Skoči na vsebino

50cc vs. 70cc - A SE SPLAČA?


dunker

Priporočene objave

Fantje, zdej bi pa rad čimbolj subjektivne podatke...

Razlika med 50cc (samo odblokiran) in 70cc pri skuterju (Bog je najprej sebi brado ustavril, vzemimo za primer Speedfighta 2 :D ):

- končna hitrost

- pospešek do 50 km/h

- pospešek do malo več, recimo 80 km/h

- poraba

In raznorazne pripombe...

Vem da je bilo že dosti povedanega na to temo, pa vseeno nekako ni bilo pregledno...

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni pregledno zato k se v vsak topic nabije se 50 postov k prej pasejo na kksn irc kt sm (se opravičujem zarad mojga razpi****nja nekje tuki pr skuterjih).

Moj prvi motor po opravljenem izpitu je imel polini 70 cilinder tko da ne vem kako se peljejo 50ccm (prjatlom grejo dobr) ampak sm meu pa pospesek do končne (okol 70 :( ) kaksne 4 sekunde :D (ce sem bil za malenkost pregrob z gasom je z veseljem silil na zadnjo :twisted: ).

Drugač mi je pa pogoltnu 8l na 100km, pa se najde se precej drugih stroškov ko gre kej u ku*ac (meu sm zelo redek skuter- zdi se mi da so bili le trije v ljubljani) pa ne dobiš rezervnih delov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(meu sm zelo redek skuter- zdi se mi da so bili le trije v ljubljani) pa ne dobiš rezervnih delov.

In zakaj ne poveš kateri skuter je bil to? Pol moramo pa ugibat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunker, razlike niso ravno velike vendar so opazne. Vsega tega ti ne bi mogel povedat ker se ne spomnim, ker sem pač pozabu do sekunde natančno kako je blo prej. :D Vem pa da pospeški so dosti boljši. Če menjaš samo kit se ti hitrost ne bo veliko spremenila - max 10km/h. Bo šlo pa v klanec dosti več (prej 35km/h, zdaj 65km/h). Poraba pa se meni sploh ni zvečala, dokler nisem dal noter 19mm frgazer. V glavnem ne bi šel nazaj na 50ccm. :wink:

Grillz, kakšen kit si mel od polinija noter? Evolution? :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tist skuter je bil Honda DIO. :D

Svaka vam čast če ga kje najdete (moj se je prodal v KR).

Ne vem kaj je blo not k to moj brat zamenu en let predn sm naredu izpit.

Če ti kej pomaga je na notranji strani glave pisal polini pa 3crte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika je že opazna, samo moramo pa vedeti da obstaja enih 5 različnih 70ccm polini kitov. Nekateri imajo železne drugi aluminijaste cilindre. Razlika med najslabšim železnim in najboljšim aluminijastim je 8 konskih moči, kar se tudi pozna.

Za več informacij pojdite

na http://www.polini.com/

Razlika je še večja če se zamenja izpuh, osebno priporočam slovenski izdelek od MF Powera, kajti je čisto isti kot dosti dražji italijanski izdelki (leo vincem, gianeli, arow...). Z to razliko da poeg italijanskih izpuhov dobite lažje valčke, kar poveča pospeške a zmanjša končno hitrost.

Če že 70ccm je dobro menjat še izpuh!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na internetu bolj težko. ker to je čisto mala firma in tip dela auspuhe v kleti :) stane nekje 15k. lahko pa ga kaj vprašam ker sem v bližini doma če te kaj specifično zanima. drgač pa ti lahko pošljem kaki katalog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Fantje, jest imam zdej takole nekako v načrtu...

Imam Speedfighta 2, brez blokad in z Giannelli Sport 6 izpuhom (mislim, da bo dober tudi za 70cc).

marec: kit Polini 70cc (železni)

maj: forgazer 17'5 (odvisn koliko bo vlekel sam kit, lahko da ga tudi ne bom kupil)

junij: če bom hotel višjo končno, prenose - sicer pa sklopko

Zdaj me pa zanima, če bi se vi strinjali z mojim načrtom. Ali je kaj narobe, če vgradiš 70cc železo na originalen forgazer in forgazer (mogoče) zamenjaš šele kasneje?

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se ne strinjam.

Namest "marec" napis januar, namest "maj" napis februar, namest "junij" pa marec.

To bi blo bols a se ti ne zdi? Snega pa itak spet ne bo tko da se lohk ze januarja vozis (ce te ni strah revme) :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest se primeru vožnje januarja bojim ljube mamice. :lol:

Resno vprašam drugač - a je kaj škodljivo, če imaš železo 70cc nekaj časa na original forgazer in šele potem menjaš forgazer?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno ti ne bi priporočal menjave fergazerja, ker ti bo občtuno več bencina porabil!

Sprašuješ, če je kaj narobe, če pri 70ccm ne menjaš fergazerja?

Še boljše je, ker bolj kot friziraš mašino manj kilometrov bo vzdržala (sem ni všteta odstranitev blokad)!

Če boš menjal fergazer boš nekaj pridobil na pospeških, na končni pa skoraj nič, raje razmisli o prestavnem razmerju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist, o prenosih povsem zavestno ne razmišljam... Zame je smisel skuterizma pospeški - tiste hitrosti nad 100km/h so pri tako majhni kilaži mogoče že res rahlo nestabilne...

PS: Koliko se na končni pozna menjava sekundarnega zobnika (kot je priporočil RoMzI?)

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motorist- a ti to govoriš iz izkušenj? malo bi te pa poprao. jas sem s fergazerjem pridobil pospeške in pa 10km/h. poleg tega pa mi ob moji vožnji pije zdaj manj. res je da pije več 17,5 kot originalni če ves čas teraš do konca. če pa voziš pri isti hitrosti pa porabi manj večji vergazer ker ne rabiš takih obratov(vsaj pri meni je tako).zanimiv podatek. pred predelavami sem pri hitrosti 80km/h s 4,5 litri naredil 100 km zdaj pa 120-150

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

MENE ZANIMA MAM AEROXA USE ORIGINAL PA ZDEJ MISLM ZAMENAT AVSPUH KUK SE TI POZNA ČE ZAMENAŠ CILINDER KAJ USE MORAŠ POL MENAT ŠE ZA NORMALNO DELOVANJE?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MENE ZANIMA MAM AEROXA USE ORIGINAL PA ZDEJ MISLM ZAMENAT AVSPUH KUK SE TI POZNA ČE ZAMENAŠ CILINDER KAJ USE MORAŠ POL MENAT ŠE ZA NORMALNO DELOVANJE?

drgac so aupuhi tut za 50 ccm :grim

hehe ni tko simpl na zalost mas vec vrst celindrov

pa ni sam to se ksni frgazarji pol tut prdejo pa glavne gredi(gred je odvisna za ker celindr se bos odlocu.

predelava na sport(9hp) tm okol 70 kosov ce bos iz stacune kupovou sam to je tko ce bos sam delu..

pozna se ti dost..prej mas koncno hitej pospešš bol u klanc ...povsod se pozna :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kup rablen sport kit..sam tko da bo se u solidnem stanju pa vecji frgazaqr (17.5) rablen pa bo

recmo da das za kit 20k pa frgazar 5 k in se pol to vec al mn to ksne mogoce malenkosti..into je to ce bos rabnel kupovou(jst ti zrihtam ce bi rabu..)polini sport pa dellotro ¸17.5

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gus je od polinija tm okl 7 tisc...tko ni nc zjeban...vedno je biu segrat pa to...frgazar je pa ze su...

mam pa tut TP tophy k je biu pa vozen nevem tm okol 50 km kej tacga(ta je pa prou moj) mam tut polini Corso ce rabs to je ze mid race zdele k nova se zbrusu sm jo na 47.4 pa use z batom usm zravn tut dihtnge...ce si resn posl PM..

Pa un gus od polinija k ma 7 tosoc ti rpodam za ene 10 pa tvoja postnina :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE JAZ BI TKU U IZI ENO PREDELAVO DAL GOR TM OKOL 40 000

neki gusnat kit, okol 15000 rabljen, 5000 17.5 fergi rabljen, pa en rablen izpuh za okol 20k kaki 4race pac malo slabse ohranjen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE ti rata dobit kšn zariban al pa v slabem stanju high-end cilinder, si zmagu :OK: Daš pohonat, te pride max 5k oz. slabih 21€.

Popravljeno . Popravil Stroj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in bo za 40k kupu cilinder+honanje, potem bo dal gor in bo zarad premalga ferga ribnu :slap:

proračun ima mišljen okoli 40k, in za ta denar lahko kar pozabiš midrace ali highend, še soliden sport z ustreznimi drugimi predelavami bo bol težko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MENE ZANIMA MAM AEROXA USE ORIGINAL PA ZDEJ MISLM ZAMENAT AVSPUH KUK SE TI POZNA ČE ZAMENAŠ CILINDER KAJ USE MORAŠ POL MENAT ŠE ZA NORMALNO DELOVANJE?

ja zdaj odvisno kolko hočeš da ti gre a ne... najcenej je da kupiš polini sport 70 in ferg 17,5 pa en variomat(doppler s2br je za minarelli baje najboljši), pa polini 4 race izpuh. to te prije tak od oka enih 110k sam ne me za besedo prijet. S tem ti bo šlo 100 realnih, mogoče še kaj zraven. Pa šol ti bo tudi dolgo ker je gusnat cilinder.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE ti rata dobit kšn zariban al pa v slabem stanju high-end cilinder, si zmagu :OK: Daš pohonat, te pride max 5k oz. slabih 21€.

H-E celindr se ne dajo honat ALUMINI FNT!!!!

40k ce bi rablene stvari kupu...nej kup rablen sport pa frgazar,auspuh pa je zmagu :) pa mu bo slo solidno...pol pa k bo meu dnar pa se ksn vario :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!