitel motorjev).

Sem pa radioamater začel z znakom s56fon in kasneje naredil II.klaso in dobil s57fon.

Kasneje sem pa še nekaj formalnosti opravil in dobil znak S57JK, ki ga uporabljam.

Bil pa sem tudi aktvien na CB bandu kot COYOT.

73 de Janko

:alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

73 de s53rw (ex s57mrw).

Originalno iz s59drw od leta gospodovega 1984.

Po ''fohu'' iz s59gma.

Po tekmovalnem duhu pa nazadnje iz s53t (anede s56jtt, pa s57cq, pa s52t) :photo:

Ze nekaj casa zal neaktiven zaradi pomanjakanja casa in drugih hobijev.

Lep 73 iz Pristine!

_ _ . . . . . . _ _

SCHtabec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Pa še z moje strani en lep pozdrav S56WPF - JN76LD

Zdej bi pa lahko že osnovali svoj MK trance_27_notworthy.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Meni so tako CB-jaši kot Radioamaterji enako pomembni, vsak na svoj način. Začel sem ravno na 11m in kasneje naredil izpit še za radioamatersko takrat II.klaso. Sedaj sem na tem področju že kar nekaj časa neaktiven, a me ta hobi še vedno veseli. Zadnje čase mi največ pomeni moj motor Honda Transalp 650 in moj prvi zrcalno-refleksni fotoaparat ... Hja, kako se z leti spreminjamo.... Da ne bo pomote, še vedno občasno prižgem mojo staro YAESU FT-101Z in uživam ob poslušanju zvez..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem,

S55WW, ex.S57NFM

Trenutno QRT, bo treba malo polotat pa bom zopet na KV...

Popravljeno . Popravil eltrinajst
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

So bli časi ,ja,ko smo bli aktivni marsikje,na CB bandu (SSB),pa na radioamaterskih frekvencah...ampak čas,tehnologije in družina so vse skupaj pospravile v kot....postaje pa sem prodal.

V časih moje aktivnosti na 27Mhz sem bil GO-115,član CB-radio kluba Soča, na radioamaterskem pa sem ostal v 2.klasi z znakom S57MGO....

Mogoče bomo zadevo še kdaj obudili,kdo pa ve....

Popravljeno . Popravil roadbuster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ali je kateri iz LJ ali okolice,ki ni mi malce razložil delovanje cb postaje.Imam jo namreč na motorju original

in bi jo rad sprobal.Lahko na pm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....jama 1100 ..zvečer po 20.00.uri na kanalu 1....smo gor ..moj pozivni je "MAX"..če ne pa pokliči na mobi .....je v profilu številka...!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Vidim da nas je motoristov-radioamaterjev kar precej.Sam vozim Motoguzzi Californija EV-1100ccm potovalnik,s katerim sem zelo zadovoljen.Radijska postaja pa je stara dobra Yaesu FT757GX cat system in 4band ECO vertikalka.Žal pa brez "linčija"na izhodu,pa tudi brez tega se da dobro delati z malo več potrpljenja.Sem pa že dolgo med oldtimerji!Delam iz lokatorja JN76TO.

Pozdrav motoristom in73 radioamaterjem1

PS.:sem tudi član Motoguzzi kluba Slovenija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!