Skoči na vsebino

Givi kovčki


Avatar

Priporočene objave

pred 35 minutami, notranc pravi:

No končno, kot pravi Dami kufer ni za naslanjanje, IMHO - saj v primeru, da se sopotnik naslanja spremenite težišče motorja in s tem se zelo poslabša vodljivost motorja v ovinkih.

Kaj pa piše v navodilih od Givija ali se lahko naslanjaš, saj po papirjih še vertikalna obremenitev ni prav velika? 

Lp, n

Načeloma imaš prav, vendar pa obstajajo tudi potovalni motocikli, ki premorejo konkretne prtljažnike s kvalitetnimi originalnimi kovčki (ki so mimogrede še testirani v vetrovniku skupaj z motociklom).....pri takšnih motorjih je naslon na kovčku tudi bolj razkošno odmerjen in se lahko sopotnica naslanja na njega brez najmanjše slabe vesti - preverjeno!

Upam da si prepoznal v tem zapisu svoj tip motocikla :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne gre za naslanjanje, gre bolj za oporo pri recimo pospeševanjih. Med vožnjo je (naj bi bil) itak sopotnik nagnjen bolj naprej, razen, če katera misli, da sedi doma v dnevni sobi na kavču. :D  Drugo je kakšen Goldwing, ampak ne moreš nekega nageca primerjat s takšnim strojem. Sopotnik se zagotovo počuti bolj varnega, če ima za hrbtom lepo fiksiran kufer. Dvomim, da se kdo s celotno težo hrbta naslanja na kufer. 

Popravljeno . Popravil Kawalir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem očitno nisi bil še nikoli sopotnik na motociklih tipa BMW RT, Goldwing, FJR 1300, K1600....no, jaz sem bil na nekaterih in verjemi, da se da na vseh teh strojih biti prav fino sproščeno naslonjen na kufer in uživati v vožnji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, skalaprava said:

Potem očitno nisi bil še nikoli sopotnik na motociklih tipa BMW RT, Goldwing, FJR 1300, K1600....no, jaz sem bil na nekaterih in verjemi, da se da na vseh teh strojih biti prav fino sproščeno naslonjen na kufer in uživati v vožnji!

Ja, saj pravim, da je Goldwing & Co. druga varianta. Tam so kufri res konkretno narejeni, prav tako nosilci, že po namembnosti prilagojeni za orenk naslanjanje, ne pa tile "papirnati" kuferčki s tankimi nosilci. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj kot investicijo v naslon za na kovček, priporočam investicijo tega € v ščitnik hrbtenice, pa naj bo ta v obliki želve ali v obliki vložka za v jakno. Ščitnik oblaži "butanje" kovčka v hrbet, prav elegantno razbremeni točko naslanjanja, predvsem pa zaščiti hrbet  ob (bog ne daj!) morebitnem padcu. Kovček bo pa ob prenašanju bolj praktičen, saj ne bo štrlečega dela, ki moti ob postavljanju kovčka na tla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, raza said:

Bolj kot investicijo v naslon za na kovček, priporočam investicijo tega € v ščitnik hrbtenice, pa naj bo ta v obliki želve ali v obliki vložka za v jakno. Ščitnik oblaži "butanje" kovčka v hrbet, prav elegantno razbremeni točko naslanjanja, predvsem pa zaščiti hrbet  ob (bog ne daj!) morebitnem padcu. Kovček bo pa ob prenašanju bolj praktičen, saj ne bo štrlečega dela, ki moti ob postavljanju kovčka na tla.

Brez želvice se nikoli nisem usedel na motor, tudi, če sem šel samo do bližnje trgovine. Navsezadnje je želvica tudi super ledvični pas, tako da :OK:... Morda pa zato nikoli nisem čutil nobenih neprijetnosti ob naslanjanju na kufer. Želvica je amortizirala vso trdoto zadnjega dela kufra. Saj mi je zdaj celo malo žal, da sem kupoval to naslonjalo. Niti ni bilo tako poceni (cca. 40 EUR). :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene so v trgovini prepričevali z temi dodatki za na kufr, če takrat ne razmišljaš pokimaš in si še ob 100€ trgovci pač :sleep2: Moja je rekla da zaenkrat naslona ne potrebuje če pa bo to potrebno ga lahko vedno dokupim :sleep2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj zdravo je pravilno sedeti in s telesom gibati, govorim za mopede, ki imajo dodatne nosilce za kovčke. Občasno naslanjanje ne škodi in ni panike, pisal sem samo, da ne pričakovat da bo sopotnik stalno naslonjen, kajti že same vibracije skozi vožnjo ga bodo sčasoma motile. Ni pa panike, da bi kufr dol padel, če sopotnik leži cel čas na kovčku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, ufo plast said:

Na mojem givi tracker so na notranji strani oznaceni vsi centri za naslon in rostilj zraven vsake luknje je st. Za kaj je namenjena

Sem preveril in tudi z notranje strani čisto nič označeno za luknje. V tem trenutku se celo nagibam, da bi naslonjalo vrnil in namesto tega kupil kaj drugega, recimo kakšno dobro verigo ipd. Bom sicer počakal, da skuter pripeljem domov in zmontiram kovček, potem pa se bom dokončno odločil glede naslonjala. Je pa res, trgovci ti prodajo še svoje rabljene gate, če si jih voljan kupiti. :D Zneski pa samo "cin, cin, cin", pa si ob X EUR. Je treba včasih malo ročno zategnit pri tem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Na givi maxii mi je krepnu fedr, ki je med ročico za odpiranje kufra in ohišjem...se komu slučajn vala po ladlcih, al pa kje naj ga nabavm-hvala za info!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A łohk sam naslon? :P

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, mladench said:

A łohk sam naslon? :P

Glede na to, kolk je kufr star, če ga sam dol dobiš komot B)

(ostale asociacije na vprašanje ignoriram :D)

Popravljeno . Popravil lucif3rka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob Tuesday, May 08, 2018 ob 14:23, billy pravi:

Na givi maxii mi je krepnu fedr, ki je med ročico za odpiranje kufra in ohišjem...se komu slučajn vala po ladlcih, al pa kje naj ga nabavm-hvala za info!!

Jeklena žica. Tak feder si zelo enostavno sam izdelaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zdravo

Imam Hondo CBF1000 letnik 09, ki ima original nosilec za Honda topcase kovček. Na ta nosilec bi rad montiral givi m5 ploščo, vendar se luknje ne ujemajo. Ali ima kdo kak predlog rešitve oz. ali obstaja kak adapter.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, flop pravi:

Zdravo

Imam Hondo CBF1000 letnik 09, ki ima original nosilec za Honda topcase kovček. Na ta nosilec bi rad montiral givi m5 ploščo, vendar se luknje ne ujemajo. Ali ima kdo kak predlog rešitve oz. ali obstaja kak adapter.

Hvala

pločevinasto ploščo, na original nosilce jo pritrdiš ali privariš nato pa na isto ploščo givijevo vodoravno ploščo, ki je enaka M5 (mislim da je E251 vprašaj trgovca https://www.tc-motoshop.si/si/givi-univerzalna-plosca-e251-za-monokey-kovcke-v46-e52-e55-i50765.shtml ). Tako imam jaz na GTju narejeno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

imam priterjeno givi ploščo m5,pa bi rad kovček pomaknil nazaj za vsaj 5cm .

ali kdo ve če obstaja kakšna adapter plošča.

Popravljeno . Popravil mihael61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, mihael61 pravi:

imam priterjeno givi ploščo m5,pa bi rad kovček pomaknil nazaj za vsaj 5cm .

ali kdo ve če obstaja kakšna adapter plošča.

Tema že obstaja, ne rabiš odpirat nove.

Kar vem ne obstaja adapter plata, lahko si jo pa sam narediš, oziroma podaljšaš obstoječi nosilec, oziroma profil/držalo plate

1127_0.jpg.3365f7f0a0a87b291bd1fb317f6f6fda.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Živjo

 

Zanima me nosilna plošča.Kakšne so razlike.Na mopedu jo mam nimam pa kufra.

So standardne in pašejo gor vsi kufri givi al so različne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, madkupe pravi:

Živjo

 

Zanima me nosilna plošča.Kakšne so razlike.Na mopedu jo mam nimam pa kufra.

So standardne in pašejo gor vsi kufri givi al so različne.

določene plošče so za določene kovčke. običajno sta 2 tipa (za centralca). Več si lahko tule pogledaš:

https://www.givi.it/en/

Givi ima TC motoshop, pa še kdo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje: imam Givi Monokey tavelik kufer in me zanima...bi mogla bit ta stvar vaserdiht?

Namreč, včeraj sem mal lutal po okoliških makedamih, ja, z kufrom gor, in je po koncu fure notri bilo vse belo !

 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 4. 2020 ob 18:27, Buschi pravi:

Eno vprašanje: imam Givi Monokey tavelik kufer in me zanima...bi mogla bit ta stvar vaserdiht?

Namreč, včeraj sem mal lutal po okoliških makedamih, ja, z kufrom gor, in je po koncu fure notri bilo vse belo !

 

Hvala.

Kater model imaš? Načeloma so vodotesni, se mi je pa na plastičnih včasih kaj rahlo zmočilo. Na aluminijastem Outback 58 nimam nobenih težav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se je včasih po kakšnem nalivu kje kakšna kapljica not pojavila v stranskih, ko so bili preveč nabasani. V zgornjem nikoli. Da bi pa prah bil not od makadama, pa nikoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo, eno vprašanje nabavil sem zadnji kovček GIVI Trekker outback 58l.

Sedaj pa bi rad zmontiral na motor KTM ADV, plato imam manjkajo mi samo pritrdilni členi. Na internetu sem našel ustrezen kit GIVI E115F, zanima me če ima mogoče kdo doma oz. če se da to kje pri nas kupiti (za tujino vem ampak bi vzel pri nas če bo mogoče, drugače naročim iz tujine)?

Najbolj bi rabil pritrdilni člen označen z rdečo, druga bom izdelal sam.  Hvala

givi E115F.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Kupim Givi Trekker, plastičnega.

Če kateri ve za katerega, da ga prodaja. Nov je 217€, tak da 200 nebi dal za rabljenega.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!